کاشت ابرو به روش میکروگرافت
اشتراک‌گذاری

کاشت ابرو به روش میکروگرافت | بررسی مراحل و هزینه این روش

کاشت ابرو به روش میکروگرافت
 • در دنیایی که داشتن چهره‌ای زیبا برای بسیاری از افراد در اولویت قرار دارد، علم پزشکی به کمک افراد آمده تا مشکلاتی را که به‌ صورت ژنتیک یا بر اثر عوامل محیطی بر چهره آن‌ها تأثیر منفی گذاشته است، رفع کند. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، نازکی یا کم پشت بودن ابرو است که امروزه از طرق‌ مختلف از جمله کاشت ابرو به روش میکروگرافت، آن را برطرف می‌کنند.

  بنابراین اگر دست طبیعت، ابروهای پرپشت و شادابی را برایتان رقم نزده است، علم پزشکی به شما کمک می‌کند تا به ابروی مورد علاقه خود دست پیدا کنید. اگر با مراحل کاشت ابرو به روش میکروگرافت آشنا نیستید و همچنین از هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت اطلاع ندارید، در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم.

  کاشت ابرو چیست و انجام آن به چه افرادی توصیه می‌شود؟

  کاشت ابرو به روش میکروگرافت چیست

  کم پشت بودن ابرو بسیار شایع است و به دلایل مختلف مانند ژنتیک، بیماری، سوختگی، بالا رفتن سن و… رخ می‌دهد. اغلب افرادی که به این مشکل دچار هستند به سراغ روش‌های مختلفی مانند تاتو، هاشور‌ و میکروبلیدینگ می‌روند تا ابروهای خود را زیباتر بسازند، این روش‌ها با وجود اثربخشی، درمان‌های موقتی هستند و دائماً باید تجدید شوند.

  در این میان، کاشت ابرو که با استفاده از استخراج و پیوند فولیکول‌های موی پشت سر به ناحیه ابرو انجام می‌شود، درمانی دائمی برای افرادی محسوب شده که ابروهای کم پشتی دارند. ابروهای کاشته شده دارای ظاهری طبیعی است، بنابراین برای مردانی که با مشکل کم مو بودن ابرو روبرو هستند و به انجام روش‌های آرایشی تمایل ندارند، گزینه‌ای مناسب به شمار می‌رود.

  کاشت ابرو به روش میکروگرافت چیست؟

  کاشت ابرو به روش میکروگرافت چیست؟

  با پیشرفت روزافزون علم پزشکی، درمان‌های سریع و کمتر تهاجمی برای رفع ریزش موی سر و ابرو به‌ وجود آمده که یکی از پیشرفته‌ترین آن‌ها، میکروگرافت است. در مراحل کاشت ابرو به روش میکروگرافت، پزشک متخصص فولیکول‌های مو را از ناحیه پشت سر فرد برمی‌دارد و روی نواحی خالی ابرو پیوند می‌زند.

  شاید برایتان سوال باشد که چرا از موهای پشت سر برای استخراج فولیکول استفاده می‌شود‌. در پاسخ باید بگوییم آن ناحیه در مقابل هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) که به ریزش مو منجر می‌شود، مقاوم است.

  در ادامه کاشت مو و بعد از استخراج، فولیکول‌های مو را به میکروگرافت‌هایی که شامل یک تا سه تار مو هستند، تقسیم می‌کنند و با دقت و ظرافت در ناحیه مورد نظر قرار می‌دهند.

  هر چند که هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت از سایر روش‌ها بیشتر است، اما کاشت ابرو به روش میکروگرافت، نتیجه‌ای بسیار طبیعی برجای می‌گذارد و دوران نقاهت کمتری دارد، به‌ همین دلیل استفاده از این روش روز به روز بیشتر می‌شود.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  مراحل کاشت ابرو به روش میکروگرافت

  مراحل کاشت ابرو به روش میکروگرافت

  یکی از روش‌های دقیق و ظریف کاشت ابرو که به افراد کمک می‌کند تا جاهای خالی ابرو را به‌ صورت طبیعی پر کنند؛ کاشت ابرو به روش میکروگرافت است. برای انجام روش میکروگرافت در ابتدا باید از هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت را مطلع شوید. سپس با یک متخصص پوست و مو درباره انتظاراتتان از شکل و تراکم ابرو صحبت کنید. در صورت توافق با جراح، مراحل کاشت ابرو به روش میکروگرافت به شکل زیر انجام می‌شود:

  • قبل از عمل، جراح تمامی فرآیند را برایتان به ‌طور کامل توضیح می‌دهد، سپس با استفاده از بی‌حسی موضعی در ناحیه ابرو، کار خود را آغاز می‌کند.
  • در روش میکروگرافت، فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده که اغلب پشت پوست سر بیمار است، برداشته می‌شود.
  • در مرحله آماده‌سازی، فولیکول‌های موی استخراج شده باید به میکروگرافت‌هایی شامل یک یا چند فولیکول تبدیل شوند.
  • سپس میکروگرافت‌ها باید در ناحیه ابرو کاشته شوند، جراح با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف، سوراخ‌ها و برش‌هایی را در ناحیه ابرو ایجاد می‌کند و میکروگرافت‌ها را در آنجا قرار می‌دهد.
  • در پایان، مراقبت‌های بعد از عمل برای بیمار تشریح می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به تمیز نگه داشته ناحیه کاشته شده اشاره کرد.
  • موهای کاشته شده به تدریج و در عرض چند ماه به مرحله رشد می‌رسند، بنابراین نگران ریزش یا کاهش رشد آن‌ها نباشید.

  هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت

  هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت

  میکروگرافت را می‌توان روش جدیدی دانست که در سال‌های اخیر با استقبال زیادی روبرو شده است. این روش به تخصص و مهارت بسیاری نیاز دارد و در کلینیک‌های معدودی انجام می‌شود، بنابراین هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت کمی گران‌‌تر از روش‌های دیگر است.

  به ‌طور کلی، هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله وجود دستگاه‌های پیشرفته در کلینیک، تجربه و شهرت جراح، پیچیدگی عمل و تعداد گرافت‌های مورد نیاز قرار دارد‌. به ‌عنوان مثال، جراحان با تجربه و شناخته شده ممکن است برای عمل، هزینه بیشتری دریافت کنند.

  از طرفی دیگر، کلینیک‌هایی که خدمات درمانی بهتری ارائه می‌‌کنند و مراقبت‌های قبل، حین و بعد از عمل بیمار را پوشش می‌دهند، هزینه بالاتری نیز دریافت خواهند کرد. در این میان، کلینیک زیبایی دلوان می‌کوشد که خدماتی باکیفیت و قیمتی مناسب را در اختیار افراد قرار دهد.

  مزایای کاشت ابرو به روش میکروگرافت

  مزایای کاشت ابرو به روش میکروگرافت

  یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد کاشت ابرو به روش میکروگرافت را انتخاب می‌کنند، نتیجه طبیعی آن‌ است. میکروگرافت‌ها بسیار ریز هستند و از الگوی رشد موهای ابرو پیروی می‌کنند، به ‌همین دلیل بسیار طبیعی به ‌نظر می‌رسند. از دیگر مزایای میکر‌وگرافت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1.  دقت و ظرافت

  دقت و ظرافت در روش میکروگرافت

  در روش میکروگرافت، جراح قادر است تا محل دقیق قرار گرفتن موها را تعیین کند و بر اساس صورت بیمار فرایند کاشت را انجام دهد.

  2. دائمی بودن

  دائمی بودن روش میکروگرافت برای کاشت ابرو

  فولیکول‌های مو در ناحیه گیرنده مانند موهای طبیعی ابرو به رشد خود ادامه می‌دهند، به‌ همین دلیل میکروگرافت درمانی دائمی محسوب می‌شود.

   3. دوام

  بر خلاف راه حل‌های موقتی مانند مداد ابرو یا میکروبلیدینگ، ابروهای میکروگرافت شده نیازی به تجدید عمل ندارند.

   4. بهبود سریع

  بهبود سریع پس از کاشت ابرو

  دوره نقاهت برای کاشت ابرو میکروگرافت نسبتاً سریع است و افراد می‌توانند پس از مدت کوتاهی فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند‌.

  عوارض و معایب کاشت ابرو به روش میکروگرافت

  کاشت ابرو به روش میکروگرافت مانند هر عمل دیگری، علاوه ‌بر مزایا ممکن است عوارضی نیز داشته باشد. آشنایی با این عوارض به شما کمک می‌کند تا با اطلاعات کامل برای انتخاب این روش اقدام کنید. میکروگرافت از طریق جراحی انجام می‌شود، بنابراین مانند عمل‌های دیگر امکان عفونت در آن وجود دارد که باید با مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، از آن جلوگیری کنید.

  کاشت ابرو به وسیله میکروگرافت ممکن است جای زخم کوچکی را در محل اهدا کننده (معمولاً پشت سر) بر جای بگذارد. ناگفته نماند که این جای زخم‌ها بسیار کوچک هستند و توسط مو پنهان می‌شوند، بنابراین نباید نگران آن باشید. از طرفی دیگر، اگر موهای کاشته شده توسط فرد متخصص انجام نشود ممکن است بعد از کاشت در جهت نادرست رشد کند که در این صورت برای حفظ فرم مناسب باید مرتباً ابروها را کوتاه و مرتب کنید.

  از دیگر عوارض و معایب میکروگرافت می‌توان به تورم، کبودی، احساس درد و همچنین هزینه بالای روش میکروگرافت اشاره کرد. متخصصین کلینیک دلوان می‌کوشند با استفاده از بهترین مواد بی‌حسی ‌و داروهای مسکن علائم و عوارض این روش را کاهش دهند. مدیریت این کلینیک نیز در تلاش است تا از بالا رفتن بیش از اندازه هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت جلوگیری کند.

  مراقبت‌های قبل و بعد از عمل میکروگرافت

  کاشت ابرو با استفاده از روش میکروگرافت

  برای کاهش عوارض و مشکلات کاشت ابرو به روش میکروگرافت باید مراقبت‌های قبل و بعد از عمل را جدی بگیرید. به ‌طور مثال، قبل از عمل بهتر است تمامی اطلاعات پزشکی خود را در اختیار جراح قرار دهید و او را از بیماری‌ها و داروهای مصرفیتان آگاه کنید.

  اگر از داروها یا مکمل‌های رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، با مشورت جراح، چندین روز قبل از عمل استفاده از آن‌ها را متوقف کنید تا خطر خونریزی را کاهش دهید. از دیگر موارد مهمی که قبل از عمل بهتر است انجام دهید کاهش مصرف الکل و سیگار است که به بهبود سریع‌تر شما کمک می‌کند.‌

  بعد از عمل نیز به راهنمایی‌های جراح مبنی بر مراقبت از زخم و خوردن دارو به دقت گوش دهید و حداقل به مدت یک هفته از فعالیت‌های شدید خودداری کنید. از دیگر موارد ممنوعه، قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید است که ممکن است به ایجاد جای زخم و تغییر رنگدانه پوست منجر شود. یادتان باشد بعد از عمل و تا زمانی که جراح اجازه نداده است نباید مو و صورت خود را بشورید.

  سخن پایانی

  کاشت ابرو با استفاده از روش میکروگرافت یک راه حل موثر برای کسانی است که به دنبال تبدیل ابروهای نازک یا کم پشت به ابروهای شاداب و پر پشت هستند. در این روش برای ایجاد ابروهای طبیعی و زیبا از میکروگرافت‌هایی که شامل فولیکول‌های موهای پشت سر است برای پیوند به ناحیه ابرو استفاده می‌کنند. در روش میکروگرافت به ‌دلیل به کار بردن ابزارهای نوین و پیشرفته، جای زخم کمتری ایجاد می‌شود و روند بهبودی سریع‌تر از درمان‌های دیگر صورت می‌گیرد. به ‌همین دلیل با وجود بالا بودن هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت، افراد بسیاری به انجام آن تمایل دارند.

  سوالات متداول

  آیا میکروگرافت روشی دائمی است؟

  بله، کاشت ابرو به روش میکروگرافت عموماً دائمی است. با این حال، موهای کاشته شده ممکن است در طول زمان به دلایل مختلف نازک یا کم پشت شوند.

  روند بهبودی کاشت ابرو از طریق میکروگرافت چگونه است؟

  بعد از عمل کمی تورم و کبودی در اطراف ابرو دیده می‌شود که با مسکن و سایر مراقبت‌هایی که پزشک تجویز می‌کند، بهبود می‌یابد.

  کاشت ابرو به روش میکروگرافت بعد از چه مدتی نتیجه می‌دهد؟

  در حقیقت ممکن است چندین ماه طول بکشد تا موهای کاشته شده رشد کنند، بنابراین صبور باشید، زیرا روند درمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. بله، بهتر است سیگار را کنار بگذارید، چرا که مصرف سیگار تمام زحمات و هزینه هایی که برای کاشت ابرو صرف کردیدرا به هدر خواهد داد.

   1. بله، اگر التهاب و تورم در ناحیه ابرو مشاهده شود، کاملا طبیعی است و پس از چند روز از بین می رود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com