بهترین فصل کاشت مو
اشتراک‌گذاری

بهترین فصل کاشت مو ؛ بررسی 4 فصل سال و معرفی بهترین زمان کاشت مو

بهترین فصل کاشت مو
 • اکثر آقایان و برخی بانوان به دلیل افزایش سن و یا دلایل مختلف دچار ریزش مو می‌شوند و کاشت مو به‌ عنوان روش دائمی برای رشد طبیعی مو می‌تواند موهایی زیبا و پرپشت را به شما هدیه دهد. با اینکه عدم اتلاف وقت برای انجام کارها ضروری است، اما توصیه می‌شود کاشت مو در فصول متعادل با توجه به شرایط آب‌وهوایی انجام شود تا نتیجه موثری را به ارمغان آورد. بهترین فصل کاشت مو را می‌توان با توجه به نظر پزشک متخصص و همچنین شرایط بدنی بیمار تعیین کرد.

  توجه داشته باشید که عجله کردن برای رسیدن به موهای پرپشت می‌تواند مشکل‌ساز شود، البته این امر برای افرادی که مدت‌ها با مشکل ریزش مو دست‌وپنجه نرم می‌کنند طبیعی است؛ اما بایستی قبل از اقدام به کاشت، کلینیک مناسب و معتبری را انتخاب کرده و سپس با مشورت پزشک بهترین زمان کاشت مو را تعیین و سپس اقدام به کاشت کنید تا نتیجه مناسبی را به دست آورید.

  بهترین فصل کاشت مو

  بهترین زمان کاشت مو

  عمل کاشت مو یکی از آسان‌ترین عمل‌های جراحی بوده که به راحتی انجام می‌شود، اما اصلی‌ترین موردی که افراد را نگران می‌کند ریکاوری و بهبود است که همانند سایر عمل‌های جراحی نیاز به زمان دارد. در کاشت مو بایستی محل کاشت تمیز نگه داشته شود تا به هیچ‌ عنوان عفونتی به وجود نیاید. دو هفته ابتدایی بعد از کاشت نیز مهم‌ترین بازه شناخته می‌شود تا بهبودی رخ دهد و شما می‌توانید بعد از 6 تا 8 هفته به روتین زندگی خود برگردید و نتایج کاشت را به صورت کامل مشاهده کنید. حال برای انتخاب بهترین فصل کاشت مو ما تمام موارد و فصول را بررسی کرده‌ایم تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرده و عملی موفق را تجربه کنید.

  بهترین زمان کاشت مو؛ فصل بهار

  در فصل بهار دمای هوا در اکثر روزها متعادل است اما وجود بادهای بهاری و یا بارش‌های مقطعی نیز دور از انتظار نیست. در این فصل به دلیل مناسب بودن هوا رفت‌وآمد به کلینیک و ملاقات با پزشک نیز به راحتی انجام می‌شود و شما می‌توانید با شروع سالی جدید موهای پرپشتی را تجربه کنید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

  البته توجه داشته باشید که باران و باد می‌توانند خطری جدی برای موهایتان به شمار آیند، همچنین تابش مستقیم آفتاب نیز ضرر داشته و نیاز به ضد آفتاب خواهید داشت (استفاده از کلاه نیز می‌تواند راه‌حل منطقی برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید باشد). بهترین فصل کاشت مو برای شما می‌تواند قبل از تعطیلات نوروز باشد تا بتوانید در زمان تعطیلات استراحت کرده و پس از گذراندن دوره نقاهت به انجام کارهای خود بپردازید.

  بهترین زمان کاشت مو؛ فصل تابستان

  بهترین زمان در فصل تابستان برای کاشت مو

  تابستان می‌تواند با توجه به شهری که در آن زندگی می‌کنید، بهترین زمان برای کاشت مو باشد. در این فصل میوه‌های مفیدی هستند که می‌توانند تأثیر مثبتی در گذراندن دوران نقاهت شما داشته باشند. همچنین در صورتی ‌که فصل تابستان را در قسمت ییلاقی می‌گذرانید می‌توانید اقدام به کاشت کرده و از تعطیلات تابستانی برای استراحت بهره‌مند شوید.

  توجه داشته باشید که اگر در شهرهای جنوبی ایران زندگی می‌کنید و گرما در این فصل بسیار طاقت‌فرسا است، این فصل زمان مناسب برای کاشت مو نخواهد بود؛ زیرا پوست سر خشک شده و در اثر نور خورشید آسیب‌های مختلفی وارد می‌شود. همچنین حمام‌های زودبه‌زود، استفاده از استخر (6 ماه اول بعد از کاشت) و… کاملاً مضر است، از این ‌رو کاشت مو در فصل تابستان برای همه افراد توصیه نمی‌شود.

  زمان مناسب برای کاشت مو؛ فصل پاییز

  بهترین زمان کاشت مو در پاییز

  اگر بخواهیم شرایط دمایی را در نظر بگیریم، پاییز می‌تواند بهترین فصل کاشت مو به حساب آید. در این فصل تأثیر نور آفتاب کمتر بوده و امکان عرق کردن به صفر می‌رسد و بدین ترتیب نیازی به حمام روزانه نخواهید داشت. از دیگر دلایلی که این فصل به عنوان گزینه‌ای ایده‌آل شناخته می‌شود، رشد مو در عید نوروز است و می‌توانید در سفرهای نوروزی و عکس‌های خانوادگی جذاب‌تر به نظر برسید.

  البته نکته قابل توجه این است که در برخی از شهرها هوا در فصل پاییز بسیار سرد است و فشار کاری و درسی نیز در این فصل بسیار زیاد بوده و در نتیجه زمان استراحت کوتاه خواهد بود.

  با توجه به موارد گفته شده کلینیک زیبایی دلوان می‌تواند با مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم بهترین زمان کاشت مو را مشخص کرده و به شما کمک کند. بد نیست این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که تغییرات آب‌وهوایی در پاییز نیز برای گذراندن دوره بهبود خوب نیست و به همراه داشتن ضد آفتاب و کلاه نیز ضروری است. همچنین پس از کاشت ریزش مو و جای زخم نیز بسیار واضح بوده و ممکن است شما را معذب کند؛ از این ‌رو با در نظر داشتن موارد گفته شده باید فصل مناسبی را برای کاشت انتخاب کنید.

  کاشت مو در فصل زمستان

  کاشت مو در فصل زمستان

  برخی از افراد معتقدند که بهترین فصل کاشت مو زمستان است؛ زیرا به دلیل سردی هوا بدن عرق نکرده و نیازی به استحمام روزانه نیست، اما توجه داشته باشید که سرما و خشک بودن هوا باعث از بین رفتن رطوبت مو شده و آن‌ها را مستعد آسیب می‌کند. همچنین بارش باران و برف نیز پوست سر را در معرض عفونت قرار داده و احتمال آسیب‌های مختلف است. در زمستان غذاهای مفید نیز نسبت به سایر فصل‌ها محدود است و به همین دلیل بایستی از ویتامین‌های مختلف برای تقویت خود استفاده کنید.

  فاکتورهایی مهم در انتخاب بهترین فصل برای کاشت مو

  کاشت مو در کدام فصل بهتر است؟

  دمای محل زندگی: در مرحله اول باید دمای شهری که در آن ساکن هستید را در نظر بگیرید. به ‌عنوان مثال شهرهای جنوبی در تابستان گرمای طاقت‌فرسایی دارد، در حالی‌ که شهرهای شمال غربی نیز زمستانی سخت را می‌گذرانند و به همین دلیل با در نظر داشتن شرایط محل زندگی خود بهترین زمان برای کاشت مو را انتخاب کنید.

  راحتی شخصی: تحمل خود را در شرایط مختلف آب‌وهوایی در نظر داشته باشید و در صورتی ‌که فصل‌هایی با آب‌وهوای معتدل را ترجیح می‌دهید پاییز و یا بهار را انتخاب کنید.

  شرایط ریکاوری: در هر فصلی مزایا و معایب مختلفی وجود دارد، برای مثال در فصل تابستان زمان بیشتری برای ریکاوری و استراحت دارید ولی تعرق و استحمام روزانه مضر است. در فصل پاییز دمای هوا دمای کنترل‌ شده‌ای برای بهبودی بوده ولی فشار کاری و درسی بیشتر است.

  آماده‌سازی: علاوه ‌بر انتخاب بهترین فصل برای کاشت مو مناسب لازم است برای داشتن عمل مناسب رژیم غذایی سالم، مشورت با پزشک، قطع داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شود و… را در نظر داشته باشید تا جراحی موفقی را پشت سر بگذارید.

  سخن پایانی

  برای انجام کاشت مو لازم است موارد مختلف را در نظر داشته باشید تا بتوانید عمل موفقیت‌آمیزی را تجربه کنید. یکی از مهم‌ترین فاکتورها انتخاب بهترین فصل برای کاشت مو است و بایستی بتوانید با توجه به شرایط آب‌وهوایی شهری که در آن ساکن هستید، واکنش بدن و موارد دیگر گزینه مناسب‌تری را انتخاب کنید. کلینیک زیبایی دلوان با استفاده از تیمی متخصص و قوی در زمینه کاشت مو می‌تواند مشاوره‌های لازم را در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید جذابیت چهره خود را با موهای پرپشت چند برابر کنید.

  اگر در شهرهایی زندگی می‌کنید که شرایط آب‌وهوایی در فصل بهار مناسب است، توصیه می‌شود فصل بهار را انتخاب کنید و یا در صورتی که تابستانی با هوای متعادل دارید بایستی بهترین زمان کاشت مو شما تابستان باشد.

  زمان مناسب برای کاشت مو

  سوالات متداول

  بهترین فصل کاشت مو چه فصلی است؟

  زمان مناسب برای کاشت مو با توجه به آب‌وهوای شهری که در آن زندگی می‌کنید و شرایط کاری شما می‌تواند متفاوت باشد.

  برای انتخاب بهترین زمان کاشت مو چه کاری باید انجام دهیم؟

  در مرحله اول لازم است با پزشک خود مشورت کرده و تمام شرایط را شرح دهید تا بتوانید بهترین زمان را با توجه به موارد موجود انتخاب و سپس اقدام به کاشت کنید.

  آیا تغذیه در دوران نقاهت مهم است؟

  در دوران ریکاوری بهتر است از میوه‌های مختلف استفاده شود تا ویتامین‌های بدن تأمین شده و بدن به سرعت بهبود یابد و بتوانید به کارهای خود رسیدگی کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com