خوابیدن بعد از کاشت مو
اشتراک‌گذاری

نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو چگونه است؟

خوابیدن بعد از کاشت مو
 • کاشت مو یک راه عالی برای درمان انواع خاصی از ریزش مو، از جمله طاسی الگوی مردانه و طاسی الگوی زنانه است. کاشت مو در چند سال گذشته محبوبیت قابل‌توجهی به دست آورده که به خاطر افراد مشهوری مانند دیوید بکهام، التون جان و وین رونی است که این روش را امتحان کرده‌اند. کاشت مو تأثیر مثبتی بر اعتمادبه‌نفس شما دارد. با این ‌حال، یک روند درمانی است که نتیجه‌بخش بودن آن در گرو رعایت نکات مراقبتی مهمی چون نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو خواهد بود.

  یکی از نگرانی‌های رایج پس از کاشت مو این است که بتوانید با خیال راحت بخوابید، بدون اینکه در روند بهبودی اختلال ایجاد کنید. اگر در مورد نحوه خوابیدن بعد از جراحی کاشت مو مضطرب هستید، به خواندن این مطلب ادامه دهید تا اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کرده و نگرانی شما رفع شود.

   بعد از کاشت مو باید چگونه خوابید؟

  مهم‌ترین نکته‌ای که باید در مورد نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو به خاطر بسپارید این است که به پشت بخوابید. در واقع بهترین وضعیت برای خوابیدن بعد از جراحی کاشت مو به پشت است، در‌حالی‌که سر شما بالاتر از قلبتان قرار دارد. این امر به کاهش تورم کمک می‌کند، همچنین از چرخش سر و آسیب رساندن به گرافت‌ها در شب جلوگیری به عمل می‌آید. همچنین توجه به نکات زیر بسیار مهم است:

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

  بعد از کاشت مو باید چگونه خوابید؟

  بایدها

  • از خوابیدن به پهلو یا در هر موقعیتی که تماس مستقیم و برخورد با بالش را به همراه دارد، خودداری کنید.
  • فقط از یک بالش تخت استفاده کنید و یک بالش مسافرتی را دور گردن خود قرار دهید؛ زیرا این کار به جلوگیری از چرخش شما در خواب کمک می‌کند و پوست سر را در زاویه ایمن از سطح بالش نگه می‌دارد.
  • قرار دادن بالش‌های اضافی در طرفین نیز می‌توانند به شما کمک کنند تا به ‌طور ناخواسته هنگام خواب به پهلو نچرخید.

  بیشتر بخوانید: علت درد پشت سر پس از کاشت مو و درمان آن

  • برای 10 روز اول، هنگام خواب باید از پدهای قابل تعویض استفاده کنید؛ زیرا از پوست سر شما محافظت می‌کنند و مایعات اضافی را می‌گیرند.
  • اگر درد مانع خواب کافی بعد از کاشت می‌شود، در صورت نیاز با جراح کاشت مو در مورد تسکین درد صحبت کرده داروها را طبق دستور مصرف کنید.
  • همچنین اطمینان از آلوده نشدن محل جراحی ضروری است؛ بنابراین، جراحان توصیه می‌کنند که تخت، روبالشی و ملحفه‌های خود را تمیز نگه دارید.

  نبایدها

  • وقتی می‌خوابید سر خود را محکم روی بالش نکوبید. سر خود را به پهلو نچرخانید و به هر چیزی چون بالش یا ملافه نمالید.
  • یکی دیگر از نکات مهمی که برای خوابیدن بعد از کاشت مو باید رعایت کرد این است که در صورت امکان قرص خواب یا آرام‌بخش استفاده نکنید، زیرا ممکن است در طول شب از خواب بیدار شوید و احساس سردرگمی کنید و به‌طور بالقوه خود را در معرض خطر ضربه زدن به سر قرار دهید.
  • هنگام شستشوی ملافه و روبالشی از مواد پاک‌کننده‌ای که می‌تواند باعث خارش یا واکنش آلرژیک در پوست سر شود، به‌هیچ‌وجه استفاده نکنید.

  نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

  چرا صحیح بودن نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو مهم است؟

  خوابیدن به پشت با سر بالا تورم را کاهش می‌دهد؛ زیرا پوست سر شما به‌ طور فعال روی یک سطح فشار نمی‌آورد و از آسیب نرسیدن به پیوند مو اطمینان حاصل می‌کنید. پس از هر نوع کاشت مو، فولیکول‌های موی تازه کاشته ‌شده در صورت عدم مراقبت به ‌راحتی در معرض آسیب خواهند بود، به همین دلیل وضعیت خواب شما اهمیت دارد. طبیعی است که ناحیه موی کاشته شده بعد از عمل جراحی درد داشته باشد. شب اول معمولاً زمانی است که ماده بی‌حس‌کننده اضافی از بدن خارج می‌شود و حساسیت به درد شدت می‌گیرد؛ بنابراین، برای جلوگیری از چسبیدن دلمه به بالش، باید بسیار مراقب باشید.

  بیشتر بخوانید: آشنایی با مراقبت های بعد از کاشت مو

  چرا صحیح بودن نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو مهم است؟

  در واقع اگرچه کاشت مو بی‌خطر است؛ اما اگر ناحیه‌ای از سر که در آن پیوند انجام شده است با سطح بالش تماس پیدا کند، خطر کنده شدن پیوندهای مو وجود دارد؛ زیرا هنوز پایدار نیستند. این امر نه تنها دردناک است و باعث ایجاد اسکار و عفونت می‌شود، بلکه گاهی باعث خواهد شد به عمل کاشت مو مجدد نیاز شود.

  چه زمانی بعد از کاشت مو می‌توان دوباره به ‌صورت عادی خوابید؟

  خوابیدن بعد از کاشت مو به شکلی که گفته شد بسته به نحوه پیشرفت جراحی و ناحیه‌ای که در حال پیوند هستند، ممکن است از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. توصیه اصلی این است که در 10 تا 14 روز اول پس از کاشت مو همچنان باید در مورد خوابیدن در وضعیت مناسب و اجتناب از تماس شدید با پوست سر محتاط باشید تا از پیوندهای مو و فولیکول‌های مو در حین جای گرفتن و رشد محافظت شود. بعد از این مدت می‌توانید وضعیت عادی خود را برای خوابیدن از سر بگیرید، اما همچنان باید مراقب باشید که پوست سر شما با سطح بالش خیلی زبر برخورد نکند، زیرا گرافت‌های مو همچنان ظریف خواهند بود.

  چه زمانی بعد از کاشت مو می‌توان دوباره به‌صورت عادی خوابید؟

  بهبود کامل بعد از کاشت مو چقدر طول می‌کشد؟

  بسته به نوع عمل کاشت مو که انجام داده‌اید، طول زمان بهبودی شما می‌تواند متفاوت باشد. پیوند FUE از مزایایی چون زمان بهبودی کمتر پس از عمل و همچنین ایجاد اسکار کمتر بهره‌مند است. از سوی دیگر، پیوند FUT به دلیل داشتن تکنیک‌های تهاجمی‌تر، زمان بهبودی بعد از عمل طولانی‌تری دارد. بسته به نوع روشی که انجام داده‌اید، ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد، با این ‌حال، پزشک باید شما را برای آنچه پس از کاشت مو انتظار دارید آماده کند و نکاتی چون نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو را به شما آموزش دهد.

  بهبود کامل بعد از کاشت مو چقدر طول می‌کشد؟

  سخن پایانی

  کاشت مو یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفدار در جهان به شمار می‌رود که موفقیت‌آمیز بودن آن در گرو رعایت نکات مراقبتی چون درست خوابیدن است. کلینیک زیبایی دلوان با سال‌ها سابقه ارائه خدمات تخصصی ترمیم مو و بهترین خدمات مراقبت‌های پس از آن شهرت دارد. تیم پزشکی باتجربه دلوان آمادگی لازم را دارد تا در مورد هرگونه نگرانی پیرامون کاشت مو به شما مشاوره دهد. سوالات یا نگرانی‌هایی که ممکن است داشته باشید از جمله نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو را با متخصصین این مجموعه در میان بگذارید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

  سوالات متداول

  • چرا شکل درست خوابیدن بعد از جراحی کاشت مو اهمیت دارد؟

  درست نخوابیدن بعد از کاشت مو احتمال برخورد پوست سر و گرافت مو با بالش را افزایش داده و عوارضی چون تورم و عفونت یا کنده شدن پیوندها را شدت می‌‎بخشد؛ برای همین نحوه صحیح خواب بعد از این عمل اهمیت دارد.

  • نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو چگونه است؟

  بهترین وضعیت برای خوابیدن بعد از جراحی کاشت مو به پشت است، در ‌حالی ‌که سر شما بالاتر از قلبتان قرار دارد. این امر به کاهش تورم کمک می‌کند، همچنین از چرخش سر و آسیب رساندن به گرافت‌ها در شب جلوگیری خواهد کرد.

  • چه مدت بعد از کاشت مو می‌توان به صورت عادی خوابید؟

  در 10 تا 14 روز اول پس از کاشت مو همچنان باید در مورد خوابیدن محتاط باشید تا از پیوندهای مو محافظت شود. بعد از این مدت می‌توانید وضعیت عادی خود را برای خوابیدن از سر بگیرید.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com