اشتراک‌گذاری

بوتاکس یا تزریق چربی

 • نسل‌ جوان امروزی بیش از هر چیز دیگری نگران بروز نشانه‌های پیری در صورت هستند و ظاهراً حاضرند برای جلوگیری از آن هزینه کنند. بسیاری برای حفظ ظاهر جوان خود و مبارزه با نشانه‌های پیری از جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک استفاده می‌کنند که محبوب‌ترین آن‌ها بوتاکس و انتقال چربی است. برای همین شاید سوال پیش بیاید که بین بوتاکس یا تزریق چربی کدام بهتر است.

  درک تفاوت بوتاکس با تزریق چربی به شما برای انتخاب بین این دو کمک خواهد کرد. البته باید به یاد داشته باشید که درمان انتخابی به نیازهای خاص شما بستگی دارد. برای همین در ادامه به ‌صورت کامل فرق بوتاکس با تزریق چربی را بررسی کرده‌ایم تا انتخاب برای شما راحت شود.

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  تزریق چربی چیست؟

  تزریق یا انتقال چربی عبارت است از جابجایی سلول‌های چربی از یک قسمت بدن به قسمت دیگر و نیاز به تخصص کافی برای انتقال دارد. اغلب بیماران چربی را از باسن یا شکم خود به ناحیه پیشانی، گونه یا خطوط زیر چشم منتقل می‌کنند تا ظاهر پوست را حجیم و احیا کنند. این روش بهترین استفاده را از منابع چربی موجود در بدن می‌کند و از‌ آنجایی ‌که هیچ عنصر بیگانه‌ای وارد بدن شما نمی‌شود، گزینه‌ای امن است.

  تزریق چربی چیست؟

  بوتاکس چیست؟

  برای انتخاب بین بوتاکس یا تزریق چربی باید تعاریف و روش انجام هر کدام را بدانید. در همین راستا باید اشاره کرد بوتاکس نام کوتاه شده سم بوتولینوم A است، سمی که ماهیچه‌های خاصی را محدود می‌کند، به طوری که کمتر قادر به حرکت هستند و در نتیجه چین‌وچروک به ‌صورت موقت درمان می‌شود. بوتاکس می‌تواند خطوط چهره را کاهش دهد. همچنین به‌ عنوان یک اقدام پیشگیرانه نیز در نظر گرفته می‌شود.

  بوتاکس چیست؟

  تفاوت بوتاکس با تزریق چربی در چیست؟

  برای انتخاب بین بوتاکس یا تزریق چربی باید به موارد متعددی توجه داشته باشید؛ از ماندگاری و فواید هر کدام گرفته تا معایب هر کدام. فرق بوتاکس با تزریق چربی از این جهات عبارت‌اند از:

  میزان ماندگاری

  برای انتخاب بین این دو روش باید تفاوت‌های این دو را از نظر میزان ماندگاری نتایج بدانید که شامل موارد زیر می‌شود:

  • بوتاکس: به ‌طور معمول بوتاکس با توجه به شرایط جسمی و شدت مشکل هر فردی بین 4 تا 6 ماه دوام دارد و بعد از آن باید برای تزریق مجدد اقدام کنید.
  • تزریق چربی: تزریق چربی از ماندگاری بیشتری برخوردار بوده و در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق نتایج حدود 12 ماه دوام خواهد داشت.

  میزان ماندگاری

  سرعت اثربخشی

  اگر مردد هستید که بین بوتاکس یا تزریق چربی کدام را انتخاب کنید و نمی‌دانید سرعت اثربخشی کدام بیشتر است، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • بوتاکس: سرعت مشاهده نتایج و اثرات تزریق بوتاکس بسیار بالا است و این مورد اصلی‌ترین تفاوت بوتاکس با تزریق چربی به شمار می‌رود. در اغلب موارد نتایج تزریق بوتاکس خود را بین 4 روز تا 1 هفته نشان خواهند داد. البته برای مشاهده نتایج کامل باید تا دو هفته صبر کرد.
  • تزریق چربی: نتایج تزریق چربی با سرعت بوتاکس قابل مشاهده نیست؛ زیرا بعد از آن مقداری تورم وجود دارد که باید به مرور فروکش کند. در واقع اثرات آن بعد از یک ماه مشهود بوده و بین سه تا چهار ماه بعد از تزریق نتایج واقعی و صد درصدی را خواهید دید.

  بیشتر بخوانید: عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس

  سرعت اثربخشی

  قیمت

  یکی دیگر از مواردی که برای انتخاب بین بوتاکس یا تزریق چربی باید به آن توجه داشته باشید هزینه مورد نیاز برای هر کدام از این روش‌های درمانی است.

  • بوتاکس: قیمت تزریق بوتاکس به موارد متعددی از جمله تعداد جلسات مورد نیاز، برند بوتاکس، دستمزد پزشک، میزان شدت مشکل و … بستگی دارد.
  • تزریق چربی: هزینه مورد نیاز برای تزریق چربی هم مانند بوتاکس به عوامل متعددی از جمله ناحیه انتخابی برای تزریق، حجم چربی مورد نیاز برای استخراج و تزریق، تخصص پزشک و … بستگی دارد.

  قیمت

  هدف و مدت زمان انجام هر روش

  فرق بوتاکس با تزریق چربی از نظر هدف اجرای هر روش و مدت زمان لازم برای هر کدام هم متفاوت است که به‌ صورت خلاصه شامل موارد زیر می‌شود:

  • بوتاکس: تزریق بوتاکس برای کاهش ظاهر خطوط پنجه کلاغی در گوشه چشم، خطوط اخم بین ابروها و خطوط روی پیشانی به‌ خوبی عمل می‌کند. این روش فقط چند دقیقه طول می‌کشد؛ بنابراین معمولاً در کمتر از یک ساعت قابل انجام خواهد بود. بعد هم می‌توانید بدون ناراحتی به محل کار برگردید یا فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید، هرچند ممکن است ناحیه تحت درمان تا چند ساعت بعد قرمز و ملتهب باشد.
  • تزریق چربی: برای انتخاب بین بوتاکس یا تزریق چربی باید بدانید که روش دوم یعنی تزریق چربی زمان بیشتری نیاز دارد. در واقع این روش با استخراج چربی از یک ناحیه و تزریق به ناحیه دیگر همراه خواهد بود، برای همین زمان بیشتری می‌برد. انتقال چربی بیشتر شبیه پرکننده‌های پوستی عمل می‌کند تا نواحی دارای افتادگی پوست را حجیم کرده و کاهش حجم را برطرف کند.

  بیشتر بخوانید: عوارض انجام مزونیدلینگ بعد از بوتاکس

  بوتاکس یا تزریق چربی: کدام‌یک برای شما بهترین است؟

  با تکنولوژی پیشرفته امروزی و روش‌های غیر جراحی پیشرفته، شما مجموعه‌ای از درمان‌های زیبایی را برای کمک به معکوس کردن علائم ظاهری پیری مانند خطوط صورت و افتادگی پوست دارید. مشاوره با یک جراح پلاستیک ماهر در یک مرکز مطمئن چون کلینیک زیبایی دلوان قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی ایده خوبی است تا یک ارزیابی شخصی از مشکلات پوست شما به عمل بیاید. همچنین مشاوره‌های لازم در مورد اینکه کدام‌یک از این دو روش می‌توانند به بهترین شکل مشکلات را بهبود بخشند، دریافت کنید. با این ‌وجود برای درک بهتر تفاوت بوتاکس با تزریق چربی و انتخاب از بین آن‌ها به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • اگر خطوط ریز و چین‌وچروک ظاهر شما را پیر نشان می‌دهد، تزریق بوتاکس می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.
  • اگر افتادگی پوست بزرگ‌ترین شکایت شما است، یا خطوط و چین‌های شدیدتر باعث پیری صورت شما شده، انتقال چربی می‌تواند راه‌حل ایده‌آلی باشد.

  بوتاکس یا تزریق چربی کدام‌یک برای شما بهترین است؟

  • فرآیند انتقال چربی به ‌صورت کامل طبیعی است و بنابراین هیچ خطری برای رد آن توسط بدن شما ایجاد نمی‌کند؛ زیرا سیستم ایمنی شما آن‌ها را به‌ عنوان یک ماده خارجی نمی‌بیند.
  • نتایج بوتاکس سریعاً ظاهر می‌شود، اما برای تزریق چرب باید تا چند هفته زمان داد تا چربی با محل جدید خود سازگار شود.

  سخن پایانی

  این مطلب از کلینیک زیبایی دلوان برای کمک به انتخاب بین بوتاکس یا تزریق چربی نوشته شده است. در کل هر دو روش نتایج مطلوبی به همراه دارند و ماندگاری آن‌ها به سن و سبک زندگی شما بستگی خواهد داشت. چه بوتاکس باشد، چه انتقال چربی یا هر روش دیگری، در کمترین زمان به شما برای دستیابی به ظاهر بهتر کمک می‌کند. تنها باید تفاوت بوتاکس با تزریق چربی را بدانید و روشی که بیشتر برای مشکلات پوستی شما کارایی دارد را انتخاب کنید.

   

  سوالات متداول

   

  • از کجا بفهمیم بین بوتاکس یا تزریق چربی کدام برای ما بهتر است؟

  مشاوره با یک جراح پلاستیک ماهر در یک مرکز مطمئن چون کلینیک زیبایی دلوان ایده خوبی است تا یک ارزیابی شخصی از مشکلات پوست شما به عمل بیاید و بهترین روش مشخص شود.

  • برای کم کردن چروک دور چشم بهتر است بوتاکس را امتحان کرد یا تزریق چربی؟

  تزریق بوتاکس برای کاهش ظاهر خطوط پنجه کلاغی در گوشه چشم، خطوط اخم بین ابروها و خطوط روی پیشانی به ‌خوبی عمل می‌کند.

  • بزرگ‌ترین مزیت تزریق چربی نسبت به بوتاکس چیست؟

  فرآیند انتقال چربی به ‌صورت کامل طبیعی است و بنابراین هیچ خطری برای رد آن توسط بدن شما ایجاد نمی‌کند، زیرا سیستم ایمنی شما آن‌ها را به ‌عنوان یک ماده خارجی نمی‌بیند.

  • مهم‌ترین فرق بوتاکس با تزریق چربی چیست؟

  نتایج بوتاکس سریعاً ظاهر می‌شود، اما برای تزریق چربی باید تا چند هفته زمان داد تا چربی با محل جدید خود سازگار شود. همچنین نتایج بوتاکس بین 4 تا 6 ماه ولی تزریق چربی حدود 12 ماه ماندگاری دارد.

  مقالات مرتیط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com