ماساژ بعد از بوکال فت
اشتراک‌گذاری

نکات مهم ماساژ صورت بعد از جراحی بوکال فت

ماساژ بعد از بوکال فت
 • بعد از هر عمل زیبایی یکی از نکات مهم برای اثربخشی بهتر، رعایت نکات مراقبتی و دستورالعمل‌های پزشک بعد از جراحی است. یکی از این عمل‌های زیبایی بوکال فت نام دارد که به برجسته کردن استخوان گونه و فرم دادن به صورت کمک زیادی خواهد کرد. برای این جراحی زیبایی هم دستورالعمل‌هایی برای مراقبت‌های پس از عمل توسط پزشک شما داده می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، ماساژ بعد از بوکال فت است.

  اگر قصد انجام چنین جراحی زیبایی را دارید، باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا شرایط شما ارزیابی شده و تشخیص داده شود که برای انجام آن کاندید مناسبی هستید یا خیر. در صورت انجام این عمل زیبایی پزشک هم تمامی نکات مراقبتی چون مراحل ماساژ صورت بعد از بوکال فت را به شما آموزش خواهد داد. علاوه بر این برای راحتی کار شما در ادامه این مطلب مراحل و نکات مهم در ماساژ بعد از بوکال فت بررسی شده است.

  مزایای ماساژ صورت بعد از بوکال فت چیست؟

  همان‌طور که اشاره شد ماساژ بعد از بوکال فت یکی از نکات مراقبتی بسیار مهم است که در اثربخش بودن این عمل جراحی اثر زیادی دارد. مزایای این کار را به‌ صورت کلی در موارد زیر می‌توان خلاصه کرد از جمله:

  • ماساژ دادن صورت بعد از بوکال فت در وهله نخست باعث بهبود گردش خون در محل جراحی و اطراف فک و دهان می‌شود که روند بهبودی را سرعت خواهد داد.

  مزایای ماساژ صورت بعد از بوکال فت چیست؟

  • علاوه بر مورد قبلی باعث رفع گرفتگی و تنش در ناحیه فک و دهان خواهد شد که یکی از عوارض جانبی آن است.
  • فایده دیگر کمک به تخلیه غدد لنفاوی صورت است که خود این امر افزایش جریان خون، اکسیژن‌رسانی بهتر به پوست و تحریک تولید الاستین و کلاژن را در پی خواهد داشت.
  • این نوع ماساژ باعث از بین رفتن چین‌وچروک‌های اطراف دهان شده و صورت شما را شاداب و جوان‌تر نشان خواهد داد.

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

  مراحل ماساژ صورت بعد از بوکال فت

  این نوع ماساژ اغلب در کلینیک زیبایی یا توسط فیزیوتراپ انجام می‌شود. با این ‌حال می‌توان بعد از جراحی در خانه نیز آن را انجام داد. مراحل انجام آن نیز به شرح زیر است:

  1. اگر قصد انجام ماساژ در خانه دارید، قبل از هر کاری دست‌های خود را شسته یا از دستکش یک‌بارمصرف برای این کار استفاده کنید؛ زیرا جلوگیری از آلودگی محل جراحی از نکات مهم در ماساژ بعد از بوکال فت است.
  2. برای اینکه ماساژ به شکل درست انجام شود باید روغن نارگیل یا زیتون طبیعی را روی چانه، لپ‌‌ها و اطراف دهان خود بمالید.
  3. انگشت شست خود را درون دهانتان قرار دهید. در این وضعیت باید انگشت اشاره و وسط شما در قسمت بیرونی قرار بگیرد.
  4. انگشت شست را با کمک لب‌های خود نگه داشته و بعد کمی فشار دهید تا انگشتان بیرونی را حس کنید.
  5. حال انگشتان بیرونی در کناره بینی و روی گونه را به همراه انگشت داخل دهان به صورت دایره‌ای حرکت دهید.
  6. ماساژ بعد از بوکال فت به همین موارد خلاصه نمی‌شود و می‌توانید انگشتان خود را از گوشه بیرونی چشم تا سمت گوش بکشید. فقط باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که در طی این مورد از مراحل ماساژ صورت بعد از بوکال فت انگشت شست باید داخل دهان و زیر لب بالایی باشد.
  7. مرحله دیگر ماساژ بعد از این نوع جراحی به این شکل است که در حالی‌ که انگشت شست هنوز درون دهانتان و زیر لب بالایی قرار دارد، انگشت اشاره را از سمت گوش به سمت لب‌ها بکشید.

  مراحل ماساژ صورت بعد از بوکال فت

  اشکال مختلف ماساژ صورت بعد از جراحی بوکال فت

  ماساژ بعد از بوکال فت در‌ صورتی ‌که توسط پزشک یا فیزیوتراپیست انجام شود، مشاهده خواهید کرد که انگشت خود را در دهان شما قرار داده و حرکات خاصی در ناحیه فک و چانه انجام می‌دهد. برای انجام آن در خانه یا به‌ صورت تخصصی چند تکنیک وجود دارد که به شرح زیر است:

  • ماساژ به‌ صورت دایره‌ای: یکی از تکنیک‌هایی که برای ماساژ صورت بعد از جراحی بوکال فت استفاده می‌شود، ماساژ دایره‌ای نام دارد. همان‌طور که از نام آن مشخص است در این ماساژ حرکات انگشتان شما باید به شکل دایره‌ای باشد.
  • ماساژ به‌ صورت ضربه‌ای: یکی دیگر از انواع ماساژ بعد از بوکال فت که توسط پزشک توصیه می‌شود ماساژ ضربه‌‌ای است. در طول اجرای مراحل ماساژ صورت بعد از بوکال فت به ‌صورت ضربه‌ای باید انگشتانتان ضربات آرامی به روی گونه‌ها وارد کنند؛ البته شدت ضربات نباید بالا باشد.
  • ماساژ بالا به پایین: دیگر تکنیک برای ماساژ صورت بعد از بوکال فت از بالا به پایین است. همان‌طور که از نام آن مشخص است، در این نوع ماساژ انگشتانتان را باید به‌ صورت عمودی و از بالا به پایین روی گونه‌‌های خود بکشید.

  بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از عمل بوکال فت

  سخن پایانی

  شاید در آغاز انجام یا در طول اجرای مراحل ماساژ صورت بعد از بوکال فت کمی حس درد داشته باشید؛ اما به دلیل نتایج خوبی که به همراه دارد و تعدد مزایای ماساژ بعد از بوکال فت، نباید از انجام آن غفلت کنید. همان‌طور که اشاره شد ماساژ بعد از جراحی بوکال فت باعث افزایش جریان گردش خون شده و در بهبود نتایج و سرعت گرفتن روند درمان اثر دارد؛ به شرطی که تمام نکات مهم در ماساژ بعد از بوکال فت را رعایت کنید.

  نکات مهم در ماساژ بعد از بوکال فت

  اگر تصمیم دارید یک تغییر شگفت در صورت خود احساس کنید، به سراغ بوکال فت بروید. البته پیش از انجام آن باید به یک مرکز معتبر چون کلینیک زیبایی دلوان مراجعه کنید. حتی می‌توانید به صورت تلفنی مشاوره و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه دریافت کنید.

  سوالات متداول

  • ماساژ صورت بعد از بوکال فت چه مزایایی دارد؟

  در مرحله نخست باعث بهبود گردش شده و روند بهبودی را سرعت خواهد داد. گرفتگی و تنش در ناحیه فک و دهان را از بین می‌برد و کمک به تخلیه غدد لنفاوی صورت را به همراه دارد. همچنین صورت شما را شاداب و جوان‌تر نشان خواهد داد.

  • نکات مهم در ماساژ بعد از بوکال فت کدام است؟

  نکات مهم توسط پزشک به شما گوشزد خواهد شد. مهم‌ترین اصل این است که برای ماساژ دست‌های خود را بشویید یا از دستکش برای این کار استفاده کنید.

  • تا چه مدت باید بعد از بوکال فت ماساژ را انجام داد؟

  نوع ماساژ و مدت زمان برای انجام آن دقیقاً توسط پزشک مشخص شده و با توجه به عوامل مختلفی متغیر خواهد بود. در واقع شرایط بدنی و فیزیکی بیمار و مواردی از این قبیل در نوع و زمان ماساژ اثر دارد.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com