کاشت مو بدون تراشیدن سر
اشتراک‌گذاری

کاشت مو بدون تراشیدن سر؛ راهی عالی برای درمان کم مویی

کاشت مو بدون تراشیدن سر
 • ریزش مو و طاسی به‌ دلایل مختلف از جمله ژنتیک، اختلالات هورمونی و عوامل محیطی رخ می‌دهد. اگر با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنید، باید بدانید که قرار نیست تا آخر عمر بدون موهای پرپشت و زیبا به زندگی خود ادامه دهید. روش‌های مختلفی برای درمان کم‌پشتی مو وجود دارد که یکی از کارآمدترین آن‌ها کاشت مو به روش FUE است. این عمل که به اسم کاشت مو بدون تراشیدن سر نیز شناخته می‌شود‌ با استفاده از استخراج فولیکول‌های نقاط پر موی سر و پیوند آن‌ها به نواحی کم مو صورت می‌گیرد. اگر می‌خواهید با این روش بیشتر آشنا شوید تا انتهای مطلب با ما بمانید.

  چرا به کاشت مو نیاز داریم؟

  چرا به کاشت مو نیاز داریم؟

  یکی از مشکلات مهم ظاهری برای بسیاری از افراد ریزش و طاسی موی سر است که بر اثر عوامل مختلفی ایجاد می‌شود. از جمله مهم‌ترین عوامل ریزش مو می‌توان به ژنتیک اشاره کرد که از طریق آن استعداد نازکی یا طاسی مو به فرد به ارث می‌رسد. یکی دیگر از عوامل مهم ریزش مو، می‌توان به تغییرات هورمونی، بارداری، زایمان، یائسگی و اختلالات تیروئید اشاره کرد که به ریزش مو به ‌صورت موقت یا دائمی منجر می‌شوند.

  اما علل ریزش مو به اینجا ختم نمی‌شود و می‌تواند به دلایل دیگری مانند مصرف داروهای خاص، استرس، کمبود مواد مغذی، پیری و… نیز رخ دهد. همه این موارد موجب می‌شود که افراد موهای طبیعی خود را از دست بدهند، برای حل این مشکل راه‌های موقتی مانند کلاه‌گیس وجود دارد که بسیاری به استفاده از آن علاقه‌ای ندارند، بنابراین باید به سراغ روش‌های دائمی مانند کاشت مو به روش FUE یا کاشت مو بدون تراشیدن سر بروند.

  کاشت مو به روش FUE چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

  کاشت مو به روش FUE چیست؟

  کاشت موی سر به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود که یکی از بهترین روش‌های آن FUE است. در این عمل ابتدا ناحیه گیرنده فولیکول با دقت تعیین می‌شود، سپس فولیکول‌های موی سالم را از ناحیه اهدا کننده که اغلب اوقات پشت سر است استخراج می‌کنند و به قسمت گیرنده پیوند می‌زنند.

  در روش FUE از دستگاه‌‌های‌ پانچ پیشرفته استفاده می‌شود، بنابراین به بافت موی ناحیه اهدا کننده آسیبی نمی‌رسد و جای زخم زیادی نیز در آن قسمت باقی نمی‌ماند، به‌ همین دلیل دوره نقاهت در FUE بسیار کمتر از روش‌های دیگر است. این روش همچنین برای تمامی افرادی که به‌ دنبال کاشت مو بدون تراشیدن سر هستند، راهی مناسب به شمار می‌رود؛ چرا که یک خط نازک از ناحیه اهدا کننده تراشیده می‌شود و به اصلاح کامل موی سر نیازی نیست.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  مراحل کاشت مو به روش FUE

  مراحل کاشت مو بدون تراشیدن سر

  مراحل کاشت مو به روش FUE یا کاشت مو بدون تراشیدن سر در ابتدا با مشورت با یک پزشک متخصص و بررسی‌های کامل توسط او آغاز می‌شود، بعد از معاینه و انجام آزمایش‌های قبل از عمل، نوبت به جراحی و استخراج فولیکول‌های مو می‌رسد. در ‌این مرحله باید موهای ناحیه اهدا کننده کوتاه شود، سپس ناحیه اهدا کننده و گیرنده را با بی‌حسی موضعی، بی‌حس می‌کنند تا فرد در حین عمل احساس ناراحتی و درد نداشته باشد.

  در روش کاشت مو بدون تراشیدن سر با استفاده از دستگاه میکرو موتور، ریشه مو را با زاویه‌ای مناسب استخراج می‌کنند. بعد از برداشتن فولیکول‌ها، کانال‌های ریزی که با نوع و ساختار موهای طبیعی متناسب است در ناحیه پیوند باز می‌شود و فولیکول‌های مو به ‌صورت افقی در این کانال‌ها قرار می‌گیرند. بدین صورت سرعت و دقت کاشت مو افزایش می‌یابد و روند بهبود سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

  هزینه کاشت مو به روش FUE

  هزینه کاشت مو به روش FUE

  یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که افراد همواره درباره‌ آن سوال می‌پرسند و به ‌دنبال پاسخ دقیقی هستند؛ هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این مورد به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک قیمت دقیق و مشخص برای آن اعلام کرد. به ‌طور مثال، برخی از کلینیک‌ها دارای دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته هستند و با به کارگیری جراحان متخصص و ماهر، مبلغ بیشتری را از کلینیک‌های دیگر دریافت می‌کنند. از دیگر عوامل مهم و تأثیرگذار بر هزینه، تعداد گرافت‌های مو است که هر چه بیشتر باشد، هزینه کاشت مو به روش FUE افزایش می‌یابد.

  به‌ طور کلی، هزینه این روش به‌ دلیل دقت بالاتر ممکن است بیشتر از عمل‌های دیگر باشد‌. در همین راستا کلینیک دلوان با به کارگیری به‌روزترین دستگاه‌ها و استفاده از نیروهای زبده کوشیده است که ضمن ارائه خدمات منحصربه‌فرد، هزینه کاشت مو به روش FUE را نیز تا حد امکان کاهش دهد تا افراد علاقه‌مند بتوانند به این عمل دسترسی داشته باشند.

  مزایای کاشت مو بدون تراشیدن سر

  مزایای کاشت مو بدون تراشیدن موهای سر

  کاشت مو با روش FUE که از آن به ‌عنوان کاشت مو بدون تراشیدن سر نیز نام برده می‌شود، یک راه بسیار کاربردی برای حل طاسی سر است. این روش مزایای فراوانی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • در عمل FUE جای زخم بسیار کمی باقی می‌ماند؛ زیرا در حین عمل سوراخ‌های ریزی در ناحیه اهدا کننده ایجاد می‌شود، بنابراین از زخم‌های بزرگ خبری نیست.
  • FUE یک روش کمتر تهاجمی است که با درد کمتر و زمان بهبودی کوتاه‌تر همراه است.
  • در روش FUE یا کاشت مو بدون تراشیدن سر، فولیکول‌های مو به ناحیه اهدا کننده پیوند زده می‌شود، بنابراین موها حالت طبیعی دارند.
  • روند بهبودی در FUE سریع‎‌تر از FUT است و اکثر بیماران می‌توانند در عرض چند روز فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.
  • روش FUE با حداقل درد و ناراحتی در حین و بعد از عمل همراه است.
  • این عمل با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بنابراین به بیهوشی نیازی ندارد.

  معایب و عوارض کاشت مو به روش FUE

  معایب کاشت مو بدون تراشیدن سر

  کاشت مو به روش FUE عملی کمتر تهاجمی است که با وجود تمام مزایا برای برخی از افراد مناسب نیست. یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای افرادی که قصد دارند از عمل کاشت مو بدون تراشیدن سر استفاده کنند، هزینه کاشت مو به روش FUE است، این روش به‌ دلیل دقت و ظرافت بیشتر از عمل‌های دیگر قیمت بالاتری دارد.

  یکی دیگر از عوارضی که ممکن است در کاشت مو از طریق FUE رخ دهد مشکلاتی مانند درد، کبودی، ناراحتی یا عفونت است. این عوارض از طریق اجرای دستورات پزشک، انتخاب یک جراح با تجربه و انتخاب یک کلینیک مجهز مانند کلینیک دلوان به حداقل می‌رسد.

  مراقبت‌های قبل و بعد عمل کاشت مو بدون تراشیدن سر

  مرافت های پس از کاشت مو به روش FUE

  برای آنکه بتوانید نتیجه بهتری از عمل کاشت مو بگیرید، باید به نکات مهمی توجه کنید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. مشاوره

  در ابتدا با پزشک متخصص صحبت کنید تا معاینات لازم را انجام و اقدامات قبل از عمل را برایتان شرح دهد.

  2. عدم مصرف رقیق‌کننده

  مصرف رقیق‌کننده‌هایی مانند آسپرین احتمال خونریزی در حین عمل را افزایش می‌دهند، بنابراین با مشورت پزشک این داروها را چند روز قبل از عمل قطع کنید.

  3. توجه به دستور پزشک

  اگر جراح شما داروها یا مکمل‌هایی را برای بهبود رشد مو تجویز می‌کند حتماً آن‌ها را مصرف کنید.

  4. تمیز کردن موها

  شب قبل یا صبح موها را به آرامی شامپو بزنید و بشویید تا پوست سرتان تمیز شود.

  5. دست نزدن به موها

  بعد از عمل بهتر است از دست زدن به ناحیه پیوند زده شده خودداری کنید تا از انتقال آلودگی جلوگیری شود.

  6. عدم فعالیت بدنی شدید

  از فعالیت بدنی شدید به مدت چند هفته خودداری کنید تا خطر کنده شدن فولیکول یا ایجاد تورم به حداقل برسد.

  روش FUE برای کاشت موهای سر

  سخن پایانی

  افراد زیادی با ریزش مو و یا طاسی در موهای سرشان دست و پنجه نرم می‌کنند و این مورد بر چهره و همچنین اعتمادبه‌نفسشان تأثیرگذار است‌‌. علم پزشکی با ارائه‌ روش‌های مختلف کاشت مو از جمله FUE توانسته است این مشکل را به‌ طور کامل حل کند. این روش کاشت مو با استخراج فولیکول از ناحیه گیرنده و پیوند آن به قسمت‌های بدون مو کمک می‌کند تا در نواحی خالی سر، موها مجدداً رشد کنند.

  روش FUE که به آن کاشت مو بدون تراشیدن سر نیز می‌گویند، عوارض بسیار کمی دارد و با نتیجه‌ای بسیار طبیعی همراه است. از این ‌رو کاشت مو به روش FUE یک گزینه مناسب برای تمامی افراد دارای مشکلاتی مانند طاسی محسوب می‌شود.

  سوالات متداول

  آیا روش کاشت مو بدون تراشیدن سر عملی دائمی است؟

  موهای کاشته شده معمولاً دائمی هستند، زیرا از مناطقی استخراج می‌شوند که کمتر تحت تأثیر الگوی طاسی قرار می‌گیرند.

  چه مدت طول می‌کشد تا نتیجه نهایی FUE خود را نشان دهد؟

  باید بدانید که ممکن است چندین ماه طول بکشد تا موهای کاشته شده رشد کنند و نتیجه نهایی نیز اغلب تا حدود یک سال پس از عمل مشخص می‌شود.

  آیا خانم‌ها می‌توانند کاشت مو به روش FUE انجام دهند؟

  بله، کاشت مو به روش FUE هم برای مردان و هم برای زنان مناسب است.

  آیا برای ترمیم مو به روش FUE به جلسات متعددی نیاز است؟

  تعداد جلسات به طاسی مو و همچنین انتظارات شما بستگی دارد، برخی از افراد ممکن است برای پوشش کامل سر به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. هزینه کاشت مو به این روش حدود ۹ تا ۱۴ میلیون تومان است، جهت اطلاع از قیمت با مشاوران ما در تماس باشید.

   1. از آنجا که کاشت مو بدون تراشیدن به دقت و زحمت بالایی نیاز دارد، هزینه آن نیز نسبت به سایر روش‌ها گران تر می‌شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com