عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس
اشتراک‌گذاری

عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس

عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس
 • آنچه در این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان به آن پرداخته می‌شود، عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس است. داشتن پوست زیبا و جذاب آرزو هرکسی است؛ زیرا انسان به ذات خود زیبایی را دوست دارد به‌خصوص که این زیبایی مربوط به چهره فرد باشد. آنچه اغلب ما را نگران می‌کند، وجود جوش، لک و یا چین‌وچروک‌هایی است که در اثر مرور زمان‌ بر روی پوست ایجاد می‌شود؛ اما برای این مشکل هم راه چاره‌ای وجود دارد و آن‌هم استفاده منظم از روتین پوستی، بوتاکس، مزونیدلینگ و… است. این مراقبت‌ها به شما کمک می‌کند تا پوستی زیبا، جذاب و شفاف داشته باشید؛ اما آنچه مهم است استفاده به‌جا و صحیح از هرکدام از این مراقبت‌ها خواهد بود.

  با توجه به اینکه پوست هرکسی پیچیدگی و شرایط خاص خود را دارد، پزشکان و متخصصان کلینیک زیبایی دلوان انجام مراقبت‌های مناسب هر فرد را توصیه می‌کنند. بوتاکس و مزونیدلینگ از جمله عمل‌های زیبایی غیرتهاجمی هستند که هر دو در این کلینیک و تحت نظر بهترین پزشکان و کارشناسان زیبایی انجام می‌شود. عوارض انجام مزونیدلینگ بلافاصله بعد از بوتاکس سوال اکثر زیبا جویان است که می‌خواهند از مزونیدلینگ بعد از بوتاکس استفاده کنند، پس با ما در این مقاله همراه باشید.

  بوتاکس چیست؟

  بوتاکس چیست

  پیش از آنکه به موضوع عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس و یا عوارض انجام مزونیدلینگ بلافاصله بعد از بوتاکس بپردازیم بهتر است کمی از بوتاکس و موارد استفاده بوتاکس بگوییم. به ‌طور کلی جلوگیری از روند پیری و ایجاد حس جوانی یکی از تلاش‌های همیشگی انسان در طول تاریخ بوده و همیشه در هر دوره‌ای روشی را برای انجام این کار در نظر گرفته می‌شد. این روزها به لطف دانش پزشکی و پیشرفت تکنولوژی راه‌های جدیدی برای رفع چین‌وچروک صورت باب شده که یکی از پرطرفدارترین آن‌ها بوتاکس است.

  بوتاکسی که امروزه همه ما آن را می‌شناسیم و برای رفع چین و چروک پوست از آن استفاده می‌کنیم، در واقع نوعی پروتئین آزاد شده از سم بوتولینوم است. شاید با شنیدن اسم سم کمی نگران شوید؛ اما باید بگوییم هیچ جایی برای نگرانی نیست، زیرا این سم در محیط آزمایشگاهی و تحت شرایط بسیار ویژه تهیه می‌شود که با اثرگذاری بر اعصاب ناحیه تزریق ‌شده و تضعیف عصب‌های آن قسمت موجب جوان‌سازی و رفع چین‌وچروک پوست خواهد شد و می‌توان گفت بوتاکس یکی از هزاران شگفتی‌های دنیای پزشکی است.

  گاهی به دلیل بالا رفتن سن و یا شرایط خاصی که پوست زیباجو دارد، پزشک مجبور به استفاده از چند تکنیک جوان‌سازی با هم می‌شود که یکی از آن‌ها مزونیدلینگ است. در اکثر مواقع زیباجو به دنبال عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس است و می‌خواهد بداند آیا عوارض انجام مزونیدلینگ بلافاصله بعد از بوتاکس موجب آسیب پوستی خواهد شد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه مقاله همراه ما باشید.

  موارد استفاده از بوتاکس

  موارد استفاده از بوتاکس

  اگر برای شما هم سوال پیش‌آمده که عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس چیست؟ پس بهتر است ابتدا با کاربردهای بوتاکس آشنا شوید. اغلب مردم تصور می‌کنند که استفاده از بوتاکس فقط مناسب زنان و یا افراد میان‌سال است و یا کاربرد آن را مناسب صورت‌هایی با چین‌وچروک زیاد می‌دانند؛ اما در حقیقت بهترین کاندیدای تزریق بوتاکس افراد بالای 25 سال هستند. در واقع می‌توان گفت بوتاکس به روش پیشگیری از چین‌وچروک‌های عمیق پوستی است؛ اما برای این موضوع هم جای نگرانی نیست، زیرا پزشکان متخصص کلینیک زیبایی دلوان با انجام عمل‌های دیگری مانند تزریق فیلر و یا مزونیدلینگ در کنار بوتاکس می‌توانند پوست زیبا و جذابی را به شما هدیه دهند.

  همان‌طور که گفته شد بوتاکس یکی از راه‌های رسیدن به پوست جوان و شاداب بوده و پزشکان می‌توانند از آن در اندام‌های مختلف بدن و صورت استفاده کنند که این نقاط شامل موارد زیر است:

  • خطوط عرضی ایجاد شده در پیشانی
  • خطوط ایجاد شده بین دو ابرو
  • چین‌وچروک‌های روی بینی
  • خطوط ریز اطراف چشم
  • خطوط ایجاد شده در اطراف لب
  • رفع خطوط ایجاد شده در قسمت چانه و فک
  • رفع خطوط ایجاد شده در ناحیه گردن

  مزونیدلینگ چیست؟

  مزونیدلینگ

  تا این قسمت از مقاله گفتیم بوتاکس چیست و در کجاها کاربرد دارد، اما برای اینکه بدانید عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس چیست و یا به‌ عبارت ‌دیگر عوارض انجام مزونیدلینگ بلافاصله بعد از بوتاکس چه تأثیراتی در پوست ایجاد می‌کند، با ما همراه باشید. یکی از متدهای جوان‌سازی و زیباسازی پوست مزونیدلینگ است. از این روش برای بازسازی بافت زنده پوست، رفع جوش و آکنه، رفع کک‌ومک، جای زخم، رفع پیری و خشکی پوست و حتی رفع لک‌های بعد از بارداری استفاده می‌شود. مزونیدلینگ موجب سرعت فرایند تولید کلاژن و بازسازی لایه‌های پوست شده و شما می‌توانید در مدت‌ زمان کوتاهی و طی کردن جلسات مخصوص مزونیدلینگ پوستی زیبا و درخشان داشته باشید.

  مراحل انجام مزونیدلینگ

  مراحل انجام مزونیدلینگ

  گاهی پزشکان با توجه به شرایط پوست بیمار ترکیب درمانی بوتاکس و مزونیدلینگ را پیشنهاد می‌کنند؛ اما به ‌راستی عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس چیست؟ مزونیدلینگ یک روش غیرتهاجمی برای درمان و زیباسازی پوست است که در این روش درمانی از سوزن‌های کوچکی برای ایجاد سوراخ‌های ریز در سطح پوست استفاده می‌شود تا پوست برای کلاژن سازی بیشتر تحریک شود. انجام مزونیدلینگ شامل مراحل زیر است:

  • ابتدا پزشک پوست بیمار را برسی کرده و بعد از تعیین میزان آسیب‌دیدگی و تعیین ناحیه‌ای که باید مزونیدلینگ انجام شود درمان را آغاز می‌کند.
  • بعد از تعیین ناحیه مزونیدلینگ پزشک اقدام به استفاده از مواد بی‌حسی موضعی می‌کند. درد ناشی از عمل مزونیدلینگ بسیار ناچیز است؛ اما برای اینکه زیباجو در آرامش بیشتری فرایند درمان را تجربه کند، پزشکان کلینیک زیبایی دلوان از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند.
  • مزونیدلینگ با دو روش دستی و با دستگاه‌های حرفه‌ای انجام می‌شود که قطعاً استفاده دستگاه جدید و مدرن کلینیک زیبایی دلوان می‌تواند نتیجه بهتری داشته باشد؛ اما باز هم انتخاب نوع روش بستگی به شرایط سن و پوست بیمار دارد.
  • بعد از بی‌حسی کامل زیباجو در شرایط مساعد قرار گرفته و پزشک تزریق را شروع می‌کند.
  • دستگاه مزونیدلینگ از سوزن‌های ریز و باریکی تشکیل‌ شده که پزشک با توجه به میزان آسیب‌دیدگی پوست و سن فرد، عمق نفوذ سوزن را تعیین خواهد کرد. قطعاً هر چه میزان آسیب پوستی بیشتر باشد سوزن عمیق‌تر وارد پوست می‌شود.
  • به سوراخ‌هایی که سوزن مزونیدلینگ بر روی پوست ایجاد می‌کند میکروپانچ می‌گویند و در واقع دارو برای افزایش کلاژن سازی و درمان از طریق همین میکروپانچ‌ها وارد پوست می‌شود.
  • پس از ورود سوزن مزونیدلینگ به عمق مناسب و تزریق دارو به ‌صورت مراجعه‌کننده، جلسه درمانی تمام می‌شود، اما فرایند درمان با توجه به تشخیص پزشک باید یک الی شش ماه ادامه پیدا کند.
  • در مدت فرایند درمان زیباجو تنها باید از پوست خود به‌ خوبی مراقبت کرده تا بهترین نتیجه از عمل مزونیدلینگ را تجربه کند.

  عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس

  عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس

   تا این قسمت از مقاله به ‌طور کامل با روش‌های درمان از طریق مزونیدلینگ و بوتاکس آشنا شدید، حال به مسئله اصلی مقاله یعنی عوارض انجام مزونیدلینگ بلافاصله بعد از بوتاکس می‌پردازیم. همان‌طور که گفته شد هر دو روش بوتاکس و مزونیدلینگ برای جوان‌سازی و رفع عیوب پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند و زمانی که این دو روش درمان باهم ترکیب شوند، نه‌تنها خطرات و عوارضی نداشته بلکه می‌تواند نتیجه درمان را دوچندان کند. البته به شرطی که هرکدام از روش‌های درمانی دوره نقاهت خود را کامل طی کنند و فرایند درمان کنترل‌ شده پیش برود. همان‌طور که گفته شد در درمان مزونیدلینگ سوزن‌های باریک و نازکی تا عمق پوست وارد شده و دارو را تزریق می‌کنند.

  از طرف دیگر یکی از مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از ماساژ و یا فشار بیش‌ازحد به پوست است، زیرا در این شرایط ماده بوتاکس در سطح پوست پخش ‌شده و نتیجه نامطلوب خواهد بود. برای حل این مشکل و جلوگیری از عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس بهتر است حداقل 3 هفته بعد از تزریق بوتاکس برای عمل مزونیدلینگ اقدام کنید. در این روش پزشک معالج باید به‌گونه‌ای تزریق مزونیدلینگ را انجام دهد که مواد تزریق ‌شده بوتاکس و مزونیدلینگ با هم برخوردی نداشته باشند و این کار حرفه‌ای و تخصصی تنها در کلینیک‌های زیبایی به‌خصوص کلینیک زیبایی دلوان و تحت نظر پزشکان مجرب امکان‌پذیر است.

  سخن پایانی

  مزونیدلینگ چیست

  ما در این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان سعی کردیم تا از عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس بگوییم. برای بیان بهتر این کار به ‌طور کامل از بوتاکس و مزونیدلینگ گفتیم. همان‌طور که میدانید بوتاکس یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست است که ماده اصلی آن از نوعی پروتئین آزاد شده از سم بوتولینوم تهیه می‌شود. این ماده با تحت تأثیر قرار دادن عصب‌های ناحیه‌ای که تزریق می‌شود می‌تواند در ایجاد جوان‌سازی و زیباسازی پوست بسیار موثر باشد. از جمله مراقبت‌های بعد از بوتاکس پرهیز از تحریک، ماساژ و تحت ‌فشار قرار دادن ناحیه تزریق ‌شده است.

  از طرف دیگر مزونیدلینگ هم نوعی عمل زیباسازی پوست است که بیشتر جنبه درمانی داشته و برای رفع جوش، لک، سوختگی و… استفاده می‌شود. در این روش سوزن‌های باریک و نازکی در عمق پوست تزریق ‌شده و مواد دارویی را وارد پوست می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید از ترکیب دو روش بوتاکس و مزونیدلینگ برای درمان پوست خود استفاده کنید و از طرفی نگران عوارض انجام مزونیدلینگ بلافاصله بعد از بوتاکس هستید، بهتر است این کار را حداقل سه هفته بعد از بوتاکس انجام دهید تا نتیجه عمل همان چیزی باشد که دلتان می‌خواهد.

   

  سوالات متداول

  مزونیدلینگ در چه مواردی استفاده می‌شود؟

  رفع جای لک و یا جوش، آفتاب‌سوختگی، چین‌وچروک‌های ناشی از افزایش سن، رفع افتادگی پلک و … .

  مدت‌زمان ماندگاری مزونیدلینگ چقدر است؟

  این عمل مانند هر فرایند زیبایی دیگری نیاز به مراقبت‌های قبل و بعد از خود دارد. استفاده مداوم از کرم‌ها و ماسک‌ها، ورزش و تحرک، استفاده از غذاهای سالم و سبزیجات کمک می‌کند تا مزونیدلینگ مدت ‌زمان طولانی‌تری بر روی پوست شما باقی بماند.

  طول درمان با مزونیدلینگ به چه شرایطی بستگی دارد؟

  عواملی مانند سن مراجعه‌کننده، ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، میزان آسیب‌دیدگی و حتی نوع آسیب عواملی هستند که موجب می‌شود طول درمان مزونیدلینگ از یک تا شش ماه طول بکشد.

   

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com