تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی
اشتراک‌گذاری

تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی

تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی
 • اولین نشانه‌های بالا رفتن سن در صورت ظاهر می‌شود و علاوه بر چین‌وچروک‌های کنار دهان، پیشانی و چشم، افتادگی پلک هم یکی از همین نشانه‌ها به شمار می‌رود. بسیاری از افراد برای حل چنین مشکلاتی دست به دامن جراحی زیبایی می‌شوند. برای افرادی که افتادگی پلک دارند یا گوشه بیرونی چشمشان پایین آمده، درک تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی و انتخاب یکی از این دو برای بازیابی زیبایی چشم و پلک بسیار مهم است.

  از آنجایی ‌که بسیاری این دو را یکسان می‌دانند، قصد داریم تا برای روشن‌تر شدن تفاوت‌هایشان در ادامه این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان به مقایسه کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی بپردازیم.

  تفاوت‌های کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی از نظر کاربرد

  برای آنکه تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی رابدانید، باید قبل از هر نوع مقایسه به سراغ تعاریف و کاربردهای این دو رفت. اینکه کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی چه هستند و چه کاربردی دارند به شرح زیر است:

  کانتوپلاستی چیست و کاربرد آن

  کانتوپلاستی یک عمل زیبایی پلک به شمار می‌رود که هدف آن اصلاح افتادگی لبه خارجی چشم است. زاویه بیرونی چشم که کانتوس جانبی نامیده می‌شود، به تعیین شکل چشم شما کمک می‌کند. اگر به سمت پایین کج شده باشد، خواب‌آلود و خسته به نظر می‌رسید. همچنین این امر باعث می‌شود چشمان شما کوچک هم به نظر برسند. از طرف دیگر، اگر لبه پلک بیش ‌از‌ حد به سمت بیرون متمایل باشد، مانند چشم‌های ساکنان آسیای شرقی، می‌تواند چشمان را باریک نشان دهد. جراحان زیبایی از تکنیک کانتوپلاستی برای اصلاح این مشکل استفاده می‌کنند و تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی در همین نقطه مشخص می‌شود.

  بلفاروپلاستی چیست و کاربرد آن

  بلفاروپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که پوست اضافی پلک‌های بالایی و پایینی با کمک آن برداشته می‌شود. با افزایش سن، عضلات حمایت ‌کننده پلک‌ها ضعیف‌تر شده و برای همین پوست و چربی بیشتری می‌تواند در بالا یا زیر پلک شما جمع شود. این امر باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک‌های فوقانی و پف زیر چشم خواهد شد. همچنین افتادگی شدید پوست اطراف چشم و پلک می‌تواند دید جانبی (دید محیطی) را کاهش دهد. با کمک بلفاروپلاستی می‌توانید از شر چنین مشکلاتی رها شوید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  مقایسه کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی: روش انجام و مراحل

  برای درک تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی یک تعریف کلی از این دو عمل زیبایی و کاربرد آن‌ها به تنهایی کافی نیست. با شرح روش انجام و مراحل آن بیشتر متوجه خواهید شد که این دو جراحی از چه نظر با یکدیگر متفاوت هستند.

  جراحی پلک بالا و پائین

  روش انجام بلفاروپلاستی

  در عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای پلک‌های فوقانی، جراح در امتداد چین‌ حاصل از افتادگی، پلک را برش می‌دهد. جراح مقداری پوست، ماهیچه و احتمالاً چربی اضافی را برمی‌دارد و سپس برش را بخیه می‌زند. در پلک پایینی، جراح برشی را درست زیر مژه‌ها در چین طبیعی چشم شما یا داخل پلک پایین ایجاد می‌کند. بعد چربی اضافی، ماهیچه‌ها و پوست افتاده را برمی‌دارد و برش را می‌بندد. اگر پلک بالایی نزدیک به مردمک چشم شما افتاده باشد، جراح ممکن است بلفاروپلاستی را همراه با روشی به نام پتوز انجام دهد که برای بلند کردن پلک و همچنین برداشتن پوست اضافی آن طراحی شده است.

  روش انجام کانتوپلاستی

  تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی در شرح روش انجام این دو کاملاً مشخص می‌شود.در کانتوپلاستی مکان تاندون‌هایی که گوشه بیرونی چشم را شکل می‌دهند تغییر خواهند داد. اکثر بیماران برای کشیده‌تر کردن چشم و داشتن چشمانی زیباتر، کانتوپلاستی انجام می‌دهند. کانتوپلاستی یک جراحی زیبایی و ترمیمی است که می‌تواند گوشه بیرونی چشم را ترمیم کند، رنگ پوست را روشن‌تر کرده و پلک را بالا بیاورد. این روش جراحی ترمیمی، کانتوپلاستی جانبی نیز نامیده می‌شود، زیرا بر تغییر شکل و تغییر موقعیت گوشه بیرونی چشم، به نام کانتوس جانبی تمرکز دارد.

  مطالب مرتبط: زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی

  مقایسه کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی

  مقایسه کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی از نظر مزایا و معایب

  در ادامه بررسی وجوه تمایز و تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی باید به مزایا و معایب هر کدام از این روش‌ها اشاره کرد. با بررسی این موارد راحت‌تر متوجه می‌شوید که کدام روش برای شما مناسب‌تر است و باید آن را انتخاب کنید:

  مزایا و معایب کانتوپلاستی

  مزایای زیادی برای کانتوپلاستی وجود دارد که آن را به یکی از تکنیک‌های محبوب جراحی زیبایی چشم تبدیل می‌کند. در یک نگاه کلی این نوع جراحی زیبایی دارای مزایای زیر است:

  • ظاهر کوچک، خواب‌آلود، باریک و خسته چشم را از بین می‌برد.
  • چشم‌ها را درشت می‌کند و چشم را مایل به بالا و کشیده نشان می‌دهد.
  • شیب دادن چشم ‌به سمت بالا باعث می‌شود تا ظاهر شما هوشیارتر و پرانرژی‌تر به نظر برسد.

  وقتی از مزایای یک عمل زیبایی حرف زده می‌شود باید معایب آن را هم در نظر داشت. کانتوپلاستی دارای معایب زیر هم هست:

  • دوره ریکاوری بعد از این جراحی تا 10 روز بوده و در این مدت نمی‌توانید کار کنید.
  • دوره نقاهت آن هم گاهی با درد، سوزش و خارش همراه است.
  • نتیجه نهایی این جراحی در دو پلک ممکن است نامتقارن باشد که اصلاح آن کمی سخت و گاه غیرممکن خواهد بود.
  • افرادی که در سنین جوانی این جراحی را انجام می‌دهند، با بالا رفتن سن ممکن است به تکرار آن نیاز داشته باشند.

  مزایا و معایب بلفاروپلاستی

  در این بخش از بررسی تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی باید از مزایای جراحی لیفت چشم با تکنیک بلفاروپلاستی هم صحبت کرد که عبارت‌اند از:

  • بلفاروپلاستی می‌تواند افتادگی یا پف‌ پلک را بهبود بخشد و شما را جوان‌تر و هوشیارتر نشان دهد.
  • در برخی موارد، افتادگی پلک‌ها می‌تواند بینایی را مختل کند. با برداشتن پوست و چربی اضافی به کمک بلفاروپلاستی بینایی و کیفیت زندگی بهتر خواهد شد.
  • همچنین این تکنیک برای سال‌های سال دوام دارد.

  بلفاروپلاستی مانند هر جراحی زیبایی در کنار فواید و مزایای زیاد، معایبی نیز دارد. مهم‌ترین مواردی که در مورد معایب این جراحی زیبایی باید در نظر داشت به شرح زیر است:

  • بلفاروپلاستی خطرات و عوارض جانبی متعددی از جمله خونریزی، عفونت، جای زخم و عوارض مربوط به بیهوشی را به همراه دارد.
  • زمان ریکاوری بهبودی بعد از بلفاروپلاستی ممکن است چندین هفته طول بکشد و در این مدت ممکن است تورم، کبودی و ناراحتی را تجربه کنید.
  • پس از این نوع جراحی زیبایی ممکن است عدم تقارن در پلک‌ها را ببینید که با جراحی دوباره قابل اصلاح است.

  سخن پایانی

  با مقایسه کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی مشخص شد که این دو روش جراحی زیبایی را نمی‌توان با یکدیگر یا هر نوع دیگری از جراحی پلک، اشتباه گرفت. بلفاروپلاستی یک روش جوان‌سازی است که بر روی برداشتن پوست اضافی پلک‌های پایین یا پلک‌های بالایی تمرکز دارد که به دلیل افزایش سن شل شده‌اند. همچنین بدون تغییر شکل یا اندازه چشم انجام می‌شود در مقابل روش کانتوپلاستی جانبی برای بلند کردن گوشه بیرونی چشم، بزرگ کردن و تغییر شکل چشم استفاده می‌شود. حال که تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی را می‌دانید مشورت با یک پزشک متخصص به شما در انتخاب بهترین روش با توجه به نوع مشکلتان کمک می‌کند.

  تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی

  سوالات متداول

  • برای کشیده‌تر نشان دادن چشم کانتوپلاستی بهتر است یا بلفاروپلاستی؟

  برای درشت و کشیده نشان دادن چشم اغلب از روش کانتوپلاستی استفاده می‌شود و در صورت افتادگی پلک تکنیک بلفاروپلاستی هم برای تکمیل آن استفاده خواهد شد.

  • هزینه کانتوپلاستی بیشتر است یا بلفاروپلاستی؟

  هزینه این دو نوع جراحی زیبایی به عوامل متعددی چون کلینیک یا بیمارستان انجام آن‌ها، تبحر پزشک، نوع مشکل، مدت ‌زمان جراحی و … بستگی دارد.

  • ماندگاری بلفاروپلاستی و کانتوپلاستی چقدر است؟

  هر دوی این روش‌ها دارای ماندگاری بالایی هستند، البته این امر تا حد زیادی به مهارت جراح بستگی دارد. هرچه مهارت پزشک بیشتر باشد و جراحی با دقت بسیار بالاتری انجام شود، ماندگاری نتایج، بیشتر خواهد شد.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. معمولا کسانی که در سنین جوانی کانتوپلاستی انجام می‌دهند، در سنین بالاتر نیازمند تکرار آن هستند، درحالی که بلفاروپلاستی یکبار انجام شده و دوام بیشتری دارد.

   1. این موضوع لازم است با مشورت پزشک متخصص بررسی شود، درصورتی که قصد عمل زیبایی پلک دارید، با متخصصین ما در کلینیک دلوان تماس بگیرید تا شما را دقیق‌تر راهنمایی کنیم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com