مزوتراپی چیست؟
اشتراک‌گذاری

تفاوت مزوتراپی و پی آر پی

مزوتراپی چیست؟
 • یکی از مهم‌ترین مواردی که در زیبایی ظاهری تأثیر بسیار مهمی دارد، موهایی پرپشت و خوش حالت است، اما متأسفانه شرایط مختلف محیطی، افزایش سن، تغذیه نامناسب، مشکلات هورمونی و… باعث ریزش مو می‌شود و در برخی موارد نیز افراد از بدو تولد موهایی کم‌پشت دارند. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای جلوگیری از ریزش مو و افزایش رشد آن ایجاد شده که دو نمونه از پرطرفدارترین آن‌ها مزوتراپی و پی‌آر‌پی است. حال شاید برایتان سوال باشد که تفاوت مزوتراپی و پی آر پی چیست و کدام روش نتیجه موثرتری را به دنبال دارد.

  این روش‌های محبوب با استفاده از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید برای درمان ریزش مو و همچنین جلوگیری از ریزش آن به کار می‌روند تا پس از گذشت زمان و اتمام دوره درمان، موهای زیبا و پرپشتی داشته باشید و در تمام مجالس و دورهمی‌ها بدرخشید. همچنین با افزایش اعتمادبه‌نفس خود بتوانید روابط اجتماعی و کاری خود را به بهترین شکل ممکن برقرار کنید. در ادامه در مورد هر کدام از این درمان‌ها توضیحات کاملی ارائه شده است و شما با مقایسه مزوتراپی و پی آر پی می‌توانید موثرترین روش را متناسب با نوع مو و ریزش موی خود انتخاب کرده و در نهایت از نتیجه نهایی لذت ببرید.

  مزوتراپی چیست؟

  بررسی مزایا و مقایسه مزوتراپی و پی آر پی

   

  یکی از روش‌های کم‌تهاجم و غیرجراحی برای جلوگیری از ریزش مو و همچنین تقویت و رشد مو مزوتراپی بوده که در این روش مواد مغذی از طریق سوزن مخصوصی در لایه‌ای بین پوست و لایه چربی تزریق می‌شود. این مواد مغذی مایع ترکیبی از تقویت‌کننده‌هایی مانند ویتامین‌ها، مواد پروتئین، مواد معدنی، هورمون‌ها و… است. در واقع موادی که همه افراد با افزایش سن از دست می‌دهند و باعث ریزش مو می‌شود در این روش بر مزودرم پوست تزریق شده و در نتیجه گردش خون در اطراف فولیکول‌های مو افزایش می‌یابد و در نهایت با تقویت متابولیسم و تحریک کلاژن موها رشد می‌کنند.

   

   

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  برای اینکه بتوانید تفاوت مزوتراپی و پی آر پی را به صورت دقیق متوجه شوید در ادامه روش پی‌آرپی را نیز به صورت کامل توضیح خواهیم داد. توجه داشته باشید که تعداد جلسات مزوتراپی بر اساس مقدار ریزش مو و همچنین تشخیص پزشک تعیین می‌شود و در اکثر موارد بین 6 تا 8 جلسه است. اثرات این روش نیز پس از گذراندن 4 یا 5 جلسه قابل مشاهده بوده و نتیجه نهایی پس از جلسات نهایی 90 تا 92 درصد تخمین زده می‌شود.

  prp مو چیست؟

  تفاوت مزوتراپی با پی آر پی

   

  این تکنیک جلوگیری از ریزش مو نیز غیرجراحی بوده و تفاوت مزوتراپی و پی آر پی در موادی است که به پوست سر تزریق می‌شود. در روش پی‌آر‌پی خون شخص متقاضی گرفته می‌شود و مواد پروتئینی و پلاکت‌هایی که باعث رشد می‌شوند توسط دستگاه سانتریفیوژ از سایر اجزای خون جدا شده و توسط سرنگ ظریفی به پوست سر تزریق می‌شود. در واقع در این روش پلاسمای غنی از پلاکت که تمام مواد ضروری رشد سلولی را تأمین می‌کند در پوست سر تزریق شده و باعث رشد بیشتر و ضخیم شدن فولیکول‌های مو در مرحله رشد می‌شود.

   

  بیشتر بخوانید: تفاوت فیلر مو با مزوتراپی

   

  در مقایسه مزوتراپی و پی آر پی می‌توان به تعداد جلسات این دو تکنیک اشاره کرد که در مزوتراپی تعداد جلسات بیشتر از پی‌آرپی است. در روش prp حداقل تعداد جلسات 3 جلسه بوده که در فاصله زمانی بین 2 تا 4 هفته انجام می‌شود و ریزش مو ژنتیکی و غیر ژنتیکی را درمان می‌کند.

  بررسی مزایا و مقایسه مزوتراپی و پی آر پی

  تزریق پلاسما غنی از پلاکت

   

  همان‌طور که می‌دانید مزوتراپی را یک روش درمانی مدرن و کلینیکال برای درمان ریزش مو و تقویت آن می‌دانند که مزایای زیر را به دنبال دارد:

  • ایمن، آسان و ساده
  • عدم نیاز به جراحی
  • اعمال کردن این روش در مدت زمان کوتاه (به صورت تقریبی 30 دقیقه برای هر جلسه)
  • بدون ایجاد هرگونه خونریزی و درد
  • افزایش گردش خون
  • جلوگیری از ریزش مو
  • بدون گذراندن دوره نقاهت و عدم نیاز به مراقبت خاص
  • دوره بهبود بسیار سریع

   

  بیشتر بخوانید: تعداد جلسات مزوتراپی

  این روش درمانی نیز یکی از کم عوارض‌ترین روش‌ها به شمار می‌آید که به دلیل استفاده از خونِ خودِ بیمار هیچ‌گونه واکنش غیرعادی و آلرژیکی در متقاضی دیده نمی‌شود و بدن به راحتی مواد را جذب می‌کند؛ به همین دلیل می‌توان از پی‌آرپی به ‌عنوان یک روش کاملاً طبیعی یاد کرد. حال برای اینکه بتوانید تفاوت مزوتراپی و پی آر پی را به صورت کامل درک کنید، مزایای پی‌آر‌پی را نیز در زیر آورده‌ایم:

  نکات مهم مزوتراپی کردن

   

  • سهولت کار
  • عدم نیاز به جراحی
  • بدون خونریزی و درد
  • ترمیم موها در جلسات اولیه
  • سریع بودن زمان درمان
  • بهبود راحت و سریع
  • ایجاد نتیجه کاملاً طبیعی
  • رشد مجدد موها و تقویت فولیکول مو
  • امکان ترکیب این روش با روش‌های دائمی مانند کاشت مو

  تفاوت مزوتراپی با پی آر پی

  تزریق به تمام لایه‌های پوستی

   

  برای اینکه مقایسه مزوتراپی و پی آر پی را به صورت کامل متوجه شوید ما در زیر سعی کرده‌ایم این دو تکنیک را روبه‌روی هم قرار دهیم تا تفاوت مزوتراپی و PRP را به شکل کامل درک کنید.

   مزوتراپی  پی‌آرپی
  تزریق ویتامین، آنزیم، اسیدهای هیالورونیک تزریق پلاسما غنی از پلاکت
  تزریق به لایه میانی پوست (مزودرم) تزریق به تمام لایه‌های پوستی
  ارزان گران
  نتیجه قابل مشاهده بعد از 5 جلسه نتیجه قابل مشاهده بعد از اولین جلسه
  برای درمان بیماری‌هایی مانند آلوپسی آره‌اتا و آلوپسی آندروژنیک برای درمان بیماری‌هایی مانند طاسی الگوی زنانه، طاسی الگوی مردانه، ریزش مو هورمونی، آلوپسی آره‌اتا و…
  مواد تزریق شده ترکیبی دارویی، مواد معدنی، ویتامین و… بوده و از بدن فرد گرفته نمی‌شود. ماده تزریقی از خون فرد گرفته می‌شود.
  روند درمان آهسته‌تر است روند درمان سریع‌تر است

  با توجه به جدول ارائه شده در بالا می‌توانید تفاوت مزوتراپی و پی آر پی را به صورت کامل درک کرده و متناسب با نیاز و نوع ریزش خود اقدام به درمان کنید.

  سخن پایانی

  ترمیم موها در جلسات اولیه

   

  برای داشتن موهایی پرپشت و زیبا می‌توانید از روش‌های مختلف درمانی مانند مزوتراپی و یا پی‌آرپی استفاده کنید. این دو روش محبوب و مدرن به صورت تزریق مواد به داخل پوست سر انجام می‌شوند و تفاوت مزوتراپی و پی آر پی در موادی است که در تزریق به پوست به کار می‌رود. در مزوتراپی از مواد معدنی، مواد مغذی، ویتامین‌ها، پروتئین و… استفاده شده و توسط سوزن مخصوص به پوست سر تزریق می‌شود. در روش‌ پی‌آرپی پلاسمایی که غنی از پلاکت است را از خون فرد توسط سانتریفیوژ استخراج کرده و در نهایت به پوست سر تزریق می‌کنند.

  دلایل مزوتراپی

   

  با مقایسه مزوتراپی و پی آر پی می‌توانید بهترین روش را مطابق با مقدار ریزش مو و مهم‌تر از همه تحت نظر پزشک متخصص خود انتخاب کنید. در انجام روش‌های درمان لازم است در ابتدا به کلینیک زیبایی دلوان مراجعه کنید تا پزشکان متخصص بتوانند بر اساس آزمایش‌هایی که انجام می‌دهید و دلیل ریزش مو روش مناسبی را پیشنهاد دهند. در این کلینیک انواع روش‌های درمان موقت و دائمی برای ریزش مو وجود دارد تا بتوانید با استفاده از آن بهترین نتایج را به دست آورید.

  سوالات متداول

  رشد مجدد موها و تقویت فولیکول مو

   

  تفاوت مزوتراپی و پی آر پی در چیست؟

  اصلی‌ترین تفاوت مزوتراپی و PRP در مواد تزریق شده بر پوست سر است که در پی‌آرپی پلاسمای غنی از پلاکت بوده و در مزوتراپی مواد مغذی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی خواهد بود.

  در مقایسه مزوتراپی و پی آر پی کدام روش بهتر است؟

  برای این کار بهتر است با پزشک متخصص مشورت کرده و بهترین روش را مطابق با نیاز خود انتخاب کنید.

  برای انجام مزوتراپی به کجا مراجعه کنیم؟

  قبل از انجام هر کدام از روش‌ها بهتر است به کلینیک تخصصی دلوان مراجعه کرده و بهترین روش را با نظر پزشک خود انتخاب کنید.

   

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com