مزوتراپی بعد از کاشت ابرو
اشتراک‌گذاری

بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

مزوتراپی بعد از کاشت ابرو
 • مزوتراپی ابرو، یکی از روش‌های نوین در زمینه زیبایی و تقویت ابرو است که به ویژه پس از انجام عمل کاشت ابرو، موجب بازیابی هرچه بهتر موهای ابرو و افزایش ضخامت ابروهای کاشته شده خواهد شد. مزوتراپی بعد از کاشت ابرو، شامل تزریق مستقیم مواد مغذی، ویتامین‌ها، مینرال‌ها و دیگر ترکیبات فعال به لایه درم پوست است که با هدف تحریک رشد، تقویت فولیکول‌های مو و بهبود کیفیت و ظاهر ابروها انجام می‌شود. این روش، به عنوان یکی از اقدامات تکمیلی پس از کاشت ابرو، می‌تواند به سرعت روند بهبودی، افزایش تراکم و پرپشتی ابروها و همچنین کاهش احتمال ریزش موهای تازه کاشته شده کمک کند.

  با این حال، تعیین بهترین زمان برای انجام مزوتراپی پس از کاشت ابرو، موضوعی است که با توجه به شرایط خاص هر فرد و توصیه‌های پزشک متخصص می‌تواند متفاوت باشد. در این مقاله از کلینیک دلوان، به بررسی تأثیر مزوتراپی بعد از کاشت ابرو و مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی ابرو می‌پردازیم؛ لطفاً تا پایان با ما همراه باشید.

  انجام مزوتراپی بعد از کاشت ابرو چه فوایدی دارد؟

  مزوتراپی بعد از کاشت ابرو بسته به شرایط و نیازهای فرد می‌تواند فواید متعددی را برای شما به همراه داشته باشد. این روش درمانی با هدف تحریک رشد، تقویت فولیکول‌های مو و بهبود کیفیت و ظاهر ابروها انجام می‌شود و شامل تزریق مستقیم مواد مغذی، ویتامین‌ها و سایر ترکیبات فعال به لایه مزودرم پوست ابرو است.

  انجام مزوتراپی بعد از کاشت ابرو چه فوایدی دارد

  انجام مزوتراپی بعد از کاشت ابرو، به تقویت رشد موهای کاشته شده ابرو، کمک کرده و با تزریق فاکتورهای رشد، ویتامین‌ها، آنزیم، دارو، عصاره‌های گیاهی و هورمون، بهبود ناحیه تحت درمان را فراهم خواهد کرد. اگر می‌خواهید درباره تأثیر مزوتراپی بعد از کاشت ابرو بدانید، باید گفت که این فرآیند می‌تواند به افزایش گردش خون در پوست سر و تأمین مواد مغذی مناسب برای رشد موها و تقویت رشد ابروهای کاشته ‌شده منجر شود.

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  مزوتراپی بعد از کاشت ابرو برای حجم بخشیدن و بازگرداندن خط رویش ابرو در افرادی که دارای ابروهای کم‌پشت هستند بسیار موثر است. ناگفته نماند که تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت ابرو برای هر فرد متفاوت است و زمان بین جلسات درمانی و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز هر فرد با توجه به شرایط ویژه او توسط متخصص پوست و مو تعیین می‌شود.

  بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

  مزوتراپی بعد از کاشت ابرو بسته به شرایط و نیازهای فرد متفاوت خواهد بود و می‌تواند فواید فراوانی را برای شما به همراه داشته باشد. این روش درمانی شامل تزریق مستقیم مواد مغذی به پوست ابرو باعث تحریک رشد، تقویت فولیکول‌های مو و بهبود کیفیت و ظاهر ابروها می‌شود و می‌تواند در دستیابی به بهترین نتایج ممکن پس از کاشت بسیار موثر باشد.

  بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

  برای تعیین بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو توصیه می‌شود که با پزشک معالج خود یا یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید تا وضعیت شما را ارزیابی کرده و بهترین زمان مزوتراپی ابرو بعد از کاشت را تعیین کند. با این وجود به طور کلی تا یک ماه فشارهای درونی پوست ناشی از تزریق مایعات به لایه دوم پوست ممکن است به ریشه‌های تازه کاشت شده ابرو آسیب وارد کند، به همین دلیل توصیه  می‌شود هرگونه استفاده از مواد شیمیایی یا استفاده از مزوتراپی ابرو حداقل بعد از گذشت چهار هفته از کاشت ابرو انجام شود.

  تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

  تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت ابرو برای هر فرد متفاوت است و زمان بین جلسات و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز هر فرد با توجه به شرایط ویژه او توسط متخصص پوست و مو تعیین می‌شود، اما معمولاً توصیه پزشکان چیزی در حدود 8 الی 10 جلسه استفاده از مزوتراپی بعد از کاشت مو است. برای اطلاع از زمان دقیق و تعداد جلسات مزوتراپی پس از کاشت ابرو، شما پس از دوران نقاهت می‌توانید به پزشک خود مراجعه کرده تا با بررسی‌های ایشان از تعداد دقیق جلسات مزوتراپی مطلع شوید.

  تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

  به این نکته توجه داشته باشید که حدود ۲ تا ۳ ماه زمان لازم است تا نتایج جلسات درمانی مزوتراپی بعد از کاشت ابرو مشاهده شود؛ علاوه بر این با توجه به شرایط فردی ممکن است لازم باشد که جهت مشاهده نتایج کامل مزوتراپی حدود ۶ ماه صبر کنید. از همین رو در فواصل زمانی مناسب و تعیین شده توسط پزشک برای مزوتراپی مراجعه کنید تا از بهترین نتایج مزوتراپی بعد از کاشت ابرو بهره‌مند شوید!

  بیشتر بخوانید: علت خارش ابرو بعد از کاشت و درمان آن

  مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی ابرو چیست؟

  برای حاصل شدن بهترین تأثیر مزوتراپی بعد از کاشت ابرو، رعایت یک سری مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی ابرو الزامی خواهد بود. در ادامه به مهم‌ترین مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی ابرو اشاره خواهیم کرد:

  مراقبت‌های قبل از مزوتراپی

  قبل از انجام مزوتراپی، مراقبت‌های ضروری عبارتند از:

  • انتخاب پزشک متخصص یا یک مرکز زیبایی با تجربه نظیر کلینیک زیبایی دلوان بسیار حیاتی است.
  • از چند روز قبل مزوتراپی، از مصرف داروهای ضد التهابی مانند آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
  • پوست خود را به خوبی شستشو دهید و از استعمال محصولات مراقبت پوست نظیر AHA (آلفا هیدروکسی اسید) در نزدیکی منطقه تحت درمان خودداری کنید.

  مراقبت‌های قبل از مزوتراپی

  • حداقل ۲ روز قبل از درمان، مصرف الکل را متوقف کنید.
  • در جلسه مشاوره با پزشک، تمام انتظارات و سوالات خود را برای به دست آوردن نتایج بهتر مطرح کنید.

  بیشتر بخوانید: آشنایی با مراقبت های بعد از کاشت ابرو

  مراقبت های بعد از مزوتراپی ابرو

  بعد از مزوتراپی ابرو، مراقبت‌های ضروری عبارتند از:

  • بعد از مزوتراپی، بهتر است داروهای ضدالتهاب را تنها با مشورت دکتر متخصص مصرف کنید.
  • از هرگونه مواد آرایشی و مواد شیمیایی که باعث بروز التهاب و تورم می‌شوند خودداری کنید.
  • تا 48 ساعت بعد از تزریق در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از نور مستقیم آفتاب دوری کنید. همچنین در مواقع خروج از منزل، کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید.
  • به منظور کاهش نسبی درد و سوزش محل تزریق شده می‌توانید، به آرامی و بدون وارد کردن فشار آن را ماساژ دهید.
  • بعد از انجام مزوتراپی باید از انجام هرگونه فعالیت بدنی و ورزش‌های سنگین خودداری کنید.

  مراقبت های بعد از مزوتراپی ابرو

  سخن پایانی

  در پایان مقاله می‌توان گفت که بهترین زمان برای انجام مزوتراپی پس از کاشت ابرو تنها زیر نظر پزشک متخصص و بر اساس شرایط هر فرد تعیین می‌شود، اما به طور کلی حداقل باید 4 هفته از زمان کاشت ابرو گذشته باشد. در این بازه زمانی، بافت جدید تا حدودی شکل گرفته و موها رشد کامل دارند که باعث بهبود و تقویت نتایج کاشت ابرو می‌شود.

  تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

  همچنین پس از 6 ماه، انجام مزوتراپی می‌تواند به تغذیه و تقویت ابروهای کاشته شده کمک کند و در تثبیت نتایج بهتر موثر باشد. بر اساس تجربیات پزشکان مجرب کلینیک زیبایی دلوان استفاده از روش‌های پیشرفته‌ نظیر مزوتراپی می‌تواند برای حجم بخشیدن و بازسازی ابروها بسیار موثر باشد؛ بنابراین با تأکید بر نکات گفته شده در این مطلب، بهتر است برای مزوتراپی بعد از کاشت ابرو اقدام کرده و پس از چند ماه از مشاهده نتایج آن لذت ببرید. در صورتی که نیاز به راهنمای بیشتری در زمینه تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت ابرو یا مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی ابرو دارید، تنها با یک تماس می‌توانید از مشاوره رایگان کلینیک زیبایی دلوان بهره‌مند شوید.

  سوالات متداول

  • چه داروهایی برای مزوتراپی پس از کاشت ابرو استفاده می‌شود؟

  داروهایی مانند ماینوکسیدیل، فیناستراید و دوتاستراید برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت موهای کاشته شده در مزوتراپی ابرو استفاده می‌شود.

  • چگونه مزوتراپی پس از کاشت ابرو به رشد و تقویت موها کمک می‌کند؟

  تزریقات مزوتراپی باعث تحریک رشد فولیکول‌های مو شده و رشد طبیعی موهای ابرو را تقویت کرده و از ریزش آن‌ها جلوگیری می‌کند.

  • نحوه درمان با مزوتراپی پس از کاشت ابرو چگونه است؟

  درمان با مزوتراپی پس از کاشت ابرو شامل تزریقات ویتامین‌ها و مواد مغذی به قسمت‌های میانی پوست است که باعث تقویت و رشد مجدد فولیکول‌های مو و بهبود نتایج کاشت ابرو می‌شود.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com