آیا کاشت ابرو برای بیمارانی با موهای سفید موفقیت‌آمیز است؟
اشتراک‌گذاری

کاشت ابرو برای موهای سفید

آیا کاشت ابرو برای بیمارانی با موهای سفید موفقیت‌آمیز است؟
 • سفید شدن مو یک روند طبیعی است که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد و گریزی از آن نیست. یک تصور غلط در مورد موهای خاکستری و سفید این است که چنین موهایی دیگر سالم نیستند و کاشت ابرو برای موهای سفید امکان‌پذیر نیست. شاید موهای سفید ملاحظات خاص خود را برای کاشت داشته باشند؛ اما نمی‌توان مطلقاً گفت که کاشت ابرو در افراد با موهای سفید موفقیت‌آمیز و امکان‌پذیر نخواهد بود. در ادامه بیشتر در مورد این نوع جراحی زیبایی توضیح خواهیم داد.

   چرا موها سفید می‌شوند؟

  آیا کاشت ابرو در افراد با موهای سفید امکان‌پذیر است؟

   

  مو رنگ خود را از رنگدانه‌هایی به نام ملانین می‌گیرد که توسط سلول‌های خاصی به نام ملانوسیت‌ها در فولیکول مو تولید می‌شود. در مقطعی از زندگی یک فرد، ملانوسیت‌ها ممکن است شروع به تولید ملانین کمتری کرده یا به‌ طور کلی تولید آن را متوقف می‌کنند. هنگامی که تولید ملانین کند یا متوقف شود، مو شروع به از دست دادن رنگ خود خواهد کرد.

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

  دلیل اینکه چرا ملانوسیت‌ها تولید ملانین را متوقف می‌کنند، با قطعیت مشخص نیست؛ اما دانش فعلی پزشکی نشان می‌دهد که یک ساعت بیولوژیکی در بدن وجود دارد و تعیین می‌کند از چه سنی ملانوسیت‌ها تولید ملانین را متوقف ‌کنند. با این توضیحات “سفید شدن مو” یک فرآیند طبیعی در بدن و مرتبط با افزایش سن است. سفیدی مو معمولاً در سنین 40 تا 50 سالگی خود را نشان می‌دهد؛ اما ممکن است در برخی از افراد در سن 20 تا 30 سالگی هم شروع شود.

  آیا کاشت ابرو در افراد با موهای سفید امکان‌پذیر است؟

   

  حال که با روند سفید شدن مو آشنا شده‌اید، ممکن است این سوال در ذهنتان نقش ببندد که کاشت ابرو برای موهای سفید امکان‌پذیر خواهد بود یا خیر. ابتدا باید بدانید روند سفید شدن مو معمولاً از شقیقه‌ها شروع می‌شود و به تدریج پیشرفت می‌کند تا موهای کل پوست سر را درگیر کند. اغلب موهای لازم برای کاشت ابرو از پشت سر گرفته می‌شوند، امکان چنین کاری وجود دارد؛ البته به شروطی:

   

  بیشتر بخوانید: 20 مورد از دلایل ریزش ابرو

  • یک بانک قوی از موهای تیره در پشت سر برای برداشت و کاشت در ابرو وجود داشته باشد.
  • موهای مشکی در بخش پشت سر پراکنده و ضعیف نباشند و از سلامت برخوردار باشند تا بتوان به‌ راحتی در ابرو پیوند زد.

  آیا می‌توان موهای سفید را در ابرو پیوند زد؟

  کاشت مو

   

  یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با کاشت ابرو برای موهای سفید باید اشاره کرد این است خود موهای سفید را نمی‌توان پیوند زد. این امر به دلیل تغییراتی بوده که مرتبط با افزایش سن هست و در فولیکول مو رخ می‌دهد. در واقع با افزایش سن روغن روان کننده در فولیکول مو کمتر توسط سلول‌های چربی تولید می‌شوند. این امر می‌تواند باعث خشکی موهای خاکستری و سفید نسبت به موهای تیره و جوان شود. موهای خشک هم بیشتر در معرض آسیب ناشی هستند و حالت دادن و اصلاح آن‌ها ممکن است دشوارتر باشد.

  آیا کاشت ابرو برای بیمارانی با موهای سفید موفقیت‌آمیز است؟

  میزان سن و سفیدی مو به تنهایی در موفقیت‌آمیز بودن کاشت ابرو اثر ندارند و کاشت ابرو در افراد با موهای سفید حتی در برخی بیماران بالای 80 سال هم موفقیت‌آمیز گزارش شده است. البته باید بانک مویی قوی از موهای تیره در پشت سر فرد با میزان تراکم بالا و مناسبی وجود داشته باشد. علاوه بر این موارد دیگر هم در میزان ایمنی و موفقیت کاشت ابرو برای موهای سفید دخیل است که عبارت‌اند از:

  بیشتر بخوانید: کاشت ابرو به روش FUE

  • تشخیص و تجزیه‌وتحلیل علت ریزش موی ابرو
  • وضعیت فیزیکی و سلامت فرد
  • سابقه پزشکی
  • وضعیت پوست سر
  • نوع انتظارات بیمار برای بهبود ظاهر ابروها

  انتظارات برای نتیجه کاشت ابرو باید به‌ طور کامل با پزشک متخصص در میان گذاشته شود. بیماری که موهایش در حال سفید شدن است؛ اما کاملاً سفید نشده می‌تواند با پزشک مشورت کرده و شرایط خود برای کاشت ابرو را بررسی کند.

  سخن پایانی

  آیا می‌توان موهای سفید را در ابرو پیوند زد؟

   

  کاشت ابرو برای موهای سفید با توجه به عوامل مختلفی امکان‌پذیر خواهد بود، از جمله اینکه فرد بانک موی قوی دارد یا نه و میزان سفیدی مو تا چه حدی است. همچنین باید قبل از هر اقدامی با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. کلینیک زیبایی دلوان مجموعه‌ای تخصصی در زمینه کاشت مو و ابرو این امکان را برای شما فراهم کرده تا مشاوره‌های لازم در زمینه کاشت ابرو در افراد با موهای سفید دریافت کنید. در صورتی ‌که تشخیص داده شده برای چنین کاری کاندید خوبی هستید، در کمترین زمان به ظاهر دلخواه برای ابروهای خود دست پیدا خواهید کرد.

  سوالات متداول

  آیا می‌توان موی سفید سر را در ابرو کاشت؟

  خیر، فقط موهای دارای رنگ‌دانه برای کاشت در ناحیه ابرو قابل استفاده است.

  شرط اصلی کاشت ابرو برای موهای سفید چیست؟

  فرد باید موهای تیره در پشت سر به ‌صورت متراکم و سالم برای پیوند داشته باشد.

  آیا کاشت ابرو در افراد با موهای سفید موفقیت‌آمیز خواهد بود؟

  بله، البته بستگی به مواردی چون داشتن بانک موی قوی، علت اصلی ریزش موی ابرو، وضعیت فیزیکی و سلامت فرد، سابقه پزشکی، وضعیت پوست سر و نوع انتظارات بیمار برای بهبود ظاهر ابروها بستگی دارد.

   

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com