کاشت ابرو پهن
اشتراک‌گذاری

کاشت ابرو پهن

کاشت ابرو پهن
 • با افزایش سن، در اثر عوامل ژنتیکی یا در اثر حوادثی چون ضربه، شکستگی و سوختگی ممکن است ابروها نازک شوند یا فرم زیبای خود را از دست بدهند. از آنجایی ‌که ابروهای پهن این روزها به ترند تبدیل شده، بسیاری از افراد برای حل این مشکلات به دنبال کاشت ابرو پهن هستند تا با اعتمادبه‌نفس بسیار بیشتر و ظاهری جذاب‌تر در هر جمعی حاضر شوند.

  برای این روش درمانی که نتایج قطعی به دنبال دارد باید کاندید مناسبی باشید تا به ظاهر دلخواه و موردپسند خود برسید. برای همین در ادامه شرایط، نحوه انجام و مواردی دیگر از جمله مراقبت‌های بعد از عمل و هزینه کاشت ابرو پهن را بررسی خواهیم کرد.

   

  کاشت ابرو به ‌صورت پهن چیست؟

  کاشت ابرو به ‌صورت پهن چیست

   

  کاشت ابرو به‌ صورت پهن یک مدل از عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود که مکانیزم انجام آن بسیار شبیه به کاشت مو است. در این عمل فولیکول‌های مو از یک ناحیه دارای تراکم مناسب مانند سر گرفته شده و سپس در ابرو کاشت می‌شوند تا در صورت رعایت مراقبت های بعد از کاشت ابرو پهن ظاهری پرتر و جذاب‌تر داشته باشند.

  مراحل کاشت برای داشتن ابرویی پهن بسیار شبیه به کاشت ابروی معمولی است؛ اما از آنجایی ‌که برای یک ابروی پهن فرآیند برداشت فولیکول و کاشت آن طولانی‌تر بوده و علاوه بر این نیاز به دقت بیشتر جراح است، به همین خاطر هزینه کاشت ابرو پهن بیشتر است. این موها بعد از عبور از مراحل رشد و ریزش مانند موهای طبیعی ابروی شما قابلیت اصلاح کردن، رنگ کردن و مدل دادن دارند.

   

  کاندید مناسب برای کاشت ابروی پهن چه کسی است؟

  افراد مناسب برای کاشت ابروی پهن

   

  این سبک از کاشت ابرو برای تمام افرادی که ابروهای کم‌پشت دارند مناسب خواهد بود که ممکن است ناشی از افزایش سن، عوامل ژنتیکی، حادثه یا بیماری‌هایی چون آلوپسی باشد. همچنین افرادی که در اثر اصلاح بیش ‌از حد یا کندن موهای ابرو دچار کچلی در ناحیه ابرو شده‌اند، کاندید بسیار خوبی برای این عمل هستند. با این ‌وجود بهتر است قبل از انجام آن یک جلسه مشاوره با جراح داشت تا با بررسی شرایط فرد ارزیابی کنند که کاندید مناسبی برای کاشت ابرو است یا نه.

   

  انواع روش‌های متداول برای کاشت ابرو پهن

  روش های کاشت ابرو پهن

   

  اگر دوست دارید ابروهای پهن و مطابق ترند روز داشته باشید، به جای روش‌هایی چون تتو بهتر است کاشت ابروی طبیعی را انجام دهید. شاید هزینه کاشت ابرو پهن بیشتر باشد، اما نتایج ماندگار آن ارزش هزینه کردن دارد. همچنین باید اشاره کرد که روش‌های انجام آن متفاوت است، اما به‌ طور کلی از دو روش برای این کار استفاده می‌شود:

  • روش کاشت ابرو (DHI): در این روش فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده به‌ سرعت استخراج شده و در ابرو با سرعت بالایی کاشته می‌شوند. برای کاشت موها هم از یک قلم مخصوص به نام Choi implanter استفاده می‌شود.
  • استخراج واحد فولیکولی(FUE): در این روش تک‌تک فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده برداشته شده و بعد به محل مورد نظر در ابرو منتقل می‌شود. روش انجام این کار به‌ صورت دستی بوده و برای همین نیاز به تخصص و تبحر بالای جراح دارد. جهت مطالعه بیشتر در مورد این روش مقاله کاشت ابرو به روش FUE را مطالعه کنید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

  علاوه بر این دو مورد که ذکر شد، روش‌های دیگری هم وجود دارد؛ مانند برش نواری از پوست پشت سر و استخراج موها از آن که جای زخم در پشت سر به همراه داشته و نیاز به بخیه خواهد داشت. از آنجایی ‌که این روش جای زخم دارد، مراقبت های بعد از کاشت ابرو پهن با آن حساس‌تر بوده و برای کسانی که دوست دارند موی خود را کوتاه نگه دارند مناسب نیست.

   

  مزایای کاشت ابروی پهن و طبیعی

  مزایای کاشت ابروی پهن

  همان‌طور که اشاره شد موهای کاشته شده در محل ابرو مانند موهای طبیعی ابروی شما رشد می‌کنند، همچنین با کاشت به ابرویی پرپشت و پهن دست پیدا خواهید کرد. جذابیت ظاهری تنها بخشی از مزایای این عمل زیبایی است و از دیگر مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای نتایج طولانی ‌مدت: موهای کاشته شده در تمام عمر شما به رشد خود ادامه داده و برای همین کاشت ابرو پهن نتایج طولانی‌ مدت را به همراه دارد.
  • تطبیق‌پذیری: موهای کاشته شده شاید در ابتدای امر مانند موی سر ضخامت داشته باشند؛ اما بعد از مدتی با موهای ابرو مطابقت پیدا کرده و مانند موهای طبیعی حالت‌پذیر خواهند بود.
  • کمک به افزایش اعتماد‌به‌نفس: چشم و ابرو نقش زیادی در زیبایی و جذابیت چهره شما دارند و برای همین باعث می‌شود تا با عزت‌نفس بیشتری نسبت به ظاهر و زیبایی صورت خود در هر جمعی حاضر شوید.

   

  خطرات و عوارض کاشت ابرو پهن

  عوارض کاشت ابرو پهن

   

  خطرات و عوارض این عمل زیبایی به اندازه هزینه کاشت ابرو پهن دارای اهمیت بوده و باید به آن توجه داشته باشید. مانند هر عمل زیبایی دیگری کاشت ابرو به هر مدل و هر شکلی که باشد، خطرات و عوارض جانبی خاص خود را به همراه دارد. برخی عوارض رایج آن هم عبارت‌اند از:

  • درد و تورم: در برخی موارد ممکن است که در ناحیه کاشت مقداری درد و تورم را حس کنید.
  • پوسته‌پوسته شدن ابرو: یکی از مشکلات رایج دیگر هم پوسته‌پوسته شدن ابرو است که با رعایت نکات مراقبتی به حداقل خواهد رسید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت را مطالعه کنید.
  • عفونت: در این عمل زیبایی هم خطر ایجاد عفونت وجود دارد.
  • جای زخم: محل کاشت ابرو به ‌صورت نقطه‌نقطه جای زخم خواهد داشت که به مرور زمان از بین می‌رود.

   

  مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو پهن

  مراقبت های کاشت ابرو پهن

   

  قبل از انجام کاشت ابرو به‌ صورت پهن باید تحقیقات لازم را در مورد جزئیات آن انجام دهید و به دنبال یک جراح باتجربه و کلینیک معتبر باشید. همچنین یک سری نکات هست که به ‌عنوان مراقبت های بعد از کاشت ابرو پهن و حتی قبل از کاشت باید در نظر داشته باشید تا به بهترین نتایج دست پیدا کنید:

  نکات مهم برای آمادگی قبل از کاشت ابرو

  • مصرف داروهای رقیق‌کننده خون را با مشورت پزشک خود متوقف کنید تا خطر خونریزی به حداقل برسد.
  • حداقل به مدت 7 روز قبل از کاشت ابرو باید از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید تا عوارض جانبی به حداقل برسد.
  • هرگونه حساسیت دارویی و بیماری خاص خود را به پزشک اطلاع دهید.

  مراقبت های بعد از کاشت ابرو پهن

  مراقبت های بعد از کاشت ابرو پهن

   

  پس از عمل کاشت ابرو، رعایت دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی که توسط جراح ارائه می‌شود بسیار مهم است. این نکات مهم شامل موارد زیر می‌شود:

  • پرهیز از انجام هرگونه فعالیت شدید حداقل تا 2 هفته
  • خودداری از دست زدن و لمس ناحیه پیوند
  • تمیز و مرطوب نگه‌ داشتن ابروها
  • خودداری از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب
  • خودداری از شنا کردن، سونا و آفتاب گرفتن
  • مصرف دقیق داروهای تجویزی توسط پزشک

   

  هزینه کاشت ابرو پهن

  هزینه کاشت ابرو پهن

   

  کاشت ابرو به‌ صورت پهن شاید نسبت به روش‌های دیگر و رایج چون میکروبلیدینگ و تتو قیمت بسیار بالاتری داشته باشد؛ اما حالت مصنوعی نداشته و شما ابروهایی با رشد طبیعی خواهید داشت. البته باید گفت که عوامل متعددی در هزینه آن اثر دارند که شامل موارد زیر می‌شود:

  • میزان تبحر و تجربه جراح
  • روش انتخابی برای کاشت
  • اعتبار کلینیک و تجهیزات مورد نیاز برای کاشت
  • میزان موی مورد نیاز برای کاشت و پهنای مدنظر برای ابرو

   

  سخن پایانی

   

  در مورد هزینه کاشت ابرو پهن و نکات مهم برای آمادگی قبل و مراقبت‌های بعد از آن صحبت شد. همچنین روش انجام آن نیز بررسی شد. با این توضیحات بهتر است قبل از انجام آن، با یک کلینیک معتبر مشورت کرده و بعد تصمیم درست را در این زمینه بگیرید. اگر فکر می‌کنید برای رسیدن به ابروهای پرپشت این روش برای شما کارآمد است، با کلینیک زیبایی دلوان تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

   

  سوالات متداول

   

  تفاوت بین کاشت ابرو پهن و میکروبلیدینگ چیست؟

  کاشت ابرو در اصل انتقال فولیکول‌های مو با روش جراحی از یک ناحیه از بدن به ناحیه ابرو است. در مقابل میکروبلیدینگ یک تکنیک خالکوبی نیمه دائمی و شامل کاشت رنگ‌دانه در پوست است.

  فواید کاشت ابرو چیست؟

  افرایش‌ اعتمادبه‌نفس، داشتن ابروهایی با ظاهر زیبا و پرپشت، امکان حالت‌دهی و رنگ کردن ابروها و عوارض جانبی اندک جزو مزایا و فواید این عمل زیبایی به شمار می‌رود که البته در صورت رعایت مراقبت های بعد از کاشت ابرو پهن به آن می‌رسید.

  بهترین روش برای کاشت ابرو به ‌صورت پهن چیست؟

  از روش‌های مختلفی چون کاشت با قلم مخصوص، استخراج فولیکولی و کاشت تک به تک موها و… استفاده می‌شود. بهترین روش بعد از جلسه مشاوره و با توجه به شرایط فرد توسط جراح مشخص خواهد شد.

   

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com