کاشت ابرو به روش SUT
اشتراک‌گذاری

کاشت ابرو به روش SUT ؛ روشی موثر برای ترمیم طبیعی مو

کاشت ابرو به روش SUT
 • تأثیر ابروها را در زیباتر شدن چهره نمی‌توان نادیده گرفت، این موهای ریز که به شکل قوس‌هایی در بالای چشم‌ها قرار گرفته‌اند، نقش مهمی در جذاب‌تر کردن صورت ایفا می‌کنند؛ اما افراد زیادی هستند که با ابروهای کم‌پشت، نازک یا خالی از مو دست و پنجه نرم می‌کنند و این مشکل به چالش مهمی برایشان تبدیل شده است. در این میان، علم پزشکی از طریق کاشت ابرو به روش SUT به کمک این افراد آمده است تا مشکلات ابروهایشان را کاملاً رفع کند. اگر می‌خواهید درباره روش‌های کاشت ابرو بیشتر بدانید در این مطلب با ما همراه باشید تا با مراحل و هزینه کاشت ابرو به روش SUT آشنا شوید.

  چرا به کاشت ابرو نیاز داریم؟

  چرا به کاشت ابرو نیاز داریم؟

  ابروها تأثیر‌ زیادی در‌ چهره و بیان احساسات دارند. این خطوط دارای موهای ریز که در بالای چشم‌ها قرار دارند نه تنها چهره را زیباتر می‌سازد، بلکه به فرد کمک می‌کند تا عصبانیت، ناراحتی و سایر احساسات خود را بهتر بروز دهد؛ اما بعضی از افراد به‌ دلایل مختلفی با ابروهای کم پشت و نازکی روبرو هستند که روی چهره و اعتماد به نفسشان تأثیر منفی گذاشته است.

  به‌ طور‌ مثال، برخی به‌ طور طبیعی ابروهای کم پشت و نازک دارند یا با ریزش ابرو مواجه هستند. بعضی‌ها نیز به دلیل آسیب، سوختگی یا جای زخم، ابروهایشان کاملاً خالی و بدون مو است‌. در این دسته از افراد کاشت ابرو به روش SUT راه حلی مناسب برای ترمیم ابروهای طبیعی به شمار می‌رود.‌

  کاشت ابرو به روش SUT چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

  روش SUT برای کاشت ابرو چیست؟

  بسیاری از کسانی که با کمبود تارهای مو در ناحیه ابرو روبرو هستند، استفاده از روش‌های دائمی را به روش‌های آرایشی مانند تاتوی ابرو یا میکروبلیدینگ ترجیح می‌دهند. از روش‌های معروف کاشت ابرو FUT و FUE است که در آن فولیکول‌های مو را به‌ صورت دستی برمی‌دارند و در قسمت ابرو پیوند می‌زنند. یک راه جدید که در سال‌های اخیر به کار گرفته می‌شود، کاشت ابرو به روش SUT است که در آن عمل پیوند کاملاً به وسیله دستگاه خودکار صورت می‌‌گیرد.

  در مراحل کاشت ابرو به روش SUT با استفاده از دستگاه پانچ لیزر، فولیکول‌های مو از محل اهدا کننده که اغلب در قسمت پشت سر است برداشته و در نواحی خالی ابرو کاشته می‌شوند. جالب است بدانید که در این روش فولیکول‌های مو فریز می‌شوند تا انجماد صورت گیرد. منجمد کردن، موجب می‌شود تا با تعداد کمتر فولیکول نتیجه بهتری بگیرید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  کاشت ابرو به روش SUT برای تمامی افرادی که بر اثر ریزش، بیماری، مشکلات ژنتیکی یا عوامل محیطی مانند سوختگی قسمتی از ابروهای خود را از دست داده‌اند کاربرد دارد، آن‌ها می‌توانند با استفاده از این روش به‌ طور کامل مشکلات ابروی خود را حل کنند.

  مراحل کاشت ابرو به روش SUT شامل چه مواردی است؟

  مراحل کاشت ابرو به ورش SUT

  تکنیک SUT یک روش کمتر تهاجمی برای پیوند فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده به ابرو است. در ادامه مطلب به مراحل کاشت ابرو به روش SUT اشاره می‌کنیم:

  • در ابتدا باید با پزشک درباره مدل ابروی مورد نظرتان صحبت کنید و همچنین پزشک متخصص، موی پشت سر را که ناحیه اهدا کننده فولیکول به شمار می‌رود مورد بررسی قرار می‌دهد.
  • برای انجام کاشت ابرو، موهای ناحیه اهدا کننده باید تراشیده شود و بعد از تمیز و استرلیزه کردن آن قسمت، بی‌حسی موضوعی انجام می‌شو‌د.
  • استخراج فولیکول مو در روش SUT با استفاده از دستگاه‌های مدرن صورت می‌گیرد. در این روش، جای زخم و اسکارهای بسیار ریز ‌و تقریباً نامرئی بر جای می‌ماند.
  • بعد از استخراج فولیکول و دسته‌بندی آن‌ها، در ناحیه ابرو برش‌های کوچکی برای پیوند فولیکول‌های موی استخراج شده ایجاد می‌شود. این شکاف‌ها باید در جهت الگوی طبیعی رشد موها صورت گیرند تا موی کاشته شده هم جهت با موهای ابرو رشد کنند.
  • در مرحله آخر فولیکول‌های مو در شکاف‌های ایجاد شده پیوند زده می‌شوند، این کار باید توسط یک جراح متخصص انجام شود.

  در انتها ذکر این نکته ضروری است که موهای کاشته شده به چندین ماه زمان نیاز دارد تا همگام ما ابروهای طبیعی شما رشد کند، بنابراین نگران نباشید و با صبر و حوصله فرایند درمان را پیگیری کنید.

  هزینه کاشت ابرو به روش SUT چقدر است؟

  هزینه کاشت ابرو به روش SUT

  بسیاری از کسانی که قصد دارند از تکنیک SUT برای پر کردن نقاط خالی ابرو استفاده کنند، مبلغ هزینه کاشت ابرو به روش SUT برایشان سوال است. در پاسخ باید بگوییم که هزینه این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد ‌و نمی‌توان یک عدد دقیق برای آن اعلام کرد.

  به‌ طور مثال، کلینیک‌های مجهز که از دستگاه‌های به‌روز‌ و پرسنل مجرب استفاده می‌کنند و دارای جراحان زبده‌ای هستند، هزینه بیشتری نسبت به سایر کلینیک‌ها دریافت خواهند کرد. از دیگر عوامل مهم در افزایش هزینه کاشت ابرو به روش SUT تعداد فولیکول‌های مو (گرافت) مورد نیاز برای کاشت ابرو است.

  همچنین برخی از کلینیک‌ها برای اطمینان بیشتر، مشاوره‌های مختلف، آزمایش‌های پزشکی و سایر ارزیابی‌ها را انجام می‌دهند که این کار هزینه کاشت ابرو به روش SUT را افزایش خواهد داد.‌ در همین راستا کلینیک دلوان با وجود جراحان مجرب و تجهیزات مناسب کوشیده است هزینه روش SUT را برای مشتریانش به ‌صورت منصفانه در نظر بگیرد تا افراد علاقه‌مند بتوانند از این راه‌حل کاربردی استفاده کنند.

  مزایای کاشت ابرو به روش SUT چیست؟

  مزایای کاشت ابرو به روش SUT

  کاشت ابرو یکی از روش‌های پر کردن نواحی خالی ابرو است که دوام بیشتری نسبت به روش‌های آرایشی دارد. کاشت ابرو به روش SUT که در سال‌های اخیر مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است، با استفاده از دستگاه و بدون دخالت دست انجام می‌شود.

  این روش کاشت ابرو دقت بالایی دارد، زاویه، عمق و فاصله موهای کاشته شده طبیعی است و ابروها از فرم طبیعی خود خارج نمی‌شوند. همچنین برای کاشت ابرو، برش‌های کوچکی در ناحیه اهدا کننده و گیرنده صورت می‌گیرد، بنابراین زمان نقاهت کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارد.‌

  علاوه ‌بر موارد گفته شده، در انجام مراحل کاشت ابرو به روش SUT به بیهوشی بیمار نیازی نیست و تمامی مراحل عمل با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.‌

  معایب و عوارض کاشت ابرو به روش SUT چیست؟

  معایب کاشت ابرو به کمک روش SUT

  کاشت ابرو به روش SUT از دقت و ظرافت بسیار بالایی برخوردار است و انتخابی مناسب برای کسانی که‌ به ‌دنبال پرپشت کردن ابروهای خود هستند، به شمار می‌رود؛ اما این روش مانند هر عمل دیگری ممکن است مشکلاتی نیز داشته باشد که مهم‌ترین آن گران‌تر بودن هزینه کاشت ابرو به روش SUT نسبت به عمل‌های دیگر است.

  از دیگر معایب این روش می‌توان به کم بودن تعداد متخصصین و کلینیک‌هایی که کاشت ابرو به روش SUT انجام می‌دهند، اشاره کرد. این روش همچنین به ‌دلیل قرار دادن دقیق فولیکول‌های مو زمان‌بر‌تر ‌‌از انواع دیگر کاشت ابرو است و اگر تعداد فولیکول‌های اهدا کننده کم باشد، بر پرپشت شدن ابروهای کاشته شده تأثیر خواهد گذاشت.

  با وجود تمام موارد گفته شده باید به این نکته اشاره کنیم که کاشت ابرو به روش SUT عملی کمتر تهاجمی محسوب می‌شود و عوارض بسیار کمی دارد. کلینیک دلوان می‌کوشد تا با فراهم کردن امکانات مناسب و به کارگیری جراحان ماهر هزینه کاشت ابرو به روش SUT و عوارض و معایب را به حداقل برساند.

  مراقبت‌های قبل و بعد از عمل کاشت ابرو به روش SUT

  مراقبت های بعد از کاشت ابرو به روش sut

  نتیجه موفقیت‌آمیز مراحل کاشت ابرو به روش SUT به عوامل مختلفی بستگی‌ دارد، فرد باید قبل و بعد از عمل موارد مختلفی را رعایت کند تا به نتیجه دلخواه برسد. برخی از مهم‌ترین نکات قبل و بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

  • قبل از عمل با پزشک معالج خود به گفتگو بپردازید و درباره انتظارات خود از عمل صحبت کنید.
  • بعد از توافق اولیه بهتر است فهرست کاملی از داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک معالج قرار دهید.
  • با مشورت پزشک قبل از عمل، داروها و مکمل‌های رقیق‌کننده خون مانند آسپرین را مصرف نکنید.
  • بعد از کاشت ابرو دستورات پزشک را مورد توجه قرار دهید.
  • به ناحیه ابرو دست نزنید تا موهای کاشته شده از جای خود خارج نشوند.
  • قسمت پیوند زده شده ابرو را طبق دستور جراح و به آرامی تمیز کنید تا از عفونت و آلودگی جلوگیری شود.
  • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، فعالیت‌های شدید ورزشی، شنا و سونا تا زمان تأیید پزشک خودداری کنید.

  سخن پایانی

  ابرو یکی از اجزای مهم صورت است که بر زیبایی تأثیر زیادی دارد. این ناحیه از موهای کوتاهی تشکیل شده است که به‌ دلیل موارد مختلفی مانند ژنتیک، بیماری یا عوامل محیطی دچار ریزش یا کم پشتی می‌شود. برخی برای حل این مشکلات از روش‌های موقتی مانند تاتو، میکروبلیدینگ، مداد ابرو و… استفاده می‌کنند. در‌ مقابل روش‌های موقتی، کاشت ابرو قرار دارد که راه دائمی برای خلاص شدن از دست ابروهای نازک و کم‌ پشت به شمار می‌رود.

  کاشت ابرو از روش‌های مختلف انجام می‌شود که کاشت ابرو به روش SUT یکی از جدیدترین‌ آن‌ها است. در این روش دستگاه‌هایی مانند پانچ لیزر مورد استفاده قرار می‌گیرند و استخراج و پیوند فولیکول‌های مو به‌ صورت دقیق انجام می‌شود، بنابراین ابروهای کاشته شده کاملاً طبیعی هستند.

  روش SUT برای کاشت ابرو

  سوالات متداول

  آیا روش SUT برای همه افراد مناسب است؟

  مناسب بودن روش SUT به عوامل مختلفی مانند در دسترس بودن فولیکول‌های مو، سابقه پزشکی و ترجیحات شخصی فرد در انتخاب فرم ابرو بستگی دارد.

  عمل کاشت ابرو SUT چقدر طول می‌کشد؟

  مدت زمان عمل به شکل و ضخامت ابروی مورد نظر بستگی دارد، اما مدت زمان انجام این روش می‌تواند از چند ساعت تا یک روز کامل متغیر باشد.

  آیا انجام روش SUT درد دارد؟

  در این روش از بی‌حسی موضعی برای به حداقل رساندن درد استفاده می‌شود، اما فرد ممکن است کمی ناراحتی یا درد خفیف را بعد از عمل تجربه کند که قابل کنترل خواهد بود.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. کاشت ابرو به روش FUT برداشت با برش پوست سر انجام می‌شود و همراه درد، خونریزی و بخیه است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com