ورم چشم بعد از کاشت ابرو
اشتراک‌گذاری

دلایل کبودی و ورم چشم بعد از کاشت ابرو و روش‌های درمان آن

ورم چشم بعد از کاشت ابرو
 • این روزها یکی از فاکتورهای زیبایی داشتن ابروهایی پرپشت و پهن است که به چشم‌ها حالتی زیبا داده و همچنین چهره شما را شاداب‌تر و جوان‌تر نشان می‌دهد. در صورتی ‌که ابروهای طبیعی شما دارای حجم کمتری است، می‌توانید از روش‌های متعددی برای پرپشت کردن آن استفاده کنید. یکی از طبیعی‌ترین و در عین حال تأثیرگذارترین روش‌ها، کاشت ابرو طبیعی بوده که نسبت به سایر عمل‌های جراحی عوارض کمتری دارد. ورم چشم بعد از کاشت ابرو یکی از عوارض طبیعی این جراحی بوده که کاملاً موقت است.

  بعد از کاشت ابرو عوارض‌ دیگری مانند کبودی‌های خفیفی نیز اطراف چشم و همچنین قرمزی چشم وجود دارد که این امر ممکن است باعث نگرانی برخی از افراد شود. بهتر است بدانید که این موارد کاملاً طبیعی بوده و به مرور زمان و رعایت نکات بهداشتی و مراقبت‌های لازم برطرف می‌شود. در ادامه روش‌های درمان ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو را به صورت کامل توضیح داده‌ایم تا بتوانید با اطلاعاتی کامل اقدام به عمل کنید.

  ورم چشم بعد از کاشت ابرو

  درمان ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو

  ورم چشم پس از کاشت ابرو امری کاملاً طبیعی بوده و ممکن است چند روزی طول بکشد تا به حالت اولیه برگردد، اما در صورتی ‌که این ورم بیش از یک ماه تداوم داشته باشد طبیعی نیست و باید فرد به پزشک متخصص مراجعه کند. ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو در مدت زمان طولانی نشان‌دهنده آسیب بافتی در اطراف چشم بوده و بیشتر کسانی که این شرایط برایشان پیش می‌آید دارای بیماری‌های پوستی و التهابی هستند (این افراد بهتر است کاشت ابرو انجام ندهند؛ زیرا تورم بسیار زیادی ایجاد می‌شود که به راحتی نیز برطرف نشده و در نتیجه مشکلی جدی ایجاد می‌کند)

  زمانی‌ که شما عمل جراحی خود را در کلینیک‌های معتبر انجام ‌می‌دهید، پزشک در مرحله اول تمام شرایط جسمی‌تان را بررسی می‌کند. در صورتی ‌که بیماری خاصی داشته باشید که کاشت ابرو برایتان مضر بوده و یا کبودی چشم بعد از کاشت ابرو شما بسیار شدید باشد و مدت زمان زیادی طول بکشد تا برطرف شود، پزشک مانع از پیوند ابرو خواهد شد و یا شما را در جریان تورم و کبودی شدید بعد از کاشت قرار می‌دهد.

  درمان ورم اطراف چشم بعد از کاشت ابرو

  همچنین برخی از افراد در سنین بالا دارای پوست افتاده و شلی هستند و ورم چشم بعد از کاشت ابرو در چنین حالتی بیشتر از شکل عادی بوده و همراه با تورم شدید و خون‌مردگی در اطراف چشم است. دلیل این امر فضای خالی زیر پوست بوده که امکان تجمع مایعات را بیشتر می‌کند و همچنین مواد بی‌حسی نیز زیر پوست جمع شده و متورم می‌شود. در حالت کلی درمان ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو بایستی تا 4 هفته بهبود یابد و در صورتی که این اتفاق نیفتاد، نشان‌دهنده آسیب و عفونت بافت در اطراف چشم بوده و لازم است راهکار درمانی را پیش بگیرید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

  درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو

  درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو

  در صورتی ‌که پس از کاشت ابرو با ورم شدیدی روبرو شدید، بهتر است موارد زیر را برای رفع و درمان انجام دهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن ورم برطرف شود.

  • از کمپرس یخ جهت بهبود تورم استفاده کنید و در فاصله 2 ساعت یک‌بار تکه‌های یخ را درون پارچه گذاشته و بر روی موضع قرار دهید، این روش یکی از ساده‌ترین و در عین حال موثرترین روش شناخته می‌شود.
  • در برخی مواقع پزشک معالج برای درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو داروهای استروئیدی تجویز می‌کند تا عوارض را تا میزان زیادی کاهش داده و اثرات مطلوبی به همراه داشته باشد. همچنین این داروها باعث تسکین درد شده و برای افرادی که بدن ضعیفی دارند و تحمل درد برایشان سخت است گزینه مناسبی به حساب می‌آید.
  • بهتر است از حمام رفتن به مدت 2 روز پرهیز کنید، همچنین استخرهای عمومی و شنا کردن نیز ممنوع است تا روند بهبود سرعت یابد.
  • برای درمان کبودی چشم بعد از کاشت ابرو نیز بایستی به مدت چند روز (بنا به صلاحدید پزشک متخصص) از ورزش کردن و فعالیت‌های شدید فیزیکی دوری کنید؛ زیرا این حرکات باعث بروز لخته خون و عفونت می‌شود.
  • از دیگر روش‌های درمان ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو می‌توان به بالا نگه داشتن سر در هنگام خواب، مصرف آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک، عدم استفاده از دارو‌های رقیق کننده خون، ویتامین ای و غذاهای شور اشاره کرد.
  • برای بهبود ورم چشم بعد از کاشت ابرو بایستی از مایعات فراوان مانند آبمیوه‌های طبیعی، آب و… استفاده کنید.
  • توجه داشته باشید که حداقل تا دو هفته بعد از انجام عمل کاشت ابرو مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر ممنوع بوده و در غیر این صورت دچار التهاب و ورم چشم بسیار شدیدی خواهید شد.

  دلیل ورم چشم بعد از کاشت ابرو

  درمان ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو

  در مرحله اول اگر شما کلینیک معتبری را برای کاشت ابرو انتخاب کنید که دارای تجهیزات مدرن و تیمی حرفه‌ای باشند و همچنین پزشک متخصصی با تجربه و مهارت کافی عمل کاشت را انجام دهد، دیگر نیازی به نگرانی در مورد ورم و یا کبودی چشم نخواهد بود. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که واکنش‌های جسمی افراد و توانایی بدن آن‌ها در شرایط مختلف به صورت متفاوتی عمل می‌کند و زمان بهبودی و دوره نقاهت نیز برای هر شخص کاملاً فرق دارد.

  به همین دلیل نمی‌توان به صورت قطع دلیل ورم و کبودی چشم را بیان کرد و میزان این دو مورد برای هیچ دو نفری یکسان نخواهد بود، اما در حالت کلی دلایل عمده‌ای که ورم چشم بعد از کاشت ابرو اتفاق میافتد عبارتند از:

  روش جراحی و نزدیکی ابرو به چشم

  برای کاشت ابرو بافت پوست دستکاری می‌شود و قرمزی، ورم، کبودی و التهاب در ناحیه ابرو کاملاً طبیعی بوده و از آنجایی‌ که فاصله چشم تا ابرو بسیار کم است، کبودی چشم بعد از کاشت ابرو نیز مشاهده می‌شود، اما توجه داشته باشید که انتخاب پزشک مناسب و کلینیک حرفه‌ای در کاهش ورم و کبودی بسیار موثر خواهد بود. مرکز زیبایی دلوان با تجهیزات پیشرفته و پزشکانی ماهر این عمل را به بهترین حالت ممکن انجام می‌دهد.

  مراقبت نادرست بعد از کاشت ابرو

  مراقبت نادرست بعد از کاشت ابرو

  از دیگر دلایل مهم و تأثیرگذار که باعث عدم بهبودی ورم و کبودی می‌شود، رعایت نکردن نکات بهداشتی و ایمنی است. در صورتی ‌که بیمار ابروهای خود را پس از کاشت با آب گرم و به صورت کاملاً مستقیم شستشو دهد و یا با خاراندن ابرو به فولیکول‌های پیوندی آسیب وارد کند، در این حالت ورم پوست شدت یافته و ممکن است زمان بهبود افزایش یابد. از این‌ رو به بیماران توصیه می‌شود تا در زمان استراحت و گذراندن دوره نقاهت سر را بالاتر از بدن قرار دهند تا از جمع شدن مایعات در محل زخم جلوگیری شود.

  در حالت کلی اکثر عمل‌هایی که برای زیبایی انجام می‌شود عوارض جزئی دارند و بایستی این موارد را در نظر داشته باشید که ورم بعد از کاشت ابرو، قرمزی و سایر موارد در روزهای اول طبیعی است و با دیدن این عوارض نگران نشوید. تنها در صورتی که عوارض بعد از گذشت چندین روز ادامه‌دار شود بایستی به پزشک متخصص خود مراجعه کرده و شرایط را با او در میان بگذارید.

  استفاده از روش‌های قدیمی

  دلیل ورم چشم بعد از کاشت ابرو

  در روش‌های قدیمی کاشت ابرو به صورت تک واحدی انجام می‌شود و این مورد ریسک بسیار زیادی به همراه دارد. ورم چشم نیز در این روش‌ها بسیار زیاد بوده و دوره نقاهت نیز بسیار طولانی‌تر از روش‌های جدید است. همچنین در این روش‌ها امکان تشدید عفونت چشم نیز بیشتر بوده و در نهایت بهتر است روش‌های جدید را برای کاشت ابرو استفاده کنید تا گرافت به صورت مجزا برداشته شده و علائمی از زخم و بخیه برجای نماند. بد نیست بدانید که روش‌های جدید را می‌توان بر روی تاتو و یا هاشور ابرو نیز به راحتی انجام داد.

  محیط غیر بهداشتی کلینیک از دلایل ورم چشم بعد از کاشت ابرو

  کبودی چشم بعد از کاشت ابرو

  انتخاب کلینیک معتبر و بهداشتی که علاوه ‌بر دستگاه‌های مدرن و تجهیزات کامل و همچنین تیمی حرفه‌ای شرایط خاص و اتاق مجزایی را برای ارائه خدمات به کار می‌برند نیز بسیار مهم است. خوشبختانه شما می‌توانید در مرکز زیبایی دلوان با رعایت کامل بهداشت و خدمات ویژه کاشت خود را انجام داده و از عفونت و کبودی غیر عادی جلوگیری کنید. در این کلینیک کلیه لوازم‌ و ابزار استفاده شده استریل می‌شود و کادر پزشکی نیز تمام مراحل را با رعایت کامل بهداشت انجام می‌دهند.

  بدین ترتیب شما در چنین محیطی از کبودی چشم بعد از کاشت ابرو و همچنین عفونت و تورم غیرطبیعی جلوگیری کرده و عمل موفقیت‌آمیزی را تجربه خواهید کرد.

  کلام آخر

  کاشت ابرو یکی از روش‌های رایج در بین خانم‌ها برای پرپشت و حجیم کردن ابروها بوده که حالت چشم‌ها را زیبا و در نهایت چهره‌ای جذاب ایجاد می‌کند، اما بد نیست بدانید که در این عمل نیز همانند سایر عمل‌ها عوارض مختلفی مانند کبودی، قرمزی و تورم وجود دارد که در روزهای اول طبیعی است. در صورتی‌ که ورم چشم بعد از کاشت ابرو شما به شکل غیرعادی و بیش از اندازه طول بکشد، لازم است به پزشک متخصص مراجعه کرده و با استفاده از دارو و سایر موارد اقدام به برطرف کردن عوارض کنید.

  توجه داشته باشید که در صورت انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص امکان کبودی چشم بعد از کاشت ابرو بسیار کمتر بوده و در چند روز اول برطرف می‌شود؛ بنابراین برای تجربه عملی موفقیت‌آمیز با کمترین عوارض کلینیک دلوان را انتخاب کنید تا با استفاده از سابقه و مهارت پزشکان متخصص این مرکز زیبایی، ابروهایی زیبا، پرشت و طبیعی داشته باشید.

  راه های درمان کبودی چشم بعد از کاشت ابرو

  سوالت متداول

  برای درمان ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو چه اقداماتی باید انجام داد؟

  استفاده از کمپرس یخ، عدم استحمام به مدت دو روز، استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک، پرهیز از ورزش و انجام فعالیت‌های سنگین و… ضروری است.

  آیا ورم چشم بعد از کاشت ابرو طبیعی است؟

  ورم و کبودی پس از کاشت کاملاً طبیعی است و بعد از گذشت چند روز برطرف می‌شود.

  برای جلوگیری از کبودی چشم بعد از عمل چه کارهایی باید انجام داد؟

  عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون، انجام آزمایش‌های مختلف برای اطمینان از سلامتی، دوری از سیگار و مشروبات الکلی و… برای جلوگیری و کاهش کبودی چشم بعد از عمل ضروری است.

  مدت زمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو چقدر است؟

  بلافاصله بعد از کاشت اطراف چشم دچار کبودی و ورم می‌شود که در 4 الی 5 روز از بین می‌رود (البته توجه داشته باشید که واکنش بدنی افراد مختلف، متفاوت است).

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com