دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت
اشتراک‌گذاری

دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت
 • ابرو یکی از عناصر زیباسازی صورت است که تأثیر بسیار زیادی در جلوه دهی به چشم و حالت کلی صورت دارد؛ اما متأسفانه همه افراد از ابروهای پر و متقارن برخوردار نیستند و به همین دلیل به انواع روش‌ها برای جبران این نقص رو می‌آورند. کاشت ابرو یکی از راه‌های زیباسازی چهره برای افرادی است که ابروهای نازک و ضعیفی دارند.

  شما می‌توانید با استفاده از کاشت ابرو به روش‌های مختلف علاوه بر داشتن ابروهای پرپشت، چهره‌ای طبیعی به ‌صورت خود هدیه دهید. در این روش فولیکول‌های مو از پشت سر و یا قسمت‌های مناسب بدن جدا شده و به ابروها پیوند داده می‌شوند؛ اما گاهی بعد از کاشت، فرد متوجه تارهای سیخ شده ابروهای خود می‌شود. ما در این مقاله با شما هستیم تا دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت را بررسی کنیم.

  به‌ طور کلی سیخ شدن ابرو بعد از کاشت یک حالت نرمال نیست و می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که اغلب اوقات منشأ آن آسیب به بافت پوست و قصور پزشکی است؛ اما گاهی رشد مو و تحریک هم می‌تواند از دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باشد. در این مقاله از دلوان کلینیک با ما همراه باشید تا علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت را بررسی کنیم.

  کاشت ابرو چیست؟

  پیش از آنکه بدانید دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست، باید اطلاعات مختصری از کاشت ابرو داشته باشید. ابروها یکی از عناصر بسیار مهم در زیبایی صورت هستند که گاهی در اثر بیماری، تأثیر دارو، عوامل فیزیکی و … دچار ریزش و نقص می‌شوند. یکی از عمل‌های زیبایی که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده، عمل کاشت ابرو است.

  در این جراحی فولیکول‌های مو از قسمت‌هایی از بدن مانند پشت سر جداسازی شده و به ابرو پیوند داده می‌شود. هدف اصلی از کاشت ابرو، ترمیم و بهبود شکل ظاهری صورت است، به‌علاوه کاشت ابرو می‌تواند موجب افزایش اعتمادبه‌نفس نیز شود. در این عمل فرد قدرت انتخاب طراحی سایز و تغییر شکل ابرو به طبیعی‌ترین شکل ممکن را دارد؛ زیرا می‌تواند پهنا، کوتاهی و یا بلندی ابروی خود را انتخاب کند.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  البته کاشت ابرو برای هر کسی منحصربه‌فرد است؛ زیرا افراد مختلف از جنبه‌های گوناگون مانند الگوی رشد مو، زاویه رشد، واحدهای فولیکولی و حتی جنس تارهای مو با هم متفاوت هستند و بی‌توجهی به هرکدام از این عوامل می‌تواند علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باشد. علاوه بر موارد گفته‌ شده طراحی و قرینه‌سازی ابرو از دیگر مواردی است که می‌تواند در نتیجه کاشت تأثیر چشمگیری داشته باشد. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی دلوان در کنار متخصصان ماهر و باتجربه این کلینیک، بهترین و باکیفیت‌ترین کاشت ابرو را به‌ صورت مادام‌العمر تجربه کنید.

  علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

  برای کاشت ابرو روش‌های مختلفی وجود دارد که عدم اجرای نادرست هرکدام می‌تواند دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت را فراهم کند. از جمله روش‌های کاشت ابرو می‌توان به دو روش مهم اشاره کرد:

  • کاشت ابرو به روش FUT

  کاشت ابرو به روش FUT یکی از بهترین روش‌های کاشت ابرو با نرخ بالای ماندگاری مو است، در این روش ابتدا یک برش نواری از موی پشت سر یا همان بانک مو برداشته و بعد از جداسازی واحدهای فولیکولی مناسب به قسمت ابرو پیوند داده می‌شود. کاشت ابرو به روش FUT یکی از خدمات ویژه دلوان کلینیک است که شما می‌توانید با دریافت مشاوره اولیه بهترین و عالی‌ترین کاشت ابرو را تجربه کنید.

  • کاشت ابرو به روش FUE

  در این روش از کاشت دیگر خبری از برش و بخیه نیست، بلکه فولیکول‌های مو با استفاده از پانچ مخصوص از قسمت‌های مختلف سر جدا شده و به ‌صورت تک‌به‌تک به ابرو پیوند داده می‌شود. در کاشت ابرو به روش FUE اثری از زخم و بخیه وجود ندارد و این روش بیشتر مناسب افرادی است که می‌خواهند سطح کمتری از ابرو را پوشش دهند. عدم توجه به زاویه رشد مو و کم‌دقتی در موقع کاشت می‌تواند از دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باشد.

  علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست؟

  سیخ شدن ابرو بعد کاشت

  سیخ شدن ابرو بد از کاشت یکی از مواردی است که اغلب افراد قبل از کاشت دلهره زیادی نسبت به آن دارند. اگر می‌خواهید در مورد دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت و انتخاب راه‌ حل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت اطلاعات کامل و جامعی داشته باشید در ادامه این مقاله از دلوان کلینیک با ما همراه باشید. به‌ طور کلی می‌توان گفت الگوی رشد ابرو شامل سه بخش سر، تنه و ساقه مو می‌شود که توجه به تک‌تک این عناصر در فرایند کاشت ابرو بسیار مهم است.

  به‌غیراز الگوی رشد، زاویه رشد هم از جمله نکات مهمی است که عدم توجه آن‌ هم می‌تواند علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باشد؛ زیرا موهای ابرو با زاویه خاصی نسبت به پوست صورت رشد می‌کنند که این زاویه کاملاً با زاویه رشد مو در سر متفاوت است. سیخ شدن ابرو بعد از کاشت به معنای خروج فولیکول کاشته شده از محل پیوند جدید نیست، بلکه در این حالت مو به دلایل مختلف که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم در جهت مناسب قرار نمی‌گیرد.

  • در مورد علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت می‌توان به انتخاب مواد نامناسب اشاره کرد. استفاده از مواد نامعتبر و بی‌کیفیت حین عمل کاشت ممکن است موجب التهابات پوستی و در مواردی منجر به عفونت شود. در این حالت علاوه بر سیخ شدن ابرو، بخش زیادی از موهای کاشته شده هم دچار ریزش می‌شوند.
  • یکی دیگر از دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت، جنس پوست و موی افراد است. به ‌عنوان‌ مثال افرادی که موهای صاف و نازک دارند بعد از کاشت خواب بهتری از موهای ابرو دریافت می‌کنند. در مقابل افرادی با موهای ضخیم و فر تراکم کاشت بالایی دارند و بعد از کاشت به زمان زیادی نیاز است تا مو در جایگاه جدید به خواب و زاویه مناسب برسد.
  • عدم تخصص و مهارت پزشک در کاشت ابرو از جمله دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت است؛ اما اصلاً نگران نباشید. شما می‌توانید با انتخاب کلینیک زیبایی دلوان در کنار تیم ماهر و باتجربه پزشکان، بهترین و باکیفیت‌ترین کاشت ابرو را تجربه کنید.
  • انتخاب موی نامناسب برای کاشت هم می‌تواند علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باشد. در بعضی مواقع فولیکول‌های منتخب برای پیوند ابرو ضخیم‌تر از موهای طبیعی ابرو هستند. به همین دلیل بعد از کاشت شکل و فرم غیرطبیعی به خود می‌گیرند.
  • عدم توجه به دستورات پزشک هم می‌تواند از دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باشد. شما باید بعد از کاشت به نکات مراقبتی که توسط پزشک و یا مشاورتان گفته می‌شود کاملاً توجه کنید. به ‌عنوان‌ مثال استفاده از داروهای ضدالتهاب، استفاده از سرم‌های تقویتی ابرو، عدم تحریک پوست و موی تازه کاشته شده، استفاده به‌ موقع از آنتی‌بیوتیک‌ها و… از موارد مهم مراقبت بعد از کاشت است که بی‌توجهی به هرکدام می‌تواند علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باشد.

  راه‌ حل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست؟

  راه حل سیخ شدن ابرو بعد کاشت

  یکی از نکات مهم در کاشت ابرو، صبوری شما است! اگر به دنبال راه‌ حل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت هستید، پیش از هر چیزی باید بگوییم، شما باید حداقل یک سال به ابروهای تازه کاشته شده زمان بدهید تا به محیط جدیدی که در آن قرار گرفته‌اند عادت کنند. در این مدت کافی است تنها با رعایت نکات مراقبتی و استفاده از ویتامین‌ها و مزوتراپی ابرو بعد از کاشت به روند درمان کمک کنید. با گذشت زمان متوجه تغییر حالت ابروها و طبیعی شدن آن‌ها می‌شوید؛ اما چند راهکار ساده هم هست که شما می‌توانید در کنار تمام مراقبت‌ها برای جلوگیری از سیخ شدن ابرو بعد از کاشت استفاده کنید.

  • استفاده از ژل و ریمل ابرو با صلاح‌دید پزشک
  • قیچی کردن و برس کشیدن به موهای ابرو در جهت خواب مو
  • مصرف غذاهای سالم و حاوی مواد معدنی
  • استفاده از ویتامین‌ها و مکمل‌های مناسب با تجویز و صلاح‌دید پزشک
  • مراقبت و نظافت همیشگی ابروهای کاشته شده
  • استفاده از لوسیون‌های مخصوص تقویت ریشه مو با صلاح‌دید پزشک
  • عدم استفاده از محصولات آرایشی در دوره ابتدایی کاشت
  • عدم قرارگیری در نور شدید آفتاب و سالن‌های سولار

  سخن پایانی

  کاشت ابرو به روش‌های مختلف یکی از انواع جراحی‌های زیبایی است که شما می‌توانید از طریق آن به ابروهای زیبا و پرپشت دست پیدا کنید؛ اما گاهی بعد از پیوند ابرو، فرد از نتیجه کار راضی نیست و با ابروهای آشفته و سیخ شده بعد از کاشت روبرو می‌شود. ما در این مقاله برایتان از دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت گفتیم و راه‌ها و روش‌های جلوگیری از آن را تا حدود زیادی شرح دادیم. دو راهکار بسیار مهم برای جلوگیری از سیخ شدن ابرو وجود دارد، اول انتخاب کلینیک و پزشک مناسب و باتجربه و دومی مراقبت‌های درست و دقیق بعد از کاشت که عدم توجه به هرکدام می‌تواند نتیجه کاشت را بسیار نامطلوب کند.

  شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی دلوان با بهره‌مندی از تیم حرفه‌ای و پزشکان باتجربه درزمینه زیبایی پوست و مو بهترین کاشت مو و ابرو را تجربه کنید. این کلینیک با ارائه خدمات حرفه‌ای و به‌روز و همچنین تیم پشتیبانی 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است.

  دلیل سیخ شدن ابرو بعد کاشت

  سوالات متداول

  آیا سیخ شدن ابرو بعد از کاشت با بیماری‌های زمینه‌ای مرتبط است؟

  در صورتی ‌که شما هیچ بیماری خاصی نداشته باشید و در محل انتقال مو هیچ‌گونه التهاب و عفونتی وجود نداشته باشد، سیخ شدن مو طبیعی است؛ اما شما باید حتماً پیش از کاشت ابرو مورد بررسی و آزمایش قرار بگیرید، زیرا بیماری‌هایی مانند دیابت، کبد چرب با گرید بالا، تیروئید و … می‌تواند بعد از کاشت موجب التهابات پوستی و یا عفونت در ناحیه کاشت شود.

  آیا عدم توجه به زاویه رشد مو می‌تواند از دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باشد؟

  بله، یکی از نکات مهم برای جلوگیری از سیخ شدن ابرو بعد از کاشت، جهت خواب و زاویه رشد موی ابرو است.

  آیا بعد از کاشت می‌توانم اقدام به برداشتن موهای اضافی در اطراف ابرو کنیم؟

  پوست ابرو تا مدتی بعد از کاشت حساس و ملتهب است و هرگونه فشار کوچکی باعث تحریک ریشه موهای تازه کاشته شده می‌شود. برای این کار باید کمی صبور باشید و حداقل 3 ماه به پوست خود استراحت دهید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. بله، شما میتوانید از درمان های طبیعی نظیر آلوئه ورا، روغن نارگیل و روغن زیتون استفاده کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com