معرفی بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو
اشتراک‌گذاری

معرفی بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

معرفی بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو
 • کاشت ابرو نوعی جراحی زیبایی برای پرتر کردن ابروها و یک روش عالی است که می‌تواند نتایج مادام‌العمر برای شما به همراه داشته باشد. برای انجام آن یک جراح فولیکول‌های مو را از پوست سر استخراج کرده و در ابروهای شما می‌کارد. زمان بهبودی نسبتاً سریعی خواهد داشت؛ اما ممکن است چندین ماه طول بکشد تا نتایج کاشت ابرو را مشاهده کنید و برای همین تقویت ابروها بعد از کاشت اهمیت زیادی دارد.

  در ادامه این مطلب لیستی از داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو بررسی شده است که برای بهبود نتایج کاشت می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین مکمل ها و ویتامین های بعد از کاشت ابرو نیز معرفی شده؛ اما توجه به این نکته ضروری خواهد بود که باید همگی طبق تجویز و زیر نظر پزشک مصرف شود.

  لیست داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

  موهای کاشته شده برای ابروها بعد از پیوند بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند و باید به فکر تقویت آن‌ها برای دستیابی به نتایج بهتر بود. داروها، مکمل‌ها و محلول‌های مختلفی وجود دارد که در این راه به شما کمک خواهد کرد. مهم‌ترین‌ آن‌ها عبارت‌اند از:

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  ماینوکسیدیل

  ماینوکسیدیل یکی از معروف‌ترین و بهترین‌ها داروها برای تقویت ابروها بعد از کاشت است. این دارو به دو شکل محلول یا فومی در بازار موجود بوده و باید به‌ صورت موضعی از آن استفاده کرد. ماینوکسیدیل باعث تحریک فولیکول‌های غیرفعال موهای ابرو شده و افزایش جریان خون در ابروها را به همراه خواهد داشت که موجب افزایش رشد موهای ابرو و بیشتر شدن تراکم آن‌ها می‌شود.

  ماینوکسیدیل

  این دسته از داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو به شکل 2 یا 5 درصد عرضه می‌شود. اغلب پزشکان توصیه می‌کنند که اگر در ناحیه صورت موهای زائد زیادی دارید از محلول 2 درصد ماینوکسیدیل استفاده کنید. همچنین باید اشاره کرد که استفاده از آن برای زنان باردار و شیرده ممنوع است.

  فولیک اسید

  فولیک اسید حاوی ویتامین‌های گروه B بوده و اغلب از این دارو برای درمان کم‌خونی استفاده می‌شود. با این ‌وجود جزو مهم‌ترین و بهترین مکمل ها و ویتامین های بعد از کاشت ابرو هم به شمار می‌رود. فولیک اسید باعث افزایش گردش خون در ناحیه ابرو و رشد بیشتر موها خواهد شد. برای همین مصرف آن یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت ابروها بعد از کاشت است.

  فیناستراید

  یکی دیگر از داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو فیناستراید نام دارد که به شکل موضعی یا خوراکی عرضه می‌شود. نوع خاص ترکیبات و فرمولاسیون این محصول علاوه بر کمک به رشد موهای ابرو باعث افزایش تراکم آن‌ها نیز خواهد شد. اثرات مصرف آن نیز پس از 3 الی 4 ماه قابل ‌مشاهده است. تنها نکته مهم در مورد مصرف فیناستراید این خواهد بود که برای زنان باردار به‌خصوص اگر جنین پسر باشد، ممنوع است.

  فیناستراید

  آنتی‌بیوتیک‌ها

  آنتی‌بیوتیک‌ها به بدن در مبارزه با عفونت کمک می‌کنند. پزشکان آن‌ها را برای جلوگیری از عفونت تجویز می‌کنند. عفونت و التهاب یکی از عوارض جانبی نادر کاشت مو و ابرو به شمار می‌رود که می‌تواند باعث آسیب به پیوند مو شود. شاید این دارو اصلی‌ترین راه برای تقویت ابروها بعد از کاشت نباشد؛ اما از آسیب و از بین رفتن پیوندها جلوگیری می‌کند.

  قرص آناهیل

  قرص آناهیل یکی دیگر از داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو است که متخصصان مصرف آن را برای برخی افراد بعد از پیوند ابرو تجویز می‌کنند. این دارو در اصل عوارض جانبی کاشت مانند التهاب، درد، خارش و سوزش را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

  بیشتر بخوانید: بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

  آنتی‌هیستامین‌ها

  برخی از افراد ممکن است بعد از کاشت ابرو متوجه خارش شدید در ناحیه ابرو شوند. خاراندن ابرو می‌تواند تأثیر منفی بر موهای کاشته شده شما بگذارد؛ بنابراین اگر پوست این ناحیه به‌ شدت خارش داشته باشد، پزشکان گاهی مصرف برخی از آنتی‌هیستامین‌ها را تجویز می‌کنند.

  داروهای گیاهی و روغن‌های طبیعی

  یکی دیگر از روش‌های تقویت ابروها بعد از کاشت استفاده از روغن‌ها و داروهای گیاهی و طبیعی است که البته این دسته از داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو باید حتماً زیر نظر پزشک استفاده شوند. مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  داروهای گیاهی و روغن‌های طبیعی

  • روغن جوجوبا و روغن ‌زیتون: این دو روغن علاوه بر رطوبت‌رسانی، تقویت رشد موهای ابرو را در پی خواهند داشت.
  • روغن رزماری: برای تقویت فولیکول‌های موهای ابرو، روغن رزماری یک انتخاب بسیار عالی است.
  • روغن آووکادو: روغن آووکادو سرشار از ویتامین D،A و C بوده و برای همین باعث تقویت فولیکول‌های کاشته شده خواهد شد.
  • روغن آرگان: این روغن سرشار از ویتامین E بوده و یک آنتی‌اکسیدان بسیار قوی به شمار می‌رود که برای تقویت ابروها بعد از کاشت اثر خوبی دارد.

  بهترین مکمل ها و ویتامین های بعد از کاشت ابرو

  مصرف مکمل‌ها و ویتامین‌ها هم یکی از راه‌های دیگری است که برای تقویت ابروها بعد از جراحی کاشت به شمار می‌رود. بهترین مکمل‌ها و ویتامین‌های تقویتی که می‌توانید در کنار داروهای تقویتی مفید بعد از کاشت ابرو مصرف کنید، شامل موارد زیر است:

  مکمل امگا 3

  مکمل امگا 3 یکی از مکمل‌های تقویتی مو و ابرو بوده و حاوی اسیدهای چرب مورد نیاز بدن است. این مکمل در کنار اثراتی برای تقویت ابروها بعد از کاشت، رطوبت‌رسانی به موها را بالا برده و افزایش ضخامت و تراکم آن‌ها را هم به همراه خواهد داشت. همچنین انواع ماهی‌ها، گوشت مرغ و روغن گیاهی نیز حاوی امگا 3 است.

  مولتی‌ویتامین‌ها

  مولتی‌ویتامین‌های مختلف و متعددی در بازار وجود دارد که می‌توان برای تقویت مو و ابرو از آن‌ها استفاده کرد. باید توجه داشته باشید که این دسته از مکمل ها و ویتامین های بعد از کاشت ابرو حاوی مواد زیر باشند:

  • روی
  • زینک
  • ویتامین A
  • ویتامین B
  • ویتامین C
  • ویتامین E
  • آهن

  مولتی‌ویتامین‌ها

  تا چه زمان باید داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو مصرف کرد؟

  این امر به موارد متعددی از جمله نوع دارو، دوز مصرفی و شرایط جسمی فرد بستگی دارد. اگر فولیکول‌های مو از حد معمول ضعیف‌تر باشند، ممکن است بازه زمانی برای مصرف این داروها در جهت تقویت ابروها بعد از کاشت بیشتر شود. در کل بازه زمانی برای مصرف آن را پزشک برای شما مشخص خواهد کرد و باید درست طبق توصیه پزشک خود پیش بروید.

  بیشتر بخوانید: آشنایی با مراقبت های بعد از کاشت ابرو

  نکات مهم برای استفاده از داروهای تقویتی کاشت ابرو

  • مصرف هر دارویی فارغ از گیاهی و شیمیایی بودن باید زیر نظر پزشک باشد.
  • مصرف خودسرانه دارو و حتی مکمل ها و ویتامین های بعد از کاشت ابرو ممکن است واکنش منفی یا تداخل دارویی به همراه داشته باشد.
  • زمان و مقدار مصرف داروها باید دقیقاً مطابق تجویز و توصیه پزشک باشد و در زمان مقرر مصرف آن را قطع کنید.

  نکات مهم برای استفاده از داروهای تقویتی کاشت ابرو

  سخن پایانی

  ابروها بخش مهمی از صورت هستند و برای همین برخی افراد برای داشتن ابروهای پرتر، کاشت ابرو را انتخاب می‌کنند که برای به دست آوردن ظاهر مطلوب یک راه‌حل دائمی است. البته برای داشتن نتایج بهتر و مطلوب‌تر تقویت ابروها بعد از کاشت با مصرف برخی داروها و مکمل ها و ویتامین های بعد از کاشت ابرو ضروری خواهد بود.

  اگر به کاشت ابرو علاقه‌مند هستید، برای مشاوره با یک جراح زیبایی که در این روش متخصص است صحبت کنید. پیشنهاد ما یک جلسه مشاوره در کلینیک زیبایی دلوان است تا به تمام سوالات و ابهاماتی که در ذهن دارید پاسخ داده شود و بهترین تصمیم را برای ابروهای خود بگیرید.

  سوالات متداول

  • تا چه زمان باید داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو را مصرف کرد؟

  این امر به موارد متعددی از جمله نوع دارو، دوز مصرفی و شرایط جسمی فرد بستگی دارد و باید درست طبق توصیه پزشک پیش بروید.

  • مهم‌ترین نکات مهم برای استفاده از داروهای تقویتی و مکمل‌ها بعد از کاشت ابرو چیست؟

  مصرف هر دارویی باید زیر نظر پزشک باشد. مصرف خودسرانه دارو و حتی مکمل ها و ویتامین های بعد از کاشت ابرو ممکن است واکنش منفی یا تداخل دارویی به همراه داشته باشد. زمان و مقدار مصرف داروها باید دقیقاً مطابق تجویز و توصیه پزشک باشد.

  • بهترین داروهای تقویتی و مکمل‌ها بعد از کاشت ابرو کدامند؟

  ماینوکسیدیل، فولیک اسید، فیناستراید، آنتی‌بیوتیک‌ها، قرص آناهیل، آنتی‌هیستامین‌ها، داروهای گیاهی و روغن‌های طبیعی چون روغن جوجوبا، زیتون، رزماری و …، مکمل امگا 3 و مولتی‌ویتامین‌ها بسیار مفید هستند.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com