فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی
اشتراک‌گذاری

فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی در چیست؟

فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی
 • در طول سال‌ها، پوست شما می‌تواند مشکلات مختلفی مانند جای زخم، آکنه، چین‌وچروک یا تغییر رنگ را تجربه کند. پیدا کردن یک روال مراقبت از پوست و روش درمانی که نیازهای خاص شما را برآورده می‌کند، می‌تواند زمان زیادی برای آزمون و خطا ببرد. موثرترین و پیشرفته‌ترین راه‌ها برای مراقبت از پوست، مزوتراپی و مزونیدلینگ است. آگاهی از فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی به شما در انتخاب یکی از این دو کمک خواهد کرد.

  هر دوی این روش‌ها برای جای زخم، ترک‌های پوستی و بسیاری دیگر از لک‌های رایج پوستی یا علائم پیری موثر هستند. اگرچه آن‌ها بسیار شبیه به یکدیگرند، اما از چند جهت مهم متفاوت هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با تفاوت مزونیدلینگ با مزوتراپی آشنا کنیم تا مطمئن شوید درمان مناسبی را برای نیازهای خود انتخاب می‌کنید.

  مزوتراپی چیست؟

  مزوتراپی یک روش درمانی غیر جراحی است که شامل استفاده از سوزن برای نفوذ در لایه میانی یا درم پوست می‌شود. این سوزن فوق‌العاده ظریف به گونه‌ای طراحی شده که از زیر درم، مستقیماً به بافت زیر جلدی برای تزریق مواد عبور کند. همچنین ویتامین‌ها، اسید هیالورونیک و فاکتورهای موثر برای رشد سلولی را وارد پوست خواهد کرد. هدف از این کار آبرسانی به پوست و افزایش بازسازی سلولی است. در مزوتراپی، پزشکان می‌توانند بسته به مشکلات پوستی، مشخص کنند که چه موادی را می‌خواهند تزریق کنند.

  مزوتراپی چیست؟

  مزونیدلینگ چیست؟

  برای مقایسه مزونیدلینگ با مزوتراپی باید بدانید که مزونیدلینگ چیست. این روش هم مشابه مزونیدلینگ یک درمان غیر جراحی است که از سوزن برای نفوذ در سطح رویی و برخی موارد در لایه درم استفاده می‌کند. با این ‌حال، فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی در این است که:

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  • مزونیدلینگ برعکس مزوتراپی که از یک سوزن استفاده می‌شود، با یک قلم نیدلینگ پوستی که چندین سوزن بسیار ظریف دارد به درم نفوذ می‌کند.
  • فرآیند فرو رفتن این سوزن‌های ریز باعث تحریک پوست می‌شود و کلاژن و الاستین جدید تولید می‌کند. هنگامی که محصولات موضعی قبل از درمان روی پوست استفاده شود، مزونیدلینگ با ایجاد سوراخ‌های ریز باعث جذب بهتر محصول در سلول‌های پوست می‌شود تا نتایج درمانی را به حداکثر برساند.

  مزونیدلینگ چیست؟

  تفاوت مزونیدلینگ با مزوتراپی در چیست و کدام بهتر است؟

  اگرچه هر دو روش زیبایی و درمانی مزوتراپی و مزونیدلینگ از تکنیک‌های سوزن‌زنی استفاده می‌کنند؛ اما از نظر طول سوزن، تعداد سوزن‌های استفاده‌ شده، عمق نفوذ در پوست و سرعت اثربخشی با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین هدف استفاده از چنین روش‌ها و کاربردهایی که در حل مشکلات پوستی دارند، دیگر فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی است که در ادامه هر کدام را بررسی کرده‌ایم.

  بیشتر بخوانید: تعداد جلسات مزوتراپی

  تفاوت در تاریخچه و روش انجام هر کدام

  • برای مقایسه مزونیدلینگ با مزوتراپی باید گفت که مزوتراپی اولین بار در دهه 1950 معرفی شد و یک روش زیبایی محبوب برای بازسازی سلولی به شمار می‌رود. در این روش از ترکیب مواد فعال منحصربه‌فرد برای افزایش استحکام و کشسانی پوست استفاده می‌شود. این روش را می‌توان روی صورت برای ظاهری جوان و یا در نواحی مختلف بدن برای تقویت و تغییر شکل صورت انجام داد.
  • مزونیدلینگ از دهه 1990 محبوب شد و برای انجام آن از چندین سوزن بسیار ظریف برای نفوذ به پوست و ایجاد زخم در پوست استفاده می‌شود. این کار باعث می‌شود پوست به حالت ترمیم برود و کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند. برای همین بسیاری از مزونیدلینگ به ‌عنوان درمان القای کلاژن نام می‌برند.

  تفاوت در تاریخچه و روش انجام

   تفاوت از نظر عمق نفوذ در پوست و کاربرد هر کدام

  دیگر فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی، عمق پوستی است که آن‌ها نفوذ می‌کنند. مزوتراپی لایه میانی به نام درم را هدف قرار می‌دهد. در مقابل مزونیدلینگ در اغلب موارد لایه اول پوست یعنی اپیدرم را هدف قرار خواهد داد. البته شایان ذکر است که با پیشرفت‌های مدرن مزونیدلینگ، اکنون می‌تواند به لایه درم هم نفوذ کند. به دلیل تفاوت در عمق نفوذ کاربردهای این دو روش متفاوت است:

  • مزوتراپی: برای رفع سلامت عمومی طولانی‌ مدت پوست، مانند خطوط ریز، سلولیت، افتادگی پوست و رنگ ناهموار پوست مناسب‌تر است.
  • مزونیدلینگ: از آنجایی ‌که سطحی‌ترین لایه پوست را هدف قرار می‌دهد اما کلاژن را تقویت می‌کند، برای درمان اسکار آکنه، علائم عمیق‌تر پیری و سایر نگرانی‌های پوستی مرتبط با بافت مناسب‌تر است.

  تفاوت مزونیدلینگ با مزوتراپی از نظر طول سوزن

  فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی فقط در موارد گفته‌ شده خلاصه نمی‌شود و باید بدانید عمق نفوذ در پوست بر طول سوزن مورد استفاده برای هر یک تأثیر می‌گذارد. مزوتراپی لایه عمیق‌تر پوست را هدف قرار داده و برای همین به سوزن بلندتری نیاز دارد. طول سوزن زمانی حیاتی و مهم خواهد بود که برخی از افراد ممکن است از سوزن ترس داشته باشند؛ بنابراین، بیشتر روش درمانی چون مزونیدلینگ با سوزن کوتاه‌تر را ترجیح دهند.

  تفاوت مزونیدلینگ با مزوتراپی از نظر طول سوزن

  مقایسه مزونیدلینگ با مزوتراپی از نظر تعداد سوزن

  مزوتراپی شامل تزریق یک سوزن حاوی مواد مفید برای پوست است، در حالی ‌که در مزونیدلینگ از چندین سوزن ظریف برای تحریک پوست استفاده می‌شود. فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی در اینجا است که تک سوزن امکان درمان دقیق‌تری را در نواحی حساس مانند چشم برای هدف قرار دادن چین‌وچروک و سیاهی را فراهم می‌کند. در مقابل مزونیدلینگ با چندین سوزن به متخصص زیبایی این امکان را می‌دهد که سطح بیشتری را در زمان کمتری هدف قرار دهد.

  بیشتر بخوانید: ماندگاری مزوتراپی چقدر است و چه عواملی بر آن اثر دارد؟

  مقایسه مزونیدلینگ با مزوتراپی از نظر تعداد سوزن

  مزونیدلینگ یا مزوتراپی کدام بهتر است؟

  با بررسی تفاوت مزونیدلینگ با مزوتراپی، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کدام روش انتخاب بهتری برایتان خواهد بود. در واقع این امر به نتایجی بستگی دارد که به دنبال آن هستید. با این توضیحات توجه به نکات زیر برای انتخاب از بین این دو مهم است:

  • با وجود شباهت‌های زیاد اصلی‌ترین فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی در این است که مزوتراپی بیشتر برای تقویت پوست بوده و مواد مفید را به پوست می‌رساند. در مقابل مزونیدلینگ برای جوان‌سازی و بهبود ساختار پوست کاربرد دارد.
  • برای رفع مشکلات رنگدانه‌های پوستی مانند تیرگی زیر چشم یا لکه بهتر است از مزوتراپی استفاده شود؛ زیرا مواد مغذی دقیق به این محل تزریق می‌شوند. در مقابل مزونیدلینگ سطح وسیع‌تری را هدف قرار داده و برای تحریک کلاژن و جوان‌سازی پوست مفید خواهد بود.

  مزونیدلینگ یا مزوتراپی کدام بهتر است؟

  سخن پایانی

  در صنعت زیبایی، فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی به دلیل توانایی‌هایی که در تغییر و درمان مشکلات پوست دارند، تبدیل به موضوع بحث‌برانگیزی شده است. هر دوی این روش‌های درمانی به ‌طور موثری مشکلات پوستی مانند اسکار، آکنه، ترک‌های پوستی و نگرانی‌های معمول پوست مرتبط با افزایش سن را برطرف می‌کنند. در واقع برای رفع مشکلات بافت پوست، مزوتراپی و مزونیدلینگ هر دو موثر هستند. فقط برای مقایسه مزونیدلینگ با مزوتراپی باید بدانید که مزونیدلینگ به بازسازی سلولی و لایه‌برداری در سطح عمیق‌تر کمک می‌کند. در حالی‌ که مزوتراپی پوست را تغذیه و آبرسانی می‌کند تا آن را سالم و شفاف نگه دارد.

  اگر در انتخاب از بین این دو روش برای پوست خود دچار تردید هستید و دوست دارید بیشتر در مورد تفاوت مزونیدلینگ با مزوتراپی بدانید، بهتر است از یک مرکز درمانی معتبر چون کلینیک زیبایی دلوان مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. بعد از بررسی مشکل شما بهترین گزینه برای داشتن پوستی شاداب و جوان به شما پیشنهاد خواهد شد.

  سوالات متداول

  • فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی در میزان ماندگاری چقدر است؟

  هر دو روش برای ماندگارتر شدن اثرات نیاز به تکرار جلسات درمانی و رعایت نکات مراقبتی دارند و هر دو بین 12 تا 18 ماه ماندگاری خواهند داشت. از این نظر تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

  • مزونیدلینگ یا مزوتراپی کدام ارزان‌تر است؟

  هزینه این دو روش به عوامل مختلفی چون تجربه پزشک، کلینیک انتخابی، نوع و شدت مشکل پوستی بستگی دارد و نمی‌توان هزینه ثابتی برای این دو مشخص کرد.

  • برای افرادی که هراس از سوزن دارند مزونیدلینگ بهتر است یا مزوتراپی؟

  مزوتراپی لایه عمیق‌تر پوست را هدف قرار داده و برای همین به سوزن بلندتری نیاز دارد. در مقابل برخی از افراد ممکن است از سوزن ترس داشته باشند؛ برای همین باید به سراغ مزونیدلینگ با سوزن کوتاه‌تر بروند.

  • مهم‌ترین تفاوت مزونیدلینگ با مزوتراپی در چیست؟

  فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی در این است که مزوتراپی بیشتر برای تقویت پوست با مواد مغذی تزریقی مناسب بوده، در مقابل مزونیدلینگ برای جوان‌سازی و بهبود ساختار پوست از طریق تحریک کلاژن‌سازی کاربرد دارد.

   مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com