استفاده از کلاه بعد از کاشت مو
اشتراک‌گذاری

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو
 • کاشت مو یکی از عمل‌های زیبایی بوده که در آقایان بیشتر از بانوان طرفدار دارد. آقایان بعد از کاشت مو لازم است مجدداً به محل کار خود بازگردند و از این ‌رو نیاز به استفاده از کلاه بعد از کاشت مو برای پوشاندن زخم‌های خود دارند. همان‌طور که می‌دانید پس از کاشت مو کبودی‌ها و زخم‌هایی ایجاد می‌شود که ظاهر خوبی نداشته و برخی از افراد خجالت‌زده می‌شوند و لازم است مدتی صبر کنند تا موها به حالت اولیه خود بازگردد. در بیشتر موارد پزشکان معتقدند که کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو می‌تواند از زخم‌ها و موهای کاشته شده در مقابل گردوخاک، شرایط جوی نامناسب و نور آفتاب محافظت کند، اما استفاده از کلاه در زمان و شرایط خاصی توصیه می‌شود و شما نمی‌توانید بلافاصله بعد از کاشت از آن استفاده کنید. در ادامه همراه با کلینیک تخصصی دلوان باشید تا موارد مهمی که در مورد استفاده از کلاه‌های مختلف بعد از کاشت مو وجود دارد را بررسی کرده‌ و بتوانید با خیالی آسوده و در زمان مقرر از آن استفاده کنید و موهایی زیبا و پرپشت داشته باشید.

  زمان استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

  در صورتی ‌که بلافاصله بعد از کاشت مو اقدام به استفاده از کلاه می‌کنید ممکن است باعث جابه‌جایی پیوندها شده و با فشرده شدن آن آسیبی جدی به پیوندها وارد شود. به این ترتیب تمامی هزینه‌ها و سختی‌هایی که برای عمل تحمل کرده‌اید به هدر می‌رود و حتی در برخی موارد نیز باعث آسیب‌هایی مانند کچلی سکه‌ای در محلی که کاشت انجام شده است می‌شود و به طور کلی روند رشد کلی را با مشکل مواجه می‌کند.

   

  کلاه مناسب برای استفاده پس از عمل کاشت مو

   

  به این منظور استفاده از کلاه بعد از کاشت مو بهتر است بعد از یک هفته الی 10 روز باشد تا زخم‌هایتان بهبود یافته و گرافت‌ها ثابت شوند (گرافت‌ها بسیار حساس و شکننده هستند). پس از گذشت زمان می‌توانید از کلاه‌های مناسب استفاده کرده و از این‌ طریق از موهای پیوند زده شده محافظت کنید.

   

  ویژگی‌های کلاه مناسب برای استفاده پس از عمل کاشت مو

  روش استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

   

  همان‌طور که در قسمت بالا گفته شد برای گذاشتن کلاه لازم است منتظر زمان خاصی باشید و همچنین نکات مهمی را رعایت کنید تا به فولیکول‌های تازه کاشت شده هیچ‌گونه آسیبی وارد نشود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید آن را در نظر گرفت جنس و نوع کلاهتان است که بعد از کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

  بد نیست بدانید که کلاه‌های ویژه‌ای بعد از کاشت مو وجود دارند که به طور خاصی طراحی شده‌اند تا وزن بسیار کمتری داشته و به گرافت‌ها آسیبی وارد نکنند. همچنین این کلاه‌ها باید از ایجاد هرگونه بار الکتریکی که در اثر اصطکاک و سایش ایجاد می‌شود جلوگیری کنند. از دیگر مشخصات کلاه‌های پس از کاشت می‌توان به تنگ و یا جذب نبودن آن اشاره کرد که هیچ فشاری به زخم وارد نشود و در نهایت بدون آسیب این دوران را به پایان برسانید. استفاده از کلاه بعد از کاشت مو نیازمند شرایط و ویژگی‌های خاص است. در صورتی‌ که کلاه مخصوص بعد از کاشت در دسترس نباشد از کلاه نخی استفاده نکنید.

   

  روش استفاده از کلاه بعد از کاشت مو بدون آسیب زدن به مو جدید

  دلایل کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو

   

  در هنگام استفاده از کلاه بعد از کاشت مو لازم است موارد مختلفی را در نظر داشته باشید تا گرافت‌های تازه کاشت شده آسیبی نبینند. این موارد شامل گشاد بودن کلاه برای جلوگیری از برخورد و فشار مستقیم با موی کاشته شده، استفاده از دو دست به آرامی برای گذاشتن کلاه و همچنین در مواقع درآوردن آن، کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو بیش از 6 الی 7 بار نشود و… بوده و در صورت عدم انجام این موارد پوست سر دچار التهاب و عفونت می‌شود و مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت.

   

  دلایل کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو چیست؟

  استفاده از کلاه بعد از کاشت مو بدون آسیب زدن به مو جدید

   

  شاید تصور کنید که دلیل اصلی استفاده از کلاه بعد از کاشت مو پوشاندن ظاهر ناخوشایند سر است، اما بد نیست بدانید که دلایل مهم دیگری نیز وجود دارد که پزشکان انجام این کار را تشویق می‌کنند. در زیر انواع این دلایل آورده شده است:

   

  مشکلات استفاده کردن از کلاه بعد از کاشت

   

  • در مواقعی که هوا بادی بوده و گردوغبار ریز در همه جا پراکنده شود این آلودگی‌ها بر روی پوست سر می‎نشیند و باعث عفونت و التهاب می‌شود.
  • زخم‌هایی که به تازگی ایجاد شده‌اند زخم باز بوده و ممکن است دچار التهاب و عفونت شوند و این موضوع سرعت رشد مو را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد. در برخی موارد نیز فولیکول‌هایی که به تازگی کاشت شده از بین می‌رود و بدین ترتیب هزینه‌ای که بابت عمل کرده‌اید به شکل کامل از بین خواهد رفت.
  • در صورتی ‌که نور خورشید به طور مستقیم بر پوست سر شما بتابد التهاباتی که در اثر کاشت ایجاد شده شدیدتر می‌شود و عوارض جانبی بسیار زیادی را به همراه دارد. همچنین به دلیل آفتاب سوختگی درد بسیار زیادی را متحمل خواهید شد. این مورد باعث آسیب‌رسی به گرافت نیز می‌شود.

   

   

  همچنین بخوانید: ساختمان مو چیست؟

   

  تمامی موارد گفته شده با استفاده از کلاه بعد از کاشت مو اتفاق نمی‌افتد و می‌توانید به صورت کامل از موهای کاشت شده خود محافظت کنید.

   

  کلام آخر

  نکات مهم گذاشتن کلاه بعد از کاشت مو

   

  کاشت مو یکی از روش‌های دائمی برای داشتن موهای پرپشت بوده که در اکثر موارد آقایان برای جلوگیری از طاسی و جذابیت بیشتر از این روش استفاده می‌کنند. برای این‌که بتوانید پس از کاشت به راحتی بیرون بروید توصیه می‌شود که از کلاه‌های مخصوص بعد از کاشت مو استفاده کنید تا در مقابل نور خورشید، گردوغبار و سایر شرایط جوی نامناسب محافظت شود؛ اما بهتر است توجه داشته باشید که استفاده از کلاه بعد از کاشت مو نیازمند شرایط خاصی بوده و نباید بلافاصله بعد از کاشت به کار رود.

   

  تاثیرات منفی گذاشتن کلاه بعد از کاشت مو

   

  بهترین زمان کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو 1 هفته الی 10 روز بعد از کاشت است؛ زیرا زخم‌ها بهبود یافته‌اند و به دلیل ثابت شدن گرافت‌ها احتمال جابه‌جایی و عفونت به صفر می‌رسد. از ویژگی‌های کلاه مناسب می‌توان به گشاد بود، سبکی کلاه و… اشاره کرد که این موارد در کلاه‌های مخصوص بعد از کاشت موجود است.

  بیشتر بخوانید: جدیدترین متد کاشت مو به روش FCI + بررسی مزایا و معایب آن

   

  در صورتی ‌که کلاه مخصوص در دسترستان نباشد می‌توانید از سایر کلاه‌هایی که این ویژگی‌ها را داشته و جنس آن نخی نیست استفاده کنید.توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک مناسب تأثیر بسیار مهمی در روند بهبود زخم‌ها دارد و در صورتی‌ که عمل کاشت مو را در کلینیک معتبری مانند کلینیک دلوان انجام دهید دوره نقاهت بسیار کوتاه بوده و می‌توانید در زمان مناسب از موهای زیبای خود لذت ببرید.

  سوالات متداول

  نکات ضرری در استفاده از کلاه بعداز کاشت مو

   

  برای انجام کاشت مو به کجا مراجعه کنم؟

  شما می‌توانید برای نتیجه‌گیری بهتر به کلینیک تخصصی زیبایی دلوان مراجعه کنید تا تحت نظر پزشکان ماهر و دستگاه‌های پیشرفته این عمل را به پایان برسانید.

  استفاده از کلاه بعد از کاشت مو ضرر دارد؟

  کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو بایستی پس از 1 هفته تا 10 روز انجام شود تا گرافت‌ها ثابت شده و هیچ‌گونه جابه‌جایی صورت نگیرد.

  ویژگی‌های کلاه بعد از کاشت مو چیست؟

  سبک، گشاد، بدون ایجاد بار الکتریکی در اثر سایش، فاقد جنس نخی و… (بهتر است از کلاه مخصوص بعد از کاشت مو استفاده کنید).

   

  چه زمان بعد از کاشت مو از کلاه استفاده کنیم

   

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com