نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی
اشتراک‌گذاری

نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی و مزایای آن

نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی
 • تصمیم به انجام بلفاروپلاستی اولین قدم برای دستیابی به ظاهری با طراوت و جدید با چشم‌هایی درشت‌تر و جذاب‌تر از همیشه است. همچنین باعث می‌شود تا از شر افتادگی پلک و چین‌وچروک ناشی از آن هم راحت شوید. انجام اقدامات مناسب برای مراقبت از چشمان خود پس از جراحی برای طی کردن روند بهبودی و دستیابی به نتایج عالی بسیار مهم است. یادگیری نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی یکی از همین نکات مراقبتی پس از جراحی است.

  دلایل ماساژ دادن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی بسیار متنوع است؛ اما اصلی‌ترین آن سرعت دادن به روند بهبودی و دستیابی به نتایج بهتر بعد از جراحی خواهد بود. مراحل انجام ماساژ چشم را پزشک بعد از جراحی به شما خواهد گفت؛ با این‌ وجود در ادامه این مطلب نیز روش درست انجام آن را برای کمک به شما در این راه بررسی کرده‌ایم.

  بلفاروپلاستی چیست و چرا به آن نیاز است؟

  افتادگی پوست پلک و بروز چین‌وچروک یکی از عوارض جانبی و نامطلوب پیری است. از ژنتیک گرفته تا کم‌خوابی مزمن و … دلیل اصلی سیاهی، چین‌وچروک یا پوست افتاده پلک خواهد بود. بلفاروپلاستی یک راه‌حل برای این مشکل به شمار می‌رود و شامل برداشتن چربی و بافت اضافی پلک است. برای شروع این کار، جراح شما برشی ایجاد می‌کند و ماهیچه شل شده را در جای خود محکم خواهد کرد. همچنین چربی و پوست اضافی را از بین می‌برد. بعد هم محل برش بخیه زده خواهد شد. بهبود سریع‌تر جای همین بخیه‌ها یکی از دلایل ماساژ دادن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی است.

  بلفاروپلاستی چیست؟

  چه مدت بعد از بلفاروپلاستی ماساژ چشم را باید شروع کرد؟

  بخیه‌های روی پلک شما یک هفته پس از عمل برداشته می‌شوند و فهرستی از دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از جراحی به شما داده خواهد شد تا برای مراقبت از چشم‌هایتان در منزل به شما کمک کند. ماساژ پلک یا چشم بعد از بلفاروپلاستی را اکثر پزشکان توصیه می‌کنند و نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی را هم به شما آموزش خواهند داد. زمان شروع ماساژ به وضعیت شما بستگی دارد و پزشک زمانی که مجاز به انجام آن هستید را به شما خواهد گفت. ممکن است برخی از روز بعد از جراحی برای ماساژ پلک‌های خود مجاز باشند و در مقابل به عده‌ای توصیه شود یکی دو هفته برای این کار دست نگه دارند.

  بیشتر بخوانید: فرق بلفاروپلاستی و پلاسما جت

   

  شروع ماساژ چشم بعد از بلفاروپلاستی

  نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی

  ماساژ چشم بعد از جراحی پلک را به ‌آرامی و به ‌ندرت، بسته به میزان تورم و ناراحتی، یک‌بار در روز به مدت یک هفته شروع کنید. اگر حس می‌کنید برای شما این مقدار زیاد است یا پزشک تعداد کمتری ماساژ توصیه کرده آن را یک روز در میان انجام دهید. مراحل انجام ماساژ چشم به شکل صحیح به شرح زیر است:

  • قبل از لمس چشم‌ها، دست‌های خود را کاملاً تمیز کنید تا باکتری به محل بخیه منتقل نشود و خطر ایجاد عفونت به همراه نداشته باشد.
  • اگر پزشک ژل یا کرمی را برای بهبود سریع‌تر زخم جراحی تجویز کرده، از آن روی پوست پلک بزنید و بعد ماساژ را شروع کنید.
  • کار ماساژ را باید با فشار ملایم انگشت اشاره یا شست روی پوست شروع کنید. حرکت انگشت باید به‌ صورت دایره‌های کوچک و در جهت عقربه‌های ساعت باشد.
  • نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی به شکل درست این است که از پوست اطراف برش جراحی و زخم شروع کرده و بعد به سمت برش‌ها حرکت کنید.
  • تا زمانی که جراح شما توصیه کرده است به ماساژ پلک‌های خود ادامه دهید.

  اطمینان حاصل کنید که در این مدت به دستورالعمل‌های مراقبتی جراح خود، از جمله تمیز کردن برش‌ها و استفاده از هرگونه پماد یا کرم، پایبند هستید.

  نحوه ماساژ چشم بعد از بلفاروپلاستی

  مدت ‌زمان ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی

  در هفته اول مراحل انجام ماساژ چشم را بین 5 تا 10 دقیقه و در روز یک‌بار انجام دهید. تا پایان هفته چهارم به ‌تدریج تعداد هر بار انجام آن را باید به دو یا سه بار در روز افزایش داد. با افزایش تعداد، بهتر است مدت‌ زمان را افزایش دهید. در هفته پنجم، می‌توانید پلک پایین را به مدت 10 الی 15 دقیقه تا پنج بار در روز ماساژ دهید.

  بیشتر بخوانید: تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی

  مدت زمان ماساژ چشم بعد از بلفاروپلاستی

  دلایل ماساژ دادن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی

  حال که با نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی آشنا شده‌اید، بد نیست مزایا و دلایل اصلی انجام این کار را هم بدانید. مهم‌ترین دلایل ضرورت انجام این کار عبارت‌اند از:

  • طبیعی است که بعد از عمل جراحی، تنش و استرس برای عضلات ایجاد شود. ماساژ پلک‌ و چشم به کاهش گرفتگی، استرس عضلانی و درد کمک خواهد کرد.
  • پس از بلفاروپلاستی، ممکن است که حرکات پلک محدود شود؛ اگر مراحل انجام ماساژ چشم به شکل درست صورت گیرد، در تسهیل و بهبود این حرکات اثر دارد.
  • این مدل ماساژ می‌تواند جریان خون در اطراف محل جراحی را افزایش دهد و تسهیل کند. این امر روند بهبود را سرعت می‌بخشد.
  • ماساژ پلک‌ها بعد از بلفاروپلاستی باعث دفع مایعات اضافی شده و از تورم و عفونت بعد از جراحی پیشگیری خواهد کرد.
  • وجود جای زخم و اسکار بعد از جراحی طبیعی بوده و ماساژ راهی عالی برای از بین رفتن بافت اسکار پس از جراحی پلک به شمار می‌رود.

  دلایل ماساژ چشم بعد از بلفاروپلاستی

  سخن پایانی

  نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی اگر به شکل درست اجرا شود مزایای زیادی برای بهبود جای زخم بعد از جراحی را به همراه خواهد داشت. در برخی موارد، اسکارهای بلفاروپلاستی ممکن است تا شش ماه زمان نیاز داشته باشد تا صاف و محو شوند. مهم است که مراحل انجام ماساژ چشم را به ‌درستی اجرا کنید و برای رسیدن به بهبودی کامل صبور باشید. اگر بعد از چند ماه جای زخم بهبود نیافت، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید تا در مورد گزینه‌های دیگر درمانی صحبت کنید. اگر هم تصمیم به انجام این عمل جراحی زیبایی دارید اما می‌خواهید قبل از هر اقدامی در مورد شرایط آن اطلاعات کافی به دست بیاورید، کلینیک زیبایی دلوان مشاوره‌های لازم را در این زمینه به شما ارائه خواهد داد.

  بلفاروپلاستی

  سوالات متداول

  • نحوه ماساژ چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی به چه شکل است؟

  اگر پزشک ژل یا کرمی را برای بهبود سریع‌تر تجویز کرده، از آن روی پوست پلک بزنید، بعد کار ماساژ را باید با فشار ملایم انگشت اشاره یا شست روی پوست شروع کنید. حرکات باید به‌ صورت دایره‌های کوچک و در جهت عقربه‌های ساعت باشد.

  • مزایای ماساژ چشم بعد از جراحی پلک چیست؟

  کاهش تورم، بهبود ورم، خروج مایعات اضافی، بهبود سریع‌تر جای زخم و بخیه، افزایش دامنه حرکات پلک و … از مزایای اصلی این کار بعد از جراحی پلک است.

  • تا چه زمانی باید ماساژ چشم بعد از جراحی پلک را ادامه داد؟

  در هفته اول بین 5 تا 10 دقیقه و در روز یک‌بار انجام دهید. تا پایان هفته چهارم به ‌تدریج تعداد هر بار انجام آن را باید به دو یا سه بار در روز افزایش داد. با افزایش تعداد، بهتر است مدت ‌زمان را افزایش دهید.

  مقالات مرتبط:

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com