بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی

آیا شنیده‌اید که می‌گویند چشم‌ها دریچه‌ای به روح انسان هستند؟ پس جای تعجب نیست که بسیاری از ما به دنبال روش‌هایی هستیم که چشمان خود را درخشان‌تر، گیراتر، جوان‌تر و جذاب‌تر نشان دهیم. همواره میل به داشتن چهره‌ای جوان و شاداب، افراد را به کاوش در دنیای جراحی‌های زیبایی و به ویژه روشی به نام بلفاروپلاستی سوق داده است. عمل بلفاروپلاستی که اغلب به اسم جراحی پلک نیز شناخته می‌شود، انواع نارضایتی‌های مربوط به پلک‌ها را اصلاح می‌کند. در حالی که این تکنیک بیشتر در بهبود ظاهر ریشه دارد، اما مزایای دیگری نیز از آن حاصل می‌شود.

چه به دنبال مبارزه با اثرات پیری باشید، چه کاهش اختلالات بینایی ناشی از افتادگی پلک‌ها یا حتی افزایش اعتماد به نفس، بلفاروپلاستی راه‌حلی است که همه این اهداف را ممکن می‌سازد. اگر قصد دارید که برای جوان‌سازی پوست اطراف چشمان خود اقدام کنید، با ما همراه باشید تا جنبه‌های مختلف بلفاروپلاستی و همچنین مزایا و ملاحظات قابل توجه آن را بررسی کنیم. در نهایت، این شمایید که تصمیم می‌گیرید آیا برای عمل بلفاروپلاستی کاندید مناسبی هستید یا خیر.

کاربرد بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی که به عنوان جراحی پلک نیز شناخته می‌شود، اهداف متعددی را در زمینه زیبایی و سلامت دنبال می‌کند. افتادگی پلک‌‌ها معمولاً مشکلاتی برای افراد ایجاد می‌کند که بلفاروپلاستی آن را رفع و رجوع خواهد کرد:

آرایش و زیبایی

 • پلک بالا: با افزایش سن، پوست پلک‌های فوقانی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند و با شل شدن و ذخیره چربی اضافه در بافت خود، ظاهری خسته و پیر ایجاد می‌کنند. بلفاروپلاستی با از بین بردن پوست اضافی و چربی، ظاهری جوان‌تر و پرنشاط‌‌تر به چهره شما می‌بخشد.
 • پلک پایین: پلک‌های پایینی چروک و پف‌دار، می‌توانند میمیک صورت را خسته و پیرتر از سن واقعی‌اش نشان دهند. بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند به حذف چربی انباشته شده در پوست اضافی، کاهش پف‌ زیر چشم و دستیابی به پوستی صاف‌تر و جوان‌تر کمک کند.
 • بلفاروپلاستی ترکیبی: بسیاری از مراجعین یک روش بلفاروپلاستی جامع را انتخاب می‌کنند که هر دو پلک بالا و پایین را به‌ طور هم‌زمان تحت پوشش قرار می‌دهد. با جراحی پلک بالا و پائین به هارمونی طبیعی صورت و ظاهری جوان‌تر دست پیدا می‌کنید.

عمل بلفاروپلاستی

جنبه درمانی

 • اصلاح پتوز: پتوز وضعیتی است که با افتادگی پلک‌های بالایی مشخص می‌شود. این موضوع می‌تواند دید را کاهش دهد و باعث ناراحتی شود؛ بنابراین، یکی از کاربردهای بالقوه بلفاروپلاستی در زمینه اصلاح پتوز و نقص در باز و بسته شدن پلک‌ها به شمار می‌آید.
 • بهبود دید: پوست اضافی پلک می‌تواند دید محیطی، به ویژه میدان دید فوقانی را کاهش دهد. جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند با برداشتن پوست اضافی که بینایی را مختل می‌کند، میدان دید کامل را در سنین بالا بازیابی کند.

مبارزه با علائم پیری

به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری، پوست اطراف چشم مستعد افتادگی، چین و چروک و تشکیل خطوط پنجه کلاغی خواهد شد. عمل بلفاروپلاستی موثرترین روشی است که نشانه‌های پیری را از چهره پاک می‌کند.

درمان آثار سانحه یا نقص مادرزادی پلک‌ها

در برخی موارد، افراد ممکن است برای درمان مشکلات پلک ناشی از ضربه، آسیب یا شرایط مادرزادی متأثر بر ظاهر یا عملکرد پلک‌ها، به بلفاروپلاستی نیاز داشته باشند.

مراقبت‌های لازم پس از بلفاروپلاستی

توجه به هرگونه تغییر

مصرف منظم داروها

بالا نگه داشتن سر

پرهیز از فعالیت بدنی شدید

محافظت از چشم در برابر عوامل محرک

محدودیت بازه زمانی استفاده از موبایل

رسیدگی به بهداشت پلک

اجتناب  از مصرف برخی داروها و مکمل‌ها

دلایل افتادگی پلک

نازک شدن عضله پلک می‌تواند شایع‌ترین علت افتادگی پلک باشد که این رخداد در اثر بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد؛ البته امکان دارد در برخی جوانان نیز به صورت مادرزادی دیده شود. لازم به ذکر است که یکی از دلایل نیاز به بلفاروپلاستی، ایجاد مشکل در زیبایی چهره است و درواقع افتادگی پلک یکی از مهم‌ترین دلایلی است که افراد برای از بین بردن پوست اضافی پلک و دستیابی به چهره‌ای جوان و بشاش، برای جراحی زیبایی پلک اقدام می‌کنند.

البته در برخی افراد نیز باعث کاهش میدان دید شده و در بینایی اختلال ایجاد می‌کند که در این صورت جراحی بلفاروپلاستی لازم و ضروری است. برخی از دلایل ضعیف شدن عضله پلک شامل موارد زیر هستند:

 • استفاده از لنزهای چشم
 • بیماری‌های عضلانی
 • بیماری ام اس یا میاستنی گراویس
 • مالش بیش از اندازه چشم‌ها
 • حاملگی
 • جراحی چشم
 • بیماری مادرزادی
 • التهاب چشمی
 • مشکلات عصبی
 • مشکلات موضعی چشم

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در حوزه بلفاروپلاستی بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

نحوه انجام بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی است که پلک‌ها و پوست نواحی دور چشم را جوان‌سازی می‌کند. در این فرایند، جراح برش‌های دقیقی در امتداد چین‌های طبیعی پلک‌ها یا درست زیر خط مژه ایجاد می‌کند. پوست، چربی و حتی ماهیچه‌های اضافی با دقت برداشته شده یا برای رفع نواقص، از درمانی خاص کمک گرفته می‌شود. هنگامی که اصلاحات مورد نظر انجام شد، برش‌ها با بخیه‌های ظریف به دقت بسته می‌شوند تا جای زخم در این ناحیه حساس باقی نماند. سپس بیماران در طول دوره نقاهت اولیه، دستورالعمل‌های مراقبت بعد از عمل مانند کمپرس یخ، مصرف داروهای تجویز شده و محدودیت‌ در انجام برخی فعالیت‌ها را دنبال می‌کنند و به دقت تحت نظر تیم پزشکی قرار می‌گیرند. در عین حال که بلفاروپلاستی موفقیت‌آمیز، جوان‌سازی و احیای پوست ناحیه چشم را به ارمغان می‌آورد‌، باید توسط یک جراح ماهر و واجد شرایط انجام شود تا ریسک بروز خطرات و عوارض احتمالی نیز به حداقل برسد.

خدمات عمل بلفاروپلاستی در کلینیک زیبایی دلوان

بلفاروپلاستی یک نوع عمل جراحی زیبایی در زمینه جراحی پلاستیک است که بر روی پلک‌های بالا و پایین چشم انجام می‌شود. اغلب مراجعه‌کنندگان این عمل جراحی را به منظور بهبود چهره و ظاهر پلک‌ها و کاهش علائم پیری چشمان انجام می‌دهند. افرادی که افتادگی پوست پلک‌ها، یا چین و چروک‌هایی در اطراف چشم دارند، ممکن است به بلفاروپلاستی روی آورند. این عمل جراحی می‌تواند به افراد کمک کند تا چهره جوانی داشته باشند، همچنین باعث بهبود دید از طریق کاهش مشکلات بینایی نیز شود.

بلفاروپلاستی اغلب توسط جراحان پلاستیک یا جراحان چشم انجام می‌شود. در این عمل جراحی، پوست اضافی و قسمت‌های عضلانی اضافی پلک‌ها برش داده شده و تنظیم می‌شوند تا پلک‌ها به وضوح در چشمان قرار گیرند. عمل پلک بالا و پایین ممکن است به صورت مجزا یا همزمان انجام شود. بلفاروپلاستی یک نوع عمل زیبایی است و بیماران باید انتظار داشته باشند که نتایج آن تا مدت زمان زیادی دوام داشته باشد و به مراقبت‌های پساعمل نیز نیاز دارد.

خدمات عمل بلفاروپلاستی در کلینیک دلوان

مزایا و معایب بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی به عنوان جراحی پلک بالا و پایین دارای مزایای بسیار زیادی که در ادامه 3 مورد از آن‌ها را شرح می‌دهیم:

 1. بهبود ظاهر: بلفاروپلاستی باعث بهبود شکل و ظاهر پلک‌های بالا و پایین چشم می‌شود و به افراد کمک می‌کند تا جوان‌تر و سرزنده‌تر به نظر بیایند.
 2. کاهش علائم پیری: این عمل جراحی می‌تواند چین و چروک‌های پلک‌ها را کاهش دهد و به افراد کمک کند تا علائم پیری را کمتر به نمایش بگذارند.
 3. بهبود بینایی: در برخی موارد، بلفاروپلاستی می‌تواند به بهبود بینایی کمک کند، به خصوص اگر پوست اضافی پلک‌ها دید را محدود می‌کند.

البته لازم به ذکر است که جراحی پلک بالا و پایین علاوه بر مزایای گسترده‌ای که دارد شامل معایب و عوارض پس از عمل نیز می‌شود، به عنوان مثال تورم، کبودی، خشکی موقت چشم، تغییر در بینایی، بی‌حسی و… نمونه‌هایی از عوارض جراحی پلک بالا و پایین هستند. با این حال بلفاروپلاستی یکی از بهترین عمل‌های زیبایی برای جوان‌سازی پوست محسوب می‌شود و دوره نقاهت آن کوتاه‌مدت است.

آیا بیمه هزینه جراحی پلک را پرداخت می‌کند؟

جراحی پلک باعث زیبایی، جوان‌تر و شاداب‌تر شدن چهره افراد می‌شود و حتی در برخی مواقع مشکل کاهش میدان دید را در برخی افراد برطرف می‌کند. لازم به ذکر است که اگر جراحی پلک با هدف زیبایی و جوان‌سازی چهره انجام شود، بیمه به آن تعلق نخواهد گرفت. ولی در صورتی که افتادگی پلک باعث ایجاد مشکلات بینایی شود، هزینه جراحی پلک را بیمه‌هایی مانند بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌کند. اکثر شرکت‌های بیمه از بیماران درخواست می‌کنند که نزد یک چشم پزشک که مورد اعتماد است بروند و سپس آزمایش بینایی انجام دهند. در صورتی که این آزمایش اختلال بینایی را تایید کند، تمام یا بخشی از هزینه‌های جراحی پلک را بیمه پرداخت خواهد کرد.

افراد مناسب جهت انجام بلفاروپلاستی

اگر این سوال برای شما پیش آمده که بلفاروپلاستی مناسب چه کسانی است؟ بهتر است برای تصمیم‌گیری نهایی با یک پزشک جراح مشورت کنید تا مطمئن شوید که آیا شما برای بلفاروپلاستی شخص مناسبی هستید یا خیر! اگر پوست اضافه یا شل در پلک‌های بالای شما وجود داشته باشند و ظاهر عادی چشم را به هم بزنند یا در دید شما اختلال ایجاد کنند، می‌توانید برای عمل بلفاروپلاستی اقدام کنید. علاوه بر این موارد، در صورتی که پلک‌های شما حلقه‌های سیاه یا توده‌های چربی و پف‌کردگی داشته باشند که باعث شوند چهره شما خسته و ناراحت به نظر بیاید، جراحی بلفاروپلاستی برای شما مناسب است.

اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی

علاوه بر اینکه بعد از عمل باید دستورات پزشک خود را رعایت کنید، می‌بایست به توصیه های لازم قبل از بلفاروپلاستی نیز توجه نمایید تا بتوانید عمل بلفاروپلاستی خود را بدون هیچ عوارضی پشت سر بگذارید و رضایت کافی را از چهره خود داشته باشید. برخی از اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی شامل موارد زیر هستند:

 • داروهایی که جراح شما تجویز کرده است را به صورت مرتب و منظم، استفاده نمایید.
 • از مصرف نوشیدن مشروبات الکلی، سیگار و قلیان تا سه هفته قبل از عمل خودداری نمایید.
 • خودداری از مصرف داروهایی مانند: ایپروفن، وافارین، آسپرین که خطر خونریزی را افزایش می دهند.
 • یک شب قبل از جراحی به حمام بروید و در روز جراحی هیچ‌گونه آرایشی روی صورت خود نداشته باشید.

آزمایشات قبل از عمل بلفاروپلاستی

اگر تصمیم خود را برای عمل بلفاروپلاستی به صورت قطعی گرفته‌اید و جراح مورد نظر خود را انتخاب کرده‌اید، زمان آن است که پزشک متخصص شما در جلسات مشاوره به شما تست و آزمایشات قبل از بلفاروپلاستی را تجویز نماید. این آزمایشات شامل مواردی مانند: آزمایش خون، هپاتیت B و C، آزمایش انعقاد خون، HIV و نوار قلب و… هستند که شما باید به آن‌ها توجه کنید. تمام آزمایشات لازم در جلسه مشاوره قبل از عمل بلفاروپلاستی برای شما تجویز خواهند شد و شما موظف هستید که آن‌ها را انجام دهید و روز جراحی به همراه خود داشته باشید تا پزشک متخصص شما آن‌ها را بررسی نماید.

روش های بلفاروپلاستی

جراحی پلک بالا و پائین

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک، انواع مختلفی از روش‌ها برای رفع نواقص مختلف زیبایی و عملکرد پلک‌های بالا و پایین را در خود جای داده است. شما می‌توانید هر سبک ظاهری که از جراحی زیبایی پلک‌هایتان انتظار دارید، در انواع روش‌های بلفاروپلاستی جستجو کنید:

روش های عمل بلفاروپلاستی

✅بلفاروپلاستی پلک بالا

✅بلفاروپلاستی پلک پایین

✅کانتوپلاستی

✅جراجی چین پلک دوتایی

✅جراحی ترمیمی بلفاروپلاستی

✅روش‌های ترکیبی

 1. بلفاروپلاستی پلک بالا:

این روش، روی بهبود ظاهر پلک فوقانی شما تمرکز دارد. در طی این فرایند، پوست، چربی و ماهیچه‌های اضافی برای اصلاح مشکلاتی مانند افتادگی پوست و پف برداشته می‌شوند. برش‌ها معمولاً در امتداد چین‌های طبیعی پلک‌ بالایی هستند تا جای بخیه نامحسوس باشد.

بلفاروپلاستی پلک بالا همچنین ممکن است عملکرد چشم و بینایی طبیعی را بهبود ببخشد و نتیجه درمانی داشته باشد. با افزایش سن، گاهی چشم در وضعیتی قرار می‌گیرد که در آن پلک‌های بالا بیش از حد افتاده می‌شوند و میدان دید را کاهش می‌دهند. جراح ممکن است مقدار مشخصی از بافت را به منظور تسهیل باز و بسته شدن پلک‌ها بردارد و از عملکرد مناسب چشم و بهبود میدان دید اطمینان حاصل کند.

 1. بلفاروپلاستی پلک پایین:

این روش مواردی مانند پف و چین و چروک زیر چشم را هدف قرار می‌دهد. جراحان معمولاً برش‌هایی را درست در زیر خط مژه تحتانی (روش ترانس ‌پوستی) یا داخل پلک پایین (روش ترانس ملتحمه‌ای) ایجاد کرده تا به چربی و پوست اضافی دسترسی پیدا کنند. بدین ترتیب، نمای جای زخم به حداقل می‌رسد.

 1. کانتوپلاستی:

کانتوپلاستی اغلب همراه با بلفاروپلاستی پلک پایین برای کشیدن و تغییر موقعیت گوشه خارجی چشم (کانتوس) انجام می‌شود. این کار خطر عوارض بعد از عمل را کاهش داده و چشم را بازتر و جوان‌تر نشان خواهد داد.

 1. بلفاروپلاستی پلک شرقی (جراحی چین پلک دوتایی):

بلفاروپلاستی آسیایی یک عمل زیبایی است که عمدتاً توسط افراد آسیایی تبار که “پلک دوتایی” را از معیارهای زیبایی می‌دانند، انتخاب می‌شود. این جراحی شامل ایجاد یک چین با ظاهر طبیعی است که تکنیک آن بسته به ترجیحات و آناتومی بیمار، می‌تواند متفاوت باشد.

 1. جراحی ترمیمی بلفاروپلاستی:

بلفاروپلاستی ترمیمی زمانی صورت می‌گیرد که بیمار از نتایج جراحی قبلی پلک ناراضی بوده یا زمان زیادی از آن گذشته باشد. این عمل می‌تواند اصلاح عدم تقارن، جای زخم یا سایر نواقصی که توسط جراحی اولیه رفع نشده‌اند را تحت پوشش قرار دهد.

 1. روش‌های ترکیبی:

در برخی موارد، جراح یا مراجعه‌کننده ترکیبی از بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را برای جوانسازی کامل ناحیه چشم انتخاب می‌کند. این رویکرد می‌تواند با رفع نواقص پلک بالا و پایین در یک جلسه جراحی، نتایج خوبی داشته باشد.

برای اخذ راهنمایی راجع‌به بلفاروپلاستی بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا متخصصان کلینیک دلوان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند:

مراحل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چه برای بهبود زیبایی و چه در راستای درمان برخی مشکلات فیزیکی چشم باشد، معمولاً سلسله مراتبی دقیق می‌طلبد. در این قسمت متوجه می‌شوید که در عمل بلفاروپلاستی چه می‌گذرد:

 

مراحل جراحی پلک بالا و پائین

 

 1. بی‌هوشی:

نوع بی‌هوشی می‌تواند متفاوت باشد. بسته به وسعت جراحی، صلاح‌دید پزشک و ترجیحات بیمار، گزینه‌هایی مانند بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌بخش داخل ورید یا بیهوشی عمومی روی میز است.

 1. تعیین محل برش:

جراح بر اساس نیازهای منحصربه‌فرد بیمار، محل برش مناسب را تعیین می‌کند. برای بلفاروپلاستی پلک بالا، معمولاً برش‌هایی در امتداد خطوط طبیعی پلک بالایی ایجاد می‌شود. برای بلفاروپلاستی پلک پایین، برش‌ها می‌توانند درست زیر خط مژه تحتانی یا داخل پلک پایین ایجاد شوند. به طور کلی، هدف این است که برش‌هایی ایجاد شوند تا جای زخم حاصل از آن چندان چشمگیر و قابل مشاهده نباشد.

 1. برداشتن بافت و فرم‌دهی:

پس از ایجاد برش‌ها، جراح بافت اضافی را با دقت استخراج کرده یا فرم آن را تغییر می‌دهد تا به جلوه مورد نظر برسد و یا نقص فیزیکی پلک را درمان کند. در بلفاروپلاستی پلک بالا، پوست اضافی اغلب بریده می‌شود تا شلی و افتادگی از بین برود. در بلفاروپلاستی پلک پایین، چربی اضافی با هدف کاهش پف زیر چشم تخلیه می‌شود.

 1. بخیه:

پس از اعمال اصلاحات مورد نظر، جراح با بخیه‌های ظریف یا چسب جراحی، برش‌ها را به دقت می‌بندد. در طی این فرایند می‌بایست اطمینان حاصل شود که پس از بهبودی کامل، رد بخیه محسوسی باقی نمی‌ماند و زخم و التهاب به سرعت بهبود پیدا می‌کنند.

 1. مراقبت پس از عمل:

در انتهای عمل، زیباجو دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل را دریافت می‌کند که معمولاً شامل استفاده از کیسه یخ برای کاهش تورم، مصرف منظم داروهای تجویز شده و اجتناب از فعالیت بدنی شدید است.

 1. نوبت ویزیت‌های بعدی:

برای نظارت بر روند بهبودی و برداشتن بخیه‌ها در صورت لزوم، نوبت ویزیت‌های بعدی بیماران برنامه‌ریزی می‌شود. ملاقات با جراح برای ارزیابی نتایج نهایی و رسیدگی به هر گونه نگرانی یا عارضه بسیار مهم است.

مزایای بلفاروپلاستی

در صورتی که بلفاروپلاستی یا جراحی پلک‌های خود را به دستانی ماهر بسپارید، از نظر زیبایی و نتایج نهایی این عمل زیبایی، آسوده و راضی خواهید بود. مزایای کلیدی بلفاروپلاستی به شرح زیر هستند:

 • جوانسازی و بهبود ظاهر چشم‌ها:
 • بلفاروپلاستی می‌تواند پوست، چربی و ماهیچه اضافی را از پلک‌ها استخراج کند و علائم پیری را کاهش دهد.
 • برای افرادی که پلک‌هایی پف کرده دارند، بلفاروپلاستی می‌تواند ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر در چشم‌هایشان ایجاد کند.
 • بلفاروپلاستی می‌تواند به فرم‌دهی و نمایش بهتر خطوط طبیعی پلک‌ بالا و پایین کمک کند و در نتیجه، حالت چشم‌ها جذاب‌تر و گیراتر شود.
 • افزایش اعتماد به نفس:
 • بهبود مشخصات ظاهری هر شخص از جمله چشم‌ها، اغلب منجر به افزایش رضایت و اعتماد به نفس می‌شود؛ زیرا بیماران با رفع نواقص یا آثار افزایش سن در ظاهر خود احساس راحتی بیشتری می‌کنند.
 • مزایای عملکردی:
 • بلفاروپلاستی درمانی می‌تواند شرایطی مانند پتوز (افتادگی پلک‌های فوقانی) که بینایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اصلاح کند و کیفیت کلی زندگی را افزایش دهد.
 • با برداشتن پوست اضافی پلک فوقانی، شما می‌توانید میدان دید محیطی خود را کامل کنید که به ویژه برای فعالیت‌هایی مانند رانندگی، بسیار حائز اهمیت است.
 • نتایج طولانی‌مدت:
 • نتایج بلفاروپلاستی معمولاً دائمی هستند. در حالی که روند پیری ادامه دارد، بهبودهایی که از طریق جراحی پلک به دست می‌آیند ممکن است تا سال‌ها دوام بیاورند و نیاز به جراحی مجدد نباشد.
 • کمترین جای زخم:
 • جراحان برش‌ها را در چین‌های طبیعی یا مکان‌های نامشخص قرار می‌دهند تا جای زخم اصلاً واضح نباشد. بسیاری از بیماران معتقدند که جای بخیه‌هایشان در طول زمان محو شده است.
 • بهبود سریع:
 • دوره نقاهت بلفاروپلاستی در مقایسه با سایر روش‌های جراحی نسبتاً کوتاه است. اکثر بیماران بسته به ابعاد و روند جراحی، می‌توانند در عرض چند روز تا چند هفته فعالیت‌های عادی روزانه خود را از سر بگیرند.
 • نتایج قابل تنظیم:
 • نتیجه جراحی بلفاروپلاستی را می‌توان بر اساس تقاضاهای زیباجو، شخصی‌سازی کرد. جراحان برای درک انتظارات زیباجویان و ایجاد یک برنامه درمانی سفارشی، با بیماران همکاری خواهند کرد و به درخواست‌هایشان گوش می‌دهند.
 • ترکیب با سایر عمل‌های زیبایی:
 • بلفاروپلاستی را می‌توان با سایر روش‌های جوان‌سازی مانند لیفت صورت، لیفت ابرو یا تزریقات‌ پوستی ترکیب کرد تا صورت شما با یک جراحی، اصلاحاتی همه‌جانبه داشته باشد.

عوارض بلفاروپلاستی

 

عوارض بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی مانند هر جراحی زیبایی دیگر، می‌تواند عوارض جانبی و مخاطرات احتمالی داشته باشد. در حالی که اکثر بیماران دوره نقاهتی بی‌دردسر همراه با حداقل عوارض جانبی را تجربه می‌کنند، لازم است پیش از اقدام به عمل جراحی از این موارد آگاهی داشته باشند. عوارض رایجی مانند تورم، کبودی، خشکی موقت چشم، تغییر در بینایی، بی‌حسی، خونریزی خفیف، درد و حساسیت به نور دور از ذهن نیست؛ اما عفونت، باقی ماندن جای زخم، عدم تقارن، کشیدگی بیش از حد یا اصلاح ناقص پلک (اکتروپیون یا آنتروپیون)، از نتایج غیرقابل‌قبول این عمل جراحی محسوب شده که خوشبختانه کمتر گزارش می‌شوند. البته در صورت پدیدار شدن چنین عوارضی، نیاز به رسیدگی فوری را دست‌کم نگیرید.

احتمال بروز عوارض بر اساس وضعیت بیمار و تخصص جراح متفاوت خواهد بود. بیماران می‌بایست در انتخاب جراح حساسیت به خرج دهند و او را در جریان همه انتظارات خود بگذارند. همچنین لازم است دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل را رعایت کنند تا خطرات مربوط به این جراحی زیبایی حساس را به حداقل برسانند. فراموش نکنید که بعد از تبحر جراح و تیم پزشکی، این پایبندی شما به مراقبت‌های بعد از عمل است که احتمال بروز عوارض نامطلوب را کاهش می‌دهد.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

بایدها و نبایدهای عمل بلفاروپلاستی به طور دقیق توسط جراح مربوطه مشخص خواهد شد؛ اما به طور کلی، اگر می‌خواهید خود را از عوارض این عمل مصون بدارید، بد نیست در مورد دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی موارد زیر را رعایت کنید:

 • زیر نظر گرفتن هرگونه تغییرات: پس از جراحی، به دقت تغییرات ناحیه چشم را تحت نظر قرار دهید تا روند بهبود آن‌ها و بروز عارضه فوراً پیگیری شود.
 • کمپرس سرد: کمپرس سرد در ناحیه جراحی به کاهش تورم و کبودی کمک می‌کند. بازه زمانی و تعداد دفعات تکرار این کار توسط جراح مشخص می‌شود.
 • مصرف منظم داروها: اغلب داروهای مسکن، آنتی بیوتیک‌ها، قطره‌ها یا پمادهای روان کننده چشم برای مدیریت درد، کاهش خطر عفونت و کاهش خشکی چشم تجویز می‌شوند که می‌بایست به طور منظم مصرف شوند.
 • بالا نگه داشتن سر: بالا نگه داشتن سر، حتی در هنگام خواب، به کاهش تورم و تسریع بهبودی کمک می‌کند.
 • حفاظت از چشم در برابر عوامل محرک: استفاده از عینک آفتابی یا عینک محافظ در خارج از منزل، در مراحل اولیه به حفظ چشم‌ها در برابر نور مضر خورشید و ذرات معلق در هوا کمک می‌کند.
 • پرهیز از فعالیت‌ بدنی شدید: به بیماران توصیه می‌شود که طبق توصیه‌های جراح برای یک دوره مشخص، از انجام فعالیت‌های شدید، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش‌هایی که جریان خون را بالا می‌برند، خودداری کنند.
 • محدود کردن بازه زمانی استفاده از تلفن همراه: در ابتدای دوره نقاهت، بهتر است کمتر به صفحه نمایش موبایل یا هر نمایشگر دیگری نگاه کنید تا از خستگی و ناراحتی چشم جلوگیری شود.
 • استمرار حضور در ملاقات تعیین شده: بیماران برای نظارت بر روند بهبودی، برداشتن بخیه‌ها و رفع هرگونه مشکل یا عارضه، با جراح خود قرارهای ملاقات بعدی را برنامه‌ریزی می‌کنند.
 • رسیدگی به بهداشت پلک: نظافت صحیح پلک برای جلوگیری از عفونت بسیار ضروری است. جراح شیوه تمیز کردن اصولی پلک‌ها را برای بیماران شرح خواهد داد.
 • اجتناب از مصرف برخی داروها و مکمل‌ها: بیماران باید مطابق توصیه جراح خود از مصرف داروها و مکمل‌های رقیق‌کننده خون اجتناب کنند تا احتمال خونریزی برطرف شود.
 • استراحت: استراحت کافی در طول دوره نقاهت اولیه، از روند بهبود زخم و ترمیم پوست حمایت می‌کند.

هزینه بلفاروپلاستی

 

هزینه بلفاروپلاستی

 

هزینه بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، می‌تواند بسته به عوامل مختلفی بسیار متفاوت باشد. لوکیشن کلینیک مورد نظر، تجربه و شهرت و مهارت جراح، پیچیدگی عمل (پلک بالا، پلک پایین یا هر دو) و انتظاراتی که از این عمل زیبایی دارید، بر هزینه آن تأثیر می‌گذارند. به طور کلی، هزینه عمل معمولاً دستمزد جراح، بیهوشی، امکانات اتاق عمل، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و نوبت ویزیت‌های بعدی را در برمی‌گیرد. افرادی که قصد انجام بلفاروپلاستی را دارند، می‌بایست برای برآورد هزینه‌ها با در نظر گرفتن نیازها و شرایط خود با جراحان واجد شرایط مشورت کنند. فراموش نکنید که برای دستیابی به نتیجه‌ای مطلوب و موفقیت‌آمیز، مهارت و تجربه جراح بر هزینه عمل اولویت دارد.

کلام آخر

بلفاروپلاستی

 

 

بلفاروپلاستی راه‌حلی قابل اعتماد و متحول کننده برای بازیابی طراوت و جوانی چشم‌ها به شمار می‌رود. این جراحی که در واقع هنر دست جراح است، چه در ارتقای زیبایی و چه به هدف درمانی باشد، نیاز شما را رفع می‌کند. پتانسیل بلفاروپلاستی در پاک کردن علائم پیری، افزایش اعتماد به نفس و حتی افزایش وضوح بینایی تأکید دارد. با این حال، مهم است به یاد داشته باشید که مانند هر روش جراحی دیگر، بلفاروپلاستی نیز با ملاحظات و خطرات احتمالی همراه است. با انتخاب جراحان باتجربه، دریافت مشاوره تخصصی و پیروی جدی از دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل، زیباجویان می‌توانند چشمانی خوش‌حالت‌تر و جوان‌تر داشته باشند.

نمونه کارها

فرم دریافت خدمات

فرم دریافت خدمات
کلینیک زیبایی دلوان

سوالات متداول

پرسش های متداول شما

افراد با افتادگی پلک یا چربی اضافی در ناحیه چشم، اختلالات بینایی نشأت گرفته از مشکلات پلک یا افرادی که به دنبال تغییر حالت و جوانسازی ظاهر چشم خود هستند و بیش از 30 سال سن دارند، می‌‌توانند از مزایای بلفاروپلاستی بهره‌مند شوند.

ممکن است لازم باشد طبق توصیه جراح خود برای مدت مشخصی پس از بلفاروپلاستی، از قرار دادن لنز در چشم خودداری کنید. در مرحله بهبود اولیه بیشتر استفاده از عینک توصیه می‌شود.

بلفاروپلاستی درمانی که برای رفع مشکلات بینایی انجام می‌شود، ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد؛ اما بلفاروپلاستی زیبایی مانند سایر جراحی‌های زیبایی، معمولاً پوشش داده نمی‌شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، می‌بایست با مرکز بیمه مشورت شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

14 پاسخ

  1. بلفاروپلاستی یک عمل جراحی است و برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود؛ برای اطلاع دقیق تر میتونید با متخصصین ما تماس بگیرید تا با بررسی سن و وضعیت پلک شما، نیاز یا عدم نیاز به بلفاروپلاستی را برایتان شرح دهند.

  1. زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی معمولاً بین 5 الی 7 روز است تا پس از بررسی‌های لازم اقدام به کشیدن آن کنید.

  1. بلفاروپلاستی علاوه بر درمان افتادگی بالای چشم، پف زیر چشم را هم از بین میبرد. به این صورت که عمل جراحی روی پلک بالا و پایین انجام می شود؛ برای اطلاعات بیشتر میتونید با متخصصین ما در کلینیک دلوان تماس بگیرید.

  1. بلفاروپلاستی به منظور رفع افتادگی پلک انجام می شود و پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس بگیرید تا این موضوع را دقیق تر بررسی کنید. ممکن است پف زیر چشم شما با بلفاروپلاستی کاملا از بین برود.

  1. نتایج نهایی بلفاروپلاستی ممکن است تا چند هفته یا حتی چند ماه طول بکشد تا به‌طور کامل مشخص شود. همچنین تورم و التهاب پس از عمل می‌توانند مدتی ادامه داشته باشند و نیاز به زمان برای بهبود دارند.

  1. خیر؛ در بیشتر موارد عمل بلفاروپلاستی هیچگونه تاثیری در بینایی نداشته اما ممکن است در برخی موارد باعث کاهش دید یا دوربینی موقت شود که در این صورت باید حتما آن را با پزشک خود درمیان بگذارید.

 1. آیا بلفاروپلاستی تنها روشی است که برای بهبود مشکلات پلک در دسترس است؟

  1. خیر؛ بلفاروپلاستی یکی از روش‌های کاربردی برای عمل پلک است و روش‌های مختلفی مانند پلاسما جت و کانتوپلاستی نیز می‌توانند جایگزین عمل بلفاروپلاستی باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عمل زیبایی و رفع مشکلات پلک میتونید با کارشناسان ما در کلینیک دلوان تماس بگیرید و مشاره رایگان رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس
آدرس

شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

09120250723

Info@Dellvanclinic.com