ریزش ابرو پس از کاشت ابرو
اشتراک‌گذاری

دلایل ریزش ابرو پس از کاشت ابرو و روش‌های جلوگیری از آن

ریزش ابرو پس از کاشت ابرو
 • امروزه داشتن ابروهایی خوش فرم و پرپشت برای همه افراد حتی آن‌هایی که ابروهایشان به دلیل بیماری‌های مختلف و مشکلات هورمونی دچار ریزش شده نیز غیرممکن نبوده و راه‌حل‌هایی برای رشد دائمی ابروها به وجود آمده است. کاشت ابرو به روش‌های مختلفی بر اساس شرایط بدنی فرد انجام می‌شود تا ابروهای دلخواهی را به ارمغان آورد. برخی از افراد به دلیل ترس از ریزش ابرو پس از کاشت ابرو برای انجام این عمل مردد هستند، ما در ادامه این مقاله روش‌های جلوگیری از ریزش ابرو پس از کاشت و درمان آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

  شما می‌توانید برای رفع نگرانی خود تا انتها همراه ما باشید تا بتوانید با خیالی آسوده اقدام به کاشت ابرو کرده و از ابروهای زیبا و پرپشت خود لذت ببرید، همچنین در چنین شرایطی اعتمادبه‌نفس شما بیشتر شده و چهره‌ای جذاب‌تر خواهید داشت.

  آیا ریزش ابرو پس از کاشت ابرو طبیعی است؟

  جلوگیری از ریزش ابرو پس از کاشت

  اگر قصد کاشت ابرو را دارید بهتر است بدانید که موهای پیوند زده شده می‌ریزند و در طی چند ماه رشد می‎‌کنند؛ به همین دلیل در برخی موارد نیز توصیه می‌شود که مو را کوتاه کنید. بد نیست بدانید که در برخی شرایط ممکن است موهای پیوند زده رشد نکنند و شما نیاز به کاشت مجدد داشته باشید، اما در صورتی ‌که پزشک خود را با دقت بالا انتخاب کرده‌اید این احتمال کاهش می‌یابد. پزشک متخصص قبل از انجام کاشت تمام سابقه پزشکی بیمار را بررسی کرده و از نداشتن بیماری زمینه‌ای مطمئن می‌شود و همچنین در صورت مصرف دارو بایستی پزشک را در جریان بگذارید.

  کلینیک زیبایی دلوان با استفاده از پزشکان ماهر و تیمی حرفه‌ای بدون هیچ‌گونه اشتباهی کاشت را انجام می‌دهد و شما می‌توانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی از ریزش ابرو پس از کاشت ابرو اقدام به این عمل زیبایی کرده و از ابروهای خوش فرم و زیبای خود لذت ببرید.

  دلایل ریزش ابرو پس از کاشت ابرو چیست؟

  همان‌طور که گفته شد، ریزش ابرو پس از کاشت ابرو کاملاً طبیعی است، اما در برخی مواقع احتمال ریزش بیش ‌از حد و غیر طبیعی وجود دارد که در این شرایط ابرو نیز دچار آسیب‌های جدی می‌شود. در ادامه علت را بررسی کرده و روش‌های جلوگیری از ریزش ابرو پس از کاشت را به صورت کامل آورده‌ایم:

  داشتن ابروهای ضعیف

  ابروهایی که کاشته می‌شوند توانایی رشد ندارند و به دلیل ضعیف بودن شروع به ریزش می‌کنند، اما توجه داشته باشید که فولیکول‌های کاشته شده در پوست سر وجود دارند و بعد از گذشت زمان با سبک زندگی سالم و تغذیه مناسب دوباره رشد خواهند کرد.

  علل ریزش ابرو پس از کاشت

  مراقبت نادرست از ابروها

  در صورتی‌ که مراقبت‌های بعد از کاشت را به درستی انجام ندهید، با آرایش‌ کردن ابرو، فشار به ابرو، عرق کردن بیش از حد، عدم رعایت نکات بهداشتی و… باعث ریزش خواهد شد؛ از این ‌رو لازم است برای جلوگیری از ریزش ابرو پس از کاشت ابرو مراقبت‌های لازم را انجام داده و به توصیه پزشک توجه کنید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

  کاشت در کلینیک نامعتبر

  انتخاب کلینیک معتبر مانند دلوان که دارای مجوز وزارت بهداشت بوده و تیم قوی پزشکی دارد بسیار مهم است. پزشک با معاینه‌های لازم، بررسی سابقه پزشکی، داروهایی که مصرف می‌کنید و… دلیل کم‌پشتی ابروهای شما را مشخص کرده و بهترین راه‌حل را پیشنهاد می‌دهد. در صورتی که کاشت را در کلینیک‌های نامعتبر انجام دهید، امکان ریزش ابرو پس از کاشت بسیار زیاد بوده و دچار مشکلات مختلفی خواهید شد.

  علت ریزش ابرو پس از کاشت ابرو؛ ابتلا به بیماری‌های خاص

  در برخی موارد بیماری‌های مختلف باعث ریزش ابرو پس از کاشت می‌شود و به همین دلیل اکثر پزشکان قبل از انجام عمل موارد مختلف و سابقه‌های بیمار را بررسی می‌کنند تا در صورت وجود بیماری‌های مختلف مانع کاشت ابرو شوند.

  جلوگیری از ریزش ابرو پس از کاشت ابرو؛ عدم انجام کاشت در زمان بارداری و شیردهی

  جلوگیری از ریزش ابرو پس از کاشت ابرو

  در زمان بارداری و شیردهی به دلیل تغییرات هورمونی بهتر است از انجام کاشت ابرو پرهیز کنید؛ زیرا این تغییرات باعث ریزش ابرو شده و ریسک بزرگی به حساب می‌آید.

  عدم بررسی دلیل کم‌پشتی ابرو قبل از کاشت

  در کلینیک‌های معتبر قبل از انجام کاشت دلایل کم‌پشتی و ریزش ابرو را بررسی می‌کنند تا در صورتی‌ که افراد به دلیل کمبود ویتامین‌، مواد معدنی و بیماری خاص دچار ریزش ابرو شده‌اند بتوانند با درمان‌های ساده‌تر و تغذیه مناسب ابروهایشان را ترمیم کنند.

  تاثیر مراقبت‌های لازم در درمان ریزش ابرو پس از کاشت ابرو

  مراقبت‌هایی که پس از کاشت انجام می‌شود باعث کاهش دوره نقاهت و بهبودی سریع‌تر شده و می‌تواند از ریزش غیر طبیعی ابروها جلوگیری کند. در زیر مراقبت‌های لازم را به صورت کامل آورده‌ایم تا بتوانید با انجام روش‌های موثر عملی موفقیت‌آمیز را تجربه کنید.

  رنگ نکردن ابروها

  رنگ کردن ابروهای طبیعی نیز می‌تواند اثرات مضری را به همراه داشته باشد؛ از این ‌رو پزشکان توصیه می‌کنند که 6 ماه تا 1 سال بعد از کاشت از رنگ کردن ابروهای خود پرهیز کرده و منتظر رویش مجدد تمام ابروها باشید و در حالت کلی بهتر است ابروهای خود را به صورت مکرر رنگ نکنید.

  اصلاح درست ابروها برای درمان ریزش ابرو پس از کاشت ابرو

  اصلاح درست ابروها برای درمان ریزش ابرو

  بد نیست بدانید که ابروها پس از کاشت رشد بسیار زیادی دارند و لازم است با اصلاح صحیح آن آشنا شوید، برای این‌ کار بایستی از قیچی مناسب استفاده کنید و به‌ هیچ عنوان موچین، وکس، بند و… را به کار نبرید. همچنین توصیه می‌شود که ابروها را بیش از حد کوتاه نکنید تا زیبایی خود را حفظ کنند.

  خواب درست

  پس از کاشت ابرو لازم است اصول درست خوابیدن را یاد بگیرید تا دچار ریزش و یا سایر مشکلات نشوید. این اصول عبارتند از: استفاده از روبالشی و ملحفه تمیز، قرار گرفتن سر مقداری بالاتر از بدن، خوابیدن به پشت و… .

  شستن مناسب صورت برای جلوگیری از ریزش ابرو پس از کاشت ابرو

  پس از انجام کاشت ابرو، شستشوی مناسب صورت بسیار مهم بوده و لازم است از محلول شستشوی مناسبی که پزشکتان تجویز کرده استفاده کنید. سپس صورت خود را با آبی ولرم شستشو دهید و پس از 72 ساعت بعد از کاشت حمام کنید. توجه داشته باشید که دمای آب بایستی متعادل بوده و فشار آب کم باشد. همچنین سر خود را طوری زیر دوش قرار دهید که آب به صورت مستقیم به صورتتان برخورد نکرده و در نهایت مراقبت‌های اصولی انجام شود.

  تغذیه مناسب برای درمان ریزش ابرو پس از کاشت

  درمان ریزش ابرو پس از کاشت

  برای این‌که دوره نقاهت کوتاه‌تری داشته باشید و عمل شما موفقیت‌آمیز شود بایستی سبزیجات، میوه‌های مناسب و مواد پروتئینی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید و از مصرف شکر و نمک خودداری کرده و از تغذیه سالم و کامل بهره ببرید. مکمل‌های تقویتی که پزشکان تجویز کرده‌اند نیز می‌توانند در دوران ریکاوری انتخاب مناسبی باشند تا نتایج کار هرچه سریع‌تر دیده شود.

  سخن پایانی

  در صورتی ‌که ابروهای کم حجمی دارید و یا به دلایل مختلف ابروهای شما دچار ریزش بیش از حد شده‌اند، راه‌حلی برای رشد مجدد موها وجود دارد. کاشت ابرو یکی از موثرترین روش‌ها برای داشتن ابروهایی پرپشت و طبیعی است که برخی از افراد به دلیل ترس از ریزش ابرو پس از کاشت ابرو از انجام این کار پرهیز می‌کنند.

  بد نیست بدانید که شما می‌توانید با انتخاب کلینیک مناسب و همچنین رعایت موارد و نکاتی مانند تغذیه مناسب، خواب صحیح و… از ریزش غیر طبیعی موها جلوگیری کنید. البته نکته قابل توجه پس از کاشت این است که ابروهای پیوند زده شده به دلیل ضعیف بودن در ابتدا دچار ریزش می‌شوند تا پس از گذشت مدت زمان طبیعی ابروهای جدید رشد کرده و حالت یکدستی را به وجود آورند.

  این میزان از ریزش کاملاً طبیعی بوده و برای رشد موهایی قوی‌تر اتفاق می‌افتد، اما در برخی شرایط انتخاب پزشک نامناسب و یا تجهیزات قدیمی ممکن است باعث ایجاد ریزش‌هایی غیر طبیعی شود که عملی ناموفق را رقم می‌زند. برای جلوگیری از ریزش ابرو پس از کاشت کلینیک دلوان با استفاده از تیمی حرفه‌ای و تجهیزات مدرن توانسته است شرایط مناسبی را فراهم کند تا عملی موفقیت‌آمیز را تجربه کرده و در نهایت جذابیت چهره‌تان چندین برابر شود.

  عدم ریزش ابرو با کاشت ابرو در کلینیک معتبر دلوان

  سوالات متداول

  بهترین کاندید برای کاشت ابرو چه کسانی هستند؟

  افرادی که دارای ابروهای کم‌پشتی هستند و یا بخشی از ابرو خود را بر اثر بیماری‌های خاص و یا تصادف از دست داده‌اند کاندیدای مناسبی به شمار می‌آیند.

  برای جلوگیری از ریزش ابرو پس از کاشت ابرو چه کاری انجام می‌دهند؟

  برای این‌که ریزش را به حداقل میزان خود برسانند لازم است نکات توصیه شده توسط پزشک را به صورت کامل انجام داد.

  عوامل تأثیرگذار در ریزش ابرو پس از کاشت چیست؟

  برای داشتن عملی موفقیت‌آمیز لازم است کلینیک مناسبی را انتخاب کرده و سپس با رنگ نکردن ابرو، تغذیه مناسب، نحوه خواب درست، شستشوی مناسب و… از ریزش بیش از حد جلوگیری کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com