انواع روش های رفع غبغب
اشتراک‌گذاری

معرفی انواع روش های رفع غبغب | معرفی 3 عمل زیبایی موثر

انواع روش های رفع غبغب
 • غبغب که با نام چانه دوتایی شناخته می‌شود، یک مشکل شایع در میان اکثر افراد است و زمانی اتفاق می‌افتد که لایه‌ای از چربی در زیر چانه شما تشکیل شود. این مشکل اغلب با افزایش وزن همراه است، اما می‌تواند به دلیل ژنتیک یا شل شدن پوست ناشی از افزایش سن هم ایجاد شود. انواع روش های رفع غبغب وجود دارد که به شما برای حل این مشکل کمک خواهد کرد. اطلاعات بیشتری در مورد علت ایجاد غبغب، عوامل موثر بر بروز آن و کارهایی که می‌توانید برای خلاص شدن از آن انجام دهید از ورزش گرفته تا عمل جراحی را در ادامه این مطلب از کلینیک زیبایی دلوان بررسی کرده‌ایم.

  غبغب چیست و چرا ایجاد می‌شود؟

  غبغب چیست؟

  پیش از پرداختن به‌ انواع عمل زیبایی غبغب، بد نیست به تعریف دقیق این مشکل و عوامل دخیل در بروز آن پرداخته شود. افرادی دارای غبغب یک لایه اضافی از بافت چربی در زیر فک پایین خود دارند. این بیماری شایع پیر و جوان، مردان و زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. برای بروز این مشکل لازم نیست حتماً اضافه ‌وزن داشته باشید؛ بنابراین، وزن تنها مسئول بروز این مشکل نیست و دلایل رایج دیگری نیز وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • دلایل ژنتیکی: وقتی فردی را می‌بینید که زیر چانه‌اش چربی اضافی دارد، اما به‌ جز آن بقیه بدنش سالم و لاغر به نظر می‌رسد، به ‌احتمال ‌زیاد سابقه خانوادگی در شکل‌گیری آن نقش دارد.
  • بالا رفتن سن: با افزایش سن، کلاژن و الاستین پوست شما افزایش می‌یابد. این پروتئین‌ها وظیفه دارند پوست شما را پر و محکم نگه دارند. بدن شما در به ‌مرور زمان و با افزایش سن کمتر از این پروتئین‌ها را تولید می‌کند و باعث افتادگی پوست از جمله پوست زیر فک و ایجاد غبغب می‌شود.
  • وضعیت نادرست بدن: وضعیت نادرست بدن شما در حین کار یا نشستن می‌تواند به ‌مرور زمان عضلات گردن و چانه را ضعیف کند. در نهایت، در صورت عدم استفاده مکرر از ماهیچه‌ها، پوست آن ناحیه خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و غبغب شکل می‌گیرد.

  چه ژنتیک، سن، وزن یا وضعیت بدنی که باعث ایجاد این مشکل شده باشد، انواع روش های رفع غبغب وجود دارد که در حل این مشکل به شما کمک خواهد کرد.

  انواع روش های رفع غبغب با ورزش‌های مرتبط

  تمرینات ورزشی یکی از راه‌ها و انواع روش های رفع غبغب به شمار می‌رود. در ادامه 4 تمرین ورزشی وجود دارد که ممکن است به تقویت عضلات و پوست در ناحیه چانه کمک کند. هر تمرین را چند بار در روز تکرار کرده و قبل از انجام یک ورزش حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

  ورزش اول: سوت زدن رو به سقف

  این تمرین برای تقویت ماهیچه‌ها و استراحت دادن به گردن برای افراد پشت‌میزنشین عالی است. برای اجرای آن باید:

  1. صاف بنشینید و شانه‌ها را آرام و رها کنید.
  2. سر را به عقب خم کنید تا نگاهتان به سقف بیفتد.
  3. در این حالت لب‌ها را به شکل زمانی دربیاورید که سوت می‌زنید.
  4. لب‌ها باید به اندازه‌ای محکم گرفته شوند تا انقباض در دو طرف گردن احساس شود.
  5. این وضعیت را به مدت 10 تا 20 ثانیه بسته به سطح راحتی خود حفظ کنید.
  6. ده تکرار این تمرین معمولاً برای یک‌بار کافی است.

  ورزش دوم: بوسیدن آسمان

  ورزش بوسیدن آسمان برای رفع غبغب

  یکی دیگر از انواع روش های رفع غبغب این تمرین است که بسیار مشابه ورزش قبلی بوده، اما با کمی تفاوت. برای اجرای آن باید:

  1. صاف بایستید و بازوها و شانه‌ها شل و ریلکس باشند.
  2. سر را به عقب خم کرده تا به سقف نگاه کنید.
  3. لب‌ها را جمع کرده و سعی کنید آسمان را ببوسید.
  4. وقتی این کار به ‌درستی انجام شود، عضلات سرتاسر گردن و چانه درگیر خواهند شد.
  5. این وضعیت را برای 5 تا 20 ثانیه نگه دارید و سپس استراحت کنید.
  6. 10 تا 15 بار در هر ست تکرار کنید.

  ورزش سوم: فشار دادن توپ

  اگر دوست ندارید انواع عمل زیبایی غبغب را امتحان کرده و تمرینات ورزشی برای شما بهتر است، این ورزش را امتحان کنید. برای این کار به یک توپ بین 10 تا 15 سانتی‌متر نیاز دارید که منعطف باشد. برای اجرای آن هم باید:

  1. بنشینید یا بایستید.
  2. کمر خود را صاف کنید.
  3. توپ را زیر چانه قرار دهید.
  4. از چانه برای فشار دادن به توپ استفاده کنید.
  5. این کار را می‌توان 10 تا 30 بار در هر ست تکرار کرد.

  ورزش چهارم: خمیازه شیر

  ورزش خمیازه شیر جهت فرم دهی به غبغب

  این تمرین باید به نوعی نمایش خمیازه یک شیر باشد و زبان تا حد امکان بیرون آورده شود. هدف این تمرین این است که دهان را به ‌طور گسترده باز کرده و در حالی ‌که زبان را تا جایی که ممکن است بیرون آورده‌اید (دقیقاً مانند یک شیر که خمیازه می‌کشد) عضلات چانه و صورت خود را تقویت کنید. این تمرین می‌تواند یکی از راه‌ها و انواع روش های رفع غبغب با تقویت بسیار عضلات در چانه، گردن و صورت باشد. برای اجرای آن باید:

  1. با حالتی آرام بنشینید یا بایستید.
  2. دهان را باز کنید و زبان را تا جایی که می‌توانید به بیرون بکشید.
  3. در صورت انجام صحیح این حرکت عضلات گردن، چانه و فک باید سفت شوند.
  4. زبان را به مدت 10 ثانیه بیرون بیاورید و استراحت کنید.
  5. این کار را 10 بار در هر ست تکرار کنید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  رژیم غذایی مناسب برای رفع غبغب

   

  در کنار انواع عمل زیبایی غبغب، اگر دلیل بروز این مشکل چاقی باشد، با کاهش وزن به شکل درست می‌توان از شر آن خلاص شد. بهترین راه برای کاهش وزن، داشتن یک رژیم غذایی خیلی سالم و ورزش منظم است. برای تغذیه سالم و در پی آن کاهش وزن که یکی از انواع روش های رفع غبغب است، به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • وعده‌های بیشتری از میوه و سبزیجات در روز بخورید.
  • غلات تصفیه ‌شده را با غلات کامل جایگزین کنید.
  • از مصرف غذاهای فرآوری ‌شده خودداری کنید.
  • پروتئین بدون چربی مانند مرغ و ماهی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
  • مواد غذایی دارای چربی‌های سالم مانند روغن‌زیتون، آووکادو و آجیل بخورید.
  • علاوه بر داشتن یک رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی بیشتری برای کاهش وزن داشته باشید.

  انواع عمل زیبایی غبغبرژیم غذایی مناسب برای رفع غبغب

  اگر غبغب شما به دلیل ژنتیک ایجاد شده است، شاید سفت کردن ناحیه زیر چانه با ورزش و رژیم غذایی سالم غیرممکن یا بسیار سخت باشد. در چنین مواردی باید به سراغ دیگر انواع روش های رفع غبغب از جمله متدهای پزشکی و جراحی رفت که به ‌صورت خلاصه عبارت‌اند از:

   لیپولیز

  عمل لیپولیز برای رفع غبغب

  در لیپولیز که به‌ عنوان لیپواسکالپچر نیز شناخته می‌شود، از لیپوساکشن و گرمای لیزر برای ذوب چربی و کانتور کردن پوست استفاده خواهد شد. در بیشتر موارد، از بی‌حس‌کننده موضعی برای اجرای آن استفاده می‌شود. لیپولیز فقط چربی اضافه را درمان می‌کند، برای همین پوست اضافی را از بین نمی‌برد و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش نمی‌دهد. عوارض جانبی این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • تورم
  • کبودی
  • درد

   مزوتراپی

  مزوتراپلی برای جلوگیری از چربی غبغب

  مزوتراپی یک روش کم تهاجمی در میان انواع عمل زیبایی غبغب است که هنگام انجام آن مقادیر کمی از ترکیبات حل‌کننده چربی چون اسید دئوکسی کولیک به محل غبغب تزریق می‌شود. برای درمان این مشکل ممکن است 20 بار تزریق اسید دئوکسی کولیک در هر جلسه لازم باشد. همچنین 6 جلسه درمانی و بین هر جلسه 1 ماه زمان نیاز است. علاوه بر زمان‌بر بودن این روش در میان انواع روش های رفع غبغب، در صورت تزریق نادرست اسید دئوکسی کولیک ممکن است آسیب جدی عصبی هم رخ دهد. عوارض جانبی بالقوه اسید دئوکسی کولیک و سایر داروهای تزریقی مزوتراپی عبارت‌اند از:

  • تورم
  • کبودی
  • درد
  • بی‌حسی و آسیب عصبی
  • سرخی و التهاب

  لیپوساکشن چانه بهترین روش درمان غبغب

  لیپوساکشن غبغب

  در میان انواع روش های رفع غبغب لیپوساکشن بهترین روش بوده و برای اکثر افراد بسیار موثر و مفید است. همچنین باید اشاره کرد که این روش به دلیل نتایج شگفت‌انگیز طبیعی و خیره‌کننده بسیار پرطرفدار خواهد بود. برای اجرای این روش اغلب از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و در میان انواع عمل زیبایی غبغب، یک روش سرپایی است. این نکته بدان معنا خواهد بود که وقتی کار تمام شد می‌توانید به خانه بروید. مراحل انجام آن هم به شرح زیر است:

  1. پس از دریافت بیهوشی یا بی‌حسی موضعی، برش‌هایی چند میلی‌متری و کوچک در ناحیه چانه ایجاد می‌شود.
  2. از طریق برش‌ها ابزاری به نام کانولا (یک لوله نازک ساخته ‌شده از فلز) زیر پوست فرستاده می‌شود و چربی زیر چانه را به هم می‌زند.
  3. بعد با کمک مکش چربی اضافی از ناحیه زیر چانه خارج می‌شود.
  4. در نهایت برش‌ها بخیه و بانداژ می‌شوند.

  مزایای لیپوساکشن غبغب

  مزایای لیپوساکشن غبغب

  اگر چربی اضافی زیر چانه خود دارید، حتی رژیم غذایی و ورزش که مفیدترین انواع روش های رفع غبغب هستند، ممکن است به بهبود ظاهر شما کمکی نکند. اینجا است که باید به مزایای لیپوساکشن غبغب توجه کنید:

  • این روش کم تهاجمی است، به‌خصوص در مقایسه با جراحی‌های پلاستیک تهاجمی‌تر مانند لیپوساکشن شکم یا حتی لیپوساکشن تمام بدن؛ زیرا فقط به چند برش کوچک نیاز داشته و دوره بهبودی نسبتاً کوتاهی دارد.
  • لیپوساکشن چانه یک روش درمان دائمی به شمار می‌رود. هنگامی ‌که چربی از ناحیه چانه و گردن از طریق لیپوساکشن خارج شود، نتایج دائمی به همراه دارد. در واقع چربی دوباره در این ناحیه جمع نمی‌شود، مگر اینکه فرد افزایش وزن قابل‌توجهی را تجربه کند.

  سخن پایانی

  چند دلیل عمده برای ایجاد غبغب وجود دارد که همگی با کمک انواع روش های رفع غبغب از اصلاح رژیم غذایی گرفته تا ورزش قابل ‌درمان خواهد بود. با این‌ وجود اگر مطمئن شوید که علت آن ژنتیک است، باید به سراغ انواع عمل زیبایی غبغب بروید. در میان انواع روش‌های جراحی بدون شک لیپوساکشن غبغب نتایج قطعی با کمترین عوارض جانبی را به همراه دارد.

  سوالات متداول

  جراحی لیپوساکشن می‌تواند به درمان قطعی غبغب کمک کند؟

  بله، غبغب معمولاً به دلیل تجمع ناخواسته چربی ایجاد می‌شود و لیپوساکشن که یکی از انواع روش های رفع غبغب است، به برداشتن این چربی اضافه کمک خواهد کرد؛ بنابراین این روش درمانی قطعاً می‌تواند ظاهر شما را بهبود بخشد.

  بهترین درمان برای غبغب چیست؟

  بدون شک سریع‌ترین و موثرترین روش درمان غبغب، لیپوساکشن است که کمترین عوارض و دوره نقاهت کوتاهی دارد.

  چگونه می‌توانم غبغب خود را سریع از بین ببرم؟

  هیچ راه سریعی در میان انواع روش های رفع غبغب برای خلاص شدن از شر چربی در ناحیه زیر چانه و گردن به ‌جز جراحی وجود ندارد. البته اگر علت افزایش وزن باشد، بهترین راه داشتن یک سبک زندگی سالم با یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم است.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

  1. من نزدیک 6 ماه هست که لیپوساکشن غبغب انجام دادم اوایل یک مقدار دوره نقاحتی سختی داشتم ولی الان کاملا راضی هستم و شلی غبغب هم نداشتم.

  2. سلام من انواع روش ها رو امتحان کردم ولی هیچ تغییری در ظاهر غبغبم ایجاد نشد، راه پیشنهادی شما چی هستش؟

   1. سلام روزتون بخیر بهترین روش برای جواب گرفتن در کوتاهترین زمان روش لیپوساکشن غبغب هست.

  3. سلام روز بخیر آیا با روش های غیر جراحی هم میتونم غبغبم رو بردارم؟

   1. سلام وقتتون بخیر با روش هایی مثل انجام ورزش های متناسب و رژیم غدایی مناسب میتونید از افتادگی بیشتر غبغب جلوگیری کنین.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com