خارش ابرو بعد از کاشت
اشتراک‌گذاری

علت خارش ابرو بعد از کاشت و درمان آن

خارش ابرو بعد از کاشت
 • علت خارش ابرو بعد از کاشت به یکی دو مورد خلاصه نمی‌شود و شاید در وهله نخست نگران‌کننده به نظر برسد؛ اما بدون شک خوشحال خواهید شد که بدانید در بیشتر موارد، این امر کاملاً طبیعی است. در واقع بروز این عارضه ناخوشایند به نظر می‌رسد؛ اما این بخشی از روند بهبودی خواهد بود که بعد از کاشت ابرو در انتظار شما است. تا زمانی که از خاراندن اجتناب کنید و مراقبت‌های پس از کاشت مو را به ‌درستی انجام دهید، معمولاً نیازی به نگرانی در مورد عوارض ناشی از خارش نیست.

  البته باید اشاره کرد که اگر خارش به‌ مرور زمان فروکش نکرد و با علائم دیگری همراه شد، می‌تواند نشانه عفونت باشد که فقط در 1٪ از بیماران رخ می‌دهد. در چنین مواردی نیاز به اقدام جدی برای درمان خارش ابرو بعد از کاشت است. در ادامه تمام دلایل این امر و راه‌های درمان آن را بررسی کرده‌ایم.

  5 علت خارش ابرو بعد از کاشت

  اگر بعد از جراحی ترمیم ابرو، پوست شما به خارش افتاد، احتمالاً به یکی از دلایل زیر باعث بروز این عارضه شده است. در اغلب موارد نیازی به درمان جدی نیست و مراقبت‌های پس از کاشت ابرو برطرف خواهد شد.

  1.    بخشی طبیعی از روند درمان است

  موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو اغلب از سر و یک سری سوراخ‌های کوچک گرفته می‌شود و سپس کاشت مجدد انجام خواهد شد. طبیعی است که بعد از این روند پوست سر و ابرو شروع به خارش کند و در اکثریت قریب به اتفاق موارد، این امر یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی کاشت ابرو است. اگرچه به نظر شاید کمی ناخوشایند باشد، اما کاملاً بی‌ضرر خواهد بود. در واقع افزایش خون‌رسانی به ابروها بعد از کاشت بخشی از روند بهبود است که به منظور بهبود زخم رخ می‌دهد.

  خارش ابرو بعد از کاشت بخشی طبیعی از روند درمان است

  خارش معمولاً چند روز پس از جراحی شروع می‌شود و می‌تواند تا زمان کامل شدن روند بهبود ادامه یابد. برای همین مطمئن شوید که پوست سر و ابروی خود را با سرم مخصوص مرطوب نگه می‌دارید تا از خشکی که ممکن است خارش را افزایش دهد، جلوگیری شود.

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  2.    نشانه رشد مجدد مو است

  یکی دیگر از علل خارش ابرو بعد از کاشت، رشد مجدد موهای ابروی شما است. اگر چند ماه از پیوند ابرو گذشته باشد و به‌ طور ناگهانی شروع به خارش در ناحیه پیوند خود کردید، بدون هیچ علامت دیگری، ممکن است نشانه خوبی باشد. این نشانه به شما می‌گوید که زمان آن رسیده که در آینه موهای ابروی خود را از نظر رشد بررسی کنید.

  بیشتر بخوانید: کاشت ابرو برای موهای سفید

  3.    می‌تواند نشانه عفونت باشد

  در حالی‌ که زخم‌های کاشت ابرو کوچک هستند، باز هم ممکن است عفونی شوند و حدود 1 درصد بیماران را درگیر کند. علت خارش ابرو بعد از کاشت در چنین مواردی باکتری‌های خاصی هستند که علاوه بر خارش باعث التهاب، قرمزی و درد هم می‌شوند. در موارد شدیدتر، عفونت می‌تواند عمیق‌تر باشد و باعث آبسه شود. بسته به شدت عفونت شما، جراح ممکن است آنتی‌بیوتیک‌های موضعی یا خوراکی را تجویز کند.

  خارش ابرو بعد از کاشت و عفونت

  4.    ممکن است یک مشکل رایج پوستی داشته باشید

  اگر مشکل طولانی مدت پوستی مانند درماتیت سبورئیک، اگزما و پسوریازیس داشته باشید باید قبل از کاشت ابرو به‌ خوبی مدیریت شوند تا در طول بهبودی دوباره عود نکنند. با این‌ حال، حتی با بهترین روش‌های پیشگیری و درمان، همچنان می‌توانند بعد از کاشت عود کنند و باعث خارش ابرو پس از کاشت شوند.

  مطمئن شوید که جراح خود را در مورد هرگونه ضایعات، بثورات، پوسته‌ها و عارضه‌هایی که در حین بهبودی روی پوست ابروی شما ظاهر می‌شود مطلع کرده‌اید تا بتواند دستورالعمل‌های مراقبتی مناسب را برای درمان خارش ابرو بعد از کاشت ارائه دهد.

  5.    می‌تواند ناشی از یک واکنش آلرژیک باشد

  ممکن است متوجه شوید که پوست ابروی شما پس از استفاده از کرم، شامپو، سرم یا داروی خاصی که به ‌عنوان بخشی از مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو تجویز شده شروع به خارش می‌کند. اگر قرمزی، تورم، سوزش یا تاول را در کنار خارش نیز تجربه می‌کنید، می‌تواند نشانه‌ای از درماتیت تماسی (آلرژی) باشد. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که استفاده از ماده یا شی‌ای که باعث خارش شده را متوقف کنید و اگر هنوز در دوره بهبود خود هستید، جراح خود را از این عارضه مطلع کنید.

  می‌تواند ناشی از یک واکنش آلرژیک باشد

  خارش ابرو بعد از کاشت چه مدت ادامه دارد؟

  به‌ طور معمول، خارش باید پس از بهبودی هر دو ناحیه اهدا‌کننده و پیوند و افتادن پوسته‌ها کاهش یابد که حدود 14 روز پس از کاشت ابرو طول می‌کشد. با این‌ حال، در برخی موارد خارش ممکن است برای یک یا دو هفته بیشتر ادامه یابد. اگر حدود 2 ماه پس از کاشت ابرو هنوز دچار خارش هستید، ممکن است به دلیل شروع رشد موهای جدید باشد. اگر این‌طور باشد، باید طی چند روز بهتر شود. در غیر این صورت باید علت خارش ابرو بعد از کاشت را شناسایی کرده و برای درمان اقدام کنید.

  خارش ابرو بعد از کاشت چه مدت ادامه دارد؟

  روش‌های درمان خارش ابرو بعد از کاشت

  چندین کار وجود دارد که می‌توانید برای تسکین خارش پس از کاشت ابرو انجام دهید و این عارضه را تا حد زیادی کاهش می‌دهد از جمله:

  • دستورالعمل‌های مراقبتی خود را به دقت دنبال کنید و برای جلوگیری از خشکی پوست خود از دارو، سرم یا شوینده تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
  • در صورت تجویز پزشک برای درمان خارش ابرو بعد از کاشت می‌توانید از داروهایی چون آنتی‌هیستامین و سیتریزین استفاده کنید.
  • استفاده از کمپرس یخ هم برای کاهش خارش ابروهای شما پس از کاشت مفید خواهد بود. البته بهتر است مستقیماً روی پوست شما نباشد و بیش از 5 دقیقه استفاده نکنید.

  بیشتر بخوانید: ماندگاری کاشت ابرو

  • در صورت مشاهده علائم عفونت چون آبسه، التهاب، درد و قرمزی پوست توصیه می‌کنیم با پزشک خود مشورت کرده و یک دوره آنتی‌بیوتیک مصرف کنید تا عفونت و خارش که از علائم آن است از بین برود.

  روش‌های درمان خارش ابرو بعد از کاشت

  نکات مراقبتی برای کاهش خارش بعد از کاشت

  در کنار روش‌های درمانی که گفته‌ شد نکات مراقبتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها برای کاهش خارش ابرو بعد از کاشت می‌توانید اقدام کنید که شامل موارد زیر می‌شود:

  • ناحیه پیوند شده را از آفتاب دور نگه دارید تا از خشکی و خارش بیشتر جلوگیری شود.
  • شستن ابروها بعد از پیوند در چند روز اول ممنوع بوده و نباید این کار را انجام دهید.
  • از لمس، خاراندن یا کندن زخم‌های ابروهای کاشته شده خودداری کنید؛ زیرا اصلی‌ترین علت خارش ابرو بعد از کاشت است.
  • تا دو هفته فعالیت‌های سنگین و ورزش سخت انجام ندهید؛ زیرا تعریق را افزایش داده و باعث خارش خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: ترمیم کاشت ابرو

  • به نحوه درست خوابیدن بعد از کاشت ابرو هم توجه داشته باشید و طوری بخوابید که ابروها با هیچ سطحی تماس نداشته باشد. بهترین روش طاق‌باز خوابیدن است.
  • از شوینده ملایمی چون شامپو بچه یا لوسیون‌های تجویز شده توسط پزشک برای شستن ابرو استفاده کنید.

  نکات مراقبتی برای کاهش خارش بعد از کاشت

  سخن پایانی

  اگر قصد کاشت ابرو را دارید و می‌خواهید در مورد این روش و پیامدهای آن چون خارش ابرو بعد از کاشت بیشتر بدانید، همین حالا یک وقت مشاوره از کلینیک کاشت مو دلوان بگیرید و در مورد تمام این موارد اطلاعات لازم را دریافت کنید. تیم مجرب ما در کلینیک زیبایی دلوان به تمام سوالات شما پاسخ داده و شما را در مسیر یک انتخاب درست قرار خواهند داد. در صورت نیاز می‌توانید سوالات خود را در مورد بهترین درمان خارش ابرو بعد از کاشت هم مطرح کنید و به جواب برسید.

  سوالات متداول

  • خارش بعد کاشت ابرو تا چند روز دوام دارد؟

  به‌ طور معمول، خارش 14 روز پس از کاشت ابرو طول می‌کشد. با این ‌حال، در برخی موارد خارش ممکن است برای یک یا دو هفته بیشتر ادامه یابد.

  • علت خارش ابرو بعد از کاشت چیست؟

  خارش بخشی طبیعی از روند درمان است. همچنین گاهی نشانه رشد مجدد مو بوده یا می‌تواند ناشی از یک واکنش آلرژیک باشد. علاوه بر این موارد در حدود 1 درصد از افراد خارش نشانه عفونت است.

  • بهترین روش درمان خارش پس از کاشت ابرو چیست؟

  در صورت عفونی بودن زخم باید زیر نظر پزشک آنتی‌بیوتیک مصرف کنید. همچنین مصرف داروهای ضد حساسیت و آلرژی و رعایت نکات مراقبتی چون قرار نگرفتن در معرض آفتاب، ورزش نکردن و نداشتن فعالیت سنگین، عدم لمس یا خارش محل پیوند بهترین روش درمان این مشکل است.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com