مدت زمان کاشت مو
اشتراک‌گذاری

مدت زمان کاشت مو

مدت زمان کاشت مو
 • کاشت مو یک عمل زیبایی پرطرفدار برای رسیدن به ظاهر دلخواه در سراسر جهان است. سالانه میلیون‌ها نفر برای انجام آن اقدام می‌کنند و اینکه مدت زمان کاشت مو چقدر است؟ اولین و مهم‌ترین سوالی بوده که اغلب پزشکان از فردی که برای کاشت مو مراجعه می‌کنند، خواهند شنید یا بارها شنیده‌اند.

  درواقع از مهم‌ترین موضوعاتی که پیش از فرآیند کاشت مو برای مراجعه‌کنندگان پیش می‌آید، اطلاع از تعداد جلسات کاشت مو و مدت زمان آن است؛ در ادامه این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان پیرامون جزئیاتی صحبت خواهیم کرد که در بالا و پایین شدن زمان کاشت مو اثر دارد.

  تعداد جلسات کاشت مو و زمان آن به چه مواردی بستگی دارد؟

  مدت زمان کاشت مو به عوامل زیادی بستگی دارد و زمان این عمل زیبایی برای هر فردی می‌تواند منحصر‌به‌فرد باشد. در یک نگاه کلی 2 عامل مهم بیشتر از سایر فاکتورها در زمان انجام پیوند مو اثر دارد که عبارت‌اند از:

  • مقدار گرافت‌هایی که از ناحیه اهدا کننده چون پشت سر برداشته و در ناحیه پیوند کاشته می‌شوند.
  • تکنیکی که پزشک شما از آن برای پیوند مو استفاده می‌کند.

   همچنین باید در نظر داشت که یک مرحله آماده‌سازی قبل از عمل نیز وجود دارد که باعث می‌شود زمان انجام آن کوتاه‌تر یا بلندتر شود.

  عمل کاشت مو FUE چقدر طول میکشد؟

  روش FUE کاربردی‌ترین و پرطرفدارترین روش کاشت مو در سراسر جهان محسوب می‌شود. این روش با استخراج فولیکول‌های مو از پشت سر با دستگاه میکروموتور شروع می‌شود. پس از برداشتن گرافت‌ها، فرآیند کاشت آغاز خواهد شد. در مرحله بعد کانال‌های کوچکی با قطر 0.8 تا 1 میلی‌متر بر روی پوست سر با وسیله فلزی مخصوص برای قرار دادن گرافت‌های استخراج‌ شده به‌ صورت دستی باز می‌شوند و بعد پیوند مو به محل مورد نظر انجام خواهد شد.

  با در نظر گرفتن مراحل آماده‌سازی، مشاوره و همه جنبه‌های روش FUE، مدت زمان کاشت مو به کمک آن بین 6 تا 8 ساعت طول می‌کشد. تعداد جلسات کاشت مو در این روش هم به میزان ریزش مو بستگی دارد. اگر ناحیه طاسی بزرگ نباشد، معمولاً یک جلسه FUE برای بیمار کافی خواهد بود. در صورتی که فرد مراجعه‌کننده به موهای بیشتری نیاز داشته باشد، می‌توان پس از بهبود ناحیه مورد نظر، مجدداً این روند را در جلسات بعدی تکرار کرد. البته توجه داشته باشید که این مورد تنها در صورتی قابل انجام است که گرافت کافی برای پیوند باقی ‌مانده باشد!

  مدت زمان کاشت مو

  عمل کاشت مو DHI چقدر طول میکشد؟

   تکنیک DHI (کاشت مستقیم مو) که با نام کاشت موی تراشیده‌ نشده نیز شناخته می‌شود، اصلاح‌شده روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) است. این روش به دلیل مزایایی زیادی که دارد در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده و در واقع نوعی از تکنیک کاشت مو FUE است. روند استخراج گرافت‌های مو دقیقاً یکسان است، اما زمانی که فرآیند کاشت شروع می‌شود، تفاوت‌ها به‌ وضوح قابل‌ درک خواهند بود.

  در روش معمول کاشت مو FUE، گرافت مو از ناحیه اهداکننده (پشت سر) به کمک میکروموتور یا به‌ صورت دستی استخراج می‌شود. سپس برش‌ها با شکاف‌هایی در ناحیه گیرنده باز می‌شوند و پیوندهای استخراج‌ شده به‌ صورت دستی در داخل آن برش‌ها قرار می‌گیرند. در روش کاشت مو DHI، استخراج مو به همین صورت انجام می‌شود، اما در مرحله کاشت، تجهیزات خاصی به نام قلم چوی وارد صحنه خواهد شد. در عملیات DHI هم استخراج و هم کاشت مستقیماً توسط متخصص انجام می‌شود.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  مدت زمان کاشت مو با کمک این روشبه‌ طور متوسط ​​حدود 5 ساعت در یک روز است. اگر بیمار به بیش از 3000 پیوند نیاز داشته باشد، تعداد جلسات کاشت مو در دو روز متوالی است. به ‌طور کلی در مجموع دو جلسه 10 ساعت زمان برای پیوند مو به کمک این روش نیاز است.

  تعداد جلسات کاشت مو

  کاشت مو به روش SUT چقدر طول میکشد؟

  روش SUT نسبت به سایر روش‌های پیوند مو چون دو تکنیک قبل روش جدیدتری به شمار می‌رود و تمامی مراحل با کمک دستگاه‌های پیشرفته و به‌روز زیر نظر پزشک متخصص برای شما انجام خواهد شد. در واقع برای برداشت و کاشت مو از پانچ لیزری استفاده می‌شود. فولیکول‌های مو به شکل گروهی یا تکی از محل اهدا جدا شده و تا زمان کاشت فریز خواهند شد. کل این فرآیند و مدت زمان کاشت مو با کمک این روش حدود 8 ساعت طول می‌کشد.

  مطلب مرتبط: نگاهی بر روش‌های کاشت مو برای زنان 

  بعد از کاشت چقدر طول میکشد تا موها رشد کند؟

  زمان مورد نیاز برای رشد مجدد موها به شکل طبیعی بعد از پیوند، بیشتر به چرخه رشد مو مربوط می‌شود و به مواردی چون مدت زمان و تعداد جلسات کاشت مو ارتباط کمتری دارد. این چرخه بعد از پیوند مو شامل مراحل زیر می‌شود:

  • بهبودی پس از 10 روز: در روزهای بعد از عمل کاشت مو، پوسته‌هایی روی جمجمه ظاهر می‌شود و بعد از چند روز (8 تا 10 روز) از بین می‌روند.
  • ریزش بعد از 1 ماه: یک ماه پس از کاشت مو، بیمار ممکن است دچار ریزش شوک شود که در اطراف ناحیه پیوند شده یا ناحیه اهداکننده رخ می‌دهد. این ریزش موقتی و به دلیل ترومای بافتی است.
  • شروع رشد مجدد مو بعد از 3 تا 4 ماه: پس از انجام کاشت مو، موهای تازه کاشته‌شده شروع به رشد می‌کنند. موهای نازک در ابتدا ظاهر شده و با گذشت زمان ضخیم‌تر و پرپشت‌تر می‌شوند.
  • افزایش تراکم از 6 ماه: بین 6 ماه تا 1 سال پس از کاشت مو، مو به رشد و ضخیم شدن ادامه می‌دهد. بیمار معمولاً می‌تواند موهای خود را به‌ دلخواه حالت دهد.
  • نتایج نهایی بعد از 1 سال: نتیجه نهایی کاشت مو بین 12 تا 15 ماه بعد از انجام آن قابل ‌مشاهده است و موها حالت طبیعی به خود می‌گیرند.

  سخن پایانی

  در این مقاله سعی شد مدت زمان کاشت مو در روش‌های مختلف این عمل زیبایی را بررسی کنیم. در کنار موارد گفته ‌شده شرایط فردی، تخصص و تبحر پزشک و محلی که برای پیوند مو انتخاب می‌شود نیز در مدت زمان و تعداد جلسات کاشت مو اثر دارد؛ بنابراین بهتر است در جلسه مشاوره قبل از کاشت در مورد تمام جزئیات این عمل زیبایی از پزشک خود سوالات لازم را بپرسید.

  تعداد جلسات کاشت مو

  سوالات متداول

  • مدت زمان کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

  علاوه بر تعداد پیوندهای مورد نیاز برای کاشت و تبحر پزشک، تکنیک مورد استفاده برای کاشت نیز در زمان انجام آن اثر دارد.

  • 1000 پیوند مو چقدر طول می‌کشد؟

  کاشت مویی که به 500 تا 1000 گرافت نیاز دارد، ممکن است حدود 4 تا 6 ساعت طول بکشد. برای پیوند گرافت‌های بیشتر از 3000 ممکن است به 10 ساعت زمان هم نیاز باشد.

  • چقدر طول می‌کشد تا نتایج کاشت مو را ببینیم؟

  بعد از 4 ماه موهای نازک شروع به رشد می‌کنند، در ماه ششم می‌توانید موهای خود را حالت دهید و در کل بعد از یک سال نتایج کاشت مو و تغییرات در رشد آن قابل‌ مشاهده است.

  مطالب مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  4 پاسخ

   1. در بیشتر مواقع کاشت مو به FIT در چند جلسه ۲ تا ۴ ساعته انجام می‌شود، اما در برخی مواقع ممکن است یک جلسه کاشت تا 10 ساعت نیز طول بکشد.

   1. معمولا پس از 4 ماه موهای شروع به رشد کرده و در ماه ششم به حالت مناسبی می‌رسد، درصورتی که مدت زمان بیشتری از کاشت مو شما گذشته، با متخصصان ما در کلینیک دلوان تماس بگیرید تا طبیعی بودن آن یا عدم جوابدهی کاشت مو را مورد بررسی قرار دهند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com