کاشت مو به روش fit
اشتراک‌گذاری

کاشت مو به روش fit ؛ بررسی مراحل، مزایا و عوارض آن

کاشت مو به روش fit
 • با توجه به پیشرفتی که در علم پزشکی دیده می‌شود دیگر نیازی به نگرانی در مورد ریزش مو و حتی طاسی نیست و روش‌های مختلفی برای پیوند مو به صورت طبیعی وجود دارد. یکی از روش‌های پرطرفدار و محبوب کاشت مو به روش fit است که فولیکول‌های مو را به صورت تک به تک جدا کرده و در ناحیه مورد نظر کاشت می‌کنند. این روش محبوب در چند جلسه (بسته به میزان ریزش مو) به مدت 2 الی 4 ساعت انجام می‌شود و در برخی موارد نیز ممکن است یک جلسه 10 الی 12 ساعته باشد.

  در صورتی‌ که قصد انجام کاشت مو با این روش را دارید بهتر است در ادامه همراه کلینیک زیبایی دلوان باشید تا با مراحل کاشت و همچنین عوارض این روش آشنا شوید. همچنین بتوانید به راحتی و اطلاعاتی کامل اقدام به کاشت کرده و موهایی پرپشت و طبیعی را در چند جلسه و پس از گذشت مدت زمان خاص داشته باشید، بدین صورت اعتماد به نفستان افزایش یافته و در تمامی دورهمی‌ها می‌درخشید.

  کاشت مو به روش fit

  کاشت مو به روش fit

  این روش پیشرفته جراحی به دلیل استفاده از ابزارها و تجهیزات به‌روز بعد از کاشت جای اسکار باقی نمانده و موهای سالم از قسمت بانک مو برداشت می‌شود. بانک مو معمولاً پشت سر بوده و موهای مناسب از آن قسمت مو برداشته شده و در نهایت کاشت می‌شود. بد نیست بدانید که در کاشت مو به روش fit هر واحد فولیکولی به شکل جداگانه‌ای برداشته می‌شود، از این ‌رو اسکارهای بسیار ریزی را در این ناحیه بر جای می‌گذارد که جای زخم‌ها به مرور از بین رفته و هیچ آثاری باقی نمی‌ماند.

  پزشک متخصص در هر جلسه بسته به میزان طاسی مو حدود 1000 تا 6000 فولیکول مو را برداشت کرده و در قسمت مورد نیاز کاشت می‌کند. انتخاب پزشک مناسب و باسابقه رابطه‌ای مستقیم با میزان خوب بودن کاشتتان دارد؛ زیرا انتخاب مکان بانک مو نیز تأثیر بسیار زیادی در بلند مدت و ریزش مجدد مو خواهد داشت. در حالتی که بانک مو ناحیه‌ای انتخاب شود که تحت تأثیر هورمون باشد دچار ریزش مجدد خواهد شد و تمام زحماتتان از بین می‌رود. کلینیک دلوان با استفاده از تجهیزاتی پیشرفته و پزشکانی ماهر همواره در تلاش است تا عمل جراحی فوق‌العاده‌ای را به ارمغان آورد و نتیجه مورد نیازتان را حاصل کند.

  از آنجایی ‌که 42 درصد از مردان در سنین 18 تا 49 سالگی دچار ریزش مو و طاسی با الگوی مردانه می‌شوند، کاشت مو به روش fit بهترین انتخاب برای دریافت نتیجه مناسب است.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

  کاربرد کاشت مو به روش fit

  یکی از روش‌های پرکاربرد کاشت مو روش fit است که پزشکان در اکثر موارد به خانم‌ها و آقایانی که دچار ریزش مو می‌شوند توصیه می‌کنند. انجام مراحل کاشت مو به روش fit برای افرادی که در زیر آورده شده است بسیار مناسب خواهد بود. در صورتی ‌که دچار هر کدام از مشکلات زیر هستید توصیه می‌شود که این روش را امتحان کنید.

  طاسی با الگوی مردانه: این مدل الگو با ریزش مو در بالای سر شروع شده و با افزایش سن ریزش بیشتر می‌شود که با استفاده از کاشت مو با این روش می‌توان از پیشروی طاسی جلوگیری کرد و موهایی طبیعی در آن ناحیه از سر داشته باشید. نکته قابل توجه این است که عوارض کاشت مو به روش fit بسیار ناچیز بوده و به همین دلیل بهترین روش به شمار می‌آید.

  کاربرد کاشت مو به روش fit

  طاسی با الگوی زنانه: ریزش موی زنان الگوی خاصی ندارد و با افزایش سن در قسمت بالای سر به مرور نازک شده و در انتها موهایی کم حجم ایجاد می‌شود.

  کاشت ریش و ابرو: در حالتی که ابرو یا ریش شما دچار ریزش شده باشد نیز می‌توانید با استفاده از این روش کاشت اقدام به پیوند مو کرده و ریش‌هایی زیبا و متناسب با ترند داشته باشید. نکته قابل توجه که به عنوان مزایای این روش نیز در نظر گرفته می‌شود این است که در کاشت ریش و ابرو به روش fit کمترین میزان زخم روی صورت ایجاد خواهد شد.

  مقالات مرتبط: جدیدترین متد کاشت مو به روش FCI

  کاشت مو به روش fit برای چه افرادی مناسب است؟

  روش FIT برای کاشت مو

  پزشک متخصص بر اساس نیازهای شما و مدل ریزش مو و سایر موارد روشی را برای کاشت مو پیشنهاد می‌دهد. ما در زیر شرایط مختلفی را آورده‌ایم، در صورتی‌ که هر کدام از موارد را شامل می‌شوید کاندیدای مناسبی برای کاشت مو با روش fit به شمار می‌آیید.

  • از دست دادن موهای خود به دلیل سوختگی
  • مبتلا به طاسی ژنتیکی
  • سفت شدن پوست سر به دلایلی مانند کاشت نامناسب قبلی و یا ژنتیک

  کاشت مو به این روش برای بیشتر افراد مناسب است، اما در برخی موارد روش FIT توصیه نمی‌شود که در زیر این موارد را آورده‌ایم:

  • ریزش مو به ‌صورت لکه‌ای (آلوپسی آره آتا)
  • افرادی که دارای بیماری‌های خاص مانند نارسایی کبد، کلیه، دیابت و بیماری قلبی هستند
  • افرادی با طاسی کامل

  مزایا کاشت با استفاده از روش fit

  مزایای کاشت ابرو به روش FIT

  در انجام مراحل کاشت به روش fit مزایای بسیار زیادی وجود دارد که در زیر به مهم‌ترین آن‌ها اشاره‌ کرده‌ایم:

  • بدون بخیه
  • بدن خطراتی که سایر عمل‌های جراحی دارند
  • عدم ایجاد جای زخم در قسمت بانک مو
  • دارای سرعت بهبودی بسیار بالا پس از عمل
  • امکان استخراج فولیکول‌ها از سایر نواحی بدن
  • داشتن موهای طبیعی و زیبا

  عوارض کاشت مو به روش fit

  این روش کاشت مو یکی از کم عوارض‌ترین روش‌ها بوده که در صورت انتخاب کلینیک مناسب مانند دلوان عوارض شما به حداقل میزان می‌رسد؛ زیرا در این شرایط پزشکانی ماهر، با سابقه و باتجربه پیوند فوق‌العاده‌ای را انجام می‌دهند و علاوه ‌بر عدم ایجاد جای زخم و خونریزی موهایی زیبا، پرپشت و طبیعی خواهید داشت. در زیر برخی از معایب این روش را آورده‌ایم تا با در نظر داشتن تمام موارد اقدام به کاشت کنید.

  عوارض کاشت مو به روش fit

  دارای هزینه بیشتر نسبت به سایر روش‌های سنتی (از آنجایی ‌که در این روش از تجهیزات پیشرفته استفاده می‌شود، هزینه نیز به نسبت بالاتر است، اما با توجه به مزایای بی‌نظیری که به دست می‌آید و تا آخر عمر موهایی زیبا و پرپشت خواهید داشت هزینه بیشتر نمی‌تواند مانع از انجام عمل شود)

  نیاز به چند جلسه درمان (به دلیل دقت فراوانی که در این روش وجود دارد در صورت طاسی زیاد و ریزش بیش‌ از حد لازم است چندین جلسه به کار رود تا بتوانید تمام قسمت‌های مدنظرتان را پرپشت کنید. البته توجه داشته باشید که تعداد جلسات بر اساس میزان ریزش تعیین می‌شود)

  همان‌طور که گفته شد این روش عوارض بسیار محدودی دارد و در صورت پیوند در کلینیک نامعتبر ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد. در زیر برخی از عوارض کاشت مو به روش fit را آورده‌ایم که بسیار ناچیز بوده و در صورت مشاهده بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

  • مشاهده عفونت
  • تورم و درد در ناحیه جراحی
  • التهاب فولیکول مو یا به اصطلاح فولیکولیت
  • خونریزی در ناحیه جراحی
  • حس سوزن‌ سوزن شدن و یا بی‌حسی در ناحیه جراحی
  • ریزش مو و یا کاهش موهای اطراف
  • عدم شباهت مو کاشته شده به موهای اطراف

  مراحل کاشت مو به روش fit

  مراحل کاشت مو به روش fit

  • پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.
  • استخراج گرافت یا واحد فولیکولی از بانک مو (در اکثر موارد پشت سر) با استفاده از میکرو پانچ انجام می‌شود.
  • در مرحله بعد کاشت بلافاصله پس از استخراج بدون نیاز به آماده‌سازی انجام شده و فولیکول‌ها در ناحیه طاس و بدون مو کاشته می‌شود.
  • این مرحله تا حدی انجام می‌شود تا مقدار مناسبی مو در ناحیه طاسی قرار گیرد.

  در نظر داشته باشید که پس از اتمام کاشت مو در ناحیه بانک مو به اندازه یک میلی‌متری اسکارهای ریز به وجود می‌آید و دوره نقاهت نیز بین 6 روز تا 10 روز است. همان‌طور که می‌دانید در سایر روش‌ها این دوران بسیار طولانی‌تر بوده و اسکارها در ابعاد بزرگ‌تری ایجاد می‌شوند.

  مطلب مشابه: کاشت مو به روش bht چیست؟

  کلام آخر

  مراحل کاشت مو به روش fit

  برای این‌که بتوانید موهای خود را پرپشت کرده و یا طاسی کامل آن را برطرف سازید، بهتر است سراغ روش‌های جدید و پیشرفته کاشت مو بروید تا با کمترین عوارض و معایب اقدام به کاشت کرده و موهایی زیبا داشته باشید. کاشت مو با استفاده از روش fit یکی از محبوب‌ترین روش‌های موجود بوده که شما می‌توانید در کلینیک‌های معتبری مانند دلوان انجام دهید.

  در این کلینیک پزشکانی با تجربه پیوند مو را با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته اجرا می‌کنند تا بتوانید موهایی زیبا و خوش حالت داشته باشید. بد نیست بدانید که عوارض کاشت مو به روش fit بسیار ناچیز بوده و در صورت مشاهده نیز در طی چند روز به راحتی برطرف می‌شود و به راحتی می‌توانید بدون هیچ‌گونه زخم و بخیه موهای پرپشتی داشته باشید و با اعتمادبه‌نفسی کامل در مهمانی‌ها حضور یابید.

  سوالات متداول

  عوارض کاشت مو به روش fit چیست؟

  در این روش عوارض بسیار نادری مانند علائم عفونت، خونریزی، فولیکولیت، بی‌حسی و تورم در ناحیه جراحی، عدم شباهت موهای جدید با موهای اطراف و… وجود دارد.

  آیا برای کاشت مو با استفاده از روش FIT نیاز به بیهوشی است؟

  خیر این روش با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

  روند ریزش مو در کاشت با روش fit چگونه است؟

  ریزش مو بعد از کاشت طبیعی بوده و معمولاً بعد از 6 ماه رشد کامل شکل می‌گیرد.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com