افتادگی پوست بعد از بوکال فت
اشتراک‌گذاری

افتادگی پوست بعد از بوکال فت؛ نگاهی بر عوارض پس از جراحی

افتادگی پوست بعد از بوکال فت
 • بوکال فت توده‌ای از چربی در میانه گونه افراد بوده که بین عضلات فک، در ناحیه توخالی زیر استخوان گونه وجود دارد. با استفاده از جراحی بوکال فت می‌توان این چربی را تخلیه کرد و ظاهری بهتر داشت؛ اما سوالی که پیش می‌آید این است که آیا پس از انجام این جراحی پوست دچار افتادگی می‌شود؟ افتادگی پوست بعد از بوکال فت یکی از عوارض جانبی این جراحی بوده که ممکن است پس از عمل رخ دهد.

  در حقیقت افتادگی پوست امری اجتناب‌ناپذیر بوده که به صورت طبیعی در اثر افزایش سن رخ می‌دهد. با این حال می‌توان با انجام جراحی‌های زیبایی مختلفی همچون لیفت صورت، لیفت آندوسکوپ و جراحی بوکال این مشکل را حل کرد و صورتی زیباتر و جوان‌تر داشت. اساس این نوع جراحی زیبایی سودمند بوده و ماندگاری خوبی دارد، اما با این حال برای رفع ابهام و پاسخ به سوالات شما در ادامه این راهنما قصد داریم افتادگی پوست پس از بوکال فت را مورد بررسی قرار داده و روش‌های جلوگیری از بروز این عارضه را به شما زیبا جویان معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیش‌تر با کلینیک زیبایی دلوان در این مقاله همراه باشید!

  نگاهی بر جراحی زیبایی بوکال فت

  نگاهی به عمل زیبایی بوکال فت

  بسیاری از افراد با جراحی بوکال فت در جوامع پزشکی و عمل‌های زیبایی آشنایی چندانی ندارند. نام این جراحی زیبایی از دو بخش بوکال به معنای گونه و لب و داخل دهان و بخش فت به معنای چربی تشکیل می‌شود. از نظر قوانین و استانداردهایی که در صنعت مد و زیبایی وجود داشته، صورت‌هایی که کشیده‌تر هستند و تقریباً شباهتی به مثلث وارونه یا قلب دارند، زیباتر محسوب می‌شوند. همین استانداردِ درست یا غلط باعث شده است که بسیاری از افرادی که در ناحیه لپ، گونه و یا بخش داخلی دهان خود چربی مازادی دارند، به دنبال روشی باشند تا این چربی را حذف کرده و صورت خود را به فرم کشیده‌تری تبدیل کنند.

  بنابراین اکثر افرادی که متقاضی این جراحی هستند، در بخش تحتانی صورت خود دارای چربی‌های اضافه بوده و همین ویژگی باعث می‌شود که بخش فوقانی صورت آن‌ها پهن‌تر نمایش داده شود.

  جراحی بوکال فت برای چه کسانی مناسب است؟

  افرادی که با افتادگی پوست بعد از بوکال فت مواجه می‌شوند

  در حالت کلی می‌توان گفت که دو گروه از افراد می‌توانند برای انجام جراحی زیبایی بوکال فت اقدام کنند. گروه اول افرادی هستند که به صورت ارثی وضعیت بدنی چاقی داشته و می‌خواهند چربی صورت خود را حذف کنند. گروه دوم شامل افرادی شده که سلامت جسمانی و وضعیت بدنی مطلوبی داشته و فقط صورت تپل و گردی دارند. اگر جزو هر یک از دو گروه مذکور هستید، می‌توانید با مشاوره پزشک اقدام به از بین بردن چربی مازاد صورت خود کرده و فک خود را زاویه‌دار و زیباتر کنید. توجه داشته باشید که برای انجام این جراحی بایستی جزو افراد زیر نیز باشید:

  • افرادی که از مشروبات الکلی استفاده نکرده و دخانیات استعمال نمی‌کنند.
  • افرادی که وزن ثابتی دارند؛ چرا که تغییر وزن از جمله عوامل تأثیرگذار بر افتادگی پوست بوده و در چنین شرایطی اگر اقدام به انجام بوکال فت کنند احتمال افتادگی پوست بعد از بوکال فت افزایش پیدا خواهد کرد.
  • افرادی که سلامت عمومی بدن آن‌ها مطلوب است.
  • اشخاصی که سن 20 الی 59 سال را دارند.

  عوامل موثر بر افتادگی پوست بعد از بوکال فت

  همان‌طور که می‌دانید، کلیه عمل‌های زیبایی دارای یک سری عوارض هستند که بروز یا عدم بروز آن‌ها به فاکتورهای مختلفی همچون نحوه مراقبت پس از عمل، تخصص و تجربه دکتر و… وابسته است. از جمله عوارض شایع در افراد پس از انجام جراحی زیبایی بوکال فت می‌توان به عفونت، درد، صدمه به غده بزاقی، ورم، افتادگی پوست بعد از بوکال فت و… اشاره داشت.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  از آنجایی که در حین این جراحی برای حذف چربی‌ها در بخش داخلی دهان برش زده می‌شود، در صورتی که حین انجام جراحی بوکال فت دقت کافی نشود احتمال عفونت وجود خواهد داشت که برای حل این مشکل بایستی به منظور از بین بردن عفونت با استفاده از داروهای تجویزی دکتر اقدام کرد. علاوه بر این، تمیز نگه داشتن بخش داخلی دهان نیز می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

  افتادگی پوست صورت بعد از بوکال فت

  همان‌طور که گفته شد هدف اصلی از انجام جراحی بوکال فت از بین بردن چربی اضافه در صورت و زاویه‌دار کردن فک و در دراز مدت جلوگیری از افتادگی پوست است؛ با این حال گاهی اوقات عواملی می‌توانند موجب افتادگی پوست شوند که با اطلاع از آن‌ها می‌توان آگاهانه‌تر اقدام به انجام این جراحی زیبایی کرد. عوامل مذکور که موجب تسریع در افتادگی پوست بعد از بوکال فت می‌شوند، عبارتند از:

  • سن: همان‌طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، سن یکی از اصلی‌ترین عوامل در افتادگی پوست به حساب می‌آید. هر اندازه سن فرد بالاتر می‌رود، پوست به صورت طبیعی دچار افتادگی می‌شود.
  • ژنتیک: مورد بعدی که می‌تواند بر این موضوع موثر باشد، ژنتیک است. در حقیقت می‌توان گفت که ژنتیک در اکثر جراحی‌ها اصلی‌ترین عامل موثر در نتیجه جراحی به حساب می‌آید. افرادی که به صورت ژنتیکی پوستی مطلوب‌تر دارند، احتمال افتادگی پوست بعد از بوکال فت در آن‌ها به مراتب کم‎‌تر است.
  • مراقبت‌های پس از جراحی: یکی دیگر از عواملی که بر جلوگیری از افتادگی پوست پس از بوکال فت موثر بوده، انجام صحیح مراقبت‌های بعد از جراحی است. بهتر است که توصیه‌های پزشک را جدی گرفته تا از افتادگی شدید پوست جلوگیری کنید.

  راهکارهای جلوگیری از افتادگی پوست بعد از بوکال فت

  راهکارهای جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل بوکال فت

  اکنون که با اصلی‌ترین عوامل موثر بر افتادگی پوست پس از بوکال فت آشنا شدید، در این بخش می‌خواهیم راهکارهای ساده‌ای را به شما بگوییم که با در نظر داشتن و رعایت آن‌ها می‌توانید از بروز چنین مشکلی پیش‌گیری کنید:

  • اصلی‌ترین راهکار که پیش‌تر به آن اشاره‌ای داشتیم، رعایت توصیه‌های پزشک جراح در رابطه با مراقبت‌های پس از جراحی است.
  • از محصولات مراقبتی پوست با کیفیت استاندارد استفاده کنید.
  • یک سری تمرینات تقویتی پوستی وجود دارند که می‌توانید با انجام منظم آن‌ها تحت نظر پزشک از افتادگی پوست بعد از بوکال فت جلوگیری کنید.

  سخن پایانی

  افتادگی پوست بعد از بوکال فت یکی از متداول‌ترین سوالاتی بوده که از سوی متقاضیان این جراحی پرسیده می‌شود. جراحی زیبایی بوکال فت همچون سایر عمل‌های زیبایی یکسری عوارض جانبی دارد؛ اما با این حال جای نگرانی نیست و می‌توان با رعایت توصیه‌های پزشک و انجام نکات مراقبتی از این عوارض تا حد امکان پیش‌گیری کرد. چنانچه علاقه‌مند به انجام جراحی زیبایی بوکال فت هستید و هنوز شک دارید که آیا می‌توانید این جراحی را انجام دهید یا خیر، می‌توانید با مشاوران کلینیک زیبایی دلوان تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

  عمل بوکال فت برای آقایان

  سوالات متداول

  آیا بوکال فت دردناک است؟

  جراحی بوکال فت همچون سایر جراحی‌های زیبایی برای برخی افراد دردناک بوده و در کنار آن عوارض جانبی به همراه دارد؛ اما با این حال می‌توانید برای پیش‌گیری از این عوارض و روش‌های کاهش درد با پزشک خود صحبت کنید.

  آیا امکان انجام جراحی بوکال فت برای آقایان وجود دارد؟

  بله، انجام جراحی بوکال فت هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان امکان‌پذیر است.

  آیا افراد زیر ۱۸ سال می‌توانند جراحی بوکال فت را انجام دهند؟

  به طور معمول توصیه می‌شود که افراد زیر ۱۸ سال این جراحی را انجام ندهند؛ با این حال می‌توانید برای اطمینان خاطر از مشاوره کلینیک زیبایی دلوان استفاده کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com