کاشت مو به روش نیوگرافت
اشتراک‌گذاری

مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت، مزایا، معایب و عوارض آن

کاشت مو به روش نیوگرافت
 • پیوند مو با متدهای جدیدی چون نیوگرافت می‌تواند به‌ سادگی زندگی مبتلایان به ریزش مو در سراسر جهان را تغییر دهد. تنها با یک عمل ساده می‌توان رشد موی شما را به شکوه سابق خود بازگرداند. در واقع نیوگرافت یکی از پیشرفته‌ترین روش‌هایی است که در سال‌های اخیر ظهور کرده و نوید بهبودی و نتایج سریع‌تر و بهتر را می‌دهد. این مقاله هر آنچه را که در مورد روش انجام، مراحل و هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت نیاز دارید را بررسی می‌کند. در نهایت، ما به شما کمک خواهیم کرد تصمیم بگیرید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر.

  مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت آن‌قدر پیچیده نیست که با ترس به سراغ انتخاب این روش بروید. در اصل نیوگرافت روش پیشرفته کاشت مو است که در آن جراح بسیار ماهر فولیکول‌های موی سالم را به نواحی لازم پیوند می‌زند. این روش ساده، موثر و راه‌حلی دائمی برای ریزش مو به شمار می‌رود.

  کاشت مو با روش نیوگرافت چیست؟

  جراحی کاشت مو به روش NeoGraft یک روش نوآورانه برای تغییر تکنیک‌های سنتی کاشت مو به شمار می‌رود که می‌تواند روند ریزش موهای شما را متوقف و رشد آن‌ها را متحول کند. این کار بر اساس تکنیک FUE انجام می‌شود، با این تفاوت که از یک دستگاه نیمه اتوماتیک تخصصی برای برداشت فولیکول‌های مو استفاده خواهد شد. بعد هم آن‌ها را به‌ صورت استراتژیک در مناطق دارای ریزش مو کاشت می‌کند.

  شاید هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت نسبت به روش‌های دیگر جزو تفاوت‌های اصلی آن‌ها باشد، اما یک تفاوت دیگر هم وجود دارد و برخلاف روش رقیب خود یعنی پیوند واحد فولیکولی (FUT ) که شامل برش نوار کوچکی از پوست پشت سر و بر جای گذاشتن یک جای زخم قابل ‌توجه است، NeoGraft یک روش کاشت مو رباتیک با حداقل جای زخم خواهد بود. در حالی شاید صدها جای زخم ریز را در سراسر ناحیه اهدا‌کننده باقی بگذارد، پس از رشد مجدد مو به ‌راحتی پنهان می‌شود.

  کاشت مو با روش نیوگرافت چیست؟

  آیا کاشت مو با روش نیوگرافت اثربخش است؟

  این روش می‌تواند در اصلاح و بازیابی طیف وسیعی از شرایط ریزش مو از جمله طاسی جزئی، ضعیف شدن مو و ریزش مو با الگوی مردانه بسیار موثر باشد. نتایج می‌توانند فوق‌العاده طبیعی به نظر برسند؛ زیرا این روش از موهای خود شما استفاده کرده و آن‌ها را دوباره در نواحی مورد نظر توزیع می‌کند. با این‌ حال، مهم است که به یاد داشته باشید که NeoGraft محدودیت‌های خاصی در اثربخشی دارد. از جمله:

  • اولاً، رشد مو را تحریک نمی‌کند و به مقدار قابل توجهی از فولیکول‌های مو نیاز دارد.
  • به ‌علاوه، اگر ریزش موی شدید دارید (مثلاً نمره 6 یا 7 در مقیاس نوروود) ممکن است روش مناسبی نباشد.
  • در نهایت، مانند هر درمان پزشکی یا زیبایی، کیفیت کاشت مو به مهارت و تخصص جراح بستگی دارد؛ بنابراین، برای بهترین نتایج ممکن فقط باید جراحی را انتخاب کنید که سابقه کار قابل قبولی داشته باشد.

  آیا کاشت مو با روش نیوگرافت اثربخش است؟

  کاندید مناسب برای کاشت مو به روش NeoGraft

  فارغ از هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت، ترمیم مو با این روش نتایج باورنکردنی را نوید می‌دهد، اما هیچ تضمینی نیست که برای شما کارساز باشد. یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند نشان‌دهنده واجد شرایط بودن شما باشد، میزان موهایی است که از دست داده‌اید و مقدار موهایی که باید اهدا کنید. در طول مشاوره کاشت مو، جراح پشت و کناره‌های سر شما را معاینه می‌کند تا ببیند چه مقدار مو را می‌توان کاشت کرد.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  برای بیمارانی که ریزش موی گسترده یا کامل دارند ممکن است مناسب نباشد. علاوه بر این، وضعیت و کیفیت موهای شما هم بر نتایج تأثیر می‌گذارد.

  کاندید مناسب برای کاشت مو به روش NeoGraft

  مقایسه کاشت مو نیوگرافت با روش FUT و FUE

  این سه روش به ‌طور گسترده در اکثر کلینیک‌های کاشت مو در دسترس هستند. اگرچه با هر سه می‌توان به نتایج عالی برای درمان ریزش مو دست پیدا کرد، اما تفاوت‌های جزئی آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند که به شرح زیر است:

  • هزینه روش FUT نسبت به هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت بسیار کمتر است؛ اما همان‌طور که اشاره شد اغلب جای زخم قابل ‌مشاهده در ناحیه اهداکننده پوست سر شما باقی می‌ماند. همچنین روش FUT می‌تواند مدل دادن به موهای شما را بعد از جراحی محدود کند و بسته به شدت اسکار، اعتماد به ‌نفس شما را کاهش دهد.
  • اگرچه NeoGraft شبیه به کاشت مو FUE است، اما FUE به‌ صورت دستی انجام می‌شود. این بدان معنا است که جراح شما فولیکول‌های مو را با دست استخراج و کاشت می‌کند؛ بنابراین احتمال بروز خطای انسانی به‌ صورت بالقوه وجود دارد، به‌خصوص اگر جراح آن‌قدرها که باید با تجربه نباشد. در مقابل کاشت به روش نیوگرافت با یک دستگاه نیمه اتوماتیک انجام می‌شود و احتمال خطا کمتر است.

  مقایسه کاشت مو نیوگرافت با روش FUT و FUE

   

  مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت

  جراحی کاشت مو با این روش بسته به میزان موهای کاشته شده می‌تواند بین چهار تا ده ساعت طول بکشد. همچنین مانند هر عمل جراحی زیبایی مراحل خاص خود را دارد که شامل آمادگی قبل از عمل تا نکات مراقبتی پس از آن می‌شود. تمامی این مراحل در جلسه مشاوره به شما توضیح داده می‌شود تا از استرس شما برای انجام آن کاسته شود و آگاهی لازم در مورد آنچه قرار است رخ دهد را داشته باشید. در یک نگاه اجمالی و کلی برای آگاهی شما مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت شامل مراحل زیر می‌شود:

   آمادگی قبل از جراحی

  قبل از انجام عمل کاشت مو به این روش موهای شما تا حد زیادی کوتاه می‌شوند. این کار به دو دلیل مهم انجام می‌شود:

  1. حداکثر دید را برای جراح فراهم ‌می‌کند تا فولیکول‌های مو را ببیند.
  2. همچنین می‌تواند ظاهر پوست سر شما را پس از جراحی بهبود بخشد.

  آمادگی قبل از جراحی

  بیهوشی

  پس از کوتاه شدن موهای شما، تیم جراحی کاشت مو به روش نیوگرافت از بی‌حسی موضعی در ناحیه اهداکننده و گیرنده پوست سر استفاده می‌کند. این کار از درد یا ناراحتی در حین جراحی جلوگیری کرده و می‌تواند به آرامش و راحتی بیشتر شما در حین کاشت مو کمک کند.

  بیهوشی برای کاشت مو

  استخراج پیوندها

  یکی از اصلی‌ترین مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت استخراج پیوندها است. در این مرحله جراح شما شروع به استخراج فولیکول‌های مو با استفاده از یک دستگاه تخصصی با فشار پنومونی می‌کند. ممکن است یک استراحت کوتاه پس از استخراج پیوند به شما داده شود تا آمادگی‌های لازم را برای شروع مرحله مهم بعدی یعنی کاشت پیوندها داشته باشید.

  کاشت مو

  مرحله کاشت یا پیوند مو نیز یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت است. در این مرحله پوست سر شما دوباره بی‌حس شده و برای کاشت آماده می‌شود. جراح فولیکول‌ها را به ‌صورت استراتژیک با زاویه در نواحی دارای ریزش مو می‌کارد و به بازسازی یک خط موی طبیعی در پوست سر کمک می‌کند.

  کاشت مو

  مراقبت‌های پس از جراحی

  شاید بیش از هر چیزی میزان هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت برای شما جای سوال داشته باشد اما توجه کنید که یک مرحله نهایی بعد از کاشت هم وجود دارد که نباید از قلم انداخت. در این مرحله جراح ممکن است از محلول یا بانداژ برای کنترل خونریزی استفاده کند.

  از آنجایی‌ که کاشت مو نیوگرافت یک روش کم تهاجمی است، نویدبخش بهبودی سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌ها خواهد بود. فقط چند هفته بعد از آن می‌توانید به روال روزانه مراقبت از موی خود بازگردید. در این بین، دستورالعمل‌هایی که در مورد بهترین روش‌های مراقبت از پوست سر به شما داده می‌شود را رعایت کنید. این دستورالعمل‌ها شامل تکنیک‌های تمیز کردن سر و استفاده از محصولاتی است که باید استفاده یا از آن‌ها اجتناب کرد. رعایت این نکات در اثربخش بودن این روش و به دست آوردن نتایج دلخواه بسیار موثر است.

  مزایای کاشت مو به روش نیوگرافت

  روشNeoGraft  توسط Venus Treatments و با الهام از روش FUT ساخته شده که یک روش مهیج و مبتکرانه برای کاشت مو است. به این ترتیب، مزایا و فواید بی‌شماری نسبت به روش‌های سنتی دارد. بالا بودن هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت برای بسیاری به دلیل همین مزایا توجیه‌پذیر است. در یک نگاه اجمالی مزایای این روش عبارت‌اند از:

  1. نتایج طبیعی به همراه دارد

  کسانی که با آخرین پیشرفت‌ها در تکنیک‌های کاشت مو آشنایی ندارند، ممکن است این تصور را داشته باشند که کاشت مو به این روش ظاهر مصنوعی برای موهایشان به همراه دارد. به لطف فناوری مدرن، مهارت جراحی و تخصص در حال‌ توسعه، NeoGraft می‌تواند نتایجی با ظاهری بسیار طبیعی ارائه دهد.

  نتایج طبیعی به همراه دارد

  2. سال‌ها جوان‌تر به نظر برسید

  به دلیل نتایج طبیعی که می‌توان از طریق کاشت مو نیوگرافت به دست آورد، مردان و زنان می‌توانند با انتخاب این روش سال‌ها جوان‌تر به نظر برسند. داشتن موهای پر می‌تواند به ‌طور قابل ‌توجهی ظاهر کلی شما را بهبود بخشد.

  3. نتایج طولانی ‌مدت به همراه دارد

  شاید هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت بالا باشد، اما نتایج طولانی‌تری نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو به همراه دارد. علاوه بر این، بسیاری از افراد تنها پس از یک جلسه، نتایج قابل‌ توجه و مثبتی را مشاهده می‌کنند که نیاز به روش‌های دیگر را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

  4. اعتماد به ‌نفس شما را بالا می‌برد

  کاشت مو با روش جدید نیوگرافت نه‌ تنها می‌تواند به شما در بهبود ظاهرتان کمک کند، بلکه می‌تواند اعتماد به نفس و عزت ‌نفس شما را نیز افزایش دهد. فراموش نکنید که احساس اعتماد به‌ نفس نسبت به ظاهر می‌تواند تقریباً بر همه جنبه‌های زندگی شما تأثیر مثبت بگذارد.

  اعتماد به ‌نفس شما را بالا می‌برد

  5. روش کمتر تهاجمی است

  همان‌طور که در توضیح مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت گفته شد، برخلاف سایر روش‌های کاشت مو، کمتر تهاجمی است که نیازی به اسکالپل و بخیه ندارد و جای زخم خطی به جا نمی‌گذارد. به همین دلیل، اکثر مردم این روش را برای کاشت مو انتخاب می‌کنند.

  6. عوارض کمتری به همراه دارد

  از آنجایی ‌که این تکنیک نیمه اتوماتیک است، احتمال خطای انسانی در حین جراحی را به حداقل می‌رساند. این یک مزیت قابل ‌توجه نسبت به روش‌های سنتی مانند FUT است که جراح برش‌های تهاجمی روی پوست سر شما ایجاد می‌کند. این روش خطراتی چون عفونت و زخم که اثر منفی روی نتایج کاشت مو دارد را حداقل خواهد کرد.

  معایب کاشت مو به روش NeoGraft

  در حالی ‌که بسیاری از افراد در نهایت از نتایج کاشت مو با کمک این روش لذت می‌برند، ممکن است چند جنبه منفی نیز داشته باشد. معایب این روش به‌ صورت خلاصه عبارت‌اند از:

  1. ممکن است هزینه بالایی داشته باشد

  هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت بسته به میزان ریزش مو و تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت ممکن است گران باشد. همچنین هزینه انجام آن بر اساس موقعیت جغرافیایی و شهر شما، تجربه جراح و شهرت کلینیک متفاوت خواهد بود.

  2. خطرات خاص خود را به همراه دارد

  اگرچه خطرات عفونت، خونریزی، جای زخم و عوارض بیهوشی مرتبط با کاشت مو با کمک این روش به طور کلی کم است، اما باید قبل از جراحی آن‌ها را در نظر گرفت. در مدت بهبودی ممکن است پوسته‌پوسته شدن، قرمزی و تورم در ناحیه تحت درمان ایجاد شود.

  3. برای همه مناسب نیست

  فقط برخی افراد کاندیدای مناسب برای کاشت مو به این روش هستند. موفقیت آن هم به عوامل مختلفی از جمله در دسترس بودن موهای اهداکننده سالم، نوع و میزان ریزش مو و سلامت کلی بیمار بستگی دارد. برخی از افراد ممکن است موهای اهداکننده کافی یا شرایط پزشکی زمینه‌ای نداشته باشند که آن‌ها را واجد شرایط انجام این روش نمی‌کند.

  معایب کاشت مو به روش NeoGraft

  عوارض جانبی کاشت مو به روش نیوگرافت

  در کنار مواردی چون هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت و مراحل انجام آن باید به عوارض جانبی آن هم پرداخت. از آنجایی‌ که نیوگرافت یک تکنیک نسبتاً جدید است، انتخاب یک جراح با تجربه می‌تواند عوارض احتمالی را به ‌طور چشمگیری کاهش دهد. در کل عوارض جانبی که باید از آن‌ها آگاه بود عبارت‌اند از:

  1. جای زخم

  همان‌طور که در توضیح مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت گفته شد یک روش کمتر تهاجمی است، اما هنوز جای زخم‌های ریز و دقیق را در سراسر پوست سر شما باقی می‌گذارد. اگر از سوراخ‌های کاشت مو که به آن تریپوفوبیا نیز گفته می‌شود، ترس دارید، این امر می‌تواند مشکل‌ساز شود. رشد موها می‌تواند به پوشاندن این زخم‌ها کمک و آن‌ها را غیرقابل‌ شناسایی کند؛ اما اگر موهایتان را کوتاه نگه دارید یا بتراشید جای زخم‌ها می‌توانند از نزدیک بسیار محسوس شوند.

  جای زخم

  2. رشد موی ضعیف و یکدست نبودن آن

  مانند هر عمل جراحی کاشت مو، اگر جراحی از نظر استراتژیک شکست بخورد، رشد مو ضعیف خواهد بود. همچنین کاشت مو در زاویه نامناسب باعث می‌شود تا از خط موی شما جدا به نظر برسد و ظاهر یکدستی نداشته باشد. با انتخاب یک جراح متخصص و کلینیک درست احتمال بروز چنین عوارضی تا حد زیادی کم خواهد شد.

  3. شوک ریزش مو

  یک عارضه جانبی موقت کاشت مو با روش نیوگرافت و دیگر روش‌ها افلوویوم بعد از عمل است که به‌ عنوان شوک ریزش مو شناخته می‌شود. این عارضه زمانی رخ می‌دهد که تک‌تک فولیکول‌های مو از بین می‌روند و فقط مدت کوتاهی موهای شما در این حالت باقی می‌ماند تا چرخه رشد طبیعی مو از سر گرفته شود.

  4. عوارض دیگر

  پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل می‌تواند از بروز عوارض جانبی پس از جراحی جلوگیری کرده یا آن را محدود کند. برخی از بیماران ممکن است رشد ضعیف مو، فولیکولیت و اسکار کلوئیدی را در سرتاسر پوست سر تجربه کنند. خوشبختانه، عوارض شدید یا نامطلوب کاشت مو با این روش بسیار نادر است؛ اما برخی از بیماران شاید عوارض شدید زیر را تجربه کنند:

  • نکروز جلدی (عفونت‌های پوستی)
  • ادم (تجمع مایعات)
  • لیکن پلانپیلاریس (التهاب)
  • آلوپسی آره‌آتا (یک بیماری خود ایمنی)

  هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت

  هزینه این نوع عمل کاشت مو در درجه اول به مقدار موهای مورد نیاز برای کاشت و شدت ریزش موی شما بستگی دارد. بیمارانی که ریزش موی گسترده‌تری دارند ممکن است هزینه‌های بیشتری بپردازند. قیمت‌ها همچنین بسته به شهرت کلینیک مو، انتخاب جراح بسیار باتجربه و پرطرفدار متفاوت باشد.

  شما می‌توانید با مراجعه به یک کلینیک تخصصی چون کلینیک زیبایی دلوان و انتخاب یک جراح مجرب و دارای شهرت در مورد جزئیات این روش چون مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت و هزینه اطلاعات لازم را کسب کرده و ببینید گزینه مناسبی برای انجام آن هستید یا خیر. کلینیک دلوان با سال‌ها سابقه در زمینه به‌روزترین متدهای کاشت مو نوید ظاهری جذاب و جدید را به شما می‌دهد.

  هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت

  سخن پایانی

  نیوگرافت یک روش پیشرفته، مدرن و موثر برای بازگرداندن رشد مو و بهبود وضعیت موهای نازک و ضعیف شما است. بهبودی سریع و کمترین جای زخم را دارد و می‌تواند نتایج بهتری نسبت به گزینه‌های جراحی کاشت موی قدیمی داشته باشد. گفته می‌شود که پیوند موی نیوگرافت معیارهای خاصی برای واجد شرایط بودن دارد. برای واجد شرایط بودن به موهای اهداکننده کافی در پشت یا دو طرف سر خود نیاز دارید؛ بنابراین، برای افرادی که از ریزش موی گسترده یا کامل رنج می‌برند، گزینه نامناسبی است. در نهایت هزینه کاشت مو به روش نیوگرافت را هم باید در نظر داشته باشید و بعد این روش را انتخاب کنید.

  سوالات متداول

  • چرا هزینه نیوگرافت بالا است؟

  هزینه کاشت مو به این روش به تبحر جراح و تعداد موی مورد نیاز برای کاشت بستگی دارد. همچنین استفاده از دستگاه‌های به‌روز و خاص باعث بالا رفتن هزینه آن می‌شود که با وجود عوارض جانبی اندک ارزش امتحان کردن را دارد.

  • بهترین کاندید برای نیوگرافت کیست؟

  افرادی که موهای سالم و قوی برای پیوند در پشت سر و کناره‌های سر دارند و ریزش مو و طاسی در آن‌ها به ‌صورت گسترده نیست.

  • آیا در مراحل کاشت مو به روش نیوگرافت نیاز به بیهوشی عمومی است؟

  خیر، در اغلب موارد با بی‌حسی موضوعی این روش کاشت انجام می‌شود و نیاز به بیهوشی عمومی نیست.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. شما باید آزمایشات کامل را قبل از کاشت مو را بدهید تا وضعیت سلامتی مشخص شود.

   1. مدت زمان کاشت بستگی به منطقه طاسی دارد. ولی به طور معمول بین 4 الی 12 ساعت طول می‌کشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com