اشتراک‌گذاری

فرق بوتاکس دیستون و مصپورت چیست؟

 • تزریق بوتاکس یک روش درمانی و زیبایی به شمار می‌رود که برای انجام آن از سمی به نام بوتولینوم استفاده می‌شود تا حرکت عضلات را برای مدت کوتاهی کاهش داده و چین‌وچروک ناشی از آن کاهش پیدا کند. همچنین برای درمان اسپاسم گردن، تعریق، مثانه بیش‌فعال، تنبلی چشم و سایر بیماری‌ها چون میگرن استفاده می‌شود. برندهای زیادی از بوتاکس چون دیستون و مصپورت برای تزریق وجود دارد. دانستن فرق بوتاکس دیستون و مصپورت به شما در انتخاب بهتر کمک خواهد کرد. برای همین در ادامه مطلب با مقایسه این دو و بررسی تفاوت بوتاکس دیستون با مصپورت به شما در شناخت و انتخاب بهتر کمک کرده‌ایم.

  بوتاکس دیستون چیست؟

  برای آنکه بین بوتاکس دیستون یا مصپورت یکی را انتخاب کنید، باید بدانید که این دو چه هستند. بوتاکس دیستون یکی از برندهای معتبر بوده و بعد از تزریق عملکردی مشابه با دیگر بوتاکس‌ها دارد. این بوتاکس علاوه بر فلجی موقت عضلات، از رهاسازی استیل کولین هم جلوگیری خواهد کرد که باعث توقف حرکت ماهیچه‌ها خواهد شد. این نوع بوتاکس دارای اثرات موقت بوده که بین 3 تا 6 ماه دوام دارد و شرکتی به نام ایمن واکسن ایران آن را تولید کرده است.

  بوتاکس دیستون چیست؟

  بوتاکس مصپورت چیست؟

  یکی دیگر از بهترین برندهای بوتاکس تولید شده در ایران مصپورت است و از نظر کارایی شباهت زیادی با مورد قبل دارد. در واقع با استفاده از آن می‌توان چین‌وچروک‌های ناشی از حرکات عضلات را با فلج کردن موقت آن‌ها کاهش داد. البته باید اشاره کرد که میزان پروتئین‌های کمتری در این برند بوتاکس استفاده ‌شده و همین امر باعث می‌شود تا نتایج دیرتر نمایان شوند. نتایج آن تا 6 ماه ماندگاری داشته و برای ادامه‌دار بودن اثرات باید مجدد تزریق شود.

  بوتاکس مصپورت چیست؟

  تفاوت بوتاکس دیستون با مصپورت در چیست؟

  اگرچه این دو نوع بوتاکس شباهت‌های بسیار زیادی با هم دارند؛ اما درک فرق بوتاکس دیستون و مصپورت به شما در انتخاب بین این دو کمک زیادی خواهد کرد. در یک نگاه کلی تفاوت‌های این دو را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  1.    تفاوت در ترکیبات و ساختار محصول

  • بوتاکس مصپورت: این محصول به شکل پودری تولید شده و برای همین پروتئین چندانی در ترکیبات ندارد. این امر باعث می‌شود تا اثرات خود را دیرتر نشان دهد. همچنین این امر باعث می‌شود تا نگهداری از آن به شرایط خاص و ویژه نیاز نداشته باشد.
  • بوتاکس دیستون: برای تولید این محصول از لاکتوز یا همان قند شیر استفاده می‌شود. همین امر باعث می‌شود تا پروتئین بیشتری داشته باشد و اثرات خود را زودتر نشان دهد. همچنین به دلیل نوع مواد استفاده شده برای تولید به شرایط خاصی برای نگهداری نیاز دارد تا فاسد نشود.

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  2.    فرق بوتاکس دیستون و مصپورت در تزریق

  برای انتخاب بین بوتاکس دیستون یا مصپورت باید از نوع تزریق و میزان دوز مورد استفاده آگاه باشید. در این مورد باید گفت که دوز مورد استفاده برای تزریق بوتاکس از برند مصپورت بیشتر از بوتاکس برند دیستون خواهد بود که به نوع ترکیبات و اثربخشی آن‌ها برمی‌گردد.

  فرق بوتاکس دیستون و مصپورت در تزریق

  3.    تفاوت بوتاکس دیستون با مصپورت در ظهور نتایج

  دیگر فرق بوتاکس دیستون و مصپورت در میزان اثرگذاری و زمانی است که برای بروز نتیجه تزریق نیاز خواهد بود. اگر این امر برای شما اهمیت زیادی دارد، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • بوتاکس دیستون: همان‌طور که اشاره شد این محصول از قند شیر گرفته می‌شود و پروتئین زیادی در ترکیبات خود دارد. برای همین اثرات آن پس از تزریق به ‌سرعت قابل‌ مشاهده خواهد بود. در واقع به حدود 4 تا 10 روز زمان نیاز است تا نتایج صد درصدی مشخص شود.
  • بوتاکس مصپورت: این ماده به ‌صورت پودری بوده و برای همین پخش شدن و اثربخشی آن از سرعت کندتری برخوردار است. برای همین نسبت به بوتاکس دیستون زمان بیشتری برای ظاهر شدن اثرات تزریق نیاز خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: مقایسه بوتاکس و هایفوتراپی

  4.    فرق بوتاکس دیستون و مصپورت در نوع نتایج

  قطعاً بسیاری از افراد دوست دارند که برای از بین بردن چین‌وچروک صورت خود از روش‌هایی با نتایج طبیعی استفاده کنند. تزریق بوتاکس هم یکی از همین روش‌های مطمئن با عوارض بسیار اندک به شمار می‌رود. دیگر تفاوت بوتاکس دیستون با مصپورت در این است که میزان پروتئین کمتر در بوتاکس مصپورت باعث می‌شود تا نسبت به دیستون یکنواخت‌تر پخش شده و نتایج طبیعی‌تری را به همراه داشته باشد.

  فرق بوتاکس دیستون و مصپورت

  بوتاکس دیستون یا مصپورت؛ کدام بهتر است؟

  با توجه به آنچه در مورد تفاوت بوتاکس دیستون با مصپورت در این مطلب گفته شد شاید برای شما سوال مهم پیش آمده که کدام بهتر است. در ابتدا باید اشاره کرد که می‌توان به جواب این سوال در یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص در کلینیک زیبایی دلوان رسید و به شرایط شما بستگی دارد. با این ‌وجود توجه به موارد زیر به شما در انتخاب بین این دو کمک خواهد کرد:

  • اگر سرعت بروز نتایج برایتان اهمیت دارد، بوتاکس دیستون گزینه بهتری خواهد بود.
  • اگر به لاکتوز حساسیت دارید، باید از انتخاب بوتاکس دیستون خودداری کرده و به سراغ مصپورت بروید.
  • از نظر ماندگاری بوتاکس دیستون انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: تفاوت پی آر پی و بوتاکس چیست؟

  بوتاکس دیستون یا مصپورت؛ کدام بهتر است؟

  سخن پایانی

  همان‌طور که در این مطلب از کلینیک زیبایی دلوان اشاره شد فرق بوتاکس دیستون و مصپورت بسیار ناچیز و اندک است و هرکدام مزایا و معایب خاص خود دارند. بهترین کار قبل از تزریق این است که با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید گزینه‌ای که با توجه به شرایط شما بهتر بوده را از بین بوتاکس دیستون یا مصپورت انتخاب فرمایید.

  سوالات متداول

  • کاربرد بوتاکس دیستون و مصپورت چیست؟

  تزریق بوتاکس از هر برندی که باشد یک روش زیبایی به شمار می‌رود که برای انجام آن از سمی به نام بوتولینوم استفاده می‌شود تا حرکت عضلات را برای مدت کوتاهی کاهش داده و چین‌وچروک ناشی از آن کاهش پیدا کند.

  • مهم‌ترین تفاوت بوتاکس دیستون و مصپورت چیست؟

  مهم‌ترین تفاوت در مواد استفاده شده برای تولید است، بوتاکس مصپورت شکل پودری تولید شده و اثرات خود را دیرتر نشان دهد. بوتاکس دیستون از لاکتوز یا همان قند شیر تولید می‌شود.

  • آیا فرق بوتاکس دیستون و مصپورت از نظر نتایج زیاد است؟

  بوتاکس دیستون از قند شیر گرفته می‌شود، برای همین اثرات آن پس از تزریق به ‌سرعت قابل‌ مشاهده خواهد بود. بوتاکس مصپورت به‌ صورت پودری بوده و برای همین اثربخشی آن از سرعت کندتری برخوردار است.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com