بهترین روش کاشت ابرو
اشتراک‌گذاری

نگاهی به انواع کاشت ابرو؛ معرفی بهترین روش کاشت ابرو

بهترین روش کاشت ابرو
 • ابروها به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در زیبایی چهره شناخته می‌شوند، به‌خصوص در حال حاضر که ابروهای نازک محبوبیتی نداشته و همه افراد ابروهایی پرپشت را ترجیح می‌دهند و به دنبال راهی مانند مداد کشیدن، فیبروز، میکروبلیدینگ، تاتو و کاشت ابرو برای پرپشت کردن ابروهای خود هستند. تنها روشی که به صورت دائمی می‌توانید ابروهایی زیبا، طبیعی و پرپشت داشته باشید کاشت است که نسبت به سایر روش‌ها عوارض جانبی کمتری داشته و چهره‌ای جذاب و طبیعی ایجاد می‌کند. یکی از دغدغه‌هایی که افراد در هنگام کاشت با آن روبرو هستند پیدا کردن بهترین روش کاشت ابرو است.

  همان‌طور که می‌دانید روش‌های متعددی برای کاشت وجود دارد و این موضوع انتخاب را برای زیباجویان دشوار کرده است؛ به همین دلیل ما در این مقاله انواع روش‌ها را معرفی کرده‌ایم تا بتوانید مطابق با سلیقه خود گزینه مناسبی را انتخاب کنید و تا پایان عمر ابروهایی زیبا و پرپشت بدون نیاز به ترمیم داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع روش‌های کاشت در ادامه همراه کلینیک زیبایی دلوان باشید.

  کاشت ابرو طبیعی چیست؟

  روش های کاشت طبیعی ابرو

  برخی از افراد به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، بیماری‌های مختلف روحی و جسمی، برداشتن بیش از حد ابرو، مصرف مواد مخدر و… دچار ریزش غیرطبیعی ابرو می‌شوند که در این حالت کاشت ابرو می‌تواند به ‌عنوان یک راهکار دائمی عمل کرده و تا آخر عمر ابروهایی زیبا و طبیعی به ارمغان آورد. این عمل زیبایی که در انگلیسی Eyebrow Transplant نامیده می‌شود، بدین صورت است که فولیکول‌های مو را از یک قسمت بدن مانند پوست (اهدا کننده) سر برداشته و به ابروها پیوند می‌زنند.

  هدف از کاشت ابرو ایجاد ظاهری طبیعی و پرتر به ابروها بوده که چهره‌ای شاداب و جوان‌تری را ایجاد کند. بهترین روش کاشت ابرو نیز می‌تواند بنا به سلیقه افراد متفاوت باشد و از این ‌رو روش‌های مختلف را معرفی و بررسی کرده‌ایم تا مناسب‌ترین راهکار را با توجه به نیاز خود بیابید.

  از آنجایی‌ که ابروها همانند چشم‌ها تأثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارند و همچنین ریزش ابرو همانند ریزش مو فرآیند پذیرفته شده‌ای به حساب نمی‌آید، اثرات روانی فراوانی در افراد ایجاد می‌کند. به همین دلیل کاشت ابرو می‌تواند به بالا رفتن اعتمادبه‌نفس کمک کرده و در نتیجه ابروهایی به شکل، طرح دلخواه و متناسب با چهره فرد به ارمغان آورد. در انواع کاشت ابرو موهای کاشته شده همانند موهای اصلی رشد کرده و حالت می‌گیرند، همچنین برای این‌که ظاهری طبیعی ایجاد کند امکان رنگ کردن آن نیز وجود دارد.

  معرفی بهترین روش کاشت ابرو

  انواع روش های کاشت ابرو

  قبل از این‌که روش‌های کاشت ابرو را بررسی کنیم بهتر است با مراحل انجام کاشت آشنا شوید تا بتوانید درک بهتری از انواع کاشت ابرو داشته باشید. کاشت ابرو در سه مرحله مشابه در تمامی روش‌ها انجام می‌شود که در زیر هر کدام را عنوان کرده‌ایم:

  1. طراحی ابرو: در این مرحله پزشک متخصص با استفاده از مهارت و تجربه خود به کمک ابزارهای خاص ابروهایی مطابق با چهره و سلیقه فرد طراحی می‌کند. توجه کنید که این مرحله تأثیر زیادی در زیبایی چهره شما دارد و لازم است پزشک مناسبی را انتخاب کرده تا بتوانید ابروهایی خوش فرم و زیبایی را مطابق با چهره خود داشته باشید.
  2. برداشت گرافت‌ها: در این مرحله موها از بانک موی فرد، یعنی قسمت اهدا کننده به اصطلاح برداشت شده و به مرحله آماده‌سازی در زیر میکروسکوپ می‌رسد.
  3. مرحله آخر: این مرحله بستگی فراوانی به تبحر و مهارت پزشک شما دارد تا بتواند ابروهایی مناسب کاشت کند. در واقع در بهترین روش کاشت ابرو نیز مرحله آخر بدین صورت است که گرافت‌های برداشت شده را با زاویه‌ای مناسب برای خروج و متناسب با خواب ابرو در قسمت طراحی شده کاشت می‌کنند. بد نیست بدانید که هر ابرو نیاز به 150 تا 400 گرافت دارد.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  این مراحل در 4 الی 7 ساعت انجام خواهد شد و در تمام روش‌ها یکسان بوده، تنها تفاوتی که در روش‌های کاشت دیده می‌شود در مرحله دو یعنی برداشت گرافت است. بدین ترتیب پزشک با توجه به شرایط عمومی فرد می‌تواند مناسب‌ترین روش را برای او تعیین کند. توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک مناسب و پزشک متخصص تأثیر بسیار زیادی در موفقیت‌آمیز بودن عمل و در نتیجه چهره شما دارند. کلینیک دلوان با استفاده از تجهیزات مدرن و تیمی حرفه‌ای می‌تواند بهترین انتخاب برای پیوند ابروهای شما باشد تا بتوانید از ابروهایی زیبا و پرپشت خود لذت ببرید.

  روش کاشت موی واحد فولیکولی FUT

  کاشت ابرو به روش FUT

  اگر به دنبال یک روش قدیمی هستید، بهترین روش کاشت ابرو FUT است که فولیکول به صورت نواری برداشته شده و زیر میکروسکوپ قرار می‌گیرد تا به واحدهای فولیکولی تبدیل شود. در این روش آماده‌سازی فولیکول نیاز به مهارت بسیار بالا و دقت فراوان دارد؛ زیرا در غیر این ‌صورت ساختار اصلی دچار مشکل خواهد شد؛ بنابراین در این روش بهتر است پزشک‌های باتجربه را انتخاب کنید. کاشت در این روش با سوزن‌های مخصوصی انجام می‌شود که قطر تقریباً 1 میلی‌متری داشته و گرافت‌ها با زاویه مناسب روی ناحیه طراحی شده قرار داده می‌شوند.

  این روش کاشت مزایای متعددی دارد و شما می‌توانید تعداد بسیار زیادی مو را انتقال داده و در نتیجه ابروهای پرپشتی داشته باشید. از دیگر مزایای این روش می‌توان به حداقل رسیدن آسیب به گرافت‌ها اشاره کرد که باعث انتقال زیاد مو شده و در نتیجه زمان عمل نیز کوتاه‌تر خواهد بود. در این روش معایبی نیز مانند بخیه بانک مو، ظاهری عروسکی، دوره ریکاوری طولانی‌تر و احتمال خونریزی شدید وجود دارد که شما می‌توانید با انتخاب کلینیک مناسبی مانند دلوان این خطرات احتمالی را تا حد زیادی کاهش داده و عمل فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید.

  انواع کاشت ابرو؛ روش استخراج واحد فولیکولی FUE

  کاشت ابرو به روش FUE

  بهترین روش کاشت ابرو که با استفاده از ابزارهایی دقیق انجام می‌شود و توانسته برخی از ایرادات موجود در روش FUT را از بین ببرد، روش FUE است. در این روش کاشت فولیکول‌های مو با ابزارهای متفاوتی برداشته می‌شوند که این ابزار بسیار دقیق بود و قطری کمتر از یک میلی‌متر دارد. بد نیست بدانید که عوارض این روش بسیار کمتر از روش قدیمی یعنی FUT است و نحوه برداشت گرافت کاملاً متفاوت بوده و نیازی به جراحی و بخیه در ناحیه اهدا کننده یا همان بانک مو ندارد. این روش فقط در مرحله دوم متفاوت است و سایر مراحل همانند روش قبلی انجام می‌شود.

  از مزایای کاشت ابرو به روش FUE می‌توان به دوره درمان و ریکاوری سریع‌تر و نماندن هیچ‌گونه زخم در ناحیه سر اشاره کرد. در واقع شما می‌توانید در دوره کوتاه‌تری ابروهایی پرپشت را بدون هیچ‌گونه اسکار و زخمی تجربه کنید. از معایب این روش نیز می‌توان به طولانی بودن زمان برداشت اشاره کرد که مدت زمان عمل افزایش می‌یابد و همچنین محل برداشت فولیکول تراشیده می‌شود. شما می‌توانید با انتخاب پزشکی ماهر زمان عمل را به نسبت کاهش دهید و از مزایای این روش فوق‌العاده بهره‌مند شوید.

  بهترین روش کاشت ابرو؛ روش استخراج واحد مویی SUT

  در این روش کاشت تمامی مراحل شبیه به روش FUE بوده و تنها تفاوتی که در این روش مشاهده می‌شود استفاده از ابزارهای پیشرفته در مرحله برداشت، آماده‌سازی و کاشت است که این امر باعث ایجاد نتیجه کاملاً طبیعی و زیبا خواهد شد. در این روش شما نیازی به تراشیدن و کوتاهی مو نخواهید داشت و کاملاً بدون هیچ‌گونه درد، بخیه و خون‌ریزی انجام می‌شود.

  روش کاشت مستقیم مو (DHI)

  کاشت ابرو به روش dhi

  در این روش کاشت مو برداشت از قسمت بانک مو انجام شده و بلافاصله در ناحیه گیرنده با استفاده از ابزار یا قلم مخصوصی Choi implanter کاشت می‌شود. در این روش کاشت موها به صورت کاملاً دقیق و کنترل شده‌ای برداشت شده و به صورت هم‌زمان در ناحیه کاشت سوراخ‌هایی ایجاد می‌شود تا فولیکول‌های استخراج شده داخل سوراخ قرار گیرند، این روش نتایج طبیعی بسیار زیادی دارد.

  کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

  کاشت ابرو مناسب چه کسانی است

  قبل از این‌که سراغ بهترین روش کاشت ابرو بروید، لازم است موارد زیر را در نظر داشته باشید تا در صورتی که کاشت برای شما مناسب باشد اقدام به این عمل جراحی کنید. کاشت ابرو می‌تواند برای افرادی که به صورت ژنتیکی دارای ابروهای کم‌پشتی هستند و یا موهای زیادی را از دست داده‌اند روشی مناسب باشد. علاوه ‌بر موارد گفته شده افرادی که شرایط زیر را دارند نیز می‌توانند کاشت ابرو را انجام دهند.

  • کسانی که بر اثر سوختگی تمام و یا قسمتی از ابروهای خود را از دست داده‌اند.
  • برخی از افراد از بدو تولد بدون ابرو هستند و یا ابروهای بسیار کم‌پشتی دارند.
  • کسانی که به دلیل لیفت بیش از حد و یا استفاده از ریمل ابرو، ژل ابرو و… ابروهایی کم‌حجم دارند.
  • برخی از افراد در اثر بخیه، زخم و یا جراحی بخشی از ابروهایشان را از دست داده‌اند.
  • افرادی که از شکل و مدل ابروهای خود ناراضی هستند.
  • افرادی که از روش‌های مختلف مانند میکروبلیدینگ، تاتو و یا هاشور برای حجم دادن ابروهای خود استفاده کرده‌اند.
  • کسانی که دارای ابروهای افتاده بر اثر بیماری‌های پوستی و یا اختلالات هورمونی هستند، انواع کاشت ابرو می‌تواند روشی موثر به حساب آید و ابروهایی ضخیم و پرتری را به ارمغان آورد.

  انواع کاشت ابرو به چه کسانی پیشنهاد نمی‌شود؟

  انواع کاشت ابرو با روش های مختلف

  برای برخی از افراد کاشت ابرو توصیه نمی‌شود، این افراد عبارتند از:

  • کسانی که به ریزش مو سکه‌ای مبتلا هستند.
  • افرادی که مبتلا به اختلالات خونریزی بوده و مشکلات لخته شدن خون دارند.
  • کسانی که به طاسی کامل مبتلا هستند و موی سر و ابرو آن‌ها به صورت کامل ریزش دارد (آلوپسی توتالیس یا آلوپسی یونیورسالیس)
  • افرادی که بیماری تریکوتیلومانیا دارند و در واقع میل آن‌ها برای کندن موهایشان بسیار زیاد است.
  • کسانی که عمل‌های جراحی مشابه با عوارض شدید را تجربه کرده‌اند.

  افرادی که دارای شرایط بالا هستند بهتر است سراغ روش درمان دائمی موی طبیعی نروند و همچنین همه افراد قبل از انجام این عمل و انتخاب بهترین روش کاشت ابرو با پزشک متخصص مشورت کرده و تمام شرایط بدنی خود را شرح دهند. کلینیک زیبایی دلوان در کنار شما است تا تجربه یک عمل موفق را داشته باشید.

  بهترین روش کاشت ابرو کدام است؟

  انواع کاشت ابرو

  برای این‌که بتوانید بهترین روش کاشت ابرو را انتخاب کنید، لازم است با پزشک متخصص و ماهر مشورت کرده تا با توجه به شرایط عمومی بدن شما و همچنین مدل ابرو و انتظاری که از عمل دارید بتواند روش مناسبی را تعیین کند، اما در صورتی ‌که به دنبال روشی جدید هستید، بهتر است SUT را انتخاب کنید.

  همان‌طور که گفته شد در این روش از پیشرفته‌ترین ابزارهای موجود که با حساسیت فراوانی ساخته شده است استفاده می‌شود تا از خطرات و عوارض احتمالی کاشت ابرو جلوگیری کرده و ابروهایی کاملاً طبیعی پیوند دهند. شما می‌توانید در این روش پیوند ابرو، ابروهایی با مدل دلخواه و طبیعی داشته باشید که به صورت طبیعی رشد کرده و هیچ‌گونه عوارض و خطری بعد از عمل تجربه نکنید.

  دوران نقاهت در انواع کاشت ابرو چقدر است؟

  دران نقاهت کاشت ابرو در روش های مختلف

  دوره نقاهت با توجه به روش انجام عمل متفاوت است، با توجه به عوارضی که در روش FUT گفته شد امکان نقاهت طولانی در این روش وجود دارد؛ زیرا در قسمت مو جراحی صورت گرفته و بخیه خواهد داشت. در روش‌های SUT و FUE بعد از هفته اول (در برخی موارد 5 روز بعد از عمل) عوارضی از کاشت ابرو وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که در روزهای ابتدایی کاشت وجود کبودی و تورم کاملاً طبیعی بوده و نیازی به نگرانی نیست.

  موهایی که با استفاده از بهترین روش کاشت ابرو متناسب با شرایط بدنی شما انتخاب شده است، پس از سه الی چهار هفته شروع به ریزش می‌کنند که در اصطلاح به این موضوع به خواب رفتن گفته می‌شود. بعد از گذشت سه الی چهار ماه رشد موها همانند ابروهایی طبیعی شروع شده و ابروهایی زیبا خواهید داشت که نتایج نهایی نیز پس از دوازده ماه دیده می‌شود.

  قبل از انتخاب بهترین روش کاشت ابرو چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

  بهترین روش ها کاشت ابرو

  در مرحله اول بایستی یک کلینیک مناسب را انتخاب و با پزشک متخصص مشورت کرده و اهداف نهایی خود را بررسی کنید. در مرحله بعدی لازم است مواردی مانند عدم مصرف الکل و سیگار حداقل یک هفته قبل از عمل، عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین (چند روز قبل از عمل) و… را رعایت کنید تا عوارض جانبی و خونریزی را به حداقل برسانید.

  تفاوت کاشت ابرو و ترمیم ابرو

  تفاوت اصلی که در کاشت و ترمیم ابرو وجود دارد، منبع موهایی است که در آن استفاده می‎‌شود. در زیر هر کدام را بررسی کرده‌ایم:

  کاشت ابرو:

  • بانک مو استفاده شده در کاشت موهای طبیعی خود شخص است.
  • این روش برای کسانی که بانک مو خوب و فولیکول کافی دارند مناسب است.
  • موهایی که با بهترین روش کاشت ابرو کاشته می‌شوند به صورت طبیعی رشد کرده و ویژگی‌های ابرو طبیعی را دارند.
  • رشد دائمی داشته و به صورت کاملاً طبیعی دیده می‌شوند.
  • در کاشت ابرو نتایج طولانی مدت و طبیعی به نظر می‌رسد.

  ترمیم ابرو:

  • این روش برای افرادی که بانک مو طبیعی ندارند، مناسب خواهد بود. (افرادی که مبتلا به بیماری‎‌های آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس هستند)
  • در ترمیم ابرو از الیاف مصنوعی برای پرپشت کردن ابرو استفاده می‌شود.
  • نتایجی که در این روش به دست می‌آید دارای محدودیت‌های خاصی است.
  • از عوارضی که در این روش دیده می‌شود می‌توان به از دست دادن دائمی ابرو اشاره کرد.

  با توجه به عوارضی که در این روش وجود دارد توصیه می‌شود که این افراد ترمیم ابرو با استفاده از موی مصنوعی را انجام ندهند و در صورتی که امکان انجام انواع کاشت ابرو را ندارند، سراغ روش‌های موقت مانند استفاده از مداد ابرو و… بروند.

  انواع روش های طبیعی برای کاشت ابرو

  سخن پایانی

  امروزه ابروهای نازک و کم‌حجم جای خود را به ابروهای طبیعی و پرپشت داده‌اند و همه افراد در تلاش‌اند تا با استفاده از روش‌های موجود اقدام به حجیم کردن ابروهای خود کنند. اگر ابروهایی نازک دارید دیگر نگران نباشید، روش‌های مختلفی برای رفع دائمی ریزش ابرو و پرپشت کردن آن وجود دارد. کاشت ابرو یک روش موثر برای انتقال مو از پوست سر (بانک مو) به ناحیه گیرنده (ابرو) است. این کار به روش‌های مختلفی در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود و شما می‌توانید با در نظر داشتن شرایط بدنی خود گزینه مناسبی را با کمک پزشک خود انتخاب کنید.

  در واقع بهترین روش کاشت ابرو با توجه به سلیقه کلی شما و انتظاری که از کاشت دارید انتخاب می‌شود. روش‌های کاشت ابرو در سه مرحله کلی که عبارتند از: طراحی ابرو متناسب با چهره شما، برداشت از بانک مو و آماده‌سازی در زیر میکروسکوپ و در نهایت کاشت انجام می‌شود و روش‌های مختلف در نحوه برداشت یعنی مرحله دوم خواهد بود. بدین صورت شما می‌توانید از بین انواع کاشت ابرو که شامل FUT، FUE، SUT، کاشت مستقیم و… می‌شود گزینه‌ای را با توجه به معایب و مزایایی که دارند انتخاب کنید و از ظاهر طبیعی ابروهای خود لذت ببرید.

  کلینیک زیبایی دلوان با ارائه خدمات فوق‌العاده و استفاده از دستگاه‌های مدرن و تجهیزات حرفه‌ای در کنار پزشکان متخصص و با سابقه شرایطی را فراهم کرده است تا بتوانید بهترین عمل جراحی را با کمترین عارضه و خطر تجربه کنید.

  سوالات متداول

  در کدام نوع از کاشت ابرو احتمال خونریزی وجود دارد؟

  در روش FUT امکان خونریزی وجود دارد و در قسمت بانک مو نیز امکان ایجاد زخم و اسکار پیش‌بینی می‌شود.

  هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

  این هزینه بر اساس گرافت‌های برداشت شده محاسبه می‌شود، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشکان مجموعه کلینیک زیبایی دلوان در ارتباط باشید و از مشاوره‌های مفید آن‌ها بهره‌مند شوید.

  مزایای کاشت ابرو چیست؟

  داشتن ابروهایی طبیعی و پرپشت که رشد آن‌ها دائمی بوده و تا آخر عمر ادامه دارد، در نتیجه چهره‌ای شاداب‌تر و جوان‌تر خواهید داشت.

  بهترین روش کاشت ابرو کدام است؟

  با توجه به کاهش عوارض و استفاده از تجهیزات پیشرفته روش SUT می‌تواند به‌ عنوان جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش به حساب آید.

  انواع کاشت ابرو به چه روشی انجام می‌شود؟

  تمامی روش‌ها در سه مرحله برداشت، آماده‌سازی و کاشت بوده و مرحله برداشت می‌تواند به روش‌های مختلفی مانند FUT، FUE، SUT و… انجام شود.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com