تفاوت تزریق ژل با فیلر
اشتراک‌گذاری

تفاوت تزریق ژل با فیلر چیست؟

تفاوت تزریق ژل با فیلر
 • در این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان با موضوع، تفاوت تزریق ژل با فیلر با شما عزیزان هستیم. گاهی ممکن است به دلایل مختلف مانند کم‌خوابی، مطالعه زیاد، عوامل ژنتیکی و حتی بیماری گودی زیر چشم و یا چین‌وچروک و خطوطی در صورتتان نمایان شود. اگر قصد دارید با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی برای رفع این مشکل اقدام کنید، یکی از راه‌هایی که معمولاً پزشکان برای درمان مشکلات پوستی مانند چین‌وچروک، کبودی زیر چشم و حتی برجسته‌سازی لب‌ها پیشنهاد می‌کنند، استفاده از ژل و یا فیلر است.

  فیلرها و ژل‌ها در واقع نوعی مواد سازگار با پوست بدن هستند که معمولاً هیچ واکنش آلرژی ایجاد نمی‌کنند. انواع ژل‌ها و فیلرهای مختلفی وجود دارند که پزشکان با توجه به نوع درمان و گسترش محدوده مورد نظر یکی از انواع آن‌ها را برای درمان و یا جوان‌سازی پوست صورت و یا بدنتان انتخاب می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید اطلاعاتی در مورد فرق ژل با فیلر داشته باشید پس با ما در ادامه همراه شوید.

  فیلر چیست؟

  اگر قصد انجام یکسری تغییرات را در صورت خود دارید و می‌خواهید از روش‌های غیرتهاجمی برای این کار استفاده کنید، پس بهتر است با تفاوت تزریق ژل با فیلر نیز آشنا شوید. پیش از آنکه بخواهیم از فرق ژل با فیلر مطلبی بگوییم، ابتدا بهتر است کمی با فیلر آشنا شوید. فیلرها نوعی ماده غلیظ و پرکننده پوستی هستند که از ترکیب انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و مغذی تشکیل ‌شده‌اند که در اغلب موارد پزشکان از آن‌ها به ‌صورت کوکتل‌های تزریقی استفاده می‌کنند. فیلاها تأثیر زیادی در حجم دهی، جوان‌سازی و رفع عیوب صورت و سایر اندام‌ها را دارند. این روش هم جزو تکنیک‌های غیرتهاجمی است و در حین انجام کار زیباجو درد، خونریزی و احساس ناراحتی را تجربه نخواهد کرد.

  فیلر چیست

  شاید برایتان جالب باشد که بدانید تفاوت تزریق ژل با فیلر بسیار تخصصی بوده و این پزشک متخصص است که می‌تواند نوع، کاربرد و میزان هرکدام از این دو روش را تشخیص دهد. از فیلرها بیشتر برای زاویه سازی فک و صورت، پر کردن گودی چشم، رفع خطوط عمیق پیشانی، افزایش حجم لب و… استفاده می‌شود. اگر هنوز هم می‌خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه فرق ژل با فیلر کسب کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  انواع فیلر

  در این مقاله با موضوع تفاوت تزریق ژل با فیلر در کنار شما هستیم، حال می‌خواهیم در مورد انواع فیلر توضیح مختصری داشته باشیم تا بتوانید فرق ژل با فیلر را بهتر درک کنید. به‌ طور کلی فیلرها بر اساس نوع جذبشان توسط پوست به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند که این سه دسته شامل موارد زیر هستند:

  فیلرهای قابل‌جذب

  این نوع فیلرها به فیلرهای بیولوژیکی هم معرف هستند و به ‌محض تزریق زیر پوست جذب می‌شوند و نتیجه بسیار طبیعی و زیبایی هم ایجاد می‌کنند. این مدل فیلرها بیشتر در نواحی مانند لب و گونه استفاده می‌شوند و ماندگاری آن‌ها چیزی حدود سه تا 9 ماه است.

  انواع فیلر

  فیلرهای دائمی

  اگر بخواهیم به بزرگ‌ترین تفاوت تزریق ژل با فیلر اشاره‌ای داشته باشیم، یکی از موارد همین فیلرهای دائمی هستند؛ زیرا این مدل فیلرها برخلاف تمامی ژل‌ها به ‌هیچ ‌عنوان جذب بدن نشده و به ‌صورت دائمی جایگذاری می‌شوند. فیلرهای دائمی از مواد پلی متیل متاکریلات ساخته‌ شده که این مواد سازگاری خوبی با پوست انسان برقرار می‌کنند. این نوع فیلرها بیشتر برای رفع چین‌وچروک و افزایش حجم در ناحیه‌‌ مدنظر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  فیلرهای نیمه دائمی

  این نوع فیلرها ویژگی تحریک کلاژن‌های پوستی را دارند و مانند فیلرهای طبیعی ماندگاری موقتی ایجاد می‌کنند؛ اما با این تفاوت که عمر آن‌ها از فیلرهای طبیعی بسیار بیشتر است. از فیلرهای نیمه دائمی بیشتر برای پر کردن چانه، گونه و پر کردن جای بخیه استفاده می‌شود.

  بیشتر بدانید: چرا مراقبت های بعد از تزریق ژل صورت اهمیت دارد؟

  ژل چیست؟

  تا این قسمت از مقاله گفتیم که فیلر چیست و چند نوع فیلر وجود دارد. حال برای اینکه تفاوت تزریق ژل با فیلر را بهتر متوجه شوید، مختصری هم از ژل‌های تزریقی در زیباسازی پوست میگوییم. به‌ طور کلی استفاده از انواع ژل‌ها یکی از ده‌ها متد برای حجم دهی اندام‌های مختلف بدن است که شامل دو دسته ژل‌های طبیعی و مصنوعی می‌شوند. ژل‌ها از هر نوع و برندی که باشند موجب حجم دهی و تحریک کلاژن سازی در ناحیه تزریق‌ شده خواهند شد و دوام آن‌ها چیزی حدود شش ماه تا یک سال است. ژل‌ها با توجه به نوع کارایی که دارند در نواحی مختلف بدن مانند لب، چانه، گونه، دست، گردن و… تزریق می‌شوند.

  ژل چیست

  کاربرد ژل

  پیش از آنکه بخواهیم به فرق ژل با فیلر اشاره‌ای داشته باشیم بهتر است کمی از کاربرد ژل در زیباسازی و جوان‌سازی صورت بگوییم. از جمله کاربرد ژل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرم دهی لب و بینی
  • رفع خطوط اطراف چشم
  • زاویه سازی فک و چانه
  • رفع خطوط اطراف لب
  • رفع گودی و سیاهی زیر چشم
  • درمان لاغری صورت

  کاربرد ژل

  تفاوت ژل با فیلر

  • از جمله بزرگ‌ترین فرق ژل با فیلر در مدت و ماندگاری آن‌ها است، به‌ طور کلی ژل‌ها اثر کوتاه‌تری نسبت به انواع فیلرها دارند.
  • از بزرگ‌ترین تفاوت تزریق ژل با فیلر، فیلرهای دائمی را می‌توان بیان کرد. این نوع فیلرها قابلیت جذب در زیر پوست را ندارند؛ اما تمامی ژل‌ها از هر نوع و مارکی که باشند قابلیت جذب در زیر پوست را خواهند داشت.

  بیشتر بدانید: انواع ژل برای تزریق

  • میزان حجم دهی از دیگر موارد فرق ژل با فیلر است. زمانی که پوست نیاز به درمان عمیق‌تر دارد، از فیلر و زمانی که نیاز به درمان سطحی‌تری از پوست است از ژل استفاده می‌شود.
  • یکی دیگر از مواردی که تفاوت تزریق ژل با فیلر را مشخص می‌کند، تفاوت هزینه این دو روش است که معمولاً تزریق ژل کمی از فیلر مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود؛ اما باز این میزان به عواملی چون مقدار سطح درمان، نوع برند و دستمزد پزشک بستگی دارد.

  تفاوت ژل با فیلر

  نتیجه‌گیری

  آنچه در این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان مورد بررسی قرار گرفت تفاوت تزریق ژل با فیلر بود. داشتن صورت زیبا و جذاب از جمله مواردی است که تقریباً هر انسانی آرزوی داشتنش را دارد. در اغلب موارد در اثر افزایش سن و یا شرایط محیطی ممکن است پوست صورت و یا بدنمان دچار آسیب و یا چین‌وچروک‌هایی شود که معمولاً برای درمان چنین مشکلاتی پزشکان از راه‌هایی مانند تزریق فیلر و یا تزریق ژل استفاده می‌کنند. به‌ طور کلی فیلرها نوعی ژل هستند که تقریباً هر دو کارایی یکسانی دارند، با این تفاوت که تمامی ژل‌ها اثری موقت داشته، اما بعضی از فیلرها ماندگاری دائمی در پوست ایجاد می‌کنند.

  ژل با فیلر چه فرقی دارد

  شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی دلوان و دریافت مشاوره اولیه از بهترین خدمات درمانی پوست، مو و زیبایی زیر نظر بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان بهره‌مند شوید و برای درمان چین و چرک، رفع گودی و یا تیرگی زیر چشم، زاویه سازی صورت و … یکی از روش‌های درمانی تزریق ژل و یا فیلر را انتخاب کنید.

  سوالات متداول

  • آیا تزریق ژل و یا فیلر عوارض جانبی دارد؟

  هر دو روش تزریق ژل و یا تزریق فیلر جزو روش‌های بی‌خطر هستند. عوارضی مانند تورم و یا خارش در ساعات اولیه تزریق بسیار عادی است و شما می‌تواند در صورت بروز این علائم با استفاده از کمپرس سرد این حساسیت ایجاد شده را کنترل کنید.

  • فیلرها و ژل‌ها بعد از چه مدتی نیاز به تمدید دارند؟

  این که ژل و یا فیلر بعد از چه مدتی نیاز به تمدید دارد به نحوه نگهداری و مراقبت شما و نوع پوستتان بستگی خواهد داشت، اما به ‌طور میانگین می‌توان برای آن‌ها ماندگاری بین 3 ماه تا یک سال را در نظر گرفت.

  • آیا ژل و یا فیلر موجب تحریک کلاژن سازی پوست می‌شوند؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت بله؛ انواع ژل‌ها و فیلرها به‌ غیر از فیلر دائمی موجب تحریک کلاژن سازی و جوان‌سازی پوست می‌شوند.

  ژل یا فیلر

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com