گلوله شدن لب پس از تزریق ژل
اشتراک‌گذاری

علت گلوله شدن ژل لب و درمان آن

گلوله شدن لب پس از تزریق ژل
 • گلوله شدن لب پس از تزریق ژل یک نگرانی رایج در بین بسیاری از افرادی است که تزریق فیلر یا ژل را برای برجسته کردن و حجم‌دهی به لب‌های خود انتخاب می‌کنند؛ به‌خصوص بار اول. ایجاد توده‌ها و برآمدگی‌ها در لب‌ها پس تزریق ژل یک عارضه جانبی است که اغلب توسط افراد متقاضی این روش گزارش می‌شود.

  درک و تشخیص علت گلوله شدن ژل لب همیشه ساده نیست؛ زیرا وقوع آن می‌تواند به چند عامل مهم بستگی داشته باشد. همچنین روش درمان و پیشگیری از آن هم از فردی به فرد دیگر متغیر بوده و روش‌های متعددی دارد که همگی در ادامه این مطلب بررسی شده است.

  علت گلوله شدن لب پس از تزریق ژل چیست؟

  ایجاد توده‌ها در لب‌ها پس از عمل بزرگ کردن لب با فیلر پوستی نسبتاً رایج هستند، زیرا توده‌ها می‌توانند به دلایل مختلفی ایجاد شوند. برخی از مهم‌ترین مواردی که در بروز این امر دخیل هستند عبارت‌اند از:

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  بخشی طبیعی از روند درمان

  در بیشتر موارد علت گلوله شدن ژل لب یک عارضه جانبی رایج بوده و طبیعی است که 2 هفته پس از درمان، لب‌های شما کمی برآمدگی داشته باشند. در واقع لب‌ها ساختاری بسیار ظریف با پوست بسیار نازک دارند؛ در نتیجه، حتی کوچک‌ترین بی‌نظمی را می‌توان احساس و گاهی اوقات مشاهده کرد. هنگامی که تزریق ژل انجام می‌دهید، ماده پرکننده تراکم متفاوتی نسبت به بافت طبیعی لب شما دارد، وقتی لب‌های خود را لمس می‌کنید، می‌توانید این تفاوت را احساس کنید. علاوه بر این، تورم یک کبودی می‌تواند در قسمت‌های خاصی از لب‌ها سفت‌تر از قسمت‌های دیگر احساس شوند.

  علت گلوله شدن لب پس از تزریق ژل چیست؟

  در طی چند روز اول تورم و کبودی ناشی از عمل بهبود می‌یابد و توده‌ها باید به‌ طور قابل ‌توجهی در مقایسه با چند روز اول پس از تزریق لب شما بهتر شده باشند. اگر برآمدگی هنوز شدید است یا بهبود نمی‌یابد، باید برای درمان گلوله شدن ژل لب اقدام جدی کنید.

  تزریق مقدار زیادی از محصول پرکننده

  دیگر علت گلوله شدن لب پس از تزریق ژل، تزریق مقدار محصول پرکننده است که در اغلب موارد بیش از 1 میلی‌لیتر باعث سفت و گلوله شدن خواهد شد. بیمار می‌تواند آن را ببیند یا احساس کند و او را آزار می‌دهد. این یک توده قابل ‌درمان بوده و با ماساژ دادن برطرف می‌شود تا زمانی که نرم و در بافت محو شود.

  بیشتر بخوانید: تفاوت تزریق ژل با فیلر چیست؟

  تزریق توسط یک پزشک بی‌تجربه یا فرد فاقد صلاحیت

  دیگر علت گلوله شدن ژل لب، تزریق توسط یک پزشک بی‌تجربه یا فرد فاقد صلاحیت است. برای همین توصیه می‌شود از تزریق ژل در مکان‌های نامرتبط و نامعتبری چون سالن زیبایی و توسط افراد بی‌تجربه خودداری کنید؛ زیرا تنها خطری که شما را تهدید می‌کند فقط سفت یا جمع شدن ژل نیست و می‌تواند عوارض خطرناک‌تری چون عفونت و التهاب را به همراه داشته باشید.

  تزریق توسط یک پزشک بی‌تجربه یا فرد فاقد صلاحیت

  التهاب و عفونت یا واکنش آلرژیک به محصول پرکننده

  ژل می‌تواند توده‌هایی ایجاد کند که نیازمند مراجعه به پزشک و درمان گلوله شدن ژل لب است؛ زیرا ضایعات التهابی هستند. اگر بیمار دارای یک توده در لب است که در طول زمان رشد می‌کند، به‌خصوص اگر نامتقارن و اطراف آن قرمز شود، می‌تواند شروع یک عفونت یا یک واکنش آلرژیک باشد که معمولاً بقیه قسمت‌های لب را متورم خواهد کرد.

  التهاب و عفونت یا واکنش آلرژیک به محصول پرکننده

  عدم رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق

  دیگر علت گلوله شدن لب پس از تزریق ژل، عدم رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق است. به ‌طور مثال حرکت دادن ماهیچه‌های صورت به شکل مکرر و مواردی از این دست می‌تواند نحوه ته‌نشین شدن ژل را تغییر داده و علت گلوله شدن ژل لب و جمع شدن ژل در نقاط خاصی باشد.

  بهترین روش درمان گلوله شدن ژل لب

  اگر توده‌ای سفت را در لب‌های خود حس می‌کنید که ظرف 4 هفته بعد از تزریق از بین نرفته، احتمالاً مقداری از ژل لب در یک ناحیه جمع شده است. اگر فیلر به‌ طور ناموزون تزریق شده باشد یا اگر مقداری از فیلر به دلیل حرکات طبیعی لب‌ها هنگام صحبت کردن، لبخند زدن و غذا خوردن از موقعیت خود خارج شود، ممکن است این عارضه برای شما رخ دهد. علت گلوله شدن لب پس از تزریق ژل هرچه که باشد با روش‌های زیر می‌توان آن را درمان کرد:

  • خارج کردن ژل: پوست را می‌توان سوراخ و فیلر اضافی را خارج کرد. شما نباید خودتان این کار را انجام دهید؛ زیرا ممکن است باعث عفونت شود.
  • استفاده از حلال ژل: توده و گلوله شدن ژل را می‌توان با تزریق حل‌کننده فیلر از میان برد.
  • زمان دادن: گاهی نیاز به استفاده از روش خاصی برای درمان گلوله شدن ژل لب نیست و اگر توده ژل لب شما را آزار نمی‌دهد، می‌توانید اجازه دهید خودبه‌خود از بین برود، اگرچه ممکن است در برخی موارد زمان زیادی طول بکشد.
  • ماساژ ملایم: فارغ از علت گلوله شدن ژل لب، ماساژ دادن یک درمان‌ موثر و مفید برای حل این مشکل بوده و به پخش شدن ژل جمع شده در یک ناحیه کمک خواهد کرد. البته باید به این نکته مهم اشاره کرد که بعد از 5 الی 7 روز مجاز به ماساژ دادن هستید و باید طبق دستور پزشک عمل کنید.

  بهترین روش درمان گلوله شدن ژل لب

  راه‌های جلوگیری از گلوله شدن لب پس از تزریق ژل

  برای جلوگیری از ایجاد ضایعات التهابی و توده‌ شدن ژل لب، راه‌های متعددی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • برای جلوگیری از ایجاد ضایعات التهابی، باید به پزشکی مراجعه کنید که در اجرای تکنیک‌های تزریق ژل تبحر کافی داشته باشید.
  • در حین تزریق، ناحیه لب باید تا حد امکان تمیز نگه‌ داشته شود.

  بیشتر بخوانید: چرا مراقبت های بعد از تزریق ژل صورت اهمیت دارد؟

  • بلافاصله پس از تزریق از آرایش، به‌خصوص لوازم‌آرایشی که استریل نیست، خودداری کنید.
  • از دست زدن یا فشار وارد کردن به لب‌ها بعد از تزریق ژل خودداری کنید.
  • بعد از تزریق نباید الکل مصرف کرده یا دخانیات استعمال کنید.

  راه‌های جلوگیری از گلوله شدن لب پس از تزریق ژل

  سخن پایانی

  بسیار معمول است که شما بعد از تزریق ژل در ناحیه لب احساس سفتی و تا حدودی ناهمواری یا برآمدگی داشته باشید. این امر می‌تواند 2 تا 4 هفته طول بکشد و خودبه‌خود برطرف شود؛ زیرا زمان می‌برد تا ژل با بافت طبیعی لب شما حالت یکپارچه پیدا کند. اگر متوجه گلوله شدن لب پس از تزریق ژل شده‌اید که بهبود نمی‌یابند، یا 4 هفته پس از درمان همچنان آزاردهنده هستند، ممکن است برای درمان گلوله شدن ژل لب به یک قرار ملاقات مجدد با پزشک خود نیاز داشته باشید.

  همان‌طور که اشاره شد مهم‌ترین علت گلوله شدن ژل لب، می‌تواند تزریق توسط فرد بی‌تجربه و به شکل نامتوازن باشد. برای جلوگیری از این امر نیز می‌توانید از خدمات کلینیک زیبایی دلوان در این زمینه استفاده کنید. همچنین قبل از اقدام برای تزریق کارشناسان این مجموعه به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهند داد.

  سوالات متداول

  • آیا گلوله شدن لب پس از تزریق ژل طبیعی است؟

  تا زمانی که توده‌ها پس از درمان به‌ سرعت بهبود ‌یابند جای نگرانی نیست. اگر توده‌ها شدید هستند، بهبود نمی‌یابند یا با درد، قرمزی و تورم پیش‌رونده همراه هستند، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

  • علت گلوله شدن ژل لب چیست؟

  در خیلی از موارد بخشی طبیعی از روند درمان است. همچنین تزریق مقدار زیادی ژل، تزریق توسط یک پزشک بی‌تجربه یا فرد فاقد صلاحیت، التهاب و عفونت و عدم رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق از دلایل این امر است.

  • بهترین روش درمان گلوله شدن ژل لب چیست؟

  خارج کردن ژل توسط پزشک، استفاده از حلال ژل و ماساژ ملایم بهترین روش‌ها برای حل این مشکل است. همچنین در برخی موارد می‌توانید اجازه دهید خودبه‌خود از بین برود.

  مثالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com