مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو
اشتراک‌گذاری

عوارض مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو

مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو
 • بی‌شک کاشت مو یک ‌راه مناسب برای افرادی است که دچار ریزش و یا کاهش مو شده‌اند. در این جراحی موهای سالم از قسمت‌های مناسب سر جدا و به محلی که از پیش برای کاشت در نظر گرفته ‌شده پیوند داده می‌شود. در این عمل، زیبا جو انتظار دارد با صرف هزینه و وقتی‌ که برای پیوند مو خرج کرده است نتیجه موفقیت‌آمیزی کسب کند؛ اما شرط اول برای داشتن بهترین نتیجه بعد از کاشت رعایت تک‌تک نکات مراقبتی است که مهم‌ترین شرط آن عدم مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو خواهد بود.

  دخانیات از هر نظر برای سلامتی انسان مضر است و می‌تواند به تک‌تک اجزای بدن مانند ریه‌ها، قلب، مغز، بینایی و حتی کیفیت و تراکم مو آسیب وارد کند. کشیدن سیگار بعد از کاشت مو باعث بالا رفتن سطح نیکوتین در بدن می‌شود که همین امر می‌تواند شانس شما را برای داشتن یک پیوند موی موفق کم کند. در این مقاله از دلوان کلینیک با ما باشید تا در مورد تمامی عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو صحبت کنیم.

  آیا مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو مضر است؟

  عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو

  مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو از مهم‌ترین دلایلی است که می‌تواند باعث ریزش مو شود. نیکوتین و دیگر مواد شیمیایی موجود در سیگار از طریق دهان، بینی و ریه‌ها جذب ‌شده و از طریق خون به فولیکول‌های مو رسیده و ایجاد التهاب، عفونت و آسیب‌پذیری می‌کند. به‌علاوه نیکوتین موجود در سیگار می‌تواند موجب افزایش فشارخون، کاهش سطح ویتامین و حتی سفیدی موهای کاشته شده شود. از این ‌رو عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو می‌تواند به‌ طور جد اثر مخرب در کاشت مو و ابرو داشته باشد.

  با توجه به آثار مخربی که از دخانیات گفته شد و تحقیقات گسترده محققان می‌توان گفت کشیدن سیگار بعد از کاشت مو احتمال ریزش موهای تازه کاشته شده را تا 2 برابر افزایش می‌دهد. دانشمندان در سال 2020 تحقیقات جامعی به روی 1000 نفر از افراد داوطلب با شرایط سنی و جسمی مختلف انجام دادند. این آزمایش با هدف بررسی رابطه میان افزایش نیکوتین و ریزش مو بخصوص مصرف قلیان و سیگار بعد از کاشت مو انجام شد. محققان این هزار نفر را در 2 گروه 500 نفره تقسیم‌بندی کردند که نتیجه در جدول زیر ذکر شده است:

  گروه‌ها ماده تحت آزمایش نتیجه
  500 نفر در گروه اول مصرف سیگار و قلیان 425 نفر با ریزش مو
  500 نفر در گروه دوم عدم مصرف سیگار و هر ماده دخانیاتی 200 نفر ریزش مو

   

  عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو

  مواد مضر درون سیگار

  بی‌شک مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو می‌تواند نتایج مخربی را در بر داشته باشد، اما به ‌غیر از مضرات مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو و ایجاد ریزش و حتی طاسی سر، انواع مواد دخانیاتی می‌توانند صدمات جبران‌ناپذیری را به اجزای بدن شما مانند قلب، ریه‌ها و حتی عملکرد دستگاه گوارش وارد کنند.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

  نیکوتین موجود در سیگار به‌ سرعت وارد جریان خون شده و تنها ظرف 30 ثانیه به مغزتان می‌رسد و از همین رو می‌تواند به ‌سرعت در پوست، مو و گرافت‌های تازه منتقل ‌شده اثر مخرب ایجاد کند. مواد دخانیاتی به ‌غیر از نیکوتین شامل مواد مضر و شیمیایی دیگری هم هستند که عبارت‌اند از:

  • مونوکسید کربن
  • آمونیاک
  • دی متیلوزامین
  • آکرولئین
  • آزبست
  • آرسنیک
  • بنزن
  • گاز رادون

  تمامی این مواد توانایی کاهش ایمنی بدن و احتمال افزایش عفونت بعد از کاشت را به وجود می‌آورند. به همین دلیل بعد از کاشت مو در کلینیک زیبایی دلوان، مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک به شما در مورد عدم مصرف دخانیات و همچنین عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو هشدار می‌دهند.

  عوارض مصرف سیگار بعد از کاشت مو

  مطالب مرتبط: بهترین فصل کاشت مو

  عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو

  همان‌طور که پیش‌تر گفتیم مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو تأثیر مستقیم و منفی بر روی فولیکول‌های تازه منتقل ‌شده دارد، زیرا نیکوتین علاوه بر اثرات مخرب بر گردش خون، باعث غلظت خون و کمبود اکسیژن در خون نیز می‌شود. همین سه عامل کافی است تا عمل کاشت مو شما نتیجه خوبی نداشته باشد. با وجود اینکه عمل کاشت مو جزو عمل‌های کم عارضه و تقریباً بدون مشکل است؛ اما مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو می‌تواند عوارض مخربی با خود به همراه داشته باشد که این عوارض شامل موارد زیر است:

  • کبودی و تورم بعد از کاشت

  یکی از عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو وجود کبودی‌های طولانی‌مدت است. در اغلب موارد بعد از کاشت مو یا ابرو ممکن است اطراف محل کاشت تورم و کبودی‌هایی ایجاد شود که کشیدن سیگار بعد از کاشت مو می‌تواند این کبودی و تورم را شدیدتر و دوره درمان را طولانی‌تر کند.

  • ضعیف شدن گرافت‌ها و فولیکول‌های تازه منتقل ‌شده

  ضعیف شدن گرافت‌ها و فولیکول‌های تازه منتقل ‌شده

  در کاشت مو و یا کاشت ابرو موهایی که تازه منتقل ‌شده بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند و برای تقویت و ماندگاری به تغذیه و اکسیژن نیاز دارند. مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو به دلیل عدم اکسیژن‌رسانی، غلظت خون و کاهش سطح ویتامین‌های بدن باعث تضعیف و نابودی فولیکول‌های تازه منتقل ‌شده می‌شوند.

  • ایجاد عفونت در ناحیه کاشته شده

  از جمله عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو همین مورد ایجاد عفونت در ناحیه تازه کاشت شده است. بعد از کاشت مو، پوست ناحیه کاشت شده دارای جراحت‌های ریزی است که با مصرف سیگار و قلیان به دلیل دود و مواد شیمیایی موجود در این مواد احتمال ایجاد عفونت در ناحیه تازه کاشته شده و یا بخیه‌های سر افزایش پیدا می‌کند.

  • طولانی شدن دوره نقاهت

  از دیگر عوارض مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو می‌توان به طولانی شدن دوره نقاهت اشاره کرد. عدم گردش خون و اکسیژن کافی به پوست سر موجب طولانی شدن دوره نقاهت و از دست رفتن گرافت‌های تازه کاشت شده می‌شود.

  • افزایش احتمال خونریزی

  شاید باورتان نشود و یا عوارض ناشی از کشیدن سیگار بعد از کاشت مو را دست‌کم بگیرید! اما در بعضی موارد مصرف دخانیات بعد از کاشت مو احتمال خونریزی را افزایش می‌دهد.

  چه مدت بعد از کاشت مو می‌توان سیگار کشید؟

  چه مدت بعد از کاشت مو می‌توان سیگار کشید؟

  اگر برای کاشت مو و یا ابرو به کلینیک زیبایی دلوان مراجعه می‌کنید، باید بگوییم شما بهترین انتخاب را داشته‌اید. تیم مشاوران حرفه‌ای و همچنین پزشکان مجرب و باتجربه این کلینیک می‌توانند علاوه بر بهترین کاشت مو و ابرو، توصیه‌ها و نکات بسیار مهمی را در حفظ و مراقبت از موهای تازه کاشته شده به شما ارائه دهند.

  در مورد اینکه چه مدت بعد از کاشت می‌توان از سیگار، قلیان و یا انواع دخانیات استفاده کرد باید گفت بهترین زمان برای مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو حدوداً 2 الی 3 هفته بعد از کاشت است. همان‌طور که در قسمت‌های دیگر مقاله گفته ‌شد موهای تازه کاشته شده علاوه بر نظافت، نیاز به اکسیژن‌رسانی و تغذیه کافی برای ماندگاری دارند و تنها با رعایت تک‌تک نکات مراقبتی شما می‌توانید بهترین نتیجه را از کاشت خود داشته باشید.

  سخن پایانی

  کشیدن سیگار بعد از کاشت مو

  آنچه در این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو بود. کشیدن سیگار بعد از کاشت مو یکی از عوامل جدی ایجاد اختلال در عمل پیوند مو و ابرو است. از جمله عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو می‌توان به مواردی چون طولانی شدن دوره نقاهت، افزایش حساسیت و آسیب‌پذیری در فولیکول‌های پیوندی، افت سطح ویتامین موجود در خون، اختلال در رشد موهای پیوند داده ‌شده، افزایش احتمال خونریزی و عفونت و … اشاره کرد.

  شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی دلوان علاوه بر تجربه یک کاشت عالی و موفق نسبت به تک‌تک نکات آموزشی و مراقبتی از پوست و موهایتان برای قبل و بعد از کاشت مو و ابرو از مشاورین و متخصصان باتجربه این کلینیک بهره‌مند شوید.

  سوالات متداول

  آیا سیگارهای الکترونیک مانند پاد و ویپ هم مانند مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو عوارض دارند؟

  برای پاسخ به این سوال باید گفت همان‌طور که قلیان و سیگار به دلیل وجود نیکوتین و مواد شیمیایی و مضر درون خود موجب ریزش و کاهش موهای تازه کاشته شده می‌شوند، این دستگاه‌ها هم به دلیل وجود سالت و جویس حاوی نیکوتین می‌توانند شرایط را برای از دست رفتن گرافت‌های تازه کاشته شده فراهم کنند.

  آیا پیپ کشیدن هم مانند مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو عوارض ایجاد می‌کند؟

  عوارض قلیان و سیگار بعد از کاشت مو و مصرف کلیه مواد دخانیاتی مانند پیپ، ویپ، سیگار برگ و هر ماده نیکوتین‌دار دیگری می‌تواند خطر احتمال عفونت، خونریزی و از دست رفتن گرافت‌های تازه کاشته شده را به همراه داشته باشد.

  آیا در دوران نقاهت می‌توان از آدامس نیکوتین دار استفاده کرد؟

  بله شما بعد از کاشت می‌توانید از انواع آدامس‌ها و آب‌نبات‌های نیکوتین‌دار استفاده کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com