بهترین زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی
اشتراک‌گذاری

بهترین زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی

بهترین زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی
 • چشم‌ها یکی از تأثیرگذارترین اجزا در چهره به شمار می‌آیند که نشان‌گر حالت چهره و شادابی و نشاط هستند، اما با افزایش سن مشکلاتی مانند افتادگی پلک و موارد دیگر ایجاد می‌شود که چهره را ناراحت نشان داده و در بیشتر موارد نیز بینایی را کاهش می‌دهد. برای جلوگیری از این حالات افراد اقدام به انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی کرده و چربی‌های اضافی را حذف می‌کنند. از آنجایی ‌که این عمل زیبایی توسط تیغ جراحی انجام می‌شود، نیاز به بخیه دارد و زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی نیز به موارد مختلفی وابسته است.

  اکثر افراد این جراحی را به دلیل کوتاه بودن زمان انجام و راحتی کار به‌ عنوان یک عمل سرپایی نیز در نظر می‌گیرند. پزشک متخصص پس از بررسی‌های لازم و آماده‌سازی بیمار توسط تیغ جراحی در راستای پلک افتاده برشی ایجاد می‌کند تا بتواند دسترسی مورد نیاز خود را به چربی‌های زیر پلک داشته باشد و سپس بعد از اتمام کار بخیه زده و کار خود را به اتمام می‌رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان جوش خوردن بخیه پلک و بهترین زمان برداشتن بخیه تا انتها همراه کلینیک زیبایی دلوان باشید.

  نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی

  نحوه انجام عمل پلک (بلفاروپلاستی)

  برای انجام این عمل در ابتدا محل مورد نظر را بی‌حس می‌کنند تا احساس درد کاهش یابد. در مرحله بعد با ایجاد برش‌هایی در امتداد خطوط پلک پوست‌های اضافی و چربی‌هایی که باعث افتادگی پلک شده است برداشته خواهد شد و در نهایت محل عمل را بخیه زده و دوران نقاهت آغاز می‌شود. بد نیست بدانید که در این عمل جراحی نیازی به بستری ندارید و در واقع یکی از آسان‌ترین عمل‌های زیبایی بوده که تأثیر بسیار چشم‌گیری دارد.

  برخی از مراکز زیبایی برای بستن زخم‌ها و از بخیه‌های جاذب استفاده می‌کنند که این بخیه‌ها نیازی به کشیدن نداشته و جذب صورت می‌شود اما بخیه‌های معمولی پس از گذشت بازه زمانی مناسب لازم است کشیده شوند تا بهبودی کامل صورت گیرد (زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی بر اساس شرایط بدنی بیمار پس از عمل تعیین می‌شود). توجه داشته باشید که انتخاب نوع بخیه طبق صلاحدید پزشک معالج با توجه به شرایط بدنی بیمار انجام می‌شود.

  بدین صورت برای انجام این عمل جراحی زیبایی در نظر بگیرید که به دلیل استفاده از تیغ برای برش نیاز به بخیه بوده و بایستی با در نظر داشتن این موارد اقدام به عمل کنید.

  زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی

  بهترین زمان برداشتن بخیه ها بعد از بلفاروپلاستی

  همان‌طور که گفته شد انتخاب بخیه بنا به صلاحدید پزشک انجام می‌شود و در صورتی ‌که بخیه‌های جذبی به کار رود نیازی به کشیدن به بخیه نخواهد بود، اما در بعضی شرایط پزشک با توجه به بدن بیمار ترجیح می‌دهد که از بخیه‌های معمولی استفاده کند که حالت جذب ندارد. زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی معمولاً بین 5 الی 7 روز است تا پس از بررسی‌های لازم اقدام به کشیدن آن کنید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

  توجه داشته باشید که این بازه زمانی بهترین زمان برداشتن بخیه ‌ها بعد از بلفاروپلاستی است، اما شما پس از برداشتن بخیه بهبود را به صورت کامل مشاهده نخواهید کرد و در واقع محل زخم باقی می‌ماند. بدین صورت با گذشت مدت زمان جوش خوردن بخیه پلک و همچنین بهبود محل زخم رفته‌رفته بخیه‌ها کمرنگ‌تر شده تا جایی‌ که پس از گذشت مدت زمان خاص (متناسب با بدن بیمار و عکس‌العمل بدن) دیگر ردی از بخیه در قسمت بالا و پایین چشم نخواهد ماند.

  عوارض دیر کشیدن بخیه پلک‌ها

  عوارض دیر کشیدن بخیه های بلفاروپلاستی

  در مواقعی ‌که مدت زمان جوش خوردن بخیه پلک را در نظر نگرفته و دیرتر اقدام به کشیدن بخیه‌ها می‌کنید، نخ بخیه به بافت پوست می‌چسبد و موجب سفت شدن پوست شده و عوارض نامناسبی را در پیش دارد. همچنین بد نیست بدانید که دیر کشیدن بخیه‌ها باعث خونریزی بیشتر شده و درد بسیار زیادی را به همراه دارد، به همین دلیل توصیه می‌شود که زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی را متناسب با نظر پزشک معالج خود و به موقع انجام دهید.

  بهترین زمان برداشتن بخیه ها بعد از بلفاروپلاستی و ورم چشم

  در صورتی ‌که مدت زمان جوش خوردن بخیه پلک را به درستی انتخاب کرده باشید ممکن است دچار ورم پلک شوید که هیچ‌گونه نگرانی بابت آن وجود ندارد. در چنین شرایطی شما می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید؛ منظور از کمپرس یخ، قرار دادن چند تکه یخ درون پارچه‌ای تمیز بوده که اثرات ورم را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

  آرایش کردن بعد از عمل بلفاروپلاستی

  آرایش کردن بعد از بلفاروپلاستی

  برخی افراد پس از کشیدن بخیه برای کاور کردن جای زخم و بخیه از لوازم آرایشی مختلف استفاده می‌کنند که این امر ماندگاری جای بخیه و زخم را بیشتر کرده و از این ‌رو توصیه می‌شود که تا بهبودی کامل زخم از آرایش کردن آن پرهیز کنید. در نظر داشته باشید که اگر زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی را به درستی انتخاب کرده باشید، پس از گذشت زمان معمول جای بخیه و زخم به طور کامل بهبود می‌یابد.

  در صورتی‌ که لازم باشد پس از کشیدن بخیه در محل عمومی حاضر شوید پیشنهاد می‌شود از عینک‌های آفتابی استفاده کنید تا علاوه ‌بر دیده نشدن جای زخم، از تابش مستقیم اشعه خورشید نیز جلوگیری شود تا زخمتان به خوبی جوش خورده و جای اسکار باقی نماند؛ بدین صورت نیازی به آرایش کردن برای کاور زخم نخواهید داشت.

  درمان جای بخیه پس از رعایت مدت زمان جوش خوردن بخیه پلک

  مدت زمان جوش خوردن بخیه پلک

  در روزهای اولیه پس از برداشتن بخیه ردی از جای زخم و بخیه‌ها وجود دارد و به همین دلیل افرادی که این جراحی زیبایی را انجام می‌دهند نگران باقی ماندن زخم هستند، اما باید بدانید که این رد همیشگی نبوده و با مرور زمان برطرف می‌شود. البته نکته قابل توجه این است که بایستی به توصیه‌های پزشک معالج توجه کرده و داروهای خود را به موقع مصرف کنید.

  همچنین در مرحله اول با انتخاب پزشک ماهر و کلینیک قابل اعتماد اقدام به عمل کرده و در نتیجه جراحی موفقیت‌آمیزی را تجربه کنید. مرکز زیبایی دلوان به‌ عنوان یکی از مراکز حرفه‌ای در زمینه بلفاروپلاستی بوده و شما می‌توانید با خیالی آسوده جراحی را انجام دهید. پزشکان با سابقه در این مرکز با ایجاد خط‌هایی در جهت خط چشم، ردهای موجود را کاهش داده و باعث طبیعی به نظر آمدن پلک‌ها می‌شوند و همچنین بهترین زمان برداشتن بخیه‌ ها بعد از بلفاروپلاستی را تعیین کرده و به بیمار کمک می‌کنند که بدون هیچ‌گونه نگرانی در مورد خونریزی و یا سفت شدن پوست عملشان را با موفقیت به پایان برساند.

  پس از این‌که زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی را به درستی انتخاب شد بایستی پمادهای تجویز شده را سر وقت استفاده کنید؛ به‌ طوری‌ که اجازه ندهید نور آفتاب به محل عمل نفوذ کند و تأثیرات منفی داشته باشد. از دیگر مواردی که باعث بهبود سریع‌تر جای زخم می‌شود می‌توان به استفاده از ماساژ برای ترمیم جای بخیه و همچنین کمک به کلاژن سازی پوست و در نهایت کم رنگ شدن جای بخیه اشاره کرد.

  مدت زمان نقاهت در عمل بلفاروپلاستی

  دوران نقاهت و جوش خوردن بخیه بعد از بلفاروپلاستی

  این عمل جراحی به صورت معمول دارای 2 الی 3 هفته دوران نقاهت بوده و پس از تعیین درست مدت زمان جوش خوردن بخیه پلک و کشیدن آن حدود 6 هفته طول می‌کشد تا نتیجه نهایی این عمل جراحی دیده شود. البته افرادی که دارای افتادگی بسیار زیادی هستند بلافاصله بعد از کشیدن بخیه‌ها نیز نتیجه عمل را مشاهده می‌کنند و چهره زیبا و جدیدشان را می‌بینند. در حالت کلی دو تا سه ماه بعد از عمل جراحی نتیجه نهایی دیده می‌شود و از نتیجه عملتان لذت خواهید برد.

  بهترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

  پس از این‌که زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی به درستی مشخص شد و بخیه‌ها نیز در زمان دقیقی برداشته شدند، می‌توان از کرم‌های مختلف و محلول‌هایی برای ترمیم جای زخم و بخیه استفاده کرد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

  • کرم‌های ضد التهاب
  • کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده حاوی ویتامین E
  • کرم آلوئه‌ورا
  • کرم هیالورونیک اسید
  • کرم‌های مناسب برای درمان زخم و جای بخیه

  برای این‌که نتیجه بهتری را به دست آورید، لازم است از پزشک خود بخواهید تا کرمی متناسب با نیاز پوستتان معرفی کند.

  کشیدن بخیه بعد از بلفاروپلاستی

  سخن پایانی

  برای داشتن چشمانی کشیده و زیبا در سنین بالا می‌توانید عمل بلفاروپلاستی را انجام دهید، این عمل که جراحی افتادگی پلک محسوب شده با ایجاد برش‌هایی در امتداد خط چشم توسط تیغ جراحی و برداشته شدن چربی‌های اضافی انجام می‌شود. در نهایت خط برش داده توسط بخیه معمولی و یا جاذب دوخته می‌شود. انتخاب نوع بخیه نیز به صلاحدید پزشک بوده و در صورتی‌ که از بخیه معمولی استفاده شود لازم است زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی به شکل دقیقی تعیین شده و بهترین زمان برداشتن بخیه ها بعد از بلفاروپلاستی انتخاب شود.

  مدت زمان جوش خوردن بخیه پلک به صورت معمول یک هفته بوده که با توجه به عمق برش و سایر موارد توسط پزشک انتخاب می‌شود. بد نیست بدانید که جای زخم و بخیه به صورت همیشگی باقی نمی‌ماند و پس از گذشت مدت زمانی مناسب این زخم‌ها کاملا رفع شده و چشمانی زیبا و جذاب خواهید داشت. فقط توجه داشته باشید انتخاب کلینیک مناسب و پزشکی حرفه‌ای در داشتن عملی موفقیت‌آمیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود و مرکز زیبایی دلوان همواره در تلاش است تا نتیجه فوق‌العاده‌ای را به دست آورید.

  سوالات متداول

  مدت زمان جوش خوردن بخیه پلک چقدر است؟

  زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی بر اساس شرایط مختلفی تعیین می‌شود که این زمان حدود 5 تا 7 روز است.

  برای رفع قرمزی جای بخیه بلفاروپلاستی چه اقداماتی لازم است؟

  قرمزی پوست واکنشی طبیعی بوده و می‌توان از کمپرس یخ، قرص‌های شیمیایی، میکرونیدلینگ و… بر اساس تجویز پزشک استفاده کرد.

  آیا ماساژ چشم و جای بخیه پلک در بهبود بیماری بلفاروپلاستی تأثیری دارد؟

  برخی از پزشکان معتقدند که این کار تأثیر بسیار زیادی دارد و بایستی توسط خود پزشک انجام شود.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com