فرق فیشیال با میکرودرم
اشتراک‌گذاری

فیشیال یا میکرودرم + بررسی تفاوت‌های هر دو روش

فرق فیشیال با میکرودرم
 • میکرودرم و فیشیال دو روش برای کمک به بهبود سلامت پوست بوده و آن را درخشان و سالم می‌کنند. با این‌ حال، تصمیم‌گیری در مورد اینکه بین فیشیال یا میکرودرم کدام برای شما روش بهتری است، بدون شک دشوار خواهد بود. به همین دلیل این مقاله را برای راهنمایی بیشتر شما نوشته‌ایم تا تفاوت فیشیال با میکرودرم را بدانید. همچنین هر دو تکنیک مراقبت از پوست را با هم مقایسه کرده‌ایم و ویژگی‌های هر کدام نیز بررسی شده است.

  فیشیال؛ روش کلاسیک مراقبت از پوست

  فیشیال یکی از محبوب‌ترین پیشنهادات برای ارتقای سلامت پوست است و به مجموعه‌ای از روش‌ها، محصولات و کارهای مراقبتی از پوست گفته می‌شود که روی صورت استفاده خواهد شد. هدف این است که پوست خود را لایه‌برداری کنید و ناخالصی‌ها را از بین ببرید. فیشیال برای درک کمبودهای پوست و تأمین نیازهایی انجام می‌شود که شامل موارد زیر است:

  • آب‌رسانی
  • لایه‌برداری
  • تحریک تولید کلاژن
  • رساندن مواد مغذی چون ویتامین‌ها

  فیشیال؛ روش کلاسیک مراقبت از پوست

  مراحل انجام فیشیال

  برای آنکه بدانید فیشیال یا میکرودرم کدام برای شما بهتر است، باید گفت که فیشیال توسط یک متخصص زیبایی انجام خواهد شد و شامل موارد زیر است:

  1. پوست تمیز شده و سپس از نور مناسب برای تجزیه‌وتحلیل پوست شما استفاده می‌شود.
  2. با توجه به نتیجه تجزیه‌وتحلیل و نوع پوست شما محصولات مناسب استفاده می‌شود.
  3. فرآیند‌هایی چون لایه‌برداری و استخراج جوش انجام خواهد شد.
  4. پس از آن، متخصص زیبایی مجدداً پوست را پاک‌سازی و مرطوب می‌کند.

  برای درک فرق فیشیال با میکرودرم باید بدانید که فیشیال روی لایه بیرونی پوست تمرکز دارد و یک راه عالی برای آرامش بخشیدن و بهبود سلامت پوست شما به شمار می‌رود. همچنین به لایه‌برداری عمیق، رطوبت رسانی، تقویت کلاژن و پاک‌سازی منافذ کمک می‌کند.

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  میکرودرم؛ روشی برای رسیدگی عمیق به پوست

  برای رسیدن به جواب این سوال که بین فیشیال یا میکرودرم؛ کدام بهتر است، باید گفت میکرودرم یک فرآیند لایه‌برداری عمیق‌تر از لایه‌برداری فیشیال خواهد بود. این کار توسط متخصص پوست یا سایر متخصصین زیبایی انجام می‌شود. برای انجام آن از یک سری تجهیزات دستی برای پخش کردن میکرو کریستال‌ها به‌ آرامی بر روی پوست شما و سپس لایه‌برداری استفاده می‌شود. اگر به کریستال‌ها حساسیت دارید، می‌توانید روش بدون کریستال را انتخاب کنید.

  میکرودرم؛ روشی برای رسیدگی عمق به پوست

  تفاوت فیشیال با میکرودرم در این است که برای این روش درمان نوآورانه از قدرت کریستال‌های ریز استفاده می‌کنند تا به ‌آرامی پوست شما لایه‌برداری شود و سلول‌های مرده را از لایه بیرونی پاک کند.

  فرق فیشیال با میکرودرم

  فیشیال یا میکرودرم؛ کدام بهتر است؟ این یک بحث رایج بین علاقه‌مندان به مراقبت از پوست است. انتخاب از بین این دو به نوع پوست یا شرایط خاص شما بستگی دارد و هر دو اثربخشی خوبی خواهند داشت؛ با ‌این ‌حال، هر تکنیک برای نوع خاصی از مشکلات پوست کاربرد دارد. برای کمک به انتخاب شما، تفاوت فیشیال با میکرودرم را از جهات مختلف بررسی کرده‌ایم که شامل موارد زیر می‌شود:

  بودجه

  قیمت یک عامل کلیدی برای انتخاب از بین روش‌های مختلف در مراقبت از پوست است. میکرودرم نسبت به فیشیال پرهزینه‌تر است و امکان دارد قبل از مشاهده اثرات ضد پیری به بیش از 5 جلسه درمانی نیاز داشته باشید که بالا رفتن این هزینه نیز اثر زیادی دارد.

  بودجه فیشیال و میکرودرم

  روش انجام هر کدام

  اگر بین فیشیال یا میکرودرم مردد هستید، باید تفاوت روش انجام هر کدام را بدانید که شامل موارد زیر می‌شود:

  • فیشیال: فیشیال روش مراقبتی بوده که در آن اغلب از محصولات مراقبتی چون لایه‌بردارها و آب‌رسان‌ها با ماساژ برای شادابی پوست استفاده می‌شود.
  • میکرودرم: در مقابل میکرودرم یک روش فیزیکی و با استفاده از دستگاه‌های خاصی برای لایه‌برداری و تحریک کلاژن‌سازی در پوست استفاده می‌شود.

  هدف از انجام هر روش

  فرق فیشیال با میکرودرم از نظر هدف انجام هم قابل ‌بررسی است. هدف اصلی از انجام فیشیال کمک به بهبود ظاهر و سلامت پوست بوده و از آن برای رساندن مواد مغذی به پوست، افزایش رطوبت، رفع چین‌وچروک، لکه و دیگر مشکلات استفاده می‌شود. در مقابل میکرودرم با هدف لایه‌برداری عمیق پوست و تحریک تولید سلول‌های جدید، افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست و بهبود وضعیت پوست استفاده خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: اکسیژن تراپی در فیشیال

  نوع مشکلات پوستی قابل درمان با هر روش

  اگر بین فیشیال یا میکرودرم مردد هستید، باید از نوع مشکلات پوستی قابل درمان با هر روش هم آگاه باشید که شامل موارد زیر می‌شود:

  • کاربرد فیشیال: از این روش در اغلب موارد برای رفع مشکلاتی چون چروک سطحی، خشکی پوست، لکه‌ها و آفتاب‌سوختگی استفاده می‌شود.
  • میکرودرم: تفاوت فیشیال با میکرودرم در این است که میکرودرم برای حل مشکلاتی مانند چروک‌های عمیق‌تر، علائم پیری زودرس پوست و آثار جوش زیرپوستی کاربرد دارد.

  نوع مشکلات پوستی قابل درمان با هر روش

  مدت ‌زمان بهبودی و نقاهت

  بعد از آنکه فیشیال صورت را انجام دادید، به زمان زیادی نیاز نیست تا التهاب پوست بخوابد و پوست به حالت عادی خود برگردد. در مقابل میکرودرم مدت زمان بهبودی بیشتری داشته و حدود یک هفته طول می‌کشد تا قرمزی و التهاب بعد از آن فروکش کند. اگر شاغل هستید یا دوست دارید سریعاً در جمع حاضر شوید، باید این امر را برای انتخاب بین فیشیال یا میکرودرم در نظر داشته باشید.

  بیشتر بخوانید: مراحل فیشیال با دستگاه

  موارد استفاده هر روش

  دیگر تفاوت فیشیال با میکرودرم در موارد استفاده از این دو روش زیبایی و پوستی است. در ‌حالی ‌که فیشیال فقط برای صورت استفاده می‌شود، میکرودرم را می‌توان برای سایر قسمت‌های بدن مانند دست‌ها، پاها، سینه، پشت و … استفاده کرد.

  تناوب در انجام هر روش برای اثربخشی بهتر

  برای انتخاب بین فیشیال یا میکرودرم باید بدانید که تکرار هر دو روش برای اثربخشی بهتر لازم و ضروری است. البته در این مورد با یکدیگر تفاوت دارند. بسته به وضعیت پوست شما هر 3 تا 4 هفته یک‌بار انجام فیشیال لازم است. برعکس، میکرودرم را می‌توان هر 1 تا 2 ماه یک‌بار انجام داد.

  تناوب در انجام هر روش برای اثربخشی بهتر

  سخن پایانی

  در این مطلب چند مورد از تفاوت‌های اصلی بین فیشیال و میکرودرم را بررسی کردیم تا در صورت نیاز بتوانید بین این دو یکی را انتخاب کنید. در صورتی ‌که مشکل پوست خود را نمی‌دانید و بین فیشیال یا میکرودرم مردد هستید، بهتر است از کارشناسان کلینیک زیبایی دلوان مشاوره لازم برای انتخاب بهترین روش را دریافت کنید.

  سوالات متداول

  • تفاوت فیشیال با میکرودرم در مدت زمان لازم برای تکرار چیست؟

  بسته به وضعیت پوست شما، تعداد دفعات تکرار هر کدام مختلف خواهد بود. در کل هر 3 تا 4 هفته یک‌بار انجام فیشیال برای پوست لازم است. برعکس، میکرودرم را می‌توان هر 1 تا 2 ماه یک‌بار انجام داد و ماندگارتر خواهد بود.

  • فرق فیشیال با میکرودرم در هزینه چیست؟

  میکرودرم نسبت به فیشیال پرهزینه‌تر بوده و ممکن است قبل از مشاهده اثرات ضد پیری آن به بیش از 5 جلسه درمانی نیاز داشته باشید که در بالا رفتن این هزینه نیز اثر زیادی دارد.

  • فیشیال یا میکرودرم کدام بهتر است؟

  انتخاب از بین این دو به نوع پوست یا شرایط خاص شما بستگی دارد و هر دو اثربخشی خوبی خواهند داشت. فیشیال برای رفع چین‌وچروک، لکه و آفتاب‌سوختگی استفاده می‌شود. در مقابل میکرودرم برای لایه‌برداری عمیق پوست و افزایش تولید کلاژن کاربرد دارد.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com