تزریق چربی به پشت پلک
اشتراک‌گذاری

تزریق چربی به پشت پلک ؛ روشی موثر برای جوانسازی چهره

تزریق چربی به پشت پلک
 • چشم‌ها تأثیرگذارترین عضو روی صورت شناخته می‌شوند که احساسات را منتقل کرده و روشی برای نشان دادن حس واقعی هستند. در صورتی ‌که چشمانی فرورفته دارید و از گودی بیش از حد چشمانتان رنج می‌برید، بهتر است به سراغ روش جوانسازی پوست با کمترین عارضه بروید. تزریق چربی به پشت پلک یک روش انتقال چربی بوده که چربی بدن به ‌طور مستقیم از بدن بیمار به پشت پلک منتقل می‌شود و هیچ‌گونه خطر و یا آلرژی ایجاد نخواهد کرد.

  این روش ایده‌آل دارای کمترین میزان عارضه بوده و با هدف ایجاد چهره‌ای شاداب و جوان‌تر به صورت کاملاً طبیعی انجام می‌شود. در این روش چربی تصفیه شده بیمار را برای پر کردن پلک‌ها در قسمت بالا و پایین استفاده می‌کنند تا با کاهش چین‌وچروک صورت چشمانی برجسته‌تر و در نهایت ظاهری جوان و زیبا را به ارمغان آورد. در ادامه همراه کلینیک زیبایی دلوان باشید تا به بررسی مراحل تزریق چربی به پشت پلک و مراقبت‌های لازم پس از انتقال بپردازیم.

  دلیل تزریق چربی به پشت پلک چیست؟

  تزریق چربی در پشت پلک

  بر اساس بررسی‌هایی که توسط پزشکان انجام شده است افراد با افزایش سن دچار چند پدیده مختلف و ناخوشایند می‌شوند، مانند:

  • ضعیف شدن ساختارهای نگهدارنده کیسه‌های پالپبرال
  • ایجاد پوست‌های اضافی
  • ایجاد شیارهای ناخوشایند (به شیار اشک نیز شناخته می‌شود)
  • خالی ماندن حدقه چشم در پلک فوقانی (تبدیل شکل طبیعی به صورت C به A)

  در این شرایط فرد احساس شادابی و جوانی را از دست می‌دهد و چهره‌ای خسته ایجاد می‌شود. برای اینکه چهره بتواند به حالت قبلی برگردد لازم است مراحلی تزریق چربی به پشت پلک انجام شده و طی این فرآیند چهره نشاط از دست رفته خود را به دست آورد.

  تزریق چربی به پشت پلک برای چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

  نحوه تزریق چربی به پشت پلک

  این روش درمان به دلیل خطر کم و تطبیق‌پذیری بسیار بالا نسبت به سایر فیلرها و پرکننده‌ها متقاضیان بیشتری دارد و همه افراد می‌توانند با انجام این روش موثر شادابی چهره خود را به دست آورند و صورتی زیبا و بدون چین‌وچروک، افتادگی و شل شدگی داشته باشند. همچنین افرادی که در بافت‌های خود دارای خاصیت ارتجاعی هستند کاندیداهای مناسبی برای این روش خواهند بود، در زیر تمام افرادی که می‌توانند این عمل جراحی را انجام دهند آورده شده است:

  • کسانی که اعتمادبه‌نفس خود را به دلیل چین‌وچروک پوستی و افتادگی پلک و… از دست داده‌اند و نیاز به از بین بردن علائم پیری روی پلک‌ها دارند.
  • افرادی که بیماری‌هایی در ناحیه چشم و یا سیستمیک ندارند که تداخلی با نتایج ایجاد کند.
  • در صورتی‌ که دارای بیماری‌هایی مانند بلفاریت چشم نیستید.
  • تزریق چربی به پشت پلک برای افرادی که سن بلوغ و رشد خود را به پایان رسانده‌اند، گزینه‌ای ایده‌آل است. (بعد از سن 18 سالگی مناسب‌ترین زمان شناخته می‌شود)
  • برای افرادی که وزن خود را به صورت ناگهانی از دست داده‌اند و پوستی شل و افتاده دارند.
  • افرادی که دارای بیماری‌های خاص و ژنتیکی هستند و با مرور زمان دچار کبودی و یا فرورفتگی در ناحیه چشم شده‌اند.
  • افرادی که سلامت روحی و روانی مناسبی دارند.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

  لیپوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

  لیپوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

  انجام مراحل تزریق چربی به پشت پلک برای کسانی ‌که قسمت بالای پلک آن‌ها در اثر ژنتیک، بیماری‌های پوستی، افزایش سن و… دچار چین‌وچروک و فرسودگی شده‌، مناسب است. در واقع رئوس استخوانی حفره چشم با چربی‌هایی در اطراف چشم و پلک پوشانده شده و مانع از گودی چشم و وارفتگی پوستی می‌شوند.

  همان‌طور که می‌دانید با افزایش سن کاربردی‌ترین و اصلی‌ترین پروتئین بدن یعنی کلاژن کاهش یافته و صورت حجم خود را از دست می‌دهد. علم پزشکی برای برطرف کردن این نواقص روش تزریق چربی موجود در بدن خود شخص را به کار گرفته است. این روش برای تمام افرادی که مشتاق جوانسازی هستند گزینه مناسبی به شمار می‌آیند، با این حال موانعی وجود دارد که در زیر آن‌ها را بررسی کرده‌ایم:

  • افرادی که به مواد مخدر یا الکل اعتیاد دارند.
  • افرادی که شغل‌های خاص داشته و در معرض آلودگی و آسیب در ناحیه چشم هستند.
  • کسانی که قدرت تصمیم‌گیری نداشته و از سلامت روانی مناسبی برخوردار نیستند.
  • در صورتی ‌که روی چشمانشان جراحی خاصی انجام داده‌اند و با تزریق چربی به پشت پلک ناحیه جراحی شده تحریک و دچار آسیب می‌شود.
  • افرادی که دارای مشکلات شدید پوستی هستند.
  • کسانی‌ که از ضعف ایمنی رنج برده و بدنشان قابلیت ترمیم در قسمت‌های آسیب‌دیده را ندارد.
  • افراد لاغری که چربی لازم برای انتقال را در پهلو، ران و یا شکم ندارند.
  • بیمارانی که در پلک پایین خود پوستی اضافی دارند، بهتر است به جای این عمل، بلفاروپلاستی را انجام دهند.
  • افرادی ‌که دارای کیسه‌های میلیا مشخصی بوده و در قسمتی از روز به خصوص صبح‌ها برجسته‌تر می‌شود.
  • کسانی ‌که به دنبال روش‌هایی با نتایج فوری بوده و تحمل درد و یا تورم را ندارند.

  چگونگی تزریق چربی به پشت پلک

  توجه داشته باشید که برای این اشخاص نیز می‌توان تزریق چربی به پشت پلک را انجام داد، اما تورم طولا‌نی‌تر از حد معمول و طبیعی خواهد بود و در نتیجه ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد؛ بنابراین در این شرایط توصیه می‌شود که با پزشک متخصص مشورت کرده و سپس با توجه به نظر پزشک تزریق را انجام دهید.

  مراحل تزریق چربی به پشت پلک

  مراحل تزریق چربی به پشت پلک

  در مرحله اول لازم است شخص به دنبال کلینیکی معتبر و پزشکی ماهر بوده تا بتواند بهترین نتیجه را با کمترین عوارض و خطر داشته باشد. همچنین در کلینیک‌های معتبری ماند مرکز زیبایی دلوان پزشک معالج قبل از انجام تزریق تمام پارامترها و بیماری‌های شخص را بررسی می‌کنند تا در صورت وجود خطر شخص را در جریان قرار داده و تزریق را انجام ندهند، اما در شرایطی که وضعیت جسمانی و سلامتی به صورت کامل بررسی و تأیید شد بیمار را در جریان چگونگی انجام عمل قرار خواهند داد و سپس با همکاری وی تزریق را شروع می‌کنند.

  1. مراحل تزریق چربی به پشت پلک پس از بررسی‌های لازم آغاز شده و بیمار را بی‌هوش می‌کنند (در برخی موارد بر اساس تشخیص پزشک و میزان آسیب با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود)
  2. برای برداشت چربی برشی کوچک (چند سانتی‎متر مکعب) را در پوست ایجاد می‌کنند و سپس به کمک لوله نازکی به اسم کانول مکش را از ران، باسن و یا شکم انجام می‌دهند.
  3. در مرحله سوم قسمتی که برداشت انجام شده است را بخیه زده و پاکسازی می‌کنند. (مایعات و خون چربی تخلیه می‌شود)
  4. در این مرحله نیز که مهم‌ترین مرحله به شمار می‌آید، تزریق چربی با استفاده از کانول و سرنگ بسیار ظریفی انجام می‌شود و در نهایت فرآیند تزریق به پایان می‌رسد.

  توجه داشته باشید که مراحل تزریق چربی به پشت پلک حدود دو ساعت طول می‌کشد و این زمان به موارد مختلفی مانند حجم چربی منتقل شده بستگی دارد و در طول این مراحل هیچ‌گونه دردی را در این ناحیه احساس نخواهید کرد، اما پس از این‌که آثار بی‌حسی از بین رفت جهت کنترل درد بایستی از مسکن استفاده کنید. همچنین بد نیست بدانید که این روش فوق‌العاده نیازی به بخیه نداشته و میکروکانول‌ها ضخامت بسیار کمی دارند و این موضوع نیز از مزیت‌های تزریق چربی به شمار می‌آید.

  مراقبت‌‌های بعد از تزریق چربی به پشت پلک

  مراقبت‌‌های بعد از تزریق چربی به پشت پلک

  این روش زیبایی نیاز به هیچ‌گونه دوره استراحت و مرخصی ندارد و شما قادر هستید تا فعالیت‌های روزانه خود را بدون هیچ محدودیت و یا مشکلی انجام دهید. نکته مهم پس از تزریق چربی به پشت پلک این است که به تمام نکات ایمنی که توسط پزشک مطرح شده توجه کرده و مراقبت‌های لازم را در خانه دنبال کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل با پزشک متخصص خود تماس بگیرید. ما در زیر نکات مهم و لازم را آورده‌ایم تا بتوانید با رعایت موارد مختلف بهترین نتایج را مشاهده کنید.

  • محل برداشت چربی بایستی به مدت دو هفته پانسمان شود.
  • به مدت 7 الی 10 روز از ایجاد فشار و یا ماساژ در قسمتی که تزریق انجام گرفته پرهیز کنید.
  • توجه داشته باشید که کبودی، تورم و درد چند روز و یا چند هفته بعد از تزریق کاملاً طبیعی است.
  • بدون کلاه در زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  • از رفتن به مکان‌های گرم مانند سونا و جکوزی پرهیز کنید.
  • مدت زمان حمام خود را کوتاه کنید.
  • در روزهای اول به حالت نیمه نشسته بخوابید تا تورم به کمترین میزان خود برسد.
  • در سه روز اول بر روی محل برداشت چربی کمپرس سرد قرار دهید.
  • غذاهای شور باعث ایجاد تورم می‌شوند.
  • فعالیت‌هایی که باعث ایجاد فشار می‌شوند را انجام ندهید.
  • از انجام فعالیت‌های سنگین پرهیز کنید.
  • بهتر است بعد از به پایان رسیدن مراحل تزریق چربی به پشت پلک برای جلوگیری از لخته شدن خون در پاها، پیاده‌روی کنید.
  • شما می‌توانید بعد از گذشت 24 ساعت از کرم‌های ضد آفتاب و لوازم آرایشی استفاده کنید.
  • داروهای تجویز شده توسط پزشک را برای پیشگیری از عفونت احتمالی به صورت مرتب مصرف کنید. توجه داشته باشید که ممکن است پس از گذشت یک هفته عدم قرینگی رخ دهد که کاملاً طبیعی بوده و رفع می‌شود.
  • استفاده از آناناس می‌تواند برای کاهش درد و کبودی مناسب باشد.
  • در صورتی ‌که دچار عفونت در محل تزریق، التهاب شدید، درد غیرقابل تحمل، خروج خونابه و… شدید با پزشک متخصص خود تماس گرفته و یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

  هزینه تزریق چربی به پشت پلک

  هزینه تزریق چربی به پشت پلک

  برای تعیین قیمت موارد مختلفی را در نظر می‌گیرند و لازم است پزشک معالج پس از انجام آزمایش‌ها و بررسی‌های لازم و همچنین مقدار چربی مورد نیاز شما قیمتی را ارائه دهد. در واقع قبل از ویزیت نمی‌توان هیچ‌گونه قیمتی را به صورت حتم مطرح کرد و بایستی ویژگی‌های فردی بیمار را در نظر گرفت.

  علاوه بر چربی لازم، هزینه تزریق چربی به پشت پلک با توجه به میزان سختی عمل، هزینه کلینیک، هزینه دستیاران و موارد دیگر نیز اضافه شده و در نهایت قیمتی معقول و متناسب با موارد انجام شده عنوان می‌شود. کلینیک زیبایی دلوان با ارائه بالاترین کیفیت و خدماتی مختلف همواره در تلاش است تا بتواند با روش‌های بی‌خطر عمل‌های زیبایی مناسبی را به صورت کاملاً مقرون‌به‌صرفه برایتان به ارمغان آورد.

  سخن پایانی

  هزینه تزریق چربی به پشت پلک

  عمل‌های جراحی مختلفی برای برطرف ساختن گودی زیر چشم و از بین بردن شل شدگی پوست دور چشم وجود دارد که ممکن است با خطرات و عوارض مختلفی همراه باشد. خوشبختانه در روش تزریق چربی به پشت پلک نتایج فوق‌العاده‌ای را با کم‌ترین خطر ممکن به دست خواهید آورد. در این روش با افزایش حجم پلک، کبودی و گودی به صورت کاملی برطرف شده و چشم‌هایی برجسته ایجاد می‌شود.

  این روش برای افرادی که اعتمادبه‌نفس خود را از دست داده‌اند و نیازی به انجام عمل‌های زیبایی کم‌خطر و موثر دارند مناسب‌ترین گزینه بوده و بدون هیچ خطر و آلرژی ممکن انجام می‌شود و در نهایت چهره‌ای زیبا و جوان به ارمغان می‌آورد.

  سوالات متداول

  تفاوت بلفاروپلاستی با تزریق چربی به پشت پلک در چیست؟

  تزریق چربی برای کسانی که چربی اطراف چشم را از دست می‌دهند مناسب است، در حالی ‌که بلفاروپلاستی برای کاهش چربی اطراف پلک و چشم‌ها انجام می‌شود.

  هزینه تزریق چربی به پشت پلک چقدر است؟

  هزینه این عمل بر اساس میزان چربی به کار رفته و تشخیص پزشک تعیین می‌شود.

  آیا انجام مراحل تزریق چربی به پشت پلک نیاز به ترمیم دارد؟

  برای داشتن نتایجی طولانی مدت لازم است پس از گذشت چند ماه مجدداً انجام شود.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com