کاشت ابرو روی تاتو
اشتراک‌گذاری

کاشت ابرو روی تاتو + روش انجام، هزینه، مزایا و معایب

کاشت ابرو روی تاتو
 • در سال‌های گذشته تاتو ابرو برای پر و یکدست نشان دادن ابرو بسیار کاربرد داشت؛ اما کمرنگ شدن یا تغییر رنگ آن و در مرکز توجه قرار گرفتن ابروهای طبیعی، تاتو را از ترند خارج کرد. همین نکات باعث شد بسیاری از افراد به فکر کاشت ابرو بیفتند و این دغدغه را در ذهن داشته باشند که امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد یا نه؟ اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و فکر می‌کنید که شاید امکان چنین کاری وجود نداشته باشد، بهتر است خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

  تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو

  تفاوت کاشت ابرو و تاتو ابرو

  پیش از پرداختن به این سوال که آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان‌پذیر است یا خیر، باید به بررسی تفاوت این دو پرداخت. برای آنکه تفاوت‌ها را بدانید، باید از ماهیت هر روش و چگونگی انجام آن آگاه باشید که به شرح زیر است:

  کاشت ابرو

  ترمیم ابرو با جراحی یک روش پزشکی ساده با زمان بهبودی سریع و نتایج دائمی است. کاشت ابرو می‌تواند در عرض چند ماه به شما ابروهای پرتر بدهد. اگر از موهای ابروی روشن برخوردارید، ممکن است نیاز به افزایش جزئی موهای ابروی فعلی خود داشته باشید. کاشت ابرو شامل برداشتن بین 250 تا 400 تار مو از پوست سر است. این گرافت‌های مو معمولاً از پشت گوش و با استفاده از یک سوزن کوچک گرفته می‌شوند. سپس جراح کاشت ابرو هر پیوند که شامل مو و ریشه فولیکول می‌شود را یکی‌یکی در ناحیه ابرو کاشت می‌کند.

  همچنین باید اشاره کرد که از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی برای کاهش ناراحتی استفاده می‌شود، اما بیماران پیوند ابرو احتمالاً در هفته بعد از پیوند کمی تورم، قرمزی و پوسته‌پوسته شدن ابرو را تجربه خواهند کرد. نتیجه نهایی 6 ماه تا یک سال طول می‌کشد تا پیوند موی کاشته شده ریزش و رشد کند. بسیاری از افرادی که ریزش دائمی موی ابرو را تجربه می‌کنند می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند. اگر موهای طبیعی شما به دلیل استرس، شرایط پزشکی خاص یا برخی داروها ریزش کرده باشد، ممکن است واجد شرایط کاشت ابرو نباشید.

  تاتو ابرو

  تاتو ابرو و کاشت ابرو روی آن

  خال‌کوبی یا تاتو ابرو با استفاده از سوزن مخصوص خال‌کوبی انجام می‌شود و می‌تواند یک روش نسبتاً دردناک باشد، زیرا بدون بیهوشی انجام می‌شود. جوهر مورد استفاده برای آن عمیقاً به پوست نفوذ می‌کند و تاتوی ماندگاری به جا می‌گذارد. اکثر افراد بالای 18 سال می‌توانند تاتو ابرو داشته باشند. با این‌ حال، اگر شرایط پزشکی خاصی دارید، ممکن است واجد شرایط نباشید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  همچنین تاتو ممکن است به ‌مرور زمان محو یا تغییر رنگ دهد، ولی ناپدید نخواهد شد. همین تغییر رنگ دلیل این امر است که بسیاری به کاشت ابرو روی تاتو فکر می‌کنند. علاوه بر این تاتو فقط روی پوست شما انجام شده و باعث می‌شود از دور ابرها پر به نظر برسند. تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو در همین نکته است؛ زیرا نتایج کاشت دائمی و بسیار طبیعی خواهد بود و از موی خود فرد برای پیوند استفاده می‌شود.

  برای کاشت ابرو روی تاتو باید آن را پاک کرد؟

  قبل از اقدام به کاشت ابرو باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید و آن هم فرم ابروی مدنظر شما است. اگر همان مدل ابرویی که تاتو کرده‌اید را دوست دارید، از پزشک خود بخواهید کاشت را روی آن و مطابق شکل تاتو انجام دهد. اگر هم از فرم ابروی تاتو شده خود ناراضی هستید باید بخش‌های اضافی قبل از کاشت پاک شوند.

  روش‌های کاشت ابرو بر روی تاتو

  روش های کاشت ابرو روی تاتو

  دو تکنیک FIT و FUT از جمله روش‌های کاربردی برای کاشت ابرو روی تاتو به شمار می‌روند. در هر دو روش نیاز به گرفتن مو از پشت سر، پشت گوش و … است تا مطابق با فرم دلخواه روی ناحیه کم پشت ابرو کاشته شوند. البته این روش‌ها تفاوت‌هایی هم دارند که در ادامه گفته شده است.

   روش اول: پیوند واحد فولیکولی یا FUT

  یکی از وجوه تمایز و تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو در روش انجام آن‌ها است. برای کاشت از تکنیک معروفی به نام پیوند واحد فولیکولی یا FUT استفاده می‌شود که به نام برداشت نواری هم شهرت دارد. پزشک با ایجاد یک برش در پشت سر فرد، بخشی از پوست را برداشته و محل را بخیه می‌زند. گرافت‌ها تک‌به‌تک از این نمونه پوست استخراج شده و روی ابرو کاشته خواهد شد.

  روش دوم: کاشت واحد فولیکولی یا FIT

  روش دیگری که امکان کاشت ابرو روی تاتو را برای شما فراهم کرده است، کاشت واحد فولیکولی یا FIT نام دارد. در این تکنیک سوراخ‌های بسیار زیر و کوچک با ابزار مخصوص در ناحیه اهدا کننده ایجاد شده و گرافت‌های مو استخراج می‌شود. بعد از آن هم موها در ناحیه ابرو کاشته خواهند شد. باید اشاره کرد که این روش بدون برش در پشت سر بوده و نیازی به بخیه ندارد.

  مزایای کاشت ابرو روی تاتو

  مزایای کاشت ابرو روی تاتو

  تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو این است که از تزریق رنگ و جوهر که گاه باعث واکنش آلرژیک می‌شود خبری نیست. در واقع کاشت روی سطح پوست انجام شده و یکی از مهم‌ترین مزایای آن به همراه نداشتن خطری برای ایمنی بدن و سلامت فرد است. از دیگر مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رسیدن به تراکم دلخواه در ابرو با موی طبیعی
  • داشتن ظاهری طبیعی
  • بهبود زیبایی چهره و جوان‌تر کردن آن
  • امکان اصلاح و فرم دهی ابرو به شکل دلخواه پس از مدت کوتاه
  • پر کردن نواحی شکسته و دارای ریزش شدید ابرو

  خطرات یا عوارض کاشت ابرو

  عوارض کاشت ابرو روی تاتو

  در مورد کاشت ابرو هم مانند هر عمل زیبایی، خطراتی در ارتباط با جراحی وجود دارد که می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • جای زخم
  • درد
  • تورم
  • عفونت
  • کبودی
  • پوسته‌پوسته شدن ابروها
  • از دست دادن برخی فولیکول‌های مو در محل جراحی مدتی پس از کاشت

  البته باید اشاره کرد که این خطرات و عوارض کاشت ابرو روی تاتو ماندگار نیست و در دوره بهبودی شاهد رفع آن‌ها به‌ صورت کامل خواهید بود. همچنین مهارت پزشک شما در کاهش بروز این چنین عوارضی نقش مهم و اساسی دارد.

  طول دوره نقاهت برای کاشت ابرو

  روند بهبودی در کاشت ابرو در مقایسه با سایر جراحی‌های زیبایی سریع است. در چند هفته اول بعد از کاشت می‌توانید به فعالیت‌های سبک و روزمره خود برگردید. ممکن است در طول دوره نقاهت با دلمه بستن و پوسته‌پوسته شدن ابرو مواجه شوید که نباید به آن‌ها دست زد؛ زیرا این کار می‌تواند در بهبودی شما اختلال ایجاد کند. بین 6 تا 12 هفته موهای جدید شروع به رشد می‌کنند، بعد یک مرحله شوک را تجربه خواهید کرد و در نهایت موهای کاشته شده ابرو مانند موهای طبیعی ابرو رشد خود را دوباره از سر می‌گیرند.

  هزینه کاشت ابرو روی تاتو

  هزینه کاشت ابرو روی تاتو

  یکی از مواردی که در بحث تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو باید به آن توجه داشت، تفاوت هزینه این دو روش است. از آنجایی ‌که کاشت ابرو یک روش جراحی به شمار می‌رود، طبیعی است که تفاوت زیادی از نظر قیمت با تاتو داشته باشد؛ اما با توجه به نتایج طبیعی و ماندگار ارزش انجام دادن کاشت بیشتر است. همچنین عوامل زیر هم در هزینه کاشت ابرو اثر دارند:

  • تکنیک مورد استفاده برای کاشت
  • تعداد گرافت مورد نیاز برای کاشت
  • میزان تبحر و تخصص پزشک
  • کلینیک انتخابی برای کاشت ابرو و نوع تجهیزات و امکانات آن

  سخن پایانی

  کاشت ابرو روی تاتو قدیمی ظاهری جذاب‌تر، زیباتر و طبیعی‌تر به چهره شما می‌بخشد. همچنین مانند تاتو نگرانی از بابت کمرنگ شدن یا تغییر رنگ وجود ندارد؛ زیرا موهای خود شما قرار است در ابرو کاشته شود و بعد از مدتی رشد طبیعی را از سر بگیرند. اگر شما هم تاتوی قدیمی روی ابرو داشته یا تمایل به ظاهری نچرال دارید، می‌توانید روی آن‌ها را با کاشت ابرو بپوشانید. قبل از هر اقدامی برای رسیدن به بهترین نتایج بهتر است سوالات خود در این رابطه را با کلینیک زیبایی دلوان در میان بگذارید و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

  سوالات متداول

  امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد؟

  بله، فقط قبل از اقدام به کاشت ابرو از پزشک خود بخواهید کاشت را روی آن و مطابق شکل تاتو انجام دهد. اگر هم از فرم ابروی تاتو شده خود ناراضی هستید، باید بخش‌های اضافی قبل از کاشت پاک شوند.

  تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو در چیست؟

  فارغ از هزینه و روش انجام، نتایج این دو روش تفاوت فاحشی با هم دارند. تاتو فقط ابروها را به‌ صورت مصنوعی پرتر نشان می‌دهد، در صورتی ‌که کاشت با نتایج دائمی و طبیعی همراه است.

  آیا کاشت ابرو روی تاتو دردناک است؟

  کاشت ابرو دردناک نیست؛ زیرا بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی دریافت خواهید کرد تا در طول جراحی چیزی احساس نکنید. ممکن است با بهبودی پوست پس از عمل، درد خفیفی را تجربه کنید که طبق تجویز پزشک با داروهای مسکن رفع می‌شود.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

  1. تمام ابهاماتم در مورد کاشت ابرو روی تاتو رفع شد، مرسی از مطلب مفیدتون

   1. امکان پذیر است ولی می‌تواند کاشت ابرو را با مشکلاتی مواجه کند و توصیه نمیشود

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com