شستشو بعد از کاشت ابرو
اشتراک‌گذاری

چگونه بعد از کاشت ابرو حمام برویم؟ | شستشو بعد از کاشت ابرو

شستشو بعد از کاشت ابرو
 • کاشت ابرو یکی از بهترین راه‌های ترمیم ابروهای ازدست‌رفته است. شاید شما هم تمامی روش‌هایی مثل میکروبلیدینگ و انواع متدهای تاتو را امتحان کرده باشید؛ اما در نهایت به نتیجه دلخواه نرسیده‌اید. تمامی روش‌هایی مثل تاتو و یا آرایش‌های روزانه ابرو علاوه بر موقت بودن، موجب آسیب به پوست و مو ابرو شما می‌شود. در چنین شرایطی بهترین کار انتخاب کاشت یا همان پیوند ابرو است. در کاشت ابرو یکی از مواردی که بسیار باید به آن توجه داشت شستشو بعد از کاشت ابرو است.

  زمان و نحوه استحمام بعد از کاشت ابرو یکی از سوالات متداول همه افرادی است که قصد کاشت ابرو را دارند، اما جایی برای نگرانی نیست؛ زیرا ما در این مقاله از کلینیک زیبایی دلوان با شما هستیم تا نحوه صحیح شست و شوی ابرو بعد از کاشت را برایتان گام‌به‌گام شرح دهیم. تیم پزشکان متخصص و باتجربه کلینیک زیبایی دلوان در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی می‌توانند بهترین و ماندگارترین کاشت ابرو را به‌ صورت شما هدیه دهند. شما می‌توانید کلیه سوالات خود را در زمینه کاشت ابرو و مو و تمامی جراحی‌های زیبایی، از مشاورین مجرب ما بپرسید، با ما در این مقاله همراه باشید.

  مراقبت از ابروهای کاشته شده

  مراقبت های پس از شست و شوی ابرو بعد از کاشت

  کاشت ابرو یکی از روش‌های بسیار عالی برای جایگزین کردن موهای ازدست‌رفته ابرو است. بعضی افراد ممکن است به دلایل مختلف ابروهای پرپشت و زیبایی نداشته باشند، به همین دلیل متخصصان زیبایی، کاشت ابرو به ‌صورت دائم را به این گروه از افراد توصیه می‌کنند. کاشت ابرو یک روش غیرتهاجمی برای انتقال پیاز مو از پشت سر به قسمت ابرو است که جزو جراحی‌های بی‌خطر محسوب می‌شود.

  شستشو بعد از کاشت ابرو یکی از نکات بسیار مهمی است که حتماً باید به آن توجه ویژه داشت؛ اما به‌ غیر از استحمام بعد از کاشت ابرو یکسری نکات مراقبتی دیگری هم بعد از کاشت وجود دارد که اول به این موارد می‌پردازیم و سپس به سراغ آموزش شست و شوی ابرو بعد از کاشت می‌رویم. نکات مهمی که کلینیک زیبایی دلوان برای زیباجویان خود بعد از کاشت ابرو در نظر گرفته شامل:

  • روزی 2 بار از پماد جنتکس (جنتامایسین) برای ابروها استفاده کنید. این پماد برای درمان و پیشگیری از عفونت و التهاب گرافت‌های تازه منتقل ‌شده مناسب است.
  • استفاده از پماد موپیروسین برای بخیه‌های پشت سر: این پماد نوعی آنتی‌بیوتیک برای جلوگیری از عفونت‌های احتمالی پوست سر در نظر گرفته ‌شده و برای این کار بهتر است ابتدا پانسمان پشت سر را برداشته و بعد از شستشو به کمک اسپری آب و شامپو بچه، محل بخیه را با پد کاملاً خشک‌ کرده و از پماد موپیروسین برای این قسمت استفاده کنید.
  • شست و شوی ابرو بعد از کاشت که به‌ وسیله دو اسپری آب انجام می‌شود. برای این کار در یک آبپاش شامپو رقیق ‌شده و در دیگری آب با دمای ملایم بریزید. ابتدا با کمک آبپاش حاوی کف ابروهایتان را کف پاش کنید و سپس به کمک اسپری آب، کف روی ابروهایتان را بشویید. بهتر است برای انجام این کار از کسی کمک بخواهید.
  • غیر از شستشو بعد از کاشت ابرو باید به نحوه خوابیدن خود توجه ویژه داشته باشید. برای چند شب اول به حالت نیمه نشسته بخوابید و از بالشت U برای زیر گردن خود استفاده کنید.
  • کمپرس یخ را فراموش نکنید.
  • غیر از شستشو بعد از کاشت ابرو عوامل مختلفی در دوران نقاهت بعد از کاشت مهم هستند و یکی از آن‌ها تغذیه مناسب است. در چند روز اول از خوردن غذاهایی مثل گوشت قرمز، انار، قرص آهن، نمک، غذاهای چرب و انواع مکمل‌ها پرهیز کنید و در عوض مصرف مایعات به‌خصوص آبمیوه‌های طبیعی را به حداکثر برسانید.
  • تا یک ماه از بلند کردن اجسام سنگین پرهیز کنید.
  • برای تمیز نگه ‌داشتن ابروها شستشو بعد از کاشت ابرو تا دو هفته فقط با آب‌پاش انجام می‌شود و بعد از آن شما می‌توانید استحمام بعد از کاشت ابرو را به ‌نحوی ‌که آب مستقیم روی ابروهایتان نریزد آغاز کنید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

  نحوه شست و شوی ابرو بعد از کاشت با کمک اسپری

  استحمام بعد از کاشت ابرو

  شما در 2 هفته اول کاشت ابرو نیاز به شستشو بعد از کاشت ابرو دارید؛ اما با توجه به حساس بودن گرافت‌های تازه منتقل ‌شده نمی‌توانید صورت خود را به ‌طور مستقیم با آب و مواد شوینده شستشو دهید. به همین دلیل پزشکان متخصص کلینیک زیبایی دلوان به شما شستشو بعد از کاشت ابرو با اسپری را پیشنهاد می‌کنند. برای این کار ابتدا دو بطری آب‌پاش تمیز انتخاب کنید، توجه داشته باشید که روزنه اسپری پاشش مناسب و ملایمی داشته باشد. درون یکی از بطری‌ها 2 سی‌سی شامپو بچه به همراه 1 لیوان آب بریزید و آن را تکان دهید تا کاملاً شامپو و آب محلول شوند. در بطری دیگر تنها آب با دمای ملایم بریزید.

  برای شروع کار به پشت بخوابید، به ‌طوری‌ که بالشت U زیر گردنتان قرار بگیرد تا بخیه‌های پشت سرتان با زمین برخورد نکند و صورتتان صاف رو به بالا باشد. به کمک یک دستمال تمیز و یا گاز استریل روی پلک‌هایتان را پوشش دهید و از همراهتان بخواهید تا با کمک آبپاش حاوی کف روی ابروهایتان و در جهت خواب ابرو، محلول شامپو و آب را اسپری کند.

  بعد از کف دار شدن ابرو حالا همراهتان می‌تواند با کمک اسپری آبپاش کف‌های روی ابرو را بشوید و سپس با یک دستمال تمیز به‌ آرامی روی ابروها را خشک‌ کنید. مراقب باشید کوچک‌ترین فشاری به موهای ابرو وارد نشود، چون این گرافت‌ها بسیار حساس هستند. با اتمام شستشو بعد از کاشت ابرو و خشک ‌کردن آن حالا می‌توانید از پماد جنتکس استفاده کنید.

  استحمام بعد از کاشت ابرو چگونه است؟

  روش استحمام بعد از کاشت ابرو یکی از سوالات متداول زیباجویان است و شاید برای انجام این کار دچار استرس و نگرانی شوند؛ اما باید بگوییم هیچ جایی برای استرس و نگرانی نیست، زیرا تیم مشاورین کلینیک زیبایی دلوان با شما هستند تا نحوه صحیح استحمام بعد از کاشت ابرو را برایتان شرح دهند.

  قبل از شروع آموزش شستشو بعد از کاشت ابرو باید به تاریخی که پزشکتان برای شروع استحمام بعد از کاشت ابرو در نظر گرفته توجه کنید. شما برای استحمام بعد از کاشت ابرو می‌توانید از دو روش استفاده کنید.

  • استفاده از دوش آب متحرک
  • استفاده از کاسه آب

  چگونگی استحمام بعد از کاشت ابرو

  شستشو بعد از کاشت ابرو کار سختی نیست، کافی است کمی برای انجام این کار دقت کنید. بهترین کار برای استحمام بعد از کاشت ابرو این است که ابتدا تن و بدنتان را بشویید و سپس سراغ شستن موهایتان بروید. اگر در حمام منزل دوش آب متحرک دارید، می‌توانید به کمک آن موهایتان را به ‌راحتی بشویید؛ اما اگر شرایط استفاده از دوش متحرک را ندارید اصلاً جای نگرانی نیست. شما می‌توانید شستشو موهای خود را با کاسه‌های از آب پر شده انجام دهید.

  برای این کار ابتدا سر خود را به عقب خم ‌کنید و سپس از همراهتان بخواهید آب را به ‌آرامی از ریشه مو به سمت انتهای ساقه مو بریزد و سپس با همان ملایمت اقدام به شستشو موهای خود کنید و آب‌کشی را هم به همان‌گونه ادامه دهید. برای اینکه صحیح‌ترین شستشو بعد از کاشت ابرو را تجربه کنید، بهتر است موقع ریختن آب انگشت اشاره و شستتان را به وسط پیشانی بچسبانید تا موقع ریختن آب روی ریشه مو، ابروهایتان خیس نشود. با اتمام استحمام بعد از کاشت ابرو و خشک‌ کردن ملایم موها می‌توانید از پماد موپیروسین برای بخیه‌های پشت سرتان استفاده کنید.

  نکات مهم برای شستشو بعد از کاشت ابرو

  نکات مهم در شستشو بعد از کاشت ابرو

  • در هنگام شستشو بعد از کاشت ابرو مراقب برخورد ناخن‌ها و یا اجسام تیز با ابروهایتان باشید.
  • برای شست و شوی ابرو بعد از کاشت از شامپویی که پزشکتان برایتان در نظر گرفته استفاده کنید.
  • حتماً به زمان استحمام بعد از کاشت ابرو دقت کنید.
  • بعد از شستشو سر و یا ابرو حتماً از پمادهای آنتی‌بیوتیکی که توسط پزشکتان تجویز شده استفاده کنید.
  • پوست‌اندازی ابرو بعد از چند مرحله شستشو طبیعی است و این یعنی روند درمان، راه درست خود را می‌رود.
  • از آب با حرارت ملایم برای استحمام بعد از کاشت ابرو استفاده کنید.
  • برای شستشو بعد از کاشت ابرو اصلاً عجله نکنید و این کار را در کمال صبر و حوصله انجام دهید تا بهترین نتیجه کاشت ابرو را تجربه کنید.

  سخن پایانی

  کاشت ابرو یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای جبران ابروهای ازدست‌رفته است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دانش پزشکی به متدهای مختلف در دنیا انجام می‌شود. کاشت ابرو به هر روش و متدی که باشد نیاز به یکسری مراقبت‌های خاص قبل و بعد از عمل دارد که شستشو بعد از کاشت ابرو یکی از همان مراقبت‌ها است. استحمام بعد از کاشت ابرو اصلاً کار سختی نیست و تنها باید برای انجام شستشو مو و ابرو خود دقت کنید. استفاده از آب با حرارت ملایم، استفاده از شامپوهایی که پزشکتان برای شما در نظر گرفته و نحوه صحیح شستشو به شما کمک می‌کند تا نرخ بالایی از ماندگاری ابرو کاشته شده را تجربه کنید.

  شستن ابرو بعد کاشت ابرو

  شما می‌توانید با مطالعه مقالات مفیدی که کلینیک زیبایی دلوان در اختیارتان گذاشته به جواب تک‌تک سوالات خود دست پیدا کنید. کلینیک زیبایی دلوان این افتخار را دارد تا با داشتن تیم حرفه‌ای از بهترین پزشکان در زمینه انواع جراحی‌های زیبای، چهره‌ای خاص و طبیعی را به شما هدیه دهد.

  سوالات متداول

  آیا استفاده از آب سرد برای استحمام بعد از کاشت ابرو مناسب است؟

  خیر! دمای آب برای شست و شوی ابرو بعد از کاشت باید ملایم باشد، زیرا آب سرد و داغ هر دو به پوست سر و محل بخیه پشت سرتان آسیب میزند.

  زمان مناسب برای شستن ابرو و مو چه موقع است؟

  اولین شستشو در کلینیک انجام می‌شود؛ اما بعد از آن شما باید به ‌صورت روزانه و یا یک روز در میان برای شستن ابروها اقدام کنید.

  آیا شستشو بعد از کاشت ابرو موجب ریزش ابرو می‌شود؟

  شستشو روزانه ابرو موجب پاک شدن خون‌های خشک‌ شده بعد از کاشت خواهد شد و همین پاک‌سازی و تمیز نگه ‌داشتن پوست باعث می‌شود تا پیوند ابرو روند درمان را سریع‌تر طی کند.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com