عوارض تزریق ژل چانه
اشتراک‌گذاری

عوارض تزریق ژل چانه

عوارض تزریق ژل چانه
 • آنچه در این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان به آن می‌پردازیم، موضوع عوارض تزریق ژل چانه است. تزریق ژل یک روش موثر و کارآمد برای افزایش حجم و فرم دهی صورت است. تمایل افراد به داشتن صورت زاویه‌دار و اصلاح فرم فک و چانه باعث می‌شود تا این افراد به تزریق ژل چانه روی آورند. در تزریق ژل برای چانه از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک استفاده می‌شود، این اسید نوعی ماده چسبناک و غلیظ است که به ‌طور طبیعی در چشم‌ها، مفاصل و پوست انسان وجود دارد. این ماده خاصیت هیدروفیلی داشته و دقیقاً به همین دلیل است که بعد از تزریق موجب حجیم شدن بافت مورد نظر می‌شود.

  شاید برای شما هم سوال پیش ‌آمده که آیا عوارض تزریق ژل چانه خطرناک است؟ در جواب این سوال باید گفت خیلی از افراد به دلایل مختلف مانند زاویه کوتاه فک، چانه‌های رو به عقب، افزایش سن و… از ژل برای اصلاح و برجسته‌سازی صورت به‌خصوص چانه استفاده می‌کنند. در تزریق ژل چانه نیازی به جراحی و بیهوشی نیست و این کار تنها در کمتر از یک ساعت و در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود و پزشک با توجه به فرم و نیاز صورت هر مراجعه‌کننده مقدار حجم تزریق را تعیین می‌کند. برای آشنایی بیشتر با عوارض تزریق ژل چانه در ادامه با ما همراه باشید.

  تزریق ژل چانه چگونه انجام می‌شود؟

  تزریق ژل چانه

  پیش از آنکه به موضوع عوارض تزریق ژل چانه بپردازیم، بهتر است با نحوه تزریق ژل و کاربرد آن آشنا شوید. اغلب افرادی که چانه‌های گرد و یا کوچکی دارند تمایل زیادی نسبت به تغییر چهره خود خواهند داشت که این تغییر به ‌راحتی به‌ وسیله ژل انجام می‌شود. عوارض تزریق ژل چانه بسیار کم و نادر بوده و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. در تزریق ژل چانه خبری از درد، خونریزی و حتی جای بخیه نیست، به همین دلیل جزو روش‌های غیرتهاجمی محسوب می‌شود.

  به ‌طور کلی تزریق ژل چانه برای اصلاح زاویه صورت، ایجاد تقارن صورت و یا برجسته‌سازی فک انجام می‌شود. پس مراقبت‌های بعد از تزریق می‌تواند تأثیر چشم‌گیری در نتیجه کار داشته باشد. تزریق ژل چانه به ترتیب شامل مراحل زیر است:

  • در مرحله نخست زیباجو به کلینیک زیبایی دلوان مراجعه کرده و خدمات مربوط به معاینه اولیه، مشاوره و تعیین نوبت تزریق ژل چانه را دریافت می‌کند.
  • پزشک بعد از بررسی زاویه‌های صورت، پوست، سن و خواسته مراجعه‌کننده میزان حجم ژل را مشخص کرده و مراحل تزریق را محیا می‌کند.
  • در مرحله بعد مراجعه‌کننده در حالت مناسب بر روی تخت مخصوص قرار گرفته و ابتدا ناحیه مورد نظر ضدعفونی و سپس پزشک با مواد بی‌حسی اقدام به بی‌حس کردن چانه و فک می‌کنند.
  • احساس آرامش شما برای انجام کلیه خدمات زیبایی در صدر کار کلینیک زیبایی دلوان قرار دارد؛ درصورتی‌که مراجعه‌کننده آستانه درد پایینی داشته باشد، پزشک با صلاح‌دید خود اقدام به استفاده از بی‌حسی تزریقی می‌کند.
  • بعد از بی‌حسی حال نوبت به تزریق ژل می‌رسد. در این مرحله پزشک با توجه به اصول زاویه سازی چانه و صورت و همچنین درخواست زیباجو، تزریق را از جهت‌های مختلف فک و چانه انجام می‌دهد.
  • از لحظه ورود تا انتهای کار چیزی در حدود یک الی یک ساعت و نیم زمان نیاز است تا شما بهترین تزریق ژل چانه را در کلینیک زیبایی دلوان تجربه کنید.

  مراقبت‌های لازم بعد از تزریق ژل چانه

  مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه

  • برای جلوگیری از عوارض تزریق ژل چانه بلافاصله بعد از تزریق از کمپرس سرد استفاده کنید تا دچار تورم و کبودی نشوید.
  • پرهیز از فعالیت‌های ورزشی حداقل به مدت یک هفته، یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از عوارض تزریق ژل چانه است.
  • حداقل تا یک هفته از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید پرهیز کنید.
  • از فشار آوردن و ماساژ ناحیه تزریق ‌شده به ‌شدت پرهیز کنید؛ زیرا این کار باعث به هم ریختن فرم چانه می‌شود.
  • برای جلوگیری از عوارض تزریق ژل چانه بهتر است تا 48 ساعت روزی چند مرتبه صورت خود را با آب‌خنک شستشو دهید.
  • در هفته اول بعد از تزریق، از رفتن به سونا، استخر و جکوزی جداً خودداری کنید.
  • از قطع خودسرانه داروهای تجویز شده پرهیز کنید، زیرا این داروها برای جلوگیری از التهاب و عفونت احتمالی بعد از تزریق برای شما تجویز شده است.

  عوارض تزریق ژل چانه

  عوارض تزریق ژل برای چانه

  در عمل‌های زیبایی از هر نوع و مدلی افرادی پیدا می‌شوند که نسبت به آن‌ها حساسیت و واکنش داشته باشند. در واقع می‌توان گفت تهاجمی و غیرتهاجمی بودن عمل‌ها تأثیر چندانی در عوارض آن‌ها ندارد. تزریق ژل چانه یکی از عمل‌های زیبایی غیرتهاجمی است که کمترین میزان عوارض ناشی از تزریق نسبت به آن گزارش‌ شده است. با این‌ حال به چند مورد از عوارض تزریق ژل چانه در این بخش از مقاله می‌پردازیم.

  • از جمله عوارض تزریق ژل چانه می‌توان به عفونت در ناحیه تزریق به دلیل عدم رعایت بهداشت اشاره کرد.
  • ایجاد حساسیت پوستی مانند التهاب و قرمزی به دلیل مراجعه به مراکز غیر معتبر و غیرتخصصی مانند سالن‌های زیبایی
  • به‌هم‌ریختگی و یا سفت شدن ژل به دلیل ماساژ، فشار و یا دست‌کاری ناحیه تزریق ‌شده

  تمامی موارد ذکر شده از جمله عوارض تزریق ژل چانه هستند که بخشی به دلیل عدم توجه به مراقبت‌ها و بخشی به دلیل مراجعه به مراکز نامعتبر به وجود می‌آیند.

  سخن پایانی

  تزریق ژل

  آنچه در این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان مورد نقد و بررسی قرار گرفت عوارض تزریق ژل چانه بود. داشتن صورت زیبا و متقارن یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی چهره افراد است. متأسفانه بعضی از افراد به دلیل داشتن چانه‌های کوچک و یا عقب ‌رفته و حتی مشکلاتی مانند تصادف، افزایش سن و… زاویه فک و چانه خوش‌فرمی ندارند و به همین دلیل برای رفع این مشکل اقدام به تزریق ژل چانه می‌کنند. تزریق ژل چانه یک روش غیرتهاجمی بوده که به‌ راحتی و تنها در کمتر از یک ساعت در کلینیک زیبایی دلوان انجام می‌شود.

  کلینیک زیبایی دلوان با دارا بودن بهترین و مجرب‌ترین پزشکان، متخصصان و کارشناسان پوست، مو و زیبایی می‌توانند شما را در انجام کلیه امور مرتبط با زیباسازی چهره همراهی کند. شما می‌توانید با مراجعه به این کلینیک و دریافت مشاوره برای تزریق ژل چانه اقدام کرده و اصلاً نگران عوارض تزریق ژل چانه نباشید؛ زیرا در دلوان بهترین‌ها در کنار شما هستند.

   

  سؤالات متداول

  حجم موردنیاز برای تزریق ژل

  حجم مورد نیاز برای تزریق ژل چانه چقدر است؟

  این میزان با توجه به زاویه صورت و تقاضای مراجعه‌کننده متفاوت است؛ اما به‌ طور معمول و نرمال یک الی 2 سی‌سی ژل و برای مواردی که نواقص فک زیاد بوده و یا مراجعه‌کننده تقاضای تزریق بیشتر را دارد، به 3 الی پنج سی‌سی تغییر پیدا می‌کند.

  ژل چانه تا چه مدتی ماندگاری دارد؟

  ژل‌ها هم مانند بوتاکس ماندگاری موقت دارند و بعد از گذشت مدت ‌زمانی و البته با توجه به نوع و جنس پوست و شرایطی سنی فرد نیاز به ترمیم خواهند داشت؛ اما به‌ طور معمول و در شرایط عادی این ژل‌ها بین 9 ماه تا یک سال دوام‌ دارند.

  آیا تزریق ژل چانه درد دارد؟

  پزشکان کلینیک زیبایی دلوان برای اینکه مراجعه‌کننده، تزریق ژل چانه را در راحت‌ترین حالت ممکن دریافت کند، پیش از تزریق ژل اقدام به بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر خواهند کرد. به همین دلیل شما در کلینیک دلوان کمترین میزان درد را احساس می‌کنید.

   

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com