کاشت مو به روش HRT
اشتراک‌گذاری

کاشت مو به روش HRT چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

کاشت مو به روش HRT
 • کاشت مو به روش HRT یک روش درمانی جدید برای مبارزه با ریزش مو و بهبود ظاهر به شمار می‌رود. قبل از پرداختن به ماهیت و مراحل کاشت مو به روش HRT باید بدانید همراه با بالا رفتن سن، کاهش هورمون‌ها هم در مردان و هم در زنان می‌تواند باعث کوتاه شدن فاز رشد فولیکول‌های مو و باعث ضعف آن‌ها شود. در چنین مواردی ممکن است پزشک شما تشخیص دهد که از روش HRT باید برای درمان استفاده کرد که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

  کاشت مو به روش HRT چیست؟

  کاشت مو به روش HRT چیست؟

  کاشت مو به روش HRT در واقع یک روش ترمیمی به شمار می‌رود که افراد دارای بانک موی نامناسب و ضعیف تمایل به انجام آن دارند. در این روش قرار نیست از گرافت و پیوندهای طبیعی مو برای کاشت استفاده شود، در این روش گرافت‌های مصنوعی مشابه با موی طبیعی فرد روی سر کاشته می‌شود.

  در فرآیند کاشت مو به روش HRT از فیبرهایی مصنوعی استفاده می‌شود که دقیقاً مشابه ساختار موی فرد است و در اصل مانند یک کلاه‌گیس بوده با این تفاوت که در داخل پوست سر کاشته می‌شود. با این توضیحات می‌توان به‌ آسانی تشخیص داد که با روش‌های کاشت موی طبیعی مانند روش FUT و روش SUT متفاوت خواهد بود. موهای کاشته شده در این روش رشدی مانند پیوند طبیعی مو را نداشته و در اندازه اولیه خود باقی می‌مانند. کاملاً طبیعی است که هزینه کاشت مو به روش HRT با دیگر روش‌ها نیز متفاوت باشد.

  چه کسانی کاندید مناسب کاشت مو به روش HRT هستند؟

  چه کسانی می‌توانند از کاشت مو به روش HRT استفاده کنند؟

  همان‌طور که در مقدمه اشاره شد HRT روش مناسب و مفید برای کسانی به شمار می‌رود که بانک موی مناسبی برای کاشت طبیعی نداشته یا شرایط خاصی دارند که مانع پیوند موی طبیعی خواهد شد. از جمله شرایط خاصی که باعث شده این روش کاشت مو به فرد توصیه ‌شود شامل موارد زیر است:

  • افرادی که شرایط جسمی آن‌ها مانع پیوند مو می‌شود، مانند افراد مبتلا به بیماری خود ایمنی و افراد مبتلا به دیابت.
  • یا افرادی که دچار طاسی کامل هستند. این افراد بانک مویی ندارند که گرافت از آنجا گرفته و به محل مورد نظر پیونده زده شود.

  فارغ از این‌ها هزینه کاشت مو به روش HRT ممکن است برای عده‌ای مناسب و مقرون‌به‌صرفه نباشد. این روش را هر فردی در بازه سنی بین 25 تا 65 سال می‌تواند امتحان کند. فقط توجه داشته باشید که این متد نیازمند جلسات تمدید و ترمیم مکرر است تا ظاهر گرافت‌های مصنوعی با موی شما معقول باقی بماند.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  مراحل ترمیم مو به روش HRT

  مراحل ترمیم مو به روش HRT

  در این عمل ترمیمی قبل از هر اقدامی فاکتورهای مهمی چون جنس مو و رنگ آن بررسی خواهد شد و بر اساس این فاکتورها فیبرهای مصنوعی مورد نیاز برای کاشت فراهم می‌شود. در یک نگاه کلی مراحل کاشت مو به روش HRT عبارت است از:

  1. از آنجایی ‌که گرافت‌ها در این روش کاملاً مصنوعی هستند، برای تطابق بیشتر آن با موی سر فرد، در ابتدای کار یک اسکن دیجیتالی انجام می‌شود. این اسکن برای بررسی مواردی چون جنس، ضخامت، رنگ و حالت مو صورت می‌گیرد.
  2. در مرحله بعد با بررسی کامل موهای شما گرافت‌های مصنوعی تهیه می‌شود که همخوانی بیشتری با موهای شما دارد و تعداد آن هم با توجه به تراکم موی مورد نیاز برای شما آماده خواهد شد.
  3. یکی از مهم‌ترین مراحل کاشت مو به روش HRT آماده کردن محل کاشت است. در این مرحله ناحیه مورد نظر برای ترمیم و کاشت مو به ‌صورت کامل تمیز می‌شود.
  4. در مرحله بعد با استفاده از محلول مخصوصی گرافت‌های مصنوعی تهیه شده روی نواحی دارای ریزش شدید و طاسی چسبانده می‌شوند.

  نکته: کاشت مو به این روش برای اینکه دارای نتایج طبیعی باشد، به مهارت و دقت بالای فرد متخصص نیاز است که کاشت را انجام می‌دهد. همچنین تمامی مراحلی که اشاره شد در یک جلسه انجام می‌شود و بعد از اتمام این فرآیند، فرد قادر است فعالیت‌های عادی و روزمره خود را از سر بگیرد.

  مزایای کاشت مو با روش HRT

  مزایا کاشت مو به روش اچ ار تی

  شاید با توجه به آنچه در بخش مراحل کاشت مو به روش HRT گفته شد، فکر کنید که گرافت مصنوعی جلوه طبیعی دیگر روش‌های کاشت مو را ندارد، اما این روش مزایای خاص خود را داشته که نباید از آن چشم‌پوشی کرد. برخی از مزایای آن عبارت‌اند از:

  • گرافت‌ها در تکنیک کاشت HRT مصنوعی بوده و برای همین دوام بالایی دارند. همچنین مراقبت از آن‌ها به وسواس و دقت بالایی نیاز ندارد.
  • از آنجایی‌ که در این روش مو با تکنیک‌های جراحی پیوند داده نمی‌شود، روشی غیرتهاجمی بوده و فاقد عوارض جانبی ناشی از جراحی چون تورم، خونریزی و … است.
  • افراد دارای بیماری‌های خاص که واجد شرایط کاشت موی طبیعی نیستند یا بانک موی مناسب ندارند، می‌توانند با این روش به موهای پرپشت و ظاهری جوان‌تر دست پیدا کنند.
  • فارغ از هزینه کاشت مو به روش HRT یکی دیگر از مزایای آن انجام در مدت ‌زمان کوتاه و تنها یک جلسه است.
  • کلیه گرافت‌های مصنوعی که برای ترمیم مو به این روش استفاده می‌شود را می‌توان شانه زد، حالت داد و حتی رنگ کرد.
  • انجام این روش ترمیم مو محدودیتی برای ادامه فعالیت‌ها برای فرد ایجاد نمی‌کند و نیاز به گذراندن دوران نقاهت نیست.

  عوارض و معایب کاشت مو با روش HRT

  عوارض کاشت مو به‌صورت HRT

  بعد از بررسی مراحل کاشت مو به روش HRT و مزایای آن نوبت به بررسی معایب و محدودیت‌های انجام آن می‌رسد که به‌ صورت خلاصه عبارت‌اند از:

  • یکی از عوارض روش HRT این است که در برخی از افراد باعث ایجاد خارش پوست سر خواهد شد. فرد باید در این حالت سر را نخاراند، زیرا باعث ریزش گرافت‌ها می‌شود. مرطوب کردن سر ممکن است تا حدی این عارضه را کاهش دهد.
  • شوک ریزش و به دنبال آن کم‌پشت شدن گرافت‌های کاشته شده یکی دیگر از معایب این روش به شمار می‌رود. همچنین چرب شدن پوست سر هم یکی از دلایل ریزش گرافت‌ها است.
  • عیب دیگر بالا بودن هزینه کاشت مو به روش HRT است، به‌خصوص اگر طاسی گسترده باشد.
  • در صورتی ‌که مراحل انجام این روش چون تمیز کردن به‌ درستی صورت نگیرد و در محیط استریلیزه انجام نشود، ممکن است فرد واکنش آلرژیک نشان دهد یا بروز عفونت و قارچ در پوست سر را تجربه کند.
  • در موارد نادر و خاصی هم امکان دارد که نتوانید موها را حالت‌دار یا فر کنید.
  • یکی دیگر از معایب آن هم طبیعی نبودن نتایج به اندازه روش‌های دیگر کاشت مو است.
  • کاشت مو با روش HRT نیاز به ترمیم دارد و برای همین باید هزینه بیشتری صرف این کار کنید.
  • در نهایت باید گفت که با توجه به مصنوعی بودن گرافت‌ها، رشدی نداشته و در ابعاد اولیه خود باقی می‌مانند.

  هزینه کاشت مو به روش HRT

  هزینه کاشت مو به روش HRT

  یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های کاشت و ترمیم مو به روش HRT با دیگر روش‌ها همچون FUT، FIT و روش‌های ترکیبی در هزینه‌های انجام آن است. هزینه این تکنیک به موارد و عوامل مختلفی بستگی دارد که در یک نگاه اجمالی عبارت‌اند از:

  • تجربه، تبحر، شهرت و تخصص پزشک و محل انجام این روش ترمیمی مو
  • میزان ریزش مو در فرد و مقدار طاسی روی سر
  • اندازه گرافت‌های مصنوعی با توجه به کوتاه یا بلند بودن موهای طبیعی فرد
  • تعداد گرافت‌های مصنوعی مورد نیاز برای کاشت
  • تراکم مورد نظر برای کاشت گرافت و میزان پرپشت بودن مدنظر فرد
  • جنس موی فرد برای تطابق گرافت‌های مصنوعی با آن
  • رنگ موی فرد و تطابق گرافت‌های مصنوعی با آن
  • تعداد جلسات مورد نیاز برای ترمیم

  سخن پایانی

  گرچه کاشت مو به روش HRT به اندازه روش‌های دیگر پیوند طبیعی مو مورد توجه و اقبال عمومی قرار نگرفته است؛ اما باید از مراحل، مزایا و معایب آن حتماً آگاه بود. همچنین باید سنجید که کاشت مو به این روش برای شما مناسب است یا خیر. در کل باید گفت که این متد کاشت طبیعی مو با تکنیک‌های جراحی نیست و برای عده‌ خاصی از افراد که شرایط کاشت طبیعی را ندارند‌، مناسب خواهد بود. در واقع یک روش ترمیمی با نیاز به جلسات متعدد برای تمدید آن است.

  اگر مردد هستید که این روش برای شما مناسب است یا خیر، باید با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید. کلینیک زیبایی دلوان نیز منتظر صدای گرم شما است تا مشاوره‌های لازم را در این زمینه به شما ارائه دهد. اگر در این زمینه تردید دارید یا می‌خواهید در مورد هزینه کاشت مو به روش HRT و تفاوت آن با دیگر روش‌ها مطلع شوید با شماره 09120250723 تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  روش HRT چیست؟

  یک روش ترمیم مو به کمک گرافت‌های مصنوعی به شمار می‌رود که در ناحیه مدنظر چسبانده می‌شوند و نیازی به جراحی و بی‌حسی ندارد.

  مراحل کاشت مو به روش HRT چیست؟

  سر برای تشخیص جنس، ضخامت و رنگ مو اسکن می‌شود. در مرحله بعد گرافت مصنوعی تهیه شده و بعد از تمیز کردن پوست سر به محل مورد نظر چسبانده خواهد شد.

  مزایای روش HRT چیست؟

  گرافت‌های مصنوعی مورد استفاده دوام بالایی دارند، فاقد عوارض جانبی ناشی از جراحی چون تورم، خونریزی و … است. برای افراد دارای بیماری‌های خاص و طاسی گسترده مناسب بوده و در یک جلسه انجام می‌شود.

  معایب روش HRT چست؟

  ایجاد خارش پوست سر، شوک ریزش و به دنبال آن کم‌پشت شدن گرافت‌ها، بالا بودن هزینه، طبیعی نبودن نتایج به اندازه روش‌های دیگر کاشت مو و رشد نکردن گرافت‌ها جزو مهم‌ترین معایب این روش به شمار می‌رود.

  هزینه کاشت مو به روش HRT چقدر است؟

  این امر به تراکم مورد نیاز، تعداد گرافت‌ها و اندازه آن‌ها و تبحر پزشک بستگی دارد. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای ترمیم نیز هزینه آن را بالاتر می‌برد.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. بله، با روش کاشت مو به روش HRT می توان تراکم مو را در آینده افزایش داد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com