کاشت ابرو به روش FUT
اشتراک‌گذاری

همه‌چیز درباره کاشت ابرو به روش FUT ؛ مزایا، معایب و هزینه

کاشت ابرو به روش FUT
 • مژه و ابرو یکی از عناصر مهم در زیبایی چهره انسان هستند که نقص در هر کدام باعث می‌شود تا چهره‌تان شاداب به نظر نرسد. روش‌های مختلفی برای پر کردن و فرم دهی ابرو وجود دارد؛ اما در میان همه آن‌ها کاشت ابرو به روش FUT یکی از بهترین و تضمینی‌ترین روش‌ها به ‌صورت مادام‌العمر است. با انتخاب روش کاشت مناسب، شما تنها یک‌بار برای ابرو و زیبایی آن هزینه می‌کنید؛ اما تا سال‌های طولانی از فرم طبیعی و زیبایی ابروهایتان لذت می‌برید.

  ابروهای کم‌پشت و توخالی در بعضی مواقع نامتقارن باعث می‌شود تا فرد اعتمادبه‌نفس خود را از دست بدهد. این روزها به لطف پیشرفت علم و پرسنل مجرب و متخصصان کلینیک زیبایی دلوان شما می‌توانید کاشت ابرو خود را به روش جدید FUT بدون درد و خونریزی تجربه کنید. این عمل یک ‌راه حل مناسب برای انتقال مو از پشت سر به ابروها است، برای اطلاعات بیشتر با ما در این مقاله همراه باشید تا ضمن بررسی مراحل کاشت ابرو به روش FUT، هزینه‌ها و سایر عوامل دیگر مانند معایب و مزایای این عمل را بررسی کنیم.

  انواع روش های کاشت ابرو

  انواع روش های کاشت ابرو

  ابرو، علاوه بر اینکه یکی از عناصر زیبایی صورت است، نقش یک فیلتر محافظ برای چشم‌ها را هم ایفا می‌کند. فرم منحنی و جهت خواب موهای ابرو باعث می‌شوند تا رطوبت‌های ناخواسته مانند عرق سر و صورت وارد چشم‌هایتان نشود. فرم ابرو در صورت هر کسی به شکلی منحصربه‌فرد است که البته در بعضی از موارد ابروها تحت تاثیر عوامل ژنتیکی شکل خواصی به خود می‌گیرند. ابروهای بعضی از افراد پهن، بعضی نازک، بعضی دیگر کم‌پشت و یا پرپشت هستند.

  اگر شما در گروه افرادی هستید که ابروهای کم‌پشت و نازکی دارید، کلینیک زیبایی دلوان به شما کاشت ابرو به روش FUT را پیشنهاد می‌کند. در واقع کاشت ابرو به هر روش و مدلی که باشد باعث می‌شود تا علاوه بر حفظ زیبایی طبیعی صورتتان، به‌ صورت مادام‌العمر ابروهایی زیبا داشته باشید.

  کاشت ابرو هم مانند هر عمل زیبایی دیگری روش‌ها و مدل‌های مختلفی دارد که در تمامی روش‌ها انتقال فولیکول سالم مو از یک قسمت بدن مانند سر که دارای بالاترین تراکم مو است به ابروها انجام می‌شود. این فولیکول‌ها بعد از انتقال شروع به الگو گیری از محیط کاشت جدید کرده و خیلی سریع و در عرض کمتر از یک سال در جهت خواب مو رشد می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع روش‌های کاشت ابرو آشنا شوید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  • کاشت ابرو به روش FUT

  کاشت ابرو به روش FUT یکی از اولین و مطمئن‌ترین روش‌های کاشت و ترمیم موهای ابرو است. در این روش یک برش نواری توسط دستگاهی مخصوص از قسمت پشت سر (بانک مو) برداشته و سپس با استفاده از میکروسکوپ، فولیکول‌های سالم، قوی و بدون سفیدی مو جدا می‌شوند. در مرحله آخر فولیکول‌های جداسازی شده به محل از پیش تعیین‌شده در ابرو پیوند داده می‌شود. هزینه کاشت ابرو به روش FUT نسبت به سایر روش‌ها مناسب‌تر است و این روش برای افرای که نیاز به ترمیم‌های قابل ‌توجه دارند بسیار کارآمد خواهد بود.

  کاشت ابرو به روش fut

  • کاشت ابرو به روش FUE

  در روش FUE(Follicular Unit Extraction) یا روش برداشتن واحد فولیکولار که در آن کاشت ابرو به‌ صورت یک‌به‌یک انجام می‌شود، یعنی گرافت‌های فولیکولی منفرد از ناحیه اهدا کننده به وسیله گیره‌ای مخصوص استخراج و هم‌زمان در ناحیه گیرنده کاشته خواهد شد. در کاشت ابرو به روش FUT جای زخم و اسکار کمتری به چشم می‌خورد و برای افرادی که نیاز به ترمیم‌های نقطه‌ای و یا کاشت ابرو با سطح کم دارند مناسب است.

  • کاشت ابرو به روش FIT

  روش FIT(Follicular Isolation Technique) یا روش جداسازی فولیکولار، در آن موهای فرد به ‌وسیله پانچ مخصوص از پشت سر به‌ صورت گرافت برداشته و به ابرو پیوند داده می‌شود. این روش شباهت زیادی به FUE داشته و بیشتر مناسب افرادی است که می‌خواهند علاوه بر ابروهای طبیعی خود ابروهای پهن‌تری داشته باشند.

  کاشت ابرو به روش fit

  • کاشت ابرو به روش SUT

  این روش از کاشت با دستگاه‌های اتوماتیک و بدون کوچک‌ترین دخالت دست و توسط پزشکان مجرب انجام خواهد شد و بعد از جداسازی فولیکول‌های مناسب عمل پیوند انجام می‌شود. مخارج این عمل نسبت به هزینه کاشت ابرو به روش FUT کمی بیشتر است.

  مراحل کاشت ابرو به روش FUT چگونه انجام می‌شود؟

  مراحل کاشت ابرو به روش FUT

  برای کاشت ابرو به روش FUT که مخفف عبارت Follicular Unit Transplantation است، ابتدا زیبا جو توسط مشاورین حرفه‌ای راهنمایی‌های ابتدایی را دریافت می‌کند و سپس بانک موی زیبا جو توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورتی ‌که فرد شرایط مناسب برای عمل کاشت ابرو به روش FUT را داشته باشد، مراحل پیش از جراحی آغاز می‌شود.

  در ابتدا پزشک متخصص برای زیبا جو آزمایش‌هایی نظیر تست سطح کلسترول، تیروئید، قند خون، ایدز، هپاتیت و…را نوشته تا شرایط جسمانی و بالینی زیبا جو را بررسی کند. بعد از دریافت جواب آزمایش و مساعد بودن نتیجه، پزشک به سراغ بانک موی زیبا جو رفته و اقدام به برداشت گراف مو می‌کند. به‌ طور کلی تعداد گراف‌های لازم برای کاشت ابرو به روش FUT چیزی در حدود 500 تا 1000 پیوند است که این تعداد به شرایط تراکم بانک مو و ضخامت موهای زیبا جو بستگی دارد.

  ابتدا طرح اولیه ابرو به‌ صورت کاملا قرینه و با ضخامت مدنظر زیبا جو به روی صورت فرد کشیده می‌شود و این طرح به تأیید نهایی زیبا جو می‌رسد. سپس فرد به روی شکم و بر روی تخت مخصوص قرار گرفته تا پزشک متخصص بعد از تزریق مواد بی‌حسی بتواند اقدام به برداشت برش نواری از بانک مو کند. علت انتخاب گراف‌های مو از قسمت پشت سر یا همان بانک مو، تراکم بالای مو در آن ناحیه است. سپس پوست برش خورده را در زیر میکروسکوپ قرار می‌دهند و تمامی فولیکول‌های قوی و بدون سفیدی مو از آن جدا می‌شود.

  مراحل کاشت ابرو به روش FUT بعد از جداسازی فولیکول‌های مناسب ادامه پیدا می‌کند و حالا نوبت انتقال فولیکول‌های منتخب به قسمت‌های از پیش تعیین ‌شده در ابرو است. بعد از انتقال فولیکول‌ها و عمل پیوند، موهای کاشته شده در محل جدید شروع به جای‌گیری و رشد می‌کنند.

  حدوداً 6 ماه بعد از کاشت ابرو به روش FUT و پایان فاز ریزش، شما می‌توانید ابروهای طبیعی و زیبایی داشته باشید. کاشت ابرو به روش FUT یکی از بهترین و ایمن‌ترین روش‌های کاشت است؛ زیرا در این مدل زیبا جو کمترین ریزش ابرو را تجربه خواهد کرد. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی دلوان علاوه بر دریافت مشاوره توسط متخصصان حرفه‌ای این کلینیک از خدمات حرفه‌ای و تخصصی پزشکان برای کاشت ابرو به روش FUT نیز بهره‌مند شوید.

  هزینه کاشت ابرو به روش FUT

  هزینه کاشت ابرو به روش FUT

  اگر ابروهایی کم‌پشت و نازک دارید و یا از تاتو و هاشور خسته شده‌اید و می‌خواهید چهره‌ای زیبا و طبیعی داشته باشید، کافی است کاشت ابرو به روش FUT که یکی از بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های کاشت است را امتحان کنید. هزینه کاشت ابرو به روش FUT نسبت به ‌تمامی روش‌های دیگر مقرون‌به‌صرفه تر بوده و در مقابل نرخ ماندگاری تعداد موهای کاشته شده در این روش نسبت به ‌تمامی روش‌های دیگر بیشتر است.

  البته نمی‌توان مبلغ دقیقی را در هزینه کاشت ابرو به روش FUT اعلام کرد؛ زیرا به ‌غیر از آنچه نرخ مصوب وزارت بهداشت است، عوامل مختلفی در تعیین مبلغ نهایی دخیل هستند. ضخامت و فرم ابرویی که زیبا جو در نظر دارد، تعداد گراف‌های پیوندی، نوع مواد بی‌حسی، نوع و کیفیت مواد جراحی، مقدار برداشت فولیکول‌ها از قسمت بانک مو و … همگی مواردی هستند که ممکن است مبلغ نهایی برای هزینه کاشت ابرو به روش FUT را کاهش و یا افزایش دهند.

  به ‌علاوه تمامی این موارد، باید دستمزد پزشک و کلینیک هم برای هزینه کاشت ابرو به روش FUT را نیز در نظر داشته باشید. با تمام مواردی که وجود دارد هیچ‌وقت به هزینه کاشت ابرو به روش FUT به چشم خرج اضافه نگاه نکنید؛ زیرا شما برای این کار تنها یک‌بار هزینه می‌کنید و در عوض به‌ صورت مادام‌العمر ابروهایی طبیعی و زیبایی را در صورت خود خواهید داشت.

  عوارض و معایب کاشت ابرو به روش FUT

  عوارض کاشت ابرو به روش FUT

  کاشت ابرو به روش FUT هم مانند هر عمل دیگری مزایا و معایبی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • برش پوست سر در قسمت بانک مو
  • بخیه در قسمت برش خورده
  • ایجاد جای اسکار و خط بخیه که این اتفاق درصد بسیار کمی دارد.
  • در کاشت ابرو همانند کاشت مو چیزی در حدود 6 ماه تا یک سال طول می‌کشد تا نتیجه نهایی دیده شود.
  • اصلاح و پیرایش منظم ابروها تا زمان ثبات سرعت رویش مو

  اما با تمام عوارض گفته‌ شده شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی دلوان علاوه بر کسب بهترین تجربه کاشت ابرو به روش FUT کاملاً بدون درد و به راحت‌ترین شکل و همچنین بدون هرگونه عوارض این عمل را تجربه کنید.

  مزایا کاشت ابرو به روش FUT چیست؟

  مزایای کاشت ابرو به روش FUT

  دلایل زیادی برای کاشت ابرو به روش FUT وجود دارد؛ اما این دلایل هرچه که باشد قطعا نتیجه بسیار عالی خواهد بود. عمل کاشت ابرو به روش FUT هم مانند هر جراحی زیبایی دیگری فارغ از معایب، مزایایی هم دارد که در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم:

  • داشتن ابروهای پرپشت و با شکل و ضخامت ایده آل شما
  • داشتن چهره‌ای زیباتر و البته جوان‌تر
  • هزینه کاشت ابرو به روش FUT که نسبت به ‌تمامی روش‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه تر است.
  • کاشت ابرو به روش FUT بالاترین نرخ ماندگاری موهای کاشته شده را دارد.
  • داشتن ابروهای دائمی و مادام‌العمر
  • صرفه‌جویی در وقت و هزینه برای آرایش و قرینه‌سازی ابرو با انواع لوازم‌ آرایشی
  • افزایش اعتمادبه‌نفس
  • انتخاب فرم ابرو در متد کاشت ابرو به روش FUT
  • داشتن ابروهای بسیار طبیعی
  • اگر به هر دلیلی ابروهایتان دچار آسیب شده کاشت ابرو به روش FUT یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای پوشش و رویش مجدد موهای ابروی شما خواهد بود.

  کاشت ابرو مناسب چه کسانی است؟

  کاشت ابرو مناسب چه کسانی است؟

  به ‌طور کلی 2 گروه از افراد برای کاشت ابرو به روش FUT اقدام می‌کنند. گروه اول کسانی هستند که در اثر عوامل محیطی مثل تصادف و یا بیماری ابروهای خود را از دست‌ داده‌اند. گروه دوم افرادی هستند که تمایل به داشتن ابروهای پهن‌تر و پرتراکم‌تر دارند. عمل کاشت ابرو که تحت عنوان Eyebrow restoration نیز شناخته می‌شود، در واقع نوعی پیوند مو از نقطه‌ای به نقطه دیگر است؛ اما به‌ راستی اگر قرار باشد فردی هزینه کاشت ابرو به روش FUT را پرداخت کند برای انجام این عمل چه فاکتورهایی را باید داشته باشد؟

  • داشتن بانک موی مناسب
  • فرد زیبا جو باید عاری از هرگونه بیماری ویروسی مانند ایدز و هپاتیت باشد.
  • عدم ابتلا به بیماری دیابت و یا دیابت کنترل نشده
  • عدم ابتلا به بیماری‌های هورمونی و ناراحتی‌های پوستی حاد، زیرا در صورت وجود هرکدام از این دو عامل نتیجه عمل کیفیت مطلوب را نخواهد داشت.
  • یکی دیگر از عوامل و فاکتورهای مهم در عمل کاشت ابرو به روش FUT عدم استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون است.

  در صورتی‌ که بیماری خاص دیگری دارید و یا هرکدام از فاکتورهای ذکر شده در مورد شما صدق می‌کند، حتما پیش از عمل موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

  مراقبت های بعد از کاشت ابرو به روش FUT

  مراقبت های بعد از کاشت ابرو به روش FUT

  خوشبختانه در کاشت ابرو به روش FUT دوره نقاهت بسیار کوتاه است و شما می‌توانید تنها چند روز بعد از کاشت ابرو به امور روزانه خود برسید. برای مراقبت از گراف‌های کاشته شده و جلوگیری از عفونت و ایجاد اسکار در قسمت بخیه نیاز به یکسری مراقبت‌هایی خاص در یک بازه زمانی دارید، این مراقبت‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • چند روزی را در منزل استراحت کنید.
  • موقع خواب از بالشت‌های U شکل طبی برای زیر سر خود استفاده کنید تا در موقع خواب بخیه‌های سرتان و ابروهای تازه کاشته شده با جایی برخورد نکند.
  • از خاراندن، ناخن کشیدن، دست زدن و ماساژ ابروهای تازه کاشته شده پرهیز کنید.
  • استفاده دقیق و منظم از آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک
  • ترجیحاً تا دو ماه از فعالیت‌های شدید ورزشی پرهیز کنید، زیرا عرق پیشانی باعث ضعیف شدن فولیکول‌های ریشه مو می‌شود.
  • هیچ‌گونه فشار و ضربه‌ای به ابرو و محل بخیه وارد نشود.
  • تمامی ویتامین‌های تجویز شده توسط پزشکتان را به‌ درستی و کامل مصرف کنید.
  • برای استحمام در روزهای ابتدایی کاشت ابرو به روش FUT مراقب برخورد شدید آب با ابروهایتان باشید.
  • بعد از استحمام از حرارت سشوار برای خشک‌ کردن موهایتان استفاده نکنید؛ زیرا جریان تند و گرم باد سشوار موجب از بین رفتن موهای کاشته شده می‌شود.
  • در روزهای ابتدایی مراقب باشید تا صورتتان عرق نکند، زیرا تعریق بیش ‌از حد موجب جدا شدن تار موهای کاشته شده می‌شود.

  در صورت مشاهده علائم غیرطبیعی مانند خونریزی از محل بخیه‌ها، تب، عفونت، جوش‌های عفونی و یا درد حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

  کلام آخر

  کاشت ابرو به روش FUT یکی از بهترین و معتبرترین روش‌های پیوند ابرو است. این عمل زیبایی بدون درد، خونریزی و حتی بیهوشی و توسط پزشکان مجرب و متخصص کلینیک زیبایی دلوان انجام می‌شود. شیوه کاشت ابرو به روش FUT به این صورت است که ابتدا شرایط بالینی و جسمانی زیبا جو سنجیده شده و سپس مراحل کاشت ابرو به روش FUT آغاز می‌شود.

  در ابتدا کارشناسان زیبایی با دقت و ظرافت خاص طرح فرضی از ابرو را به روی صورت زیبا جو کشیده و سپس پزشک متخصص با تزریق بی‌حسی موضعی در قسمت بانک مو اقدام به برداشت نواری شکل پوست سر می‌کند. پس از جداسازی فولیکول‌های مناسب به ‌وسیله میکروسکوپ حال نوبت به انتقال موهای جدا شده به ابرو است. این عمل یکی از تضمینی‌ترین روش‌های کاشت ابرو محسوب می‌شود و فرد بعد از کاشت کوچک‌ترین درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد.

  همان‌طور که گفته‌شده هزینه کاشت ابرو به روش FUT به عوامل مختلفی مانند مقدار ضخامت و پهنای ابرویی که فرد برای کاشت در نظر دارد، نوع مواد به کار رفته در جراحی، دستمزد پزشک و کلینیک و … بستگی دارد. آنچه بیشتر از کاشت ابرو اهمیت دارد، نحوه مراقبت‌های شما بعد از جراحی است، پس تمامی نکات گفته‌ شده توسط پزشک و یا مشاورتان را به درستی اجرا کنید. اگر می‌خواهید یک تجربه خوب از کاشت ابرو به روش FUT را داشته باشید، کافی است کلینیک زیبایی دلوان را برای این عمل زیبایی انتخاب کنید. پزشکان متخصص در کلینیک زیبایی دلوان با داشتن تجربه و مهارت بسیار بالا در این زمینه می‌توانند بهترین تجربه کاشت را برایتان رقم بزنند.

  سوالات متداول

  آیا ابرو بعد از کاشت می‌ریزد؟

  فاز ریزش ابرو در هر فرد بسیار متفاوت است، به‌ عنوان ‌مثال در بعضی از افراد درصد بالایی و در بعضی دیگر درصد بسیار ضعیفی از موهای کاشته شده ممکن است دچار ریزش شوند؛ اما اطمینان داشته باشید که تمامی موهای ریخته شده مجدد رویش خواهند کرد.

  آیا روی هاشور و تاتو هم می‌توان ابرو کاشت؟

  بله؛ هاشور، تاتو، میکرو هیچ تأثیری در کاشت مو به روش FUT نخواهند داشت.

  آیا هزینه کاشت ابرو به روش FUT زیاد است؟

  خیر این عمل در مقایسه با سایر روش‌های کاشت بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

  آیا بالا رفتن سن مانع از کاشت ابرو می‌شود؟

  تنها فاکتور بالا بودن سن مانع از کاشت ابرو نمی‌شود، بلکه عواملی مانند بیماری‌های قلبی، قند و مشکلات پوستی هستند که مانع از انجام کاشت ابرو خواهند شد.

  تا چه زمانی بعد از کاشت ابرو نباید ورزش کنم؟

  بهتر است حداقل تا شش ماه از انجام ورزش و کارهای سنگین پرهیز کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. ابروهای کاشته شده با روش FUT بعد از 14 روز شروع به ریزش می‌کنند، اما حدود 3 الی 4 ماه بعد، دوباره رشد می کند.

   1. جهت کاشت ابرو به روش FUT، معمولا از واحد‌های یک یا دو تار از بانک موی شما استفاده می‌شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com