جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی
اشتراک‌گذاری

روش انجام و مزایای جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی

جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی
 • افتادگی پلک نه تنها ظاهر صورت شما را خسته‌تر نشان می‌دهد، بلکه در موارد شدید میدان دید شما را محدود کرده و مشکلات بینایی به همراه خواهد داشت. این مشکل می‌تواند در اثر از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست به دلیل افزایش سن یا شرایطی باشد که بر اعصاب یا عضلات چشم تأثیر می‌گذارد. جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی یک گزینه درمانی مناسب برای این مشکل است. جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

  در جراحی پلک بلفاروپلاستی با انجام بی حسی موضعی پوست اضافی روی پلک برداشته شده و ظاهر چشمان شما را هوشیار و جوان نمایش خواهد داد. بلفاروپلاستی را می‌توان روی پلک بالا یا پایین یا هر دو انجام داد. در ادامه در مورد این نوع عمل زیبایی و دلیل استفاده از بی‌حسی موضعی برای برخی افراد توضیح خواهیم داد.

  بلفاروپلاستی چیست؟

  جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

  با افزایش سن، افراد ممکن است متوجه احساس سنگینی در پلک‌های خود شوند. این مشکل به دلیل نزول ابرو به سمت چشم بوده و باعث می‌شود پوست در اطراف پلک شما حالتی افتاده داشته باشد. با کمک بلفاروپلاستی، این احساس سنگینی ناشی از افتادگی پلک کاهش پیدا کرده و میدان دید بهتری خواهید داشت. عمل بلفاروپلاستی بدون بیهوشی یا بیهوشی عمومی انجام خواهد شد. تشخیص اینکه جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی برای شما بهتر است بر عهده پزشک متخصص در این زمینه خواهد بود.

  گزینه‌های بیهوشی برای جراحی پلک

  لیفت پلک با کمک بلفاروپلاستی را می‌توان با بی‌حسی موضعی، بی‌حسی با داروی آرامش‌بخش (نیمه بیهوشی) یا بیهوشی عمومی انجام داد. در ادامه هر یک از این موارد، دلیل انتخاب آن و روش انجام جراحی به کمک آن را توضیح خواهیم داد.

  مقایسه جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی و بیهوشی

   جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی

  جراحی پلک بلفاروپلاستی با انجام بی حسی موضعی با تزریق داروی مخصوص به قسمت خاصی از پلک شروع خواهد شد. تزریق این دارو باعث از دست دادن موقت حساسیت و درد در این ناحیه می‌شود. در واقع پس از تزریق بی‌حسی موضعی، پلک فوقانی در تمام طول عمل کاملاً بی‌حس باقی می‌ماند. بسیاری این گزینه را برای عمل بلفاروپلاستی ترجیح می‌دهند، زیرا جایگزین ایمن‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر نسبت به بیهوشی عمومی به شمار می‌رود.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  بی‌حسی موضعی با داروی آرام‌بخش

  جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی و داروی آرامش‌بخش (این روش نیمه بیهوشی هم نام دارد) شامل استفاده از داروهای آرام‌بخش بوده که ممکن است به ‌صورت خوراکی یا IV برای آرام کردن بیمار در طول عمل تجویز شوند. با داروی آرام‌بخش خوراکی سطحی، بیمار طول عمل بیدار و آگاه است. IV سطح عمیق‌تری از آرام‌بخش است که در آن بیمار احتمالاً در طول عمل چرت می‌زند؛ اما نسبت به محرک‌های صوتی تحریک‌پذیر باقی می‌ماند.

  بیهوشی عمومی

  عمل بلفاروپلاستی بدون بیهوشی

  این روش درست در مقابل عمل بلفاروپلاستی بدون بیهوشی قرار می‌گیرد. با بیهوشی عمومی، بیمار کاملاً خوابیده و از محیط اطراف بی‌خبر است، همچنین باید اشاره کرد که به هیچ محرکی پاسخ نمی‌دهد. بیهوشی عمومی هزینه عمل را افزایش می‌دهد و دوره بهبودی را طولانی می‌کند. این روش برای کسانی که ترس از جراحی دارند، بهترین راه‌حل برای درمان افتادگی پلک است.

  جراحی پلک با بی‌حسی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

  جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی عموماً توسط افرادی انتخاب می‌شود که از کل فرآیند جراحی ترسی ندارند و ترجیح می‌دهند این عمل زیبایی را با هزینه کمتری هم انجام دهند. همچنین جراحی پلک بلفاروپلاستی با انجام بی حسی موضعی برای دو دسته از افراد هم توصیه می‌شود که عبارت‌اند از:

  • برخی از افراد هستند که به خاطر جراحی مکرر، بیهوشی عمومی برای آن‌ها ضرر دارد و توصیه می‌شود عمل بلفاروپلاستی بدون بیهوشی برای آنان انجام شود.
  • برخی بیماری‌ها وجود داشته که به بیهوشی عمومی واکنش آلرژیک نشان می‌دهند و برای جراحی پلک استفاده از بی‌حسی موضعی به آنان توصیه می‌شود.

  جراحی پلک بلفاروپلاستی با انجام بی حسی موضعی

  مراحل انجام بلفاروپلاستی با داروی بی‌حسی موضعی

  در طول جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی، بعد از تزریق ماده بی‌حس‌کننده پزشک یک برش بسیار کوچک روی پلک ایجاد می‌کند که در چین طبیعی پلک پنهان می‌شود. سپس پوست اضافی را از بین می‌برند. در برخی موارد امکان دارد قسمت کوچکی از عضله که مسئول بستن پلک‌ها است، به نام orbicularis oculi برداشته شود. همچنین اگر چربی انباشته شده زیر پلک مسئول افتادگی آن باشد پزشک ممکن است آن را برای کانتور کردن پلک‌ها بردارد. سپس برش‌ها با بخیه‌های ریز پنهان در چین طبیعی چشم پلک بسته می‌شوند تا جای زخم قابل ‌مشاهده نباشد.

  این روش معمولاً فقط 30 دقیقه طول می‌کشد و حتی می‌توانید بلافاصله بعد از آن به خانه بروید. احتمالاً پس از آن مقداری کبودی و تورم را تجربه خواهید کرد، اما این عوارض معمولاً در عرض 10 تا 14 روز برطرف می‌شوند. اکثر افراد می‌توانند در عرض 1 هفته به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

  مزایای جراحی پلک بلفاروپلاستی با انجام بی حسی موضعی

  برخی از عمل‌های زیبایی با بی‌حسی قابل انجام نیست، اما خوشبختانه جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی سازگاری دارد و قابل انجام است. علاوه بر این، عمل بلفاروپلاستی بدون بیهوشی دارای مزایای دیگری نیز هست که شامل موارد زیر می‌شود:

  • انجام این جراحی زیبایی بدون تجربه عوارض بیهوشی عمومی
  • پف و ورم کمتر چشم بعد از عمل
  • میزان کبودی کمتر بعد از عمل
  • امکان ایجاد ارتباط بین بیمار و پزشک در حین جراحی
  • امکان ترخیص بیمار بعد از پایدار شدن شرایط بدون نیاز به انتظار برای رفع اثر داروی بیهوشی

  مراحل انجام بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی

  مقایسه وضعیت بیمار پس از جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی و بیهوشی

  بیمار بعد از جراحی با ماده بی‌حس‌کننده نیازی به ماندن در بخش ریکاوری ندارد، زیرا اثر ماده بی‌حسی از بیهوشی عمومی کمتر در بدن می‌ماند.

  • بعد از انجام بلفاروپلاستی با بیهوشی عمومی، بیمار باید در بخش ریکاوری بماند و به شرایط پایدار برسد. در صورتی‌ که با بی‌حسی این زمان برای پایدار شدن شرایط فرد بسیار کمتر است.
  • هزینه جراحی پلک بلفاروپلاستی با انجام بی حسی موضعی کمتر از انجام این روش جراحی با بیهوشی عمومی است.
  • در حین انجام بلفاروپلاستی با بیهوشی عمومی، فرد شرایطی را تجربه می‌کند که با بی‌خبری کامل و بدون اضطراب است. در مقابل بیمار در طول جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی دردی ندارد؛ اما ممکن است مقداری استرس را تجربه کند.

  سخن پایانی

  بلفاروپلاستی را می‌توان با خیال راحت در یک محیط تخصصی به‌ صورت سرپایی و با بی ‌حسی موضعی انجام داد. اولین قدم برای این کار انتخاب کلینیک تخصصی در این زمینه و ملاقات با یک جراح پلاستیک ماهر است. جلسه اولیه به‌ عنوان یک جلسه مشاوره برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی هستید یا خیر، انجام می‌شود.

  کلینیک دلوان با سابقه درخشان در زمینه جراحی پلک بلفاروپلاستی با انجام بی حسی موضعی، مشاوره‌های لازم در این زمینه را به شما ارائه خواهد داد. همچنین می‌توانید تصاویر قبل و بعد از بلفاروپلاستی برخی از بیماران را مشاهده کنید تا بدانید چه نتایجی در انتظار شما است. اگر می‌خواهید بدانید که آیا کاندید مناسبی برای جراحی پلک هستید یا خیر، همین امروز با کلینیک دلوان تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  چرا عمل بلفاروپلاستی بدون بیهوشی عمومی و با بی‌حسی انجام می‌شود؟

  برخی افراد به دلیل بیماری زمینه‌ای امکان انجام جراحی با بیهوشی عمومی را ندارند یا به دنبال بلفاروپلاستی با هزینه کمتر هستند که این روش را انتخاب می‌کنند.

  مزایای جراحی پلک با بی ‌حسی چیست؟

  هزینه کمتر، ریکاوری کوتاه‌تر بعد از جراحی، پف و ورم کمتر به دلیل عدم تزریق ماده بیهوشی از مهم‌ترین مزایای جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی به شمار می‌رود.

  آیا در موقع بلفاروپلاستی با بی‌حسی دردی احساس می‌شود؟

  خیر؛ ماده بی‌حس‌کننده مانع این امر می‌شود، شما فقط بیدار خواهید بود و به محرک‌های صوتی پاسخ می‌دهید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. خیر،استفاده صحیح از داروهای بی حسی توسط پزشک باعث کاهش خطر جراحی می شود.

   1. بله،اکثر مواقع جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی یا بی حسی محلی انجام می‌شود تا بیمارکمتر احساس درد کند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com