تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ
اشتراک‌گذاری

تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ
 • آیا می‌دانید که ابروها قاب صورت ما هستند و ایجاد هر نوع تغییر در آن‌ها، یک تفاوت چشمگیر در چهره ایجاد می‌کند؟ اگر به دنبال ایجاد تغییر روی ابروهای خود هستید یا به‌ طور طبیعی از نعمت ابروهایی پر و خوش‌حالت محروم مانده‌اید، احتمالاً به سراغ روش‌های جایگزین همچون کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ خواهید رفت. برای اینکه بدانید کدام یک برای شما مناسب است، باید ابتدا تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ را بدانید.

  در این مقاله، به مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ می‌پردازیم تا بتوانید در مورد اینکه کدام روش برای شما بهتر است، تصمیمی آگاهانه بگیرید. در این راستا، در مورد ماندگاری هر روش، ظرافت و طبیعی بودن ظاهر هر کدام، مدت زمان بهبودی، میزان درد و هزینه هر روش بحث خواهیم کرد. در پایان، بی‌شک درک بهتری از تکنیک‌های کاشت ابرو و میکروبلیدینگ خواهید داشت.

  میکروبلیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

  میکروبلیدینگ نوعی تتوی آرایشی از نوع نیمه دائمی است که توسط یک ابزار کوچک دستی با یک تیغه برای ایجاد خطوطی مشابه مو در ابروها، اجرا می‌شود. هدف از ابداع میکروبلیدینگ این بود که تتوی ابرو ظاهر طبیعی و پرتری داشته باشد و از حالت مصنوعی که تتوهای قدیمی داشتند، فاصله بگیرد.

  اگر قصد دارید ابروهایتان را میکروبلیدینگ کنید، می‌بایست ابتدا با یک تکنسین باتجربه در این زمینه مشورت کرده تا به شما در مورد حالت و ظاهر ابروی مورد نظرتان مشاوره دهد. هنگامی که در مورد حالت ابرو و تکنیک به توافق رسیدید، تکنسین ناحیه مورد نظر را به طور موضعی بی‌حس می‌کند؛ سپس، تکنسین با استفاده از ابزار مخصوص میکروبلیدینگ، خطوطی ظریف مشابه تار ابرو را طراحی کرده که اجرای کامل آن چیزی حدود 2 ساعت زمان می‌برد.

  رنگ مورد استفاده برای میکروبلیدینگ، معمولاً از مواد معدنی طبیعی ساخته شده، بنابراین برای پوست بی‌خطر است. با این حال، ممکن است ابروها در روزهای آغازین متورم، پوسته پوسته و اندکی زخم شوند. البته این واکنش از طرف پوست، کاملاً طبیعی است و انتظار می‌رود که طی چند روز از بین بروند. وظیفه شما این است که مطابق توصیه متخصص خود، برای مدت مشخصی از شنا کردن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آرایش خودداری کنید.

  میکروبلیدینگ یک تکنیک دائمی نیست؛ اما در صورت مراقبت صحیح، می‌تواند تا دو سال دوام بیاورد و در نهایت محو شود. برای حفظ ظاهر، به طور معمول هر یک یا دو سال یک‌بار نیاز به تمدید خواهد داشت.

  تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

  مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو

  در واقع میکروبلیدینگ یک عمل جراحی نیست، ولی با توجه به این که تماس مستقیم با خون دارد، باید در تصمیم‌گیری، زوایای مختلف را در نظر بگیرید.

  مزایای میکروبلیدینگ

  در سال‌های گذشته، میکروبلیدینگ شدیداً مورد استقبال زیباجویان قرار گرفت. هزینه مناسب و درد بسیار کم در حین اجرای این تکنیک، محبوبیت میکروبلیدینگ را افزایش داد. به صورت خلاصه، موارد زیر لیستی از مزایای میکروبلیدینگ هستند:

  • میکروبلیدینگ می‌تواند ابرویی با ظاهر طبیعی ایجاد کند که پرتر و مرتب‌تر به نظر می‌رسد.
  • این روش نسبتاً بدون درد است.
  • نتایج میکروبلیدینگ می‌تواند تا دو سال پابرجا باقی بماند.
  • هزینه آن نسبت به عمل کاشت ابرو مناسب‌تر است.
  • در صورتی که مورد پسند شما نباشد، امکان پاک کردن آن وجود دارد.
  • یک روش دائمی نیست، پس در صورتی که باعث دل‌زدگی شما شود، بعد از مدتی می‌توانید روشی دیگر را امتحان کنید.

  معایب میکروبلیدینگ

  برای یک تصمیم‌گیری همه‌جانبه، نباید عوارض یک عمل زیبایی را صد درصد نادیده گرفت. البته دقت در انتخاب تکنسین و مرکز معتبر تا حد زیادی ریسک بروز عوارض را پایین می‌آورد. در ادامه، برخی از معایب و عوارض میکروبلیدینگ ابرو را بیان کرده‌ایم:

  • نتیجه میکروبلیدینگ ممکن است آن‌طور که انتظار دارید، طبیعی به نظر نرسند. همه چیز به تبحر و تخصص شخصی بستگی دارد که برای شما میکروبلیدینگ را انجام می‌دهد.
  • متأسفانه میکروبلیدینگ زیر نظر پزشک انجام نمی‌شود.
  • در صورت استفاده از لوازم آلوده یا رعایت نکردن موارد بهداشتی، خطر عفونت و حتی بیماری‌های خطرناک وجود دارد.
  • ممکن است رنگ ابروها به طور ناهموار محو یا به قولی پخش شود. این مورد به کیفیت متریال بستگی دارد.
  • برخی افراد از سبز شدن رنگ میکروبلیدینگ شکایت می‌کنند که این مورد هم ناشی از کیفیت پایین متریال است.
  • برای افرادی که پوست چرب دارند، ماندگاری میکروبلیدینگ بسیار کم‌تر است. پس ممکن است سریع‌تر از افراد دارای پوست خشک، نیاز به ترمیم و پرداخت هزینه مجدد آن باشد.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  اگر به میکروبلیدینگ ابرو به عنوان یک گزینه فکر می‌کنید، مهم است که با تحقیق در این زمینه یک تکنسین مجرب انتخاب کنید و احتمال بروز عوارض میکروبلیدینگ را کاهش دهید. در اینجا چند نکته برای انتخاب تکنسین میکروبلیدینگ آورده شده است:

  • از دوستان یا آشنایان خود که سابقه تتوی ابرو یا میکروبلیدینگ دارند، پرس‌وجو کنید.
  • به دنبال تکنسینی باشید که در زمینه میکروبلیدینگ دارای گواهینامه معتبر و تجربه کافی باشد.
  • برای بحث در مورد فرم و ظاهر ابروی مورد نظر خود، یک جلسه مشاوره ترتیب دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که تکنسین از مواد و تجهیزات باکیفیت استفاده می‌کند و از او بخواهید که در مورد موارد بهداشتی، به صورت دقیق برای شما توضیح دهد.

  مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

  کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

  کاشت ابرو که یکی از خدمات تخصصی کلینیک زیبایی دلوان است، یک نوع جراحی زیبایی محسوب می‌شود که در طی آن، فولیکول‌های مو از یک قسمت از بدن (معمولاً پشت سر) استخراج و در ابروها کاشته می‌شوند. این تکنیک زیبایی پدید آمد تا ابروهای شما به نچرال‌ترین شکل ممکن و برای همیشه، شکل بگیرند و متراکم شوند.

  عمل کاشت ابرو نیز با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. جراح برش‌های کوچکی در ناحیه ابرو ایجاد می‌کند و سپس فولیکول‌های مو را به برش‌ها پیوند می‌زند. فولیکول‌های کاشته شده در نهایت رشد می‌کنند و با سایر موهای ابرو ترکیب می‌شوند تا ظاهری پرتر به ابروهای زیباجو ببخشند.

  عمل کاشت ابرو معمولاً 3 تا 5 ساعت زمان می‌برد. بیمار بعد از جراحی، کمی درد و تورم را تجربه خواهد کرد؛ اما انتظار می‌رود که این علائم در عرض چند هفته از بین بروند. موهای کاشته شده در حدود 3 الی 4 ماه بعد شروع به رشد می‌کنند و نتیجه نهایی بعد از حدود 6 تا 12 ماه قابل مشاهده خواهد بود.

  مزایا و معایب کاشت ابرو

  قبل از هر اقدام زیبایی مرتبط با سلامت، بهتر است تحقیق جامعی در مورد ابعاد مختلف آن داشته باشید تا از مزایا و عوارض احتمالی با خبر شوید. در ادامه مزایا، معایب و عوارض احتمالی کاشت ابرو را بررسی می‌کنیم:

  تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

  مزایای کاشت ابرو

  چند سالی است که کاشت ابرو جایگزین روش‌های قدیمی‌تر همچون میکروبلیدینگ، فیبروز و تتو شده و برای افرادی که طرفدار چهره نچرال هستند، به اولویت اول تبدیل شده است. اگر شما هم به دنبال یک روش طبیعی برای پرپشت کردن و حالت دادن به ابروهای خود هستید، بد نیست نگاهی به مزایای این روش بیندازید:

  • کاشت ابرو یک راه‌حل دائمی برای تقویت ابروهای نازک یا کم پشت است.
  • نتایج حاصل از این روش ظاهری کاملاً طبیعی دارند.
  • این روش نسبتاً ایمن و پربازده است.
  • امکان تغییر حالت ابرو به سلیقه شما در این روش وجود دارد.

  تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

  معایب و عوارض کاشت ابرو

  کاشت ابرو یک عمل جراحی است که خوشبختانه، عوارض چشمگیری ندارد. این عمل جراحی بدون نیاز به بیهوشی و تنها با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و یک عمل سرپایی است. در ادامه، به برخی عوارض و معایب کاشت ابرو اشاره می‌کنیم:

  • احتمال ابتلا به عفونت وجود دارد.
  • ریسک اندکی برای رشد نکردن موهای کاشته شده وجود دارد؛ یعنی ریسک نرسیدن به نتیجه دلخواه صفر نیست!
  • ممکن است تراکم کاشت آن‌ طور که انتظار دارید، طبیعی به نظر نرسد.
  • هزینه این روش در مقایسه با روش میکروبلیدینگ بالا است.
  • چندین هفته نیاز به رسیدگی دارد.

  اگر قصد کاشتن ابرو را دارید، انجام تحقیقات و انتخاب یک جراح مجرب در این زمینه حرف اول را می‌زند. در اینجا چند نکته شایان ذکر برای انتخاب جراح کاشت ابرو وجود دارد:

  • از دوستان یا آشنایان خود که تجربه مشابه داشته‌اند، مشورت بگیرید.
  • به دنبال پزشکی باشید که در حوزه جراحی پلاستیک یا زیبایی تخصص داشته باشد.
  • به اسم و رسم کلینیک‌ها اعتماد 100 درصدی نکنید و در مورد اعتبار کلینیک و یا مطب، به صورت جدی تحقیق کنید.
  • برای بحث در مورد شکل و ظاهر ابروی ایده‌آل خود، یک نوبت مشاوره ترتیب دهید.

  میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو

  تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

  می‌توان اصلی‌ترین تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ را طول عمر آن‌ها معرفی کرد. در واقع کاشت ابرو یک تکنیک دائمی است؛ اما اثر میکروبلیدینگ پس از چند سال محو می‌شود. همچنین، کاشت ابرو یک عمل جراحی است که با انتقال فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده به ابرو صورت می‌پذیرد؛ در حالی که میکروبلیدینگ نوعی تتوی زیبایی بهبود یافته بوده که با استفاده از ابزار کوچک تخصصی، طرحی از تارهای ظریف مو را روی این ناحیه ایجاد می‌کند.

  در اینجا جدولی وجود دارد که تفاوت‌های کلیدی بین کاشت ابرو و میکروبلیدینگ را خلاصه می‌کند:

  فاکتور میکروبلیدینگ کاشت ابرو
  ماندگاری بین 1 تا 3 سال دائمی
  ظاهر نسبتاً طبیعی طبیعی
  دوره نقاهت کمتر از یک هفته بین 1 تا 2 هفته
  میزان درد درد کمتر درد بیشتر
  هزینه هزینه کمتر هزینه بیشتر

   

  به طور کلی، انتخاب بین میکروبلیدینگ و کاشت ابرو به نیازها، بودجه مالی و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. با پرسیدن این 4 سوال از خودتان، متوجه می‌شوید که بین میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو، کدام روش برای شما مناسب‌تر است:

  1. به دنبال راه‌حلی دائمی می‌گردید، یا تجربه یک ترفند زیبایی جدید؟ اگر می‌خواهید یک راه‌حل دائمی با ظاهری شیک و نچرال روی صورت خود اجرا کنید، کاشت ابرو بهترین گزینه برای شما است.
  2. آیا از تیغ جراحی می‌ترسید؟ میکروبلیدینگ یک گزینه بدون درد و خون‌ریزی خواهد بود.
  3. چه عوامل آسیب‌زایی در سبک زندگی‌تان وجود دارد؟ اگر دائماً با فضای باز سر و کار دارید، کاشت ابرو ممکن است برای شما گزینه ایده‌آلی نباشد؛ زیرا تارهای پیوند زده شده به راحتی آسیب می‌بینند. اگر به دنبال روشی هستید که کمتر تحت تأثیر تعریق و تابش آفتاب قرار بگیرد، میکروبلیدینگ گزینه مناسب‌تری است.
  4. چه بودجه‌ای برای این کار مد نظر دارید؟ کاشت ابرو به نسبت میکروبلیدینگ هزینه بیشتری دارد.

  اگر همچنان مردد هستید که کدام روش برای شما مناسب است، توصیه می‌کنیم با یک پزشک یا متخصص زیبایی مشورت کنید.

  کلام آخر

  کاشت ابرو و میکروبلیدینگ، از محبوب‌ترین تکنیک‌ها برای بهبود ظاهر ابرو به شمار می‌روند. با این وجود، مزایا، معایب و تکنیک‌های متفاوتی برای هر یک از آن‌ها مطرح بوده که باعث می‌شود این انتخاب چندان کار پیچیده‌ای نباشد. کافی است بدانید که تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ چیست و ابروی شما دقیقاً به چه تغییراتی نیاز دارد.

  برای مثال، اگر می‌خواهید یک بار برای همیشه از دغدغه مداد کشیدن ابروها رهایی یابید، کاشت ابرو بهترین گزینه برای شما است. با این حال، این روش به نسبت میکروبلیدینگ گران‌تر و تهاجمی‌تر است. در نهایت، مطمئن‌ترین راه برای ایجاد تغییرات آگاهانه در صورت، به نظر یک پزشک یا متخصص زیبایی بستگی دارد. آن‌ها می‌توانند به شما در ارزیابی نیازها و اهدافتان کمک کنند و بهترین روش را پیش روی شما بگذارند.

  مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

  سوالات متداول

  • کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ؟

  میکروبلیدینگ ابرو یک تتوی آرایشی و نیمه دائمی است که در آن با استفاده از ابزار مخصوص، خطوطی ظریف مشابه تارهای ابرو طراحی می‌شوند. از سوی دیگر، کاشت ابرو یک روش جراحی است که فولیکول‌های مو را از ناحیه اهداکننده بدن (معمولاً پشت سر) به ابروها انتقال می‌دهد.

  • میکروبلیدینگ چه عوارضی دارد؟

  میکروبلیدینگ حرفه‌ای هیچ ریسک جدی به همراه نخواهد داشت؛ اما اجرای غیراصولی یا مراقبت‌های نادرست، ریسک بروز عفونت، خونریزی، عدم تقارن، آسیب به پوست ناحیه ابرو و باقی ماندن جای زخم را به همراه خواهد داشت.

  • کاشت ابرو چند ساعت طول می‌کشد؟

  پروسه کاشت ابرو معمولاً بین 3 تا 5 ساعت زمان می‌برد که بخشی از آن به بی‌حسی، ضدعفونی کردن و استخراج فولیکول‌های سالم از پشت سر و بخشی دیگر به کاشتن آن‌ها در ابرو اختصاص خواهد یافت.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. بله برخلاف کاشت ابرو، شما پس از میکروبلیدینگ، درصورت ناراضی بودن می‌توانید آن را پاک کنید.

  1. ممنون از تیم محتوای کلینیک دلوان، متن بسیار کامل و جامع بود و به تمام ابهامات من برای تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ پاسخ داده شد.

   1. به‌طور کلی هزینه خدمات کاشت ابرو بیشتر از میکروبلیدینگ است، البته که دائمی و طبیعی بودن موهای رشد کرده نیز بی تاثیر نیست.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com