رایج‌ترین عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب را بشناسید
اشتراک‌گذاری

رایج‌ترین عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب را بشناسید

رایج‌ترین عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب را بشناسید
 • چربی غبغب یکی از مقاوم‌ترین چربی‌های بدن است که با روش‌های سنتی مثل رژیم و ورزش هم به سختی آب می‌شود. از آنجایی‌ که غبغب می‌تواند اعتمادبه‌نفس و زیبایی ظاهری فرد را کاهش دهد و غلبه بر آن از طریق روش‌های مرسوم هم چالشی بزرگ است؛ لیپوساکشن یک روش عالی برای از بین بردن رسوبات چربی در این ناحیه خواهد بود. با این وجود پیش از هر اقدامی باید عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب را شناخت که در ادامه به آن پرداخته شده است.

  لیپوساکشن غبغب چیست؟

  لیپوساکشن یک عمل زیبایی است که به دلیل توانایی آن در تغییر شکل دادن به قسمت‌های مختلف بدن چون غبغب با حذف چربی اضافی شناخته می‌شود. نحوه انجام این روش شامل استفاده از یک ابزار توخالی به نام کانولا است که زیر پوست قرار می‌گیرد. کانولا با یک مکش قدرتمند که در اثر خلأ ایجاد می‌شود، چربی را از این ناحیه استخراج خواهد کرد. لیپوساکشن چانه معمولاً یک روش سرپایی است، به این معنی که بیماران می‌توانند در همان روز به خانه بروند. مراحل اجرای آن عبارت‌اند از:

  1. بی‌حسی: معمولاً برای لیپوساکشن غبغب از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. در برخی موارد ممکن است از آرام‌بخش یا بیهوشی عمومی استفاده شود.
  2. ایجاد برش: یک برش کوچک، اغلب کمتر از یک سانتی‌متر، در زیر چانه ایجاد می‌شود تا جای زخم قابل‌ مشاهده نباشد.
  3. برداشتن چربی: جراح یک کانولا را از طریق برش وارد می‌کند تا چربی را بشکند و ساکشن کند.
  4. بستن برش: پس از برداشتن مقدار مورد نظر چربی، برش را با بخیه بسته و پانسمان می‌کنند.

  لیپوساکشن غبغب چیست؟

  عوارض بعد از عمل لیپوساکشن غبغب

  لیپوساکشن غبغب به ‌طور‌ کلی یک روش ایمن و موثر در نظر گرفته می‌شود؛ اما برای بیماران مهم است که از خطرات عمل لیپوساکشن غبغب آگاه باشند تا با دید روشن‌تری این روش را برای درمان انتخاب کنند. در کل عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب عبارت‌اند از:

  • کبودی و تورم: این دو مورد از شایع‌ترین عوارض بعد از جراحی به شمار می‌روند. کبودی و تورم گرچه موقتی هستند، اما می‌توانند قابل ‌توجه باشند و ممکن است چندین هفته طول بکشد تا کاملاً فروکش کنند.
  • درد و ناراحتی: درجاتی از درد و ناراحتی بعد از لیپوساکشن غبغب برای هر فردی رخ می‌دهد که معمولاً با مسکن قابل‌کنترل است.
  • بی‌حسی: یکی دیگر از عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب این است که برخی افراد در ناحیه تحت درمان به دلیل تحریک عصبی دچار بی‌حسی موقت می‌شوند که معمولاً خودبه‌خود برطرف خواهد شد.
  • جای زخم: برش‌ها برای لیپوساکشن کوچک هستند، با این ‌وجود تا حدی جای آن‌ها باقی خواهد ماند.

  بیشتر بخوانید: بررسی مهم‌ترین تفاوت عمل لیپوساکشن غبغب با لیپوماتیک

  عوارض بعد از عمل لیپوساکشن غبغب

  نادرترین عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب

  گاهی این عمل زیبایی ممکن است در کنار تمام موارد معمول و ذکر شده، عوارض نادر اما جدی به همراه داشته باشد که شامل موارد زیر می‌شود:

  • عفونت: مانند هر روش جراحی، خطر عفونت وجود دارد، اگرچه با مراقبت‌های مناسب پس از عمل این دست از خطرات عمل لیپوساکشن غبغب کاهش پیدا می‌کند.
  • نکروز پوست: این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که پوست بالای ناحیه لیپوساکشن جریان خون خود را از دست می‌دهد و می‌میرد. این یک عارضه نادر است اما نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.
  • بی‌نظمی کانتور: گاهی اوقات، حذف ناهموار چربی می‌تواند منجر به ایجاد توده یا فرورفتگی در پوست شود. تکنیک ماهرانه جراح و انتخاب تکنیک صحیح می‌تواند این مورد از عوارض بعد از عمل لیپوساکشن غبغب را به حداقل برساند.
  • سوختگی: یکی از نادرترین عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب، به‌ویژه در تکنیک‌های لیپوساکشن با گرما (مانند لیپوساکشن به کمک لیزر)، خطر سوختگی کمی وجود دارد.

  بیشتر بخوانید: مهم‌ترین عوامل شل شدن پوست بعد از ساکشن غبغب

  نادرترین عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب

  ملاحظات ایمنی برای جلوگیری از عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب

  • مشاوره و بررسی سابقه پزشکی: یک مشاوره کامل قبل از عمل و بررسی تاریخچه پزشکی برای ارزیابی مناسب بودن شرایط بیمار و به حداقل رساندن خطرات حیاتی است.
  • انتخاب جراح مناسب: انتخاب جراح برای کاهش خطرات عمل لیپوساکشن غبغب بسیار مهم است. در واقع انتخاب یک جراح پلاستیک دارای تجربه در لیپوساکشن چانه به ‌طور قابل‌توجهی خطر بروز عوارض را کاهش می‌دهد.
  • درک محدودیت‌ها و خطرات: بیماران باید انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند و محدودیت‌ها و خطرات احتمالی این روش را درک کنند.
  • پیروی از دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از عمل: رعایت دستورالعمل‌های بعد از عمل می‌تواند تا حد زیادی خطر بروز عوارض بعد از عمل لیپوساکشن غبغب را کاهش دهد و روند بهبودی آرام‌تر را تضمین کند، از جمله: استراحت، اجتناب از فعالیت‌های سنگین، مراقبت از زخم و … .
  • قرار ملاقات منظم با پزشک: این قرار ملاقات برای نظارت بر روند بهبودی و رسیدگی سریع به هرگونه نگرانی مهم هستند.

  ملاحظات ایمنی برای جلوگیری از عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب

  کاندیدهای مناسب برای انجام لیپوساکشن غبغب

  همه افراد کاندیدای ایده‌آل برای لیپوساکشن غبغب نیستند و عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب بیشتر برایشان ظاهر خواهد شد. در کل نامزدهای مناسب برای انجام این عمل زیبایی شامل افراد زیر می‌شوند:

  • کسانی که ذخایر چربی موضعی زیر چانه داشته باشند.
  • کسانی که دارای خاصیت ارتجاعی پوست هستند تا روند بهبودی سریع‌تر طی ش.د و نتایج طبیعی‌تر باشد. فراموش نکنید که لیپوساکشن به‌ طور موثر چربی را کاهش می‌دهد؛ اما پوست اضافی یا افتادگی آن را برطرف نمی‌کند.
  • کسانی که از سلامت کلی بدن برخوردار هستند و انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد نتایج و عوارض بعد از عمل لیپوساکشن غبغب را دارند.

  کاندیدهای مناسب برای انجام لیپوساکشن غبغب

  سخن پایانی

  اگر غبغب دارید، یا چانه یا گردن شما افتاده است، احتمالاً به فکر جراحی زیبایی افتاده‌اید. یک جراح پلاستیک می‌تواند ناحیه مورد نظر را شکل دهد، چربی اضافی را از بین ببرد و پوست را صاف کند؛ اما عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب را نباید نادیده گرفت و با پزشک خود در مورد اینکه آیا کاندید مناسبی برای این مدل جراحی هستید صحبت کنید. اگر به دنبال یک مرجع معتبر برای مشاوره در این موارد خاص هستید، بهتر است با کلینیک دلوان در تماس باشید.

  سوالات متداول

  • رایج‌ترین خطرات عمل لیپوساکشن غبغب چیست؟

  کبودی و تورم، کمی درد و ناراحتی، بی‌حسی موقت، باقی ماندن جای زخم از رایج‌ترین عوارض بعد از عمل لیپوساکشن غبغب است.

  • چطور می‌توان از عوارض و خطرات لیپوساکشن غبغب جلوگیری کرد؟

  مشاوره دقیق و بررسی سابقه پزشکی قبل از جراحی، انتخاب جراح مناسب، درک محدودیت‌ها و خطرات جراحی، پیروی از دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از عمل و قرار ملاقات منظم با پزشک در کاهش خطرات اثر دارد.

  • آیا عفونت محل زخم از رایج‌ترین عوارض بعد از عمل لیپوساکشن غبغب است؟

  خیر، صد درصد این‌گونه نیست. با این ‌حال مانند هر روش جراحی، خطر عفونت وجود دارد، اگرچه با مراقبت‌های مناسب پس از عمل این دست از خطرات عمل لیپوساکشن غبغب کاهش پیدا می‌کند.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com