علائم کاشت مو موفق
اشتراک‌گذاری

بررسی نشانه های کاشت مو موفق

علائم کاشت مو موفق
 • کاشت مو یک جراحی زیبایی هیجان‌انگیز با نتایج فوق‌العاده است. درصد کمی از این نوع عمل زیبایی با شکست مواجه می‌شود؛ اما حقیقت این است که موفقیت‌آمیز بودن آن 100٪ تضمین نمی‌شود و گاهی همه‌چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود. برای همین بهتر است با مهم‌ترین علائم و نشانه کاشت مو موفق آشنا بود تا کوچک‌ترین مشکل را در طی این روند شناسایی کنید.

  در این مقاله، در مورد اینکه علائم کاشت مو موفق چیست و باید چه انتظاری بعد از روند بهبودی داشته باشید صحبت شده است. همچنین موارد ضروری را که باید برای اطمینان از موفقیت عمل خود انجام دهید، بررسی شده است.

  اصلی‌ترین نشانه‌های کاشت موی موفق چیست؟

  موفقیت هر روش درمانی و عمل زیبایی در گرو عوامل بسیاری خواهد بود. برای عمل زیبایی کاشت مو هم عوامل دخیل در موفقیت یا شکست بسیار متعدد است. همچنین نشانه‌هایی وجود دارد که با کمک آن‌ها پی خواهید برد که کاشت موی شما موفق است یا خیر. در کل مهم‌ترین نشانه‌های کاشت مو موفق را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  1.    بهبود جای زخم

  یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین نشانه‌های موفقیت جراحی کاشت مو شروع فرآیند بهبود جای زخم است. این امر به‌خصوص در روش‌هایی که پوست سر برای برداشت گرافت برش داده می‌شود، بیش از سایر روش‌ها مشهود خواهد بود. بهبود زخم باعث خواهد شد احتمال بروز خونریزی و عفونت تا حد زیادی کم شود که در موفقیت‌آمیز بودن کاشت مو اثر منفی دارد.

  بهبود جای زخم

  2.    بهبود خارش و دیگر عوارض جانبی کاشت مو

  دیگر نشانه کاشت مو موفق کم شدن عوارض جانبی این روش جراحی چون خارش و سوزش است. البته باید توجه داشته باشید که خارش و سوزش جزو طبیعی‌ترین عوارض بعد از کاشت بوده و نشان می‌دهد پیوند مو به ‌درستی انجام شده است. درصد خارش و سوزش در روزهای نخست بعد از کاشت بالا بوده و به‌ مرور کم خواهد شد.

  3.    ریزش موهای کاشته شده

  مو به‌ صورت طبیعی درگیر فرآیند ریزش و رشد مجدد است. این امر در صورتی‌ که شدید نباشد، کاملاً طبیعی است. یکی از نشانه‌ها و علائم کاشت مو موفق رفتار طبیعی موهای پیوند شده درست مانند دیگر موهای شما است. همچنین باید اشاره کرد موهای کاشته شده باید دچار ریزش شوند تا مسیر برای رشد موهای جدید باز شود. این ریزش مو ممکن است تا پایان سال اول بعد از کاشت ادامه پیدا کند.

  ریزش موهای کاشته شده

  4.    عدم عفونت

  یکی از مواردی که احتمال شکست کاشت مو را بالا می‌برد، ایجاد عفونت در زخم‌ها و پینه‌ها روی سر است که نشانه رعایت نکردن دستورالعمل‌ها و نکات مراقبتی بعد از کاشت خواهد بود. همچنین مواردی چون آلودگی محیطی، گرد‌وغبار و حتی لمس پوست سر می‌تواند باعث بروز عفونت شود. در صورتی ‌که چنین عوارضی را بعد از کاشت مو تجربه نکردید، از نشانه‌های موفقیت‌آمیز بودن این روش درمانی و زیبایی است.

  بیشتر بخوانید: مزوتراپی بعد از کاشت مو

  5.    رشد موهای پیوند شده بعد از 6 تا 7 ماه

  اگر کاشت مو انجام داده‌اید، نباید انتظار داشته باشید که رشد موها بلافاصله بعد از کاشت رخ دهد، بلکه نیاز به سپری شدن دوران نقاهت و کاهش ریزش موهای کاشته شده است. مهم‌ترین نشانه کاشت مو موفق، رشد موهای کاشته شده بعد از گذشت 6 الی 7 ماه خواهد بود. پس نباید در مورد رشد موها عجول باشید و بخواهید نتایج را زودتر از موعد مقرر ببینید.

  رشد موهای پیوند شده بعد از 6 تا 7 ماه

  6.    متراکم شدن موها بعد از گذشت یک سال

  نتایج نهایی کاشت مو موفق بعد از گذشت یک سال خود را نشان خواهد داد. موهای کاشته شده درست عین موهای طبیعی شما رشد خواهد کرد تا ظاهری زیبا و طبیعی برای شما به ارمغان بیاورند. بعد از آن می‌توانید آن‌ها را سشوار کشیده، اصلاح و پیرایش کرده یا با اتو مو صاف کنید.

  چه عواملی در موفقیت‌آمیز بودن کاشت مو اثر دارد؟

  انتخاب یک کلینیک کاشت مو با شهرت بالا تضمین می‌کند که بهترین درمان را به بیماران ارائه می‌دهد، زیرا رضایت بیمار برای آن‌ها در اولویت است و اهمیت دارد. این کلینیک‌ها همچنین با تکنیک‌های پیشرفته مانند روش Sapphire DHI که میزان موفقیت کاشت مو را افزایش می‌دهد، به ‌خوبی آشنا هستند. دیگر موارد که برای موفق شدن کاشت مو باید به آن توجه داشته باشید شامل موارد زیر می‌شود:

  • اکثر بیماران دچار ریزش مو نمی‌دانند که معیارهای خاصی می‌تواند آن‌ها را واجد شرایط کاشت مو کند. اگر موهای اهداکننده کافی ندارید یا هر بیماری منتقل شده از طریق خون دارید، واجد شرایط پیوند مو نیستید. حتی اگر به نحوی این موارد را دور بزنید و پیوند را انجام دهید، ممکن است نتایج وحشتناکی داشته باشد و علائم کاشت مو موفق را مشاهده نکنید. در چنین شرایطی، شما باید به دنبال روش دیگری برای ترمیم مو باشید.

  بیشتر بخوانید: دوام و ماندگاری کاشت مو

  • بیشتر شکست‌های کاشت مو تقصیر جراح نیست، بلکه تقصیر بیمار است. اگر شما پس از عمل تمام دستورالعمل‌های داده‌ شده را رعایت نکنید، به ‌احتمال ‌زیاد با پیوند موی ناموفق مواجه خواهید شد. از رژیم غذایی گرفته تا مراقبت از مو و وضعیت خواب، همه‌چیز می‌تواند بر نتایج نهایی شما تأثیر بگذارد.

  چه عواملی در موفقیت‌آمیز بودن کاشت مو اثر دارد؟

  کاشت مو ناموفق چگونه به نظر می‌رسد؟

  پیوند موی ناموفق پیوندی است که نتایج مورد انتظار را به همراه ندارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید طاسی سر یا کم‌پشتی موهای خود را بپوشانید، یک پیوند ناموفق باعث می‌شود پوست سر به‌ صورت پراکنده مشخص باشد یا موهای کاشته شده‌ اصلاً رشد نکنند. با این ‌حال، درجه شکست و موفقیت در هر فردی متفاوت است.

  کاشت مو ناموفق چگونه به نظر می‌رسد؟

  برخی از بیماران نشانه کاشت مو موفق را مشاهده می‌کنند، اما نتیجه نهایی انتظارات آن‌ها را برآورده نخواهد کرد. برای همین آن را یک شکست تلقی می‌کنند. برای برخی دیگر، پیوند مو به‌ طور کامل شکست می‌خورد. کاشت موی کاملاً ناموفق پیوندی است که در آن بیش از 30 درصد از موهای پیوند شده زنده نمی‌مانند. برای جلوگیری از چنین امری رعایت نکات زیر اهمیت دارد:

  • از اصطکاک سر به بالش، کلاه و… خودداری کنید.
  • به ‌طور کامل از نوشیدن الکل بعد از جراحی خودداری کنید.
  • ورزش یا فعالیت شدید نداشته باشید.
  • از قرار گرفتن بیش ‌از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید.
  • دوش گرفتن با آب بسیار گرم یا سرد غدغن است.
  • یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید.
  • سر خود را دقیقاً طبق دستور جراح بشویید.

  سخن پایانی

  مهم‌ترین نشانه کاشت مو موفق رشد گرافت‌های پیوند شده بعد از دوران نقاهت و ریزش اولیه درست مانند موهای طبیعی است. این امر در گرو رعایت نکات مراقبتی بعد از کاشت خواهد بود. همچنین باید یک کلینیک معتبر و پزشک باتجربه را برای کاشت انتخاب کنید که درصد موفقیت کاشت موی بالایی داشته باشند. کلینیک زیبایی دلوان با بهره‌مندی از پزشکان باتجربه و متبحر و تجهیزات به‌روز موفقیت‌آمیز بودن کاشت موی شما را تضمین خواهد کرد.

   سوالات متداول

  • اگر کاشت مو شکست خورد چه‌کاری می‌توانید انجام دهید؟

  می‌توانید عمل دوم کاشت را ترجیحاً با جراح دیگری امتحان کنید. اگر متوجه شدید که واجد شرایط برای پیوند دوم نیستید، می‌توانید انواع دیگر روش‌های ترمیم مو مانند لیزر درمانی یا تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) را امتحان کنید.

  • مهم‌ترین علائم و نشانه کاشت مو موفق چیست؟

  بهبود جای زخم، بهبود خارش و دیگر عوارض جانبی کاشت مو، ریزش موهای کاشت شده، عدم عفونت، رشد موهای پیوند شده بعد از 6 تا 7 ماه و متراکم شدن موها بعد از گذشت یک سال از مهم‌ترین علائم کاشت مو موفق است.

  • چه عواملی در موفق بودن کاشت مو اثر دارد؟

  انتخاب یک کلینیک کاشت مو با شهرت بالا، واجد شرایط بودن فرد برای کاشت مو و رعایت دستورالعمل‌های داده ‌شده برای قبل و بعد از کاشت از شروط اصلی موفق بودن آن است.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com