بانک مو چیست؟
اشتراک‌گذاری

بانک مو چیست؟

بانک مو چیست؟
 • اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد کاشت مو را دارید و برایتان سوال‌هایی از قبیل گرافت مو چیست و بانک مو چیست و در کجای سر قرار دارد پیش ‌آمده، پس با ما در این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان همراه باشید. بانک مو یا همان ناحیه اهداکننده مو به قسمتی از پوست سر گفته می‌شود که عواملی مانند محیط، وراثت و حتی تغییرات هورمونی هیچ تاثیری بر آن نداشته است. در این قسمت از سر که اغلب اوقات در حدفاصل دو گوش قرار دارد موهایی با تراکم و کیفیت مناسب برای انتقال به قسمت‌های طاس و یا کم‌پشت سر و حتی ابرو وجود خواهد داشت.

  در اغلب اوقات موهای قسمت اهداکننده یا همان بانک مو با گذشت زمان و افزایش سن تغییر چندانی نکرده و تنها سفید و یا کمی نازک‌تر می‌شوند. بهترین زمان برای کاشت مو سنین بین 30 تا 35 سال است. زمانی که شما تیم حرفه‌ای و متخصص کلینیک زیبایی دلوان را برای انجام کاشت مو انتخاب می‌کنید، دیگر نگران ریزش و کم تراکم بودن بانک مو خود نخواهید بود؛ زیرا پزشکان مجرب این کلینیک بهترین راهکارها را برای کاشت مو و ابرو به شما پیشنهاد می‌کنند.

  بانک مو در کجا قرار دارد؟

  بانک مو در کجا قرار دارد

   

  اگر می‌خواهید بدانید در کاشت ابرو و مو بهترین بانک مو چیست و در کدام قسمت قرار دارد با ما در این قسمت از مقاله کلینیک زیبایی دلوان همراه باشید. بانک مو در واقع به قسمتی از سر، ریش و یا بدن گفته شده که گرافت‌های مو برای عمل پیوند مو از آنجا برداشت می‌شود. شاید برای کاشت مو و یا ابرو با کلمه گرافت و فولیکول مو چندین بار برخورد کرده‌اید، اگر می‌خواهید بدانید گرافت مو چیست و چه کاربردی دارد و چه ارتباطی میان آن‌ها است، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

  گرافت مو چیست

  همان‌طور که گفته شد بهترین قسمت برای اهدا مو در قسمت پشت سر قرار دارد، زیرا موهای این بخش از سر نسبت به ‌تمامی قسمت‌های دیگر بدن مقاوم‌تر و پرپشت‌تر است. در مواردی پیش می‌آید که فرد بانک مو مناسبی برای کاشت ندارد، در چنین شرایطی تکلیف بانک مو چیست و از کدام قسمت از بدن به‌ عنوان بانک مو استفاده می‌شود؟ برای شرایط خاص این‌چنینی از روش کاشت BHT می‌توان استفاده کرد. در این روش از موهای قسمت‌های مختلف مثل سینه و یا پشت ران پا برای پیوند مو استفاده می‌شود.

  جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو به روش BHT وری لینک روبرو کلیک کنید: کاشت مو به روش bht چیست؟

  برای اینکه بدانید محل دقیق بانک مو چیست و در کجا قرار دارد؟ باید گفت بانک مو پشت سر و در حد فاصل بین دو گوش قرار داشته که با توجه به فرم و سایز سر هر کسی بین 25 تا 35 سانتی‌متر طول دارد.

   

  بانک مو قوی چه مشخصاتی دارد؟

  بانک موی قوی

   

  پیش از اطلاع از این که گرافت مو چیست و چه نقشی در بانک مو دارد، باید بدانیم مشخصه‌های اصلی برای انتخاب بهترین بانک مو چیست و این انتخاب باید چه فاکتورهایی داشته باشد.

  • تراکم و کیفیت بانک مو
  • جنس موی سر و ضخامت آن
  • جنس مو و نوع مو
  • سلامت پوست
  • رنگ مو

   

  انواع بانک مو

  انواع بانک مو

   

  تا این قسمت از مقاله گفتیم بانک مو چیست و در کجای سر قرار دارد؛ همان‌طور که گفته شد بانک مو مناسب برای کاشت موفق باید از تراکم بالا و فولیکول‌های سالم برخوردار باشند، به‌علاوه زیبا جو نباید هیچ‌گونه بیماری پوستی داشته باشد. گاهی فرد برای کاشت مو تراکم لازم در بانک موی خود را ندارد در این صورت پزشکان برای کاشت به سراغ سایر نقاط بدن می‌روند.

   

  انواع بانک مو ویژگی‌های بانک مو شرایط استفاده
   

   

  پشت و یا بغل سر

   

  تراکم بالا مو

  قوی بودن فولیکول‌های منتخب

  همرنگ بودن تمامی موها بعد از کاشت

   

   

   

  بهترین انتخاب برای کاشت مو

   

   

  ریش

   

  کاشت حجم و ضخیم‌تر

  قوی بودن فولیکول‌های ریش

  عدم نیاز به برداشت مو از پشت سر

  کاشت با تراکم بسیار بالا

   

   

  در صورتی‌ که شرایط برداشت از پشت سر فراهم نباشد

   

  بدن

   

  پر شدن قسمت‌های کم مو سر

  در صورتی ‌که هیچ‌کدام از دو قسمت فوق مناسب نباشند از مو بدن برای کاشت استفاده می‌شود

   

  گرافت مو چیست؟

  گرافت مو

   

  اگر برای شما هم سوال پیش ‌آمده گرافت مو چیست و چه کاربردی دارد، با ما در ادامه همراه باشید. برای اینکه بخواهیم به سوال گرافت مو چیست پاسخ دهیم ابتدا باید کمی درباره فولیکول مو بدانید. فولیکول مو در واقع حفره‌های پاکتی شکل هستند که تمامی لایه بیرونی و سطح پوست بدن از این حفره‌ها پوشیده شده است. رشد موها از عمق همین پاکت‌ها شروع می‌شود؛ اما ارتباط میان فولیکول و گرافت مو چیست و این گرافت‌ها چه تاثیری در کاشت مو دارند؟

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

  سراسر بدن پوشیده شده از فولیکول‌های مویی است که از هر کدام از آن‌ها یک یا چند تار مو رشد می‌کند. زمانی که چند تار مو در یک نقطه رشد پیدا کنند به این تارهای مو گرافت مو می‌گویند. در واقع گرافت‌های مو بخش زنده مو هستند که بعد از انتقال قابلیت رشد دارند. هر گرافت مو شامل یک تا چند تار مو به همراه فولیکول، مقداری بافت همبند، غده چربی و یک شبکه عصبی عروقی است.

   

  همچنین بخوانید: تاثیر ژن بر ریزش مو

   

  اگر می‌خواهید بدانید ارتباط میان کاشت مو با گرافت مو چیست و این گرافت‌ها چه تاثیری در کاشت دارند باید بگوییم گرافت مو در واقع واحد شمارش در عمل کاشت مو است و هر چه بانک مو گرافت‌های قوی‌تری داشته باشد احتمال ماندگاری بیشتر و کاشت مو پرتراکم‌تر می‌شود.

   

  سخن پایانی

  بانک مو

   

  در این مقاله گفتیم بانک مو چیست و در کجای سر و یا بدن قرار دارد، گرافت مو چیست و چه ارتباطی میان گرافت مو و فولیکول‌های مو وجود خواهد داشت. گفتیم گرافت مو حد فاصل میان دو گوش و در پشت سر است و با توجه به سایز و نوع سر هرکسی اندازه‌ای در حدود 25 الی 35 سانتی‌متر دارد. از بانک مو برای کاشت مو، ابرو، ریش و سبیل استفاده می‌شود و کیفیت و تراکم آن اهمیت بالایی در نتیجه کاشت دارد.

   

  بانک مو مناسب برای کاشت

   

  همچنین گفتیم پوست بدن پوشیده شده از منافذ کیسه‌ای شکل به نام فولیکول‌های مو است که این فولیکول‌ها محل رویش مو در کل بدن هستند. زمانی که برای کاشت مو به سراغ بانک مو می‌رویم از واژه‌ای به نام گرافت مو استفاده می‌کنیم. گفتیم گرافت‌های مو شامل یک فولیکول مو با یک یا چند تار مو می‌شوند که به ‌عنوان بافت زنده در پیوند مو در نظر گرفته خواهند شد، زیرا بعد از کاشت قابلیت رشد کردن را دارند. شما می‌توانید با انتخاب کلینیک زیبایی دلوان تجربه بهترین کاشت مو، ابرو و هر عمل زیبایی دیگری را داشته باشید. کافی است با تیم مشاورین مجرب کلینیک زیبایی دلوان در ارتباط باشید.

   

  سوالات متداول

  انواع گرافت مو

   

  آیا بانک مو ضعیف قابل‌ درمان است؟

  بله شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی دلوان و استفاده از پزشکان و مشاورین مجرب این کلینیک با انواع روش‌های تقویت دارویی بانک مو آشنا شوید.

  آیا برای کاشت می‌توان از بانک مو دیگران استفاده کرد؟

  برای پاسخ به این سوال باید گفت خیر، هر شخصی می‌تواند از بانک موی خود برای کاشت استفاده کند؛ زیرا استفاده از بانک مو فرد دیگر موجب واکنش، حساسیت و تخریب گرافت‌های منتقل‌ شده می‌شود.

  آیا بانک مو قابل‌ترمیم است؟

  برای پاسخ به این سوال باید گفت این ترمیم به نوع کاشت و روشی که پزشکتان برای کاشت موهایتان در نظر گرفته بستگی دارد. ولی تیم متخصصان کلینیک زیبایی دلوان با مهارتی که در زمینه کاشت مو دارند می‌توانند به شما تضمین بالاترین ترمیم بانک مو را بدهند.

   

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com