اشتراک‌گذاری

تفاوت میان هایفوتراپی و مزوتراپی

 • آنچه در این مقاله به بررسی آن پرداخته می‌شود، موضوع انتخاب دو روش هایفوتراپی یا مزوتراپی است. در واقع در این مقاله قرار است فرق هایفوتراپی با مزوتراپی را بررسی کنیم تا از این طریق بهترین انتخاب را برای پوستتان داشته باشید. قطعاً تاکنون تکنیک‌های جوان‌سازی مختلفی مانند لیفت، بوتاکس، هایفوتراپی یا مزوتراپی به گوشتان رسیده و حتماً شما هم برای انتخاب تکنیک مناسب صورتتان گمراه شده‌اید. همان‌طور که میدانید، جوان‌سازی پوست روش‌های مختلفی دارد که هرکدام برای هدفی خاص مناسب هستند. به‌ عبارت دیگر بهترین راه تشخیص تکنیک مناسب برای جوان‌سازی پوست مراجعه به کلینیک زیبایی دلوان است.

  زمانی که شما به کلینیک زیبایی دلوان مراجعه می‌کنید، ابتدا توسط پزشکان متخصص این مجموعه پذیرش شده و معاینه اولیه انجام می‌شود. بعد از معاینه اولیه پزشک، با توجه به سن، نوع پوست و حتی آسیب‌های پوستی که در صورتتان وجود دارد برای شما تکنیکی را در نظر می‌گیرند تا بهترین نتیجه را از جوان‌سازی پوست صورتتان کسب کنید. در این میان استفاده از هایفوتراپی یا مزوتراپی دو روش پرطرفدار جوان‌سازی پوست است که ما در این مقاله هر دو گزینه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  هایفوتراپی چیست؟

  پیش از آنکه تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی را بدانید بهتر است ابتدا مختصری از هایفوتراپی و نحوه عملکرد این تکنیک بگوییم. هایفوتراپی در واقع نوعی روش غیرتهاجمی، زیباسازی و جوان‌سازی پوست بوده که جایگزین مناسبی برای انواع لیف صورت شده است. همان‌طور که میدانید یکی از عناصر اصلی جوان‌سازی پوست تولید کلاژن سازی است. در روش هایفوتراپی، دستگاهی مخصوص موجب ایجاد انرژی فراصوت شده که این انرژی شرایط را برای تحریک و تولید کلاژن سازی پوست مهیا می‌کند.

  هایفوتراپی چیست

  با اینکه هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی و ایمن برای لیف صورت به شمار می‌رود، اما به‌ هیچ‌ عنوان به خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود؛ زیرا در این روش انرژی فراصوت به عمق لایه‌های پوستی نفوذ کرده تا سلول‌های مورد نظر را گرم کند. این گرما موجب آسیب سلولی شده که در شرایط عادی این آسیب سلولی موجب می‌شود تا سلول‌ها کلاژن بیشتری تولید کنند. از همین رو هایفوتراپی به ‌هیچ‌ عنوان مناسب بانوان باردار نیست و این ‌یکی از اصلی‌ترین فرق هایفوتراپی با مزوتراپی خواهد بود. با این توضیح مختصر از هایفوتراپی حال شما می‌توانید با دقت بیشتری بین دو روش هایفوتراپی یا مزوتراپی یکی را انتخاب کنید.

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  انواع هایفوتراپی

  • هایفوتراپی رفع غبغب
  • هایفوتراپی لیفت چانه و فک
  • هایفوتراپی رفع خطوط روی بینی و لیفت بینی
  • هایفوتراپی افتادگی پلک و رفع چروک اطراف چشم
  • هایفوتراپی ابرو
  • هایفوتراپی شکم
  • هایفوتراپی واژینال
  • هایفوتراپی پیشانی

  انواع هایفوتراپی

  مزوتراپی چیست؟

  هایفوتراپی یا مزوتراپی از نظر شما کدام گزینه بهتر است؟ یکی از سوالات پرتکرار این روزها فرق هایفوتراپی با مزوتراپی است. تا این بخش از مقاله مختصری به هایفوتراپی پرداختیم؛ حال نوبت به مزوتراپی می‌رسد. مزوتراپی همان‌طور که از نامش مشخص است، از دو واژه ” مزو” و “تراپی” تشکیل ‌شده که این دو واژه در کنار هم به معنای درمان لایه میانی هستند. مزوتراپی هم مانند هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی، درمانی و زیبایی پوست است که در این روش از تزریق مواد مغذی به لایه‌های زیرین پوست استفاده می‌شود.

  مزوتراپی چیست

  در این روش پزشک با توجه به شرایط و نیاز پوست مراجعه‌کننده از موادی مانند ویتامین‌ها، انواع داروها، هورمون‌ها، آنزیم‌ها و… برای تزریق استفاده می‌کند. یکی از نکات جالب در مورد مزوتراپی تأثیر مثبت این روش بر هر سه لایه پوست است، یعنی با پایان دوره مزوتراپی شما تأثیر شگفت‌انگیز این روش را در صورت خود احساس می‌کنید. البته از مزوتراپی نه‌تنها در جوان‌سازی پوست، بلکه برای درمان ریزش موی سر و ابرو هم استفاده می‌شود.

  بیشتر بخوانید: کاربردهای مزوتراپی چیست؟ + بررسی نواحی قابل‌درمان با مزوتراپی

  با این توضیح مختصر از هر دو روش تا حدودی انتخاب میان هایفوتراپی یا مزوتراپی راحت‌تر شد؛ اما از مزوتراپی در کجاها استفاده می‌شود؟ از این روش در موارد زیر استفاده می‌کنند:

  • تغذیه و آب‌رسانی پوست
  • جلوگیری از ریزش مو
  • تقویت و مقاوم‌سازی پوست
  • تقویت و مقاوم‌سازی موهای تازه کاشته شده
  • رفع جوش و آکنه
  • جوان‌سازی و زیباسازی پوست
  • کاهش چین‌وچروک صورت

  انواع مزوتراپی

  • مزوتراپی برای جوان‌سازی و زیباسازی صورت
  • مزوتراپی برای رفع جای جوش و لک صورت
  • مزوتراپی برای رشد و تقویت موهای ابرو و سر
  • مزوتراپی مخصوص لاغری بدن
  • مزوتراپی مخصوص چربی سوزی

  انواع مزوتراپی

  تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی

  تا این بخش از مقاله با توضیح مختصری که از هر دو تکنیک داده‌ شد، انتخاب میان هایفوتراپی یا مزوتراپی را برایتان آسان کردیم؛ اما فرق هایفوتراپی با مزوتراپی چیست؟

  • اولین و مهم‌ترین تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی شیوه عملکرد این دو روش است. در هایفوتراپی جوان‌سازی پوست از طریق تحریک کلاژن سازی به ‌وسیله دستگاه مخصوص و ایجاد حرارت در عمق سلول‌های پوستی است؛ اما در مزوتراپی درمان از طریق تزریق سوزن و انتقال ویتامین و مواد مغذی به لایه میانی پوست انجام می‌شود.
  • اگر بالای 35 سال هستید و می‌خواهید بدانید هایفوتراپی یا مزوتراپی کدام روش مناسب شما است، ما به شما هایفوتراپی را پیشنهاد می‌کنیم و اگر کمتر از 35 سال هستید مزوتراپی بهترین روش برای شما خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: فرق مزونیدلینگ با مزوتراپی در چیست؟

  • از جمله فرق هایفوتراپی با مزوتراپی تعداد جلسات این دو روش است. در مزوتراپی مراجعه‌کننده حداقل 4 و حداکثر 10 جلسه نیاز به درمان دارد که این تعداد جلسات در هایفوتراپی بین یک تا 3 جلسه است.
  • از جمله فرق هایفوتراپی با مزوتراپی می‌توان به ماندگاری بالا‌تر هایفوتراپی نسبت به مزوتراپی اشاره کرد.

  تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی

  کلام آخر

  هایفوتراپی یا مزوتراپی شما کدام را می‌پسندید؟ افزایش سن و پیری امری اجتناب‌ناپذیر است که همه ما روزی به آن دچار خواهیم شد. افتادگی پلک، چین‌وچروک صورت و غیره، همگی علائمی هستند که با افزایش سن کم‌کم نمایان می‌شوند؛ اما جایی برای نگرانی نیست، زیرا این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی این مسئله بسیار قابل‌کنترل است. استفاده از انواع روش‌ها مانند هایفوتراپی یا مزوتراپی، بوتاکس، فیلر و … همگی راه‌های مختلفی هستند که شما می‌توانید با کمک آن‌ها به چهره خود طراوت و شادابی ببخشید.

  در میان تمامی تکنیک‌های جوان‌سازی صورت هایفوتراپی و مزوتراپی از همه پرطرفدارتر هستند، اما فرق هایفوتراپی با مزوتراپی چیست؟ در این مطلب از کلینیک زیبایی دلوان هر دو روش از تکنیک‌های جوان‌سازی و بازسازی پوست به‌ صورت غیرتهاجمی هستند با این تفاوت که هایفوتراپی توسط دستگاه مخصوص انجام می‌شود و با تحریک سلول‌های بدن اقدام به کلاژن سازی می‌کند؛ اما در مزوتراپی درمان توسط سوزن و از راه تزریق مواد مغذی انجام خواهد شد.

  سوالات متداول

  • مزوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

  اصولاً افرادی مانند خانم‌های باردار، بیماران قلبی عروقی، افراد با سابقه آلرژی، افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند و افراد دیابتی کاندید مناسبی برای استفاده از انواع مزوتراپی‌ها نیستند.

  • هزینه مزوتراپی بیشتر است یا هایفوتراپی؟

  هایفوتراپی یا مزوتراپی هر دو روش هزینه‌های متفاوتی دارند که این هزینه با توجه به مشکلات پوست شما و تعداد جلساتی که پزشک برایتان در نظر می‌گیرد متفاوت است.

  • آیا هایفوتراپی درد دارد؟

  به‌ طور کلی نمی‌توان گفت تکنیک‌ هایفوتراپی درد شدیدی دارد، تنها ممکن است کمی احساس خارش کنید، البته تحمل و آستانه درد در بدن افراد مختلف متفاوت است.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com