ورم بعد از عمل بوکال فت
اشتراک‌گذاری

ورم بعد از عمل بوکال فت؛ بهترین روش‌های کاهش و درمان

ورم بعد از عمل بوکال فت
 • جراحی بوکال فت یکی از عمل‌های زیبایی کم عارضه به حساب می‌آید، اما با این حال ممکن است که پس از انجام عمل در اثر عوامل خاصی عوارضی مثل ورم بعد از عمل بوکال فت رخ دهد. ورم پس از این جراحی یک امر طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. علاوه بر ورم، عوارض دیگری مثل سفتی استخوان فک، عفونت، درد شدید، خون‌ریزی و بی‌حسی نیز طبیعی هستند و در صورتی که حاد باشند می‌توان از کمک پزشک استفاده کرد.

  عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند موجب بیش‌تر شدن ورم پس از جراحی بوکال فت شوند، اما خوشبختانه می‌توان با انجام یکسری نکات مراقبتی این ورم را در طی چند روز برطرف کرد. در ادامه این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان به شما زیبا جویان گرامی خواهیم گفت که چگونه می‌توانید ورم پس از عمل بوکال فت را کاهش داده و از بین ببرید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر با ما تا انتهای این راهنما همراه باشید.

  هر آن چه که باید درباره ورم بعد از عمل بوکال فت بدانید!

  بوکال فت چیست؟

  عمل بوکال فت چیست؟

  واژه بوکال در زبان انگلیسی به معنای لپ، بخش زیر گونه و خودِ گونه بوده که به اصطلاح عمومی «دهانی» معنی می‌شود. واژه فت که بخش دوم تشکیل‌دهنده نام این جراحی بوده به معنای چربی است؛ در نتیجه بوکال فت یعنی چربی بخش زیر گونه یا چربی دهانی. به طور معمول افرادی که دارای بوکال فت مازاد هستند، صورتی گرد و پُر داشته و عمدتاً علاقه‌مند هستند که صورتی زاویه‌دار داشته باشند. برای داشتن فک زاویه‌دار و صورتی کشیده‌تر می‌توان اقدام به جراحی بوکال فت کرد.

  چه کسانی نمی‌توانند جراحی بوکال فت را انجام دهند؟

  عمل بوکال فت برای چه کسانی مناسب نیست؟

  صرف نظر از عوارض این جراحی همچون ورم بعد از عمل بوکال فت، تمامی افرادی که در بخش زیرین گونه خود دارای چربی اضافه بوده و از ظاهر صورت خود رنج می‌برند و علاقه‌مند هستند که به صورت خود جلوه‌ای باریک‌تر، کشیده‌تر و جوان‌تر ببخشند می‌توانند برای جراحی بوکال فت اقدام کنند. با این حال یک سری از افراد بهتر است که برای انجام این جراحی به دلایل خاصی اقدام نکنند، این افراد شامل گروه زیر می‌شوند:

  • افرادی که دارای صورت لاغری هستند بهتر است که برای انجام بوکال فت اقدام نکنند. توجه داشته باشید که در طی این جراحی قرار است که از صورت شما چربی‌های اضافه حذف شود؛ بنابراین با انجام این عمل زیبایی، به تدریج با افزایش سن دچار فرورفتگی در صورت خود خواهید شد.
  • اگر داروهای خاصی مصرف می‌کنید؛ همچون داروهایی که بر انعقاد خون تأثیرگذار هستند، بهتر است که پیش از انجام این جراحی با دکتر مشورت کرده و در صورت صلاح‌دید وی اقدام کنید.
  • توصیه شده است افرادی که کم‌تر از 20 سال و بیش‌تر از 60 سال سن دارند برای این جراحی اقدام نکنند. اگر اعتیاد شدید به انواع دخانیات و الکل داشته یا این که رژیم غذایی پر چرب و پر کالری دارید، بهتر است از انجام جراحی بوکال فت صرف نظر کنید.
  • اگر از این جراحی انتظارات غیر واقعی دارید و بر این باور هستید که امکان رفع ورم بعد از عمل بوکال فت وجود ندارد، بهتر است که یا دیدگاه خود را تغییر داده یا این که جراحی زیبایی بوکال فت را انجام ندهید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  نحوه انجام جراحی بوکال فت

  نحوه انجام بوکال فت

  در طی این جراحی در داخل دهان برش بسیار کوچکی انجام شده و چربی‌های اضافی که در بخش زیرین گونه قرار دارند تخلیه خواهند شد. پس از تخلیه، بخشی که برش داده شده با دقت بخیه زده می‌شود. قابل ذکر است که برای بخیه زدن این بخش از نخ جذبی استفاده خواهد شد.

  در کل می‌توان گفت که جراحی بوکال فت یک عمل بسیار ساده است که با بی‌حسی موضعی انجام شده و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد؛ اما با این حال ورم پس از عمل در اکثر موارد اجتناب‌ناپذیر است و در عین حال روش‌هایی برای رفع ورم بعد از عمل بوکال فت وجود دارد. به طور معمول پس از انجام جراحی، فرد برای چند ساعت تحت نظر قرار گرفته و سپس مرخص خواهد شد. ناگفته نماند که جراحی بوکال فت در یک جلسه به طور کامل انجام می‌شود.

  عوارض جراحی بوکال فت

  رفع ورم بعد از عمل بوکال فت به عنوان یکی از عوارض آن

  همان‌طور که گفته شد ورم بعد از عمل بوکال فت یکی از عوارض این جراحی به حساب می‌آید، اما خوشبختانه روش‌هایی برای رفع بعد از عمل بوکال فت وجود داشته که با کمک آن‌ها می‌توان به طور کامل ورم را از بین برد. علاوه بر ورم، این جراحی یک سری عوارض طبیعی دیگر نیز داشته که خوب است پیش از عمل با آن‌ها آشنا شوید:

  • خون‌ریزی: گاهی اوقات امکان دارد که فرد به علت بیماری یا بخیه نامناسب دچار خون‌ریزی شود. با این حال احتمال بروز چنین عارضه‌ای پس از عمل آن هم با شدت بسیار زیاد، کم است.
  • هماتوم: هماتوم از دیگر عوارض این جراحی بوده که به ندرت رخ می‌دهد.
  • آسیب‌دیدگی غدد بزاقی: زمانی که جراح در حین عمل خطا کند، چنین عارضه‌ای رخ خواهد داد.
  • برآمدگی یا تورفتگی و همچنین عدم تقارن دو نیمه صورت: چنانچه جراح مهارت کافی در این عمل نداشته باشد، به علت برداشت کم و زیاد چربی‌ها احتمال این که صورت فرد دچار برآمدگی و تورفتگی و در کل عدم تقارن شود زیاد خواهد بود.
  • سفت شدن فک
  • عارضه قلبی
  • بی‌حسی موقت در ناحیه جراحی شده
  • حساسیت به ماده بی‌حسی

  راه های کاهش ورم بعد از بوکال فت

  راه های کاهش ورم بعد از بوکال فت

  اکنون که با عوارض بوکال فت از جمله ورم بعد از عمل بوکال فت آشنا شدید و دانستید که امکان رفع ورم بعد از عمل بوکال فت وجود دارد، در این بخش می‌خواهیم روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها ورم و درد را کاهش دهید را به شما معرفی کنیم. این مشکل در برخی از افراد پس از جراحی و برداشتن چربی دهانی رخ می‌دهد و دچار تورم در ناحیه جراحی می‌شوند.

  به طور معمول داشتن درد، کبودی و تورم در چند روز اول پس از جراحی طبیعی است. از جمله راه های کاهش ورم بعد از بوکال فت در این بازه زمانی استفاده از آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌هایی بوده که پزشک برای شما تجویز کرده است.

  اما گاهی اوقات مشاهده شده می‌شود که این تورم و درد با گذشت زمان نه تنها از بین نرفته، بلکه حتی با امتحان کردن روش‌های رفع ورم بعد از عمل بوکال فت بیش‌تر هم شده است! در چنین شرایطی پیش از امتحان کردن هر چیزی لازم است که به پزشک مراجعه کرده و شرایط جسمانی خود را به او شرح دهید. امکان دارد که بخش جراحی شده دچار عفونت شود یا این که مشکل دیگری ایجاد شده باشد.

  ورم بعد از عمل بوکال فت

  از جمله بهترین راه های کاهش تورم بعد از بوکال فت این است که نکات مراقبتی که از سوی پزشک توصیه شده را به طرز صحیح انجام دهید. اصلی‌ترین مسئله برای رفع ورم بعد از عمل بوکال فت این است که برای بازه زمانی مشخص از غذاهای آبکی مصرف کنید. از آنجایی که دچار زخم دهانی هستید، مصرف مایعات زیاد و همچنین مواد غذایی نظیر سوپ و آش می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

  علاوه بر این، استفاده از گن‌های مخصوص نیز می‌تواند راهکار دیگری برای رفع ورم بعد از عمل بوکال فت باشد؛ گن‌های مذکور باعث می‌شوند که فشار کم‌تری به بخش جراحی شده در صورت وارد شود و جزو بهترین راه های کاهش ورم بعد از بوکال فت محسوب می‌شوند. علاوه بر مواردی که ذکر شد، پیشنهاد می‌شود که نکات مراقبتی زیر را نیز در نظر داشته و رعایت کنید:

  • اگر از سوی پزشک مجاز به استفاده از دهان‌شویه هستید، توصیه می‌کنیم به منظور جلوگیری از عفونت دهان و رفع ورم بعد از عمل بوکال فت از دهان‌شویه‌های باکیفیت و آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده کنید.
  • انجام برخی از فعالیت‌های سنگین می‌تواند موجب باز شدن بخیه پس از عمل بوکال فت شود؛ از این رو بهترین کار استراحت پس از عمل بوده تا سلامت و قوت شما بعد از گذشت حدوداً دو هفته به طور کامل برگردد.
  • مصرف سیگار و نوشیدنی‌هایی که حاوی کافئین هستند می‌توانند موجب تشدید ورم شوند؛ در نتیجه بهتر است برای رفع ورم بعد از عمل بوکال فت تا زمان بهبودی از آن‌ها استفاده نکنید.

  سخن پایانی

  رفع ورم بعد از عمل بوکال فت

  تجربه نشان داده افرادی که دچار عوارض پس از جراحی بوکال فت می‌شوند، عمدتاً اشخاصی بوده‌اند که مراقبت‌های بهداشتی و توصیه‌های پزشک را در نظر نگرفته و به درستی رعایت نکرده‌اند. همین موضوع سبب شده است که دچار عفونت، درد شدید، افتادگی گونه، خون‌ریزی و تورم و مواردی از این قبیل شوند. توجه داشته باشید که اگر نکات مراقبتی به درستی رعایت نشوند، برخی از این عوارض می‌توانند جبران ناپذیر باشند؛ لذا توصیه می‌شود برای رفع ورم بعد از عمل بوکال فت و جلوگیری از بروز عوارض دیگر، حتماً توصیه‌های پزشک خود را جدی بگیرید.

  سوالات متداول

  جراحی بوکال فت چند تا بخیه دارد؟

  به طور معمول این جراحی دو بخیه از داخل دهان داشته که یا جذبی و یا کشیدنی است.

  مدت زمان جراحی بوکال فت چقدر است؟

  بسته به نظر پزشک و شرایط صورت این جراحی تقریباً به یک ساعت زمان نیاز دارد.

  آیا استفاده از دهان‌شویه پس از جراحی بوکال فت ضروری است؟

  بهتر است که برای جلوگیری از عفونت بعد از هر وعده غذایی از دهان‌شویه استفاده کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com