رنگ كردن مو بعد از كاشت مو
اشتراک‌گذاری

آیا رنگ كردن مو بعد از كاشت مو امکان‌پذیر است؟

رنگ كردن مو بعد از كاشت مو
 • کاشت مو می‌تواند مانند یک معجزه برای بالا بردن عزت‌نفس شما عمل کند. در واقع با این عمل زیبایی نه‌ تنها موهایی را که رویای آن را داشتید به دست می‌آورید، بلکه اعتمادبه‌نفس شما را بالا خواهد برد. موهای طبیعی که بعد از کاشت وارد چرخه رشد می‌شوند را می‌توان اصلاح و حتی رنگ کرد. البته رنگ كردن مو بعد از كاشت مو ملاحظات خاص خود را دارد.

  پس از جراحی ترمیم مو، ممکن است متوجه شوید که برخی موهای سفید از میان دیگر موهای در مشکی حال رشد شما بیرون زده است و وسوسه شوید که آن‌ها را رنگ کنید. در ادامه این مقاله از کلینیک دلوان خطرات رنگ برای موهای کاشته شده، بهترین زمان رنگ کردن مو پس از کاشت مو و … را بررسی خواهیم کرد تا تصمیم درستی در این زمینه بگیرید. همچنین در مورد نحوه رنگ کردن مو‌ها بعد از کاشت مو هم صحبت خواهد شد.

  آیا می‌توان موها را قبل از جراحی کاشت مو رنگ کرد؟

  آیا امکان رنگ کرن مو قبل از کاشت مو وجود دارد؟

  اگر هنوز جراحی کاشت موی خود را انجام نداده‌اید، ایده خوبی است که قبل از انجام آن، یک نوبت از سالن زیبایی بگیرید و موهای خود را رنگ کنید. البته بهتر است این کار چند روز قبل و درست در آستانه کاشت مو انجام ندهید؛ زیرا رنگ مو می‌تواند پوست سر شما را رنگی کرده و تشخیص فولیکول‌های موی سالم برای استخراج را دشوارتر کند. از دیگر خطرات رنگ کردن موها قبل از جراحی کاشت مو عبارت‌اند از:

  • رنگ کردن موها به موهای شما آسیب می‌رساند و حتی باعث ریزش آن‌ها می‌شود که به نوبه خود می‌تواند تعداد فولیکول‌های موی زنده مورد نیاز برای کاشت مو موفق را محدود کند.
  • رنگ كردن مو بعد از كاشت مو اگر در زمان مناسب نباشد، سلامت موهای مورد نیاز برای پیوند را به خطر می‌اندازد.
  • نکته دیگر خطر تحریک پوست سر است. پس از رنگ کردن موهایتان، مواد شیمیایی خشن رنگ مو، باقیمانده‌ای روی پوست سر شما باقی می‌گذارد که می‌تواند باعث تحریک و درد شود، روند بهبودی را دشوارتر کرده و خطر عفونت بعد از کاشت مو را افزایش دهد.

  آیا می‌توان موهای کاشته شده را رنگ کرد؟

  رنگ كردن مو بعد از كاشت مو و طی شدن روند بهبودی امکان‌پذیر است. با‌ این ‌حال، باید به یاد داشته باشید که پوست سر شما پس از جراحی بسیار حساس است. قرار دادن آن‌ در معرض مواد شیمیایی خشن، مواد دکلره و پراکسیدها ممکن است پوست سر را تحریک کرده و به موها آسیب برساند. در واقع بعد از جراحی گرافت‌های موی کاشته شده شما در چند هفته ابتدایی بسیار شکننده خواهند بود؛ بنابراین باید بیشتر محتاط باشید و بعد از دوران نقاهت برای رنگ کردن مو اقدام کنید.

  خطرات استفاده از رنگ مو بعد از جراحی کاشت مو چیست؟

  خطرات رنگ کردن مو بعد از کاشت مو

  نحوه رنگ کردن مو‌ها بعد از کاشت مو و بهترین زمان برای این کار اهمیت زیادی دارد؛ زیرا رنگ‌های مو حاوی تعدادی مواد شیمیایی خشن چون مواد سفیدکننده و پراکسیدها هستند. فولیکول‌های موهای تازه کاشته شده شما نیز بسیار حساس‌تر از موهای طبیعی شما بوده، بنابراین بسیار مهم است که تا زمانی که می‌توانید از قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی خشن خودداری کنید. بهتر است کمی بیشتر برای رنگ کردن موهایتان صبر کنید تا اینکه با استفاده از رنگ خشن روی موهایتان خیلی زود به فولیکول‌های موی تازه کاشته شده آسیب بزنید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

  بهترین زمان رنگ کردن مو پس از کاشت مو

  رنگ كردن مو بعد از كاشت مو برای هر فردی امکان‌پذیر است؛ اما نه بلافاصله. کارشناسان توصیه می‌کنند که قبل از رنگ کردن موهای خود حداقل 4 هفته پس از کاشت صبر کنید. باید زمان بگذارید تا پوست سرتان به ‌طور کامل بهبود یابد. البته توجه داشته باشید که روند بهبودی می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد؛ بنابراین اگر بتوانید 6 هفته قبل از رنگ کردن موهای خود صبر کنید، بهتر است. این نکته شامل رنگ موهای نیمه دائمی و شست‌و‌شوی مو با شامپوهای رنگ مو هم می‌شود.

  بهترین زمان رنگ کردن مو پس از کاشت مو

  اگر مطمئن نیستید که آیا پوست سر شما به اندازه کافی بهبود یافته است یا خیر که بتوانید موهای خود را رنگ کنید، از جراح کاشت مو خود مشورت بگیرید. با این توضیحات برای رنگ كردن مو بعد از كاشت مو خود حدود چهار تا شش هفته صبر کنید. در طی این مدت، پوست سر شما به میزان قابل‌توجهی بهبود می‌یابد و ایمپلنت‌ها به ‌طور محکم در ریشه ثابت می‌شوند. همچنین خطر بروز عوارضی چون عفونت و ریزش شدید مو کاهش می‌یابد.

   تأثیر روش کاشت مو برای کاهش یا افزایش زمان برای رنگ کردن

  نحوه رنگ کردن موها پس از کاشت مو

  نوع عمل نیز در تعیین بهترین زمان رنگ کردن مو پس از کاشت مو اثر دارد. در بیشتر موارد از دو روش FUT و FUE برای کاشت استفاده می‌شود، در روش FUT به مدت‌ زمان بیشتری برای بهبودی نیاز است. قبل از استفاده از رنگ مو، باید صبر کنید تا قرمزی، حساسیت و تورم به ‌طور کامل برطرف شود و همه دلمه‌ها به ‌طور کامل بهبود یابد.

  نحوه رنگ کردن مو‌ بعد از کاشت مو

  بهترین زمان رنگ کردن موها پس از کاشت مو

  حتی اگر از قبل عادت به استفاده از رنگ مو داشته‌اید، برای رنگ كردن مو بعد از كاشت مو باید به نکات زیر توجه کنید:

  • یک آزمایش پچ انجام دهید: موی جدید شما ممکن است واکنش متفاوتی به محصول انتخابی نشان دهد، بنابراین بسیار مهم است که 24 تا 48 ساعت قبل از رنگ کردن موهای خود، یک آزمایش پچ در داخل بازو انجام دهید. برای این کار کمی از رنگ را روی پوست نازک بازوی خود بزنید و ببیند که حساسیت نشان می‌دهد یا خیر.
  • رنگ کردن مو را به دست یک فرد خبره بسپارید: اگر به ‌طور معمول موهای خود را در خانه رنگ کرده و حس می‌کنید بهترین زمان رنگ کردن مو پس از کاشت مو فرارسیده، بهتر است خود این کار را انجام ندهید و به دست کسی بسپارید که در این زمینه تخصص دارد.
  • از وسایل حرارتی استفاده نکنید: از آنجایی ‌که پیوندهای مو آسیب‌پذیر هستند، هنگام رنگ کردن و بعد از آن باید کمتر از وسایل حرارتی به‌ ویژه با گرمای مستقیم روی موی خود استفاده کنید.

  سخن پایانی درباره رنگ کردن مو بعد از کاشت مو

  بهترین زمان رنگ کردن موی سر پس از کاشت مو

  موهای شما بعد از کاشت به‌ صورت طبیعی رشد می‌کنند و کم‌کم موهای سفید هم خودی نشان می‌دهند. برای همین اکثر افراد از پزشک خود می‌پرسند که چقدر بعد از کاشت مو می‌توانند دوباره موهای خود را رنگ کنند. در کل رنگ كردن مو بعد از كاشت مو در گرو تکمیل فرآیند بهبودی کامل است. در واقع بعد از آنکه موها در جای خود محکم شده و عوارضی چون تورم و … محو شد، بهترین زمان رنگ کردن مو پس از کاشت مو فرارسیده است.

  سوالات متداول

  اگر قبلاً موهایم را رنگ می‌کردم آیا موهای کاشته شده نیز نیاز به رنگ کردن دارند؟

  بله، با توجه به اینکه موهای کاشته شده از سر خودتان هستند، مانند موهای دیگر سر بوده و مستعد سفید شدن هستند.

  آیا رنگ کردن موهای کاشته شده بی‌خطر است؟

  بله، پس از سپری کردن دوران نقاهت، می‌توانید دوباره شروع به رنگ کردن موهای خود کنید.

  چند روز بعد از کاشت مو می‌توانم دوباره از رنگ مو استفاده کنم؟

  پزشکان توصیه می‌کنند بهترین زمان رنگ کردن مو پس از کاشت مو حداقل 4 هفته و حداکثر 6 هفته است.

  اگر بعد از کاشت مو در خانه موهایم را رنگ کنم اشکالی ندارد؟

  بهتر است برای رنگ كردن مو بعد از كاشت مو به یک سالن زیبایی مراجعه کنید و مطمئن شوید اطلاعات کافی در مورد نحوه رنگ کردن مو‌ها بعد از کاشت مو داشته باشند.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com