گن غبغب چیست و مزایای استفاده از آن کدام است؟
اشتراک‌گذاری

گن غبغب چیست و مزایای استفاده از آن کدام است؟

گن غبغب چیست و مزایای استفاده از آن کدام است؟
 • زیر چانه یا غبغب یکی از نواحی صورتی است که بد فرمی و تجمع چربی در آن نادیده گرفته می‌شود، در صورتی ‌که کوچک کردن آن یک جنبه حیاتی برای حفظ جوانی ظاهر شما است. برای رفع غبغب، لیپوساکشن یک راه‌حل عالی به شمار می‌رود. بعد از آن هم باید مدتی گن غبغب استفاده کرد تا این روش درمانی نتیجه بهتری بدهد. اگر نمی‌دانید گن غبغب چیست و چرا باید از آن استفاده کرد شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می‌کنیم. همچنین در ادامه این مطلب از کلینیک دلوان دلایل بستن گن بعد از عمل لیپوساکشن غبغب و نحوه استفاده از آن نیز بررسی شده است.

  گن غبغب چیست؟

  این نوع گن در واقع یک لباس فشرده‌کننده غبغب پس از ساکشن است. گن غبغب بسیار نرم و راحت بوده که فشار را روی چانه بعد از لیپوساکشن اعمال خواهد کرد. اغلب از مواد محکم و مصنوعی ساخته شده و در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف وجود دارد. این مدل گن به پشت سر و زیر چانه پیچیده می‌شود. مقدار فشار اعمال شده توسط آن هم برای تقویت روند بهبودی کاربردی بوده و اطمینان از درست بودن نحوه بستن گن غبغب بعد از عمل لیپوساکشن، بخش مهمی از روند درمان شما است.

  گن غبغب چیست؟

  دلایل بستن گن بعد از عمل لیپوساکشن غبغب

  حال که می‌دانید گن غبغب چیست، بد نیست با دلایل استفاده از آن هم آشنا باشید تا در صورت تجویز پزشک در استفاده از آن کوتاهی و اهمال‌کاری نکنید. دلایل استفاده از گن عبارت‌اند از:

  1.    میزان تورم و کبودی شما را کاهش می‌دهد

  تورم و کبودی یکی از عوارض جانبی لیپوساکشن غبغب است که البته باید اشاره کرد به‌خودی‌خود کاهش پیدا می‌کند و بعد از دوران نقاهت به‌ صورت کامل محو می‌شود. استفاده از گن باعث می‌شود تا تورم و کبودی با سرعت بیشتری کاهش پیدا کند.

  2.    به روند بهبودی سرعت می‌دهد

  یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل بستن گن بعد از عمل لیپوساکشن غبغب این است که به روند درمان و بهبودی شما سرعت می‌دهد. اگر گن غبغب خود را نپوشید، ممکن است زمان بهبودی شما بیشتر طول بکشد. در واقع استفاده از گن باعث افزایش جریان خون و تشویق بافت‌های سالم به رشد بیشتر می‌شود که در کاهش زمان نقاهت اثر دارد.

  دلایل بستن گن بعد از عمل لیپوساکشن غبغب

  3.    به کاهش تجمع خونابه و مایعات کمک می‌کند

  شاید از خود بپرسید که مهم‌ترین مزیت و دلیل استفاده از گن غبغب چیست، در پاسخ باید گفت که به کاهش تجمع خونابه و مایعات کمک می‌کند. کاملاً طبیعی است که بعد از ساکشن بدن شما مایعات و خونابه تولید کند. این گن تولید خونابه و چنین مایعاتی را تا حد زیادی کم خواهد کرد تا روند بهبود شما سرعت بیشتری به خود بگیرد.

  بیشتر بخوانید: رایج‌ترین عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب را بشناسید

  4.    برای داشتن نتایج بهتر بعد از لیپوساکشن ضروری است

  در صورتی‌ که نحوه بستن گن غبغب بعد از عمل لیپوساکشن به درستی انجام شود، می‌تواند در بهتر شدن نتایج نهایی این روش درمانی موثر باشد. در واقع به بدن شما کمک می‌کند تا با شکل جدید خود سازگار شود و از چروک شدن یا افتادگی پوست شما جلوگیری خواهد کرد. در واقع پوست شما سفت‌تر و صاف‌تر می‌شود.

  برای داشتن نتایج بهتر بعد از لیپوساکشن ضروری است

  5.    به بهبود جای زخم ساکشن کمک می‌کند

  یکی دیگر از دلایل بستن گن بعد از عمل لیپوساکشن غبغب این است که به بهبود جای زخم ساکشن کمک می‌کند. در واقع استفاده از گن به دلیل فشار و کششی که روی پوست ناحیه چانه اعمال می‌کند باعث می‌شود تا نرم شدن پوست، کاهش اندازه جای زخم و صاف شدن جای زخم‌ به مرور زمان را به همراه داشته باشد.

  نحوه بستن گن غبغب بعد از عمل لیپوساکشن

  بعد از پرداختن به اینکه گن غبغب چیست و مزایای استفاده از آن کدام است، باید نحوه بستن آن به شکل درست را بدانید. این مدل گن را بسیار راحت می‌توان استفاده کرد و برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

  نحوه بستن گن غبغب بعد از عمل لیپوساکشن

  • گن غبغب اغلب از دو حلقه پارچه‌ای تشکیل شده‌اند.
  • حلقه اول را باید به ‌صورت عمودی از زیر چانه تا قسمت بالایی کشیده و بسته شود.
  • حلقه دوم را باید از چانه به سمت پشت گردن بست.
  • هر بخش دارای چسب است که نصب و محکم کردن آن در جای مورد نظر آسان کرد.

  مدت زمان پوشیدن گن بعد از لیپوساکشن غبغب

  حال دلایل بستن گن بعد از عمل لیپوساکشن غبغب را می‌دانید اما شاید برایتان سوال شود که تا چه زمانی باید برای آن استفاده کرد. این امر به نظر پزشک شما بستگی دارد؛ اما به ‌طور کلی بین 2 تا 4 هفته باید از آن استفاده کرد. همچنین ممکن است پزشک توصیه کند که در هفته اول به‌ صورت شبانه‌روزی از گن استفاده کنید.

  بیشتر بخوانید: بررسی مهم‌ترین تفاوت عمل لیپوساکشن غبغب با لیپوماتیک

  بهترین گن غبغب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

  فشاری که گن غبغب در ناحیه جراحی به وجود می‌آورد باعث خواهد شد تا استفاده از آن مزایای متعدد داشته باشد. در عین‌ حال گن باید در حدی فشار به محل لیپوساکشن وارد کند که باعث آسیب نشود؛ برای همین باید در حین خرید گن غبغب به نکات زیر توجه کنید:

  بهترین گن غبغب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

  اندازه گن غبغب

  گن انتخابی شما نباید بسیار کوچک یا بسیار بزرگ باشد. بزرگ بودن از اثربخشی آن می‌کاهد و کوچک بودن باعث فشار زیاد و آسیب می‌شود. پزشک شما راهنمایی لازم برای خرید بهترین اندازه گن را به شما ارائه خواهد داد. بهترین معیار برای تشخیص اندازه بودن آن این است که بعد از بستن به‌ راحتی بتوانید حرف بزنید و باعث فشار روی فک نشود.

  جنس گن

  در هفته اول بعد از جراحی شما باید به‌ صورت مدام از گن استفاده کنید. دلایل بستن گن بعد از عمل لیپوساکشن غبغب هم بررسی شد. با توجه به این نکات باید جنس آن باعث ناراحتی شما نشود. بهتر است گن غبغبی از جنس الاستین یا لیکرا خریداری کنید.

  نحوه باز و بسته شدن گن

  همان‌طور که در بخش گن غبغب چیست” توضیح داده شد، این محصول دارای بندهایی برای فیکس کردن در جای خود است. برخی از محصولات کاملاً کشی، برخی دارای چسب و برخی تسمه‌ای هستند. بهتر است گنی را خریداری کنید که پوشیدن و بستن آن برای شما راحت‌تر باشد.

  نحوه باز و بسته شدن گن

  سخن پایانی

  اگر چربی اضافی غبغب شما را ناراحت کرده، لیپوساکشن ممکن است بهترین راه‌حل برای رهایی شما از این مشکل باشد. با این ‌وجود باید در مورد تمام جوانب این عمل زیبایی آشنا باشید از جمله اینکه گن غبغب چیست و چرا باید پس از لیپوساکشن از آن استفاده کرد. همچنین باید نحوه بستن گن غبغب بعد از عمل لیپوساکشن را بلد بود که در این مطلب بررسی شد. اگر هنوز هم به این نکته فکر می‌کنید که آیا لیپوساکشن غبغب برای شما مناسب است یا خیر، با کلینیک زیبایی دلوان در تماس باشید و مشاوره رایگان بگیرید.

  سوالات متداول

  • گن غبغب چیست؟

  یک مدل لباس فشرده‌کننده غبغب پس از ساکشن است که فشار را روی چانه بعد از لیپوساکشن اعمال خواهد کرد. مقدار فشار اعمال شده توسط آن برای تقویت روند بهبودی کاربردی است.

  • دلایل بستن گن بعد از عمل لیپوساکشن غبغب چیست؟

  کاهش تورم و کبودی، سرعت دادن به روند بهبودی، فرم دادن به ناحیه زیر چانه و کاهش تجمعات مایعات و خونابه از دلایل استفاده از این مدل گن است.

  • تا چه زمانی باید از گن غبغب استفاده کرد؟

  این امر به نظر پزشک شما بستگی دارد؛ اما به‌ طور کلی بین 2 تا 4 هفته باید از آن استفاده کرد. همچنین ممکن است پزشک توصیه کند که در هفته اول به صورت شبانه‌روزی از گن استفاده کنید.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com