درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی
اشتراک‌گذاری

درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی

درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی
 • با افزایش سن چین‌وچروک در اطراف چشم و افتادگی‌هایی در زیر چشم ایجاد می‌شود که در برخی از افراد مانع دید شده و ناراحتی‌های مختلفی را به وجود می‌آورد. خوشبختانه با پیشرفت علم جراحی پلک و یا همان بلفاروپلاستی وجود دارد که می‌تواند این مشکل را برطرف سازد. این عمل جراحی برخلاف سایر عمل‌های زیبایی عارضه غیرعادی و یا دوره نقاهت طولانی مدت ندارد، اما برای کمتر شدن درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی لازم است نکات ضروری مراقبتی را به درستی انجام دهید.

  بد نیست بدانید که جراحی پلک نیاز به بستری شدن ندارد و فرد می‌تواند بلافاصله پس از جراحی مرخص شده و به منزل برود. با تمام این شرایط بلفاروپلاستی نیز یک عمل جراحی بوده و لازم است شخصی همراه بیمار باشد تا در انجام کارهای شخصی به وی کمک کرده و تمام مراقبت‌های لازم را انجام دهد؛ زیرا پانسمان‌هایی روی چشم بیمار قرار می‌دهند که در روزهای نخست مانع از دید کامل شده و بیمار در انجام عملکردهای خود با مشکل مواجه می‌شود. در صورتی ‌که قصد انجام این عمل زیبایی و راحت را دارید بهتر است در ادامه ما را همراهی کنید تا با عمل جراحی پلک و درد عمل بلفاروپلاستی به شکل کاملی آشنا شوید.

   

  درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی

  جراحی بلفاروپلاستی

   

  جراحی پلک نیز همانند سایر جراحی‌ها با دست‌کاری و برش‌هایی همراه بوده که این امر پس از گذشت زمان و از بین رفتن اثرات بی‌حسی موضعی و یا بیهوشی به همراه ناراحتی و درد ظاهر می‌شود که این موضوع امری کاملاً طبیعی است. البته مقدار درد و ناراحتی در هر فردی متفاوت خواهد بود.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

  دلیل این امر میزان گستردگی محل جراحی، میزان تغییراتی که روی پلک انجام شده و همچنین واکنش بدن به درد است؛ اما در حالت کلی درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی بسیار مختصر بوده و این درد خفیف توسط داروهایی که توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود از بین می‌رود؛ یادتان باشد که استفاده از دارو در ساعت مقرر شده نقش حیاتی دارد.

   

  نوع بخیه بعد جراحی پلک

  نوع بخیه بعد جراحی پلک

   

  عمل زیبایی پلک نیز همانند سایر عمل‌های جراحی‌ برای بستن برش‌ها نیاز به بخیه دارد که در این نوع جراحی از بخیه‌های جذبی و کشیدنی استفاده می‌شود. در صورتی ‌که پزشک متخصص شما بخیه جذبی به کار ببرد دیگر نیازی به انجام اقدام خاصی ندارید و بخیه‌ها به صورت کامل جذب پوست می‌شوند؛

  ولی بخیه‌های کشیدنی همان‌طور که از نامشان مشخص است بایستی پس از 5 تا 7 روز اقدام به کشیدن آن کنید تا پلک ترمیم شده و شکل زیبایی به خود بگیرد. توجه داشته باشید که درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی به نوع بخیه ربطی ندارد و پزشک بر اساس صلاحدید خود نوع بخیه را تعیین می‌کند.

   

  درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی به همراه تورم و کبودی

  تورم بعد از جراحی بلفاروپلاستی

   

  یکی از عوارض همیشگی در تمام جراحی‌ها کبودی و تورم است که در نواحی اطراف چشم دیده می‌شود، به‌خصوص چشم که یکی از نواحی بسیار حساس صورت به حساب می‌آید، این کبودی و تورم در آن بیشتر خواهد بود. برای این‌که بتوانید درد عمل بلفاروپلاستی را کاهش داده و تسکین دهید پیشنهاد می‌شود که از کمپرس آب یخ استفاده کنید تا تورم به شکل کاملاً سریع کاهش یافته و ورم چشمتان از بین برود.

   

  نکات مهم مراقبت‌های اصولی بعد از جراحی بلفاروپلاستی

  مراقبت بعد از جراحی بلفاروپلاستی

   

  برای اینکه عمل جراحی موفقی داشته باشید لازم است به نکات مهمی توجه داشته باشید و با انجام این نکات درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی را کاهش داده و همچنین تورم و ورم را به شکل کامل از بین ببرید. این نکات عبارتند از:

  • اشعه‌ای که از خورشید می‌تابد بعد از جراحی پلک می‌تواند آزاردهنده باشد و مشکلاتی را به وجود بیاورد؛ از این ‌رو توصیه می‌شود که به محض اتمام عمل و ترخیص از عینک آفتابی استفاده کنید تا نور خورشید چشمانتان را اذیت نکند.
  • در حین انجام عمل از پماد خاصی استفاده می‌کنند که موجب تاری دید می‌شود. بهتر است بابت تار شدن دید خود پس از عمل نگران نباشید؛ زیرا پس از گذشت چند ساعت از بین می‌رود و به راحتی می‌توانید ببینید.
  • 3 تا 4 روز بعد از عمل از انجام حرکت‌ها، فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های طاقت‌فرسا دوری کنید.
  • برای کاهش درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی نباید تا دو هفته خم شوید و یا وسیله‌های سنگین تا دو کیلوگرم را بلند کنید.
  • استفاده از لنز تا دو هفته اول بعد از عمل بلفاروپلاستی ممنوع است، در این مدت توصیه می‌شود که از عینک طبی خود استفاده کنید.

  مراقبت بعد از بلفاروپلاستی

   

  • استفاده از لوازم آرایشی در اطراف چشم مانند کرم، خط چشم، سایه، ریمل و سایر مواد آرایشی که در اطراف چشم قرار می‌گیرند تا دو هفته بعد از عمل ممنوع است.
  • استعمال هرگونه دود مانند سیگار و قلیان بعد از انجام عمل کاملاً ممنوع بوده و روند بهبود را به شدت کاهش داده و اختلالاتی را ایجاد می‌کند؛ به همین دلیل استفاده از سیگار و قلیان در دو هفته ابتدایی ممنوع است.
  • یکی از عوارضی که بعد از انجام این عمل در روزهای ابتدایی دیده می‌شود خشکی چشم است که پزشکان توصیه می‌کنند برای حل این مشکل از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از درد عمل بلفاروپلاستی پس از عمل و تا زمانی که روی پلک خود پانسمان دارید نباید به حمام بروید؛ زیرا با این کار پانسمان خیس می‌شود. برای کشیدن بخیه و پانسمان لازم است یک هفته دیگر را نیز تحمل کنید. البته توجه داشته باشید که این شرایط در مواقعی است که از بخیه‌های کشیدنی استفاده شده باشد.
  • برای برگشت به روال عادی زندگی لازم است یک هفته تمام توصیه‌های پزشک را جدی بگیرید و از دارو برای درد عمل بلفاروپلاستی استفاده کنید تا بتوانید به محل کار خود برگشته و فعالیت‌های خود را طبق روال انجام دهید. یادتان باشد که انجام فعالیت‌های سنگین در ماه‌های اول ممنوع است.

   

  بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

   

  تغذیه مناسب برای درد عمل بلفاروپلاستی

  تغذیه مناسب برای درد عمل بلفاروپلاستی

   

  یکی از مهم‌ترین مراقبت‌هایی که پس از عمل بلفاروپلاستی بایستی مورد توجه قرار گیرد، تغذیه مناسب و به موقع است. در این مدت باید از آب کافی استفاده کنید و از خوردن غذاهای سفت، لقمه‌های بزرگ و… که باعث فشار زیاد می‌شود خودداری کرده و غذاهای نرم، میوه و سبزیجات تازه را به رژیم غذایی خودتان اضافه کنید.

   

  نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل بلفاروپلاستی

  نحوه خوابیدن بعد از عمل بلفاروپلاستی

   

  با توجه به این موضوع که عمل بلفاروپلاستی در یکی از حساس‌ترین نواحی صورت انجام می‌شود، احساس دوبینی و تاری بعد از عمل کاملاً طبیعی بوده و پس از گذشت مدت زمانی خاص از عمل برطرف می‌شود؛ اما نکته قابل توجه نحوه صحیح استراحت و خوابیدن مناسب است.

  عوارض بلفاروپلاستی

  همچنین بخوانید: جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی

   

  برای گذراندن دوره نقاهت این عمل باید طاق باز بخوابید (به پشت) تا هیچ‌گونه فشاری به صورتتان وارد نشود. همچنین در مواقع استراحت سر خود را طوری قرار دهید که بالاتر مانده و زاویه 45 درجه‌ای را با بدنتان ایجاد کند. در این شرایط درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی و همچنین تورم و کبودی نیز کاهش می‌یابد. این نوع خوابیدن و استراحت کردن بعد از تمام جراحی‌های زیبایی صورت توصیه می‌شود. (در جراحی و عمل بینی نیز لازم است به این شکل استراحت کنید)

   

  کلام آخر

  عمل جراحی پلک

   

  عمل جراحی پلک یکی از عمل‌های محبوب و پرطرفدار به‌خصوص در میان بانوان به شمار می‌آید که افتادگی پلک را به شکل کامل از بین می‌برد. این عمل جراحی بسیار راحت و آسان بوده و دوره نقاهتی کوتاه دارد. در صورتی ‌که تمام مراقبت‌ها و نکات لازم توصیه شده توسط پزشک را به درستی انجام دهید درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی کاهش یافته و تورم و کبودی که از علائم طبیعی بعد از عمل به شمار می‌آید به راحتی برطرف می‌شود.

  توجه داشته باشید که در این عمل از دو نوع بخیه طبق صلاحدید پزشک استفاده می‌شود که عبارتند از: بخیه جذب شدنی و کشیدنی. در نوع کشیدنی لازم است پس از گذشت 5 الی 7 روز به پزشک مراجعه کرده و اقدام به کشیدن بخیه کنید. درد عمل بلفاروپلاستی هیچ ارتباطی به نوع بخیه ندارد و می‌تواند بسته به میزان گستردگی موضع عمل، مقدار افتادگی پلک و مقاومت بدن هر شخص متفاوت باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود که برای انجام این عمل به سراغ کلینیک معتبری مانند کلینیک زیبایی دلوان بروید تا بتوانید عمل جراحی را به روش صحیح و با استفاده از دستگاه‌های به‌روز و پزشکانی ماهر انجام دهید و درد، تورم و ورم کمتری را تجربه کرده و در نهایت عمل جراحی موفقی را پشت سر بگذارید.

   

  سوالات متداول

  عمل جراحی پلک بلفاروپلاستی

   

  درد بعد از جراحی بلفاروپلاستی طبیعی است؟

  بعد از انجام این عمل نیز همانند سایر عمل‌های زیبایی به دلیل دست‌کاری و برش، دردهایی پس از عمل ایجاد می‌شود که کاملاً طبیعی بوده و با رعایت نکات ایمنی رفع می‌شود.

  برای انجام عمل بلفاروپلاستی به کجا مراجعه کنم؟

  کلینیک تخصصی دلوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز انجام جراحی پلک بوده که توسط پزشکان باسابقه و با تجهیزات فوق‌العاده حرفه‌ای این عمل را انجام می‌دهند.

  آیا دارو برای درد عمل بلفاروپلاستی وجود دارد؟

  شما می‌توانید با تجویز پزشک متخصص خود اقدام به مصرف داروهای مسکن کنید.

   

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com